Článek

Mostecká uhelná: Role Miloše Zemana, záhadná smrt a miliardy! Tady je 10 otázek a odpovědí

 
Záhadná role Miloše Zemana, záhadná smrt miliardáře Měkoty a zmizelé miliardy. To je v kostce kauza Mostecké uhelné, na kterou si nyní důkladně posvítí švýcarská justice. O co přesně jde?
13.05.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků)
Podobné články

Policie vyslýchala Zemana a členy jeho vlády kvůli MU

 
Česká policie a státní zástupci vyslechli expremiéra Miloše Zemana a členy jeho někdejší sociálnědemokratické vlády v souvislosti s podezřelou privatizací těžařské společnosti Mostecká uhelná.
16.09.2010 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků)

Šokující zvrhlost a záznam Zemana. U soudu s uhlobarony začíná být dusno

 
Ve Švýcarsku od pondělka probíhá soud s manažery, kteří se podíleli na privatizaci společnosti Mostecká uhelná. Obžalovaní při té příležitosti spustili web mosteckauhelna.cz, kde prezentují svou verzi případu. U soudu zatím napadli účast společnosti Czech Coal Service v pozici poškozeného a začali se rovněž dovolávat výpovědi prezidenta Miloše Zemana.
15.05.2013 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků)

Mostecká ODS požaduje rezignaci Topolánka i celého vedení strany

 
Mostecká oblastní ODS žádá rezignaci současného vedení strany. Listopadový kongres by podle členů ODS z Mostecka měl být volební. Předseda ODS Mirek Topolánek podle vedení mosteckého oblastního sdružení oslabil šance strany na úspěšný výsledek ve volbách zejména svou rezignací na poslanecký mandát. Oznámil to v pátek předseda oblastního sdružení Václav Janout.
16.10.2009 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2167 článků)

Sobotka je přesvědčen, že se koalice shodne na kompenzaci pro horníky z Mostecka

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) věří, že se koalice shodne na kompenzacích pro propuštěné horníky z Mostecka. Předseda vlády to řekl na závěr své návštěvy v Ústeckém kraji. S příspěvky nesouhlasí vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Podle premiéra je vnímáno nespravedlivě, že příspěvky dostanou propuštění horníci z OKD, ale horníci z Mostecka nikoliv. Materiál by měla na konci července projednat vláda.
12.07.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13490 článků) , Bohuslav Sobotka (9491 článků)

OKD jako Kožený či Mostecká uhelná: Soud žádá miliardy za škodu, budou pykat úředníci?

 
Požadovaná náhrada škody v kauze nevýhodné privatizace OKD patří k největším v historii českého soudnictví. Obžaloba ji vyčíslila na 5,7 miliardy korun a podle státního zástupce má tuto sumu uhradit trojice obžalovaných - soudní znalec a dva někdejší státní úředníci. Jenže podle kritiků by měli stát před soudem jiní. Již v pondělí se čeká v této kauze rozsudek. Padne další rekordní „flastr“? A budou za privatizaci zbývajícího státního podílu z éry Grossovy vlády, ve které coby ministr financí seděl Bohuslav Sobotka (ČSSD), platit právě tito obžalovaní? Náhradu škody soudy požadovaly dříve i v jiných případech - u Viktora Koženého či v kauze Mostecké uhelné.
07.05.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Kožený (92 článků) , Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Policie se Švýcary vyslechla členy Zemanova kabinetu kvůli Mostecké uhelné

 
Zástupci švýcarské prokuratury od počátku týdne v Praze ve spolupráci s českou policií a státními zástupci vyslechli bývalé členy kabinetu někdejšího premiéra Miloše Zemana. Jde o součást vyšetřování privatizace společnosti Mostecká uhelná.
16.09.2010 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků)

Zeman (SPOZ): Podal jsem kdysi trestní oznámení kvůli divoký privatizaci MUS, nebylo však dosud prošetřeno

 
Vyjádření Miloše Zemana ke kauze Mostecká uhelná a reakce na slova premiéra Nečase
22.11.2011 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků)

Pražští lídři se do sebe pustili kvůli Mostecké uhelné i financování stran

 
Téma Mostecká uhelná působilo na pražské volební lídry jako rozbuška. V předvolební debatě České televize vysílané v pondělí večer skákali jeden druhému do řeči, odbíhali od tématu, došlo i na osobní invektivy. Zatímco levicoví politici házeli odpovědnost především na pravicové vlády, zástupkyně ODS Miroslava Němcová vinila z kauzy kabinet Miloše Zemana.
14.10.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1401 článků) , Miloš Zeman (21129 článků)

Hnutí Otevřená radnice: Mostecká radnice chce bodovat??

 
Mostecká radnice chce bodovat velkými opravami. Budí tím ale řadu otázek.
17.09.2014 16:25 |

podobné články

Vy si přejete smrt Miloše Zemana? To myslíte vážně? Napsal umělec

 
Ani ne 24 hodin po vítězství Miloše Zemana neutuchají emoce tryskající z obou táborů. Nad některými příspěvky se pozastavil operní pěvec Zdeněk Plech, který nad příspěvky přejícími si smrt Miloše Zemana podotkl: To si zcela nepokrytě přejete smrt člověka? I takové jsou dozvuky volby prezidenta mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.
28.01.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21129 článků) , Jiří Drahoš (1022 článků)

Liška (SZ): Mostecká uhelná - obraz Zemanovy a Kalouskovy doby

 
Je paradoxem, že v nejvyšších patrech české politiky stále figurují lidé, kteří v kauze Mostecké uhelné nedokázali hájit zájmy státu a zavřeli oči nad protizákonnými finančními machinacemi. Pokud se podaří ušlé miliardy získat zpět, měly by se vrátit na Mostecko a podpořit jeho budoucnost bez dolů.
15.10.2013 11:40 |

podobné články

9 otázek a odpovědí ze svatby Kate a Williama

 
Pravda o pohádkové svatbě! Miliony přítomných v Londýně a dvě miliardy lidí po celém světě na obrazovkách sledovali svatbu snů. Blesk.cz přnáší devět otázek a odpovědí ze svatby Kate Middleton a britského prince Williama.
30.04.2011 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (918 článků)

Medik radí - 2. díl - Tráva, velká šance na depresi

 
Týden uběhl a je tu další díl z cyklu "Medik radí". Tentokrát se zaměříme na zde hodně probíraný problém vlivu marihuany na lidskou psychiku, konkrétně Vám přiblížím nejnovější studii zabývající se tímto problémem. Každý ví, že užívání různých drog různě, většinou významně, ovlivňuje psychický vývoj. Předmětem diskusí je problém, zda se to týká i "měkkých" drog typu marihuana. Tímto se zabývá studie katedry sociální psychiatrie university v Bostonu. Autoři se v ní zabývají vztahem mezi užíváním marihuany a rizikem vzniku epizod velké deprese (MDE, major depressive episode). Studie se účastnilo 6792 účastníků. Ve věku 15-45 let. Statistická analýza dat ukázala, že riziko vzniku MDE roste s intenzitou užívání marihuany. Autoři udávají, že například "nezávislí" uživatelé marihuany mají 1,6krát vyšší riziko vzniku MDE než osoby, které marihuanu nikdy neužívaly. Tato souvislost je zjevná i po korekci na další faktory, jako je pohlaví a závislost na alkoholu či tabáku. Studie prokázala, že užívání marihuany přináší zvýšené riziko vzniku epizod velké deprese, a představuje tak pro vývoj psychiky nezanedbatelné nebezpečí. A jak jste na tom vy???? Zkuste si udělat jednoduchý otázkový test a zjistit, zda na Vás deprese "lidově" leze. :) A. Kladná odpověď alespoň na dvě ze tří následujících otázek: Jste nadměrně a neobvykle smutný po většinu dne a téměř každý den po dobu dvou posledních týdnů? Ztratil jste zájem a radost z věcí, které Vás obvykle těšily? Cítíte se jako bez energie a nadměrně unavený? B. Kladná odpověď aspoň na jednu až dvě z následujících sedmi otázek, aby celkový počet byl čtyři kladné odpovědi na uvedených 10 otázek: Ztratil jste svou obvyklou sebedůvěru nebo se cítíte méněcenný vůči jiným lidem? Děláte si nadměrné výčitky z maličkostí nebo máte pocit těžké viny? Vnucují se Vám myšlenky na smrt nebo sebevraždu? Ztratil jste schopnost soustředění a rychlého rozhodování? Máte zpomalené pohyby a reakce nebo jste nadměrně a nepřiměřeně neklidný? Trpíte nespavostí? Trpíte nechutenstvím s váhovým úbytkem? -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Kalousek to fláká a Peake lže. To jsou hádky o 12 švýcarských miliard

 
Zcela protichůdná vyjádření se objevují v kauze Mostecká uhelná a možnosti České republiky připojit se k trestnímu řízení, a tím i k uplatnění nároku na dvanáct miliard korun. Zatímco podle vicepremiérky Karolíny Peake a nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana už to možné není, ministr financí Miroslav Kalousek tvrdí opak a obviňuje je z fabulace.
16.11.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6475 článků) , Karolína Peake (1612 článků)

Konec korporátní bitvy: ČEZ prodá elektrárnu v Tisové firmě Sokolovská uhelná

 
Společnosti ČEZ a Sokolovská uhelná se dohodly na řešení svých dlouhodobých obchodních sporů, firmy uzavřou novou kupní smlouvu na dodávku sokolovského hnědého uhlí a ČEZ zároveň prodá Sokolovské uhelné svoji elektrárnu v Tisové u Sokolova. Informoval o tom mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
20.10.2016 17:05 |

podobné články

ČEZ: Hosty z Kazachstánu zajímalo, jak se modernizuje uhelná elektrárna a jak funguje bez komína

 
Na návštěvu Elektrárny Tušimice zavítala zahraniční skupina hostů z Kazachstánu. Tamní přední odborníky přes energetiku a také velvyslance Republiky Kazachstán v ČR Serzhana Abdykarimova zajímalo hlavně to, jak funguje zmodernizovaná uhelná elektrárna, aniž by měla jediný do nebe se tyčící komín.
18.03.2017 20:35 |

podobné články

Záhadná smrt dvou Češek v Egyptě: Spící holčičku (†8) jsme našli v podivné poloze, tvrdí doktor

 
Smrt Moniky (†36) a její dcery Klárky (†8) na dovolené v Egyptě zatím přináší řadu otázek a záhad, ale málo odpovědí. Proč Moničin manžel Petr nevolal záchranku dříve? A otrávil se i on, nebo skončil v nemocnici z jiného důvodu? Zajímavá fakta přitom prozradil i egyptský hotelový doktor.
01.08.2013 05:05 |

podobné články

Kovarčíkova smrt: V koupelně se asi skácel opilý! Pil víc než Džambulka, tutově ji měl jak z praku!

 
Dva týdny po smrti Petera Kovarčíka se dočítáme jen dvě věci. Že to byla smrt záhadná a pak ještě zpěvačka Míša Nosková dokola všem vypráví, že si byli blízcí, ale nespali spolu. Obojí je samozřejmě kravina. Třeba ta smrt v důsledku pádu v koupelně nám záhadná fakt nepřipadá.
03.04.2015 00:51 |

podobné články

Osobnosti: Peter Kovarčík (64 článků)

Kovarčíkova smrt: V koupelně se asi skácel opilý! Chlastal víc než Džambulka, tutově ji měl jak z praku!

 
Dva týdny po smrti Petera Kovarčíka se dočítáme jen dvě věci. Že to byla smrt záhadná a pak ještě zpěvačka Míša Nosková dokola všem vypráví, že si byli blízcí, ale nespali spolu. Obojí je samozřejmě kravina. Třeba ta smrt v důsledku pádu v koupelně nám záhadná fakt nepřipadá.
02.04.2015 19:42 |

podobné články

Osobnosti: Peter Kovarčík (64 článků)