Článek

Most Legií provrtávají sondy. Průzkum omezí dopravu, na několik dní ho zavřou úplně

 
Most Legií v Praze se bude opravovat. Není sice v havarijním stavu, ale oprava je podle informací odborníků potřebná. V současnosti proto na místě probíhají průzkumné práce, které v několika etapách na stavbě omezí dopravu. Samotná realizace oprav však proběhne až za několik let.
10.07.2018 17:20 |

podobné články

Podobné články

Budou po Libeňském mostě zavřeny další mosty? Most Legií, Hlávkův či Palackého! Ty jsou na tom nejhůř...

 
Libeňský most je v tak dezolátním stavu, že musel být uzavřen. Vyrojily se dohady, že v nejbližší době mají být uzavřeny další dva mosty. V nejhorším stavu je most Legií, Hlávkův či Palackého most. Jak zjistil Blesk, jejich uzavření ale ještě nehrozí. Zato se uvažuje, že vedle opravovaného Libeňského mostu bude postaven most provizorní.
24.01.2018 07:35 |

podobné články

Průzkum mostu Legií začne v pondělí omezovat dopravu. Jak tudy projedete?

 
Technická správa komunikací (TSK) omezí od pondělí 17. září dopravu na mostě Legií ve směru od Národního divadla na Újezd. Odborníci budou na mostě provádět diagnostický průzkum. Omezení bude platit do 10. října. Provoz v opačném směru nebude nijak omezen.
13.09.2018 14:25 |

podobné články

Most Legií ukrývá poselství příštím generacím: Dělníci dělali při stavbě psí kusy

 
Kamenný most Legií v Praze nahradil svého řetězového předchůdce, který nesl jméno císaře Františka I. Starší konstrukce přestala vyhovovat a bylo nezbytné nahradit ji stabilnějším přemostěním. V průběhu výstavby mostu Legií došlo k jedinečné dokumentaci pracovníků, kteří na přelomu 19. a 20. století měli k dnešním normám bezpečnosti práce výrazně daleko. Uvnitř mostu se ukrývá nedobytné poselství příštím generacím, stavba pamatuje i smuteční průvod po smrti Jana Masaryka.
08.03.2017 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Masaryk (105 článků)

Na pražském mostě Legií začaly zatěžkávací zkoušky. Najelo na něj šest 30tunových aut

 
Pražský most Legií je ve špatném stavu. Proto v pondělí začala poslední část jeho průzkumu. V rámci zatěžkávacích zkoušek najela na most šestice 30tunových nákladních aut. Kvůli vrtaným sondám a další diagnostice zůstane most uzavřen pro veškerou dopravu až do příštího pondělí. S opravou mostu se začne pravděpodobně až v roce 2020.
19.11.2018 20:50 |

podobné články

Most Legií se bude opravovat. Nejprve ale průzkum odhalí míru jeho poškození

 
Kdy a v jakém rozsahu se zrekonstruuje a opraví most Legií? To napoví přibližně rok trvající průzkum Technické správy komunikací (TSK), který by měl odhalit míru poškození mostu. Předběžně se počítá s nejbližším termínem až v roce 2022.
03.06.2018 12:15 |

podobné články

Přes most Legií jedině pěšky: Dopravu zastaví stavební práce, rekonstrukce kolejí se protáhne na Újezd

 
Dlouhodobá rekonstrukce tramvajové trati v samotném srdci Prahy bude mít další pokračování. Od poloviny října se dopravní podnik soustředí na opravu kolejí v lokalitě mezi Národním divadlem a Karlovým náměstím, zásahu se nevyhnul ani nejvytíženější uzel Lazarská–Spálená. Práce se tentokrát přemístí mezi Národní divadlo a Újezd. Celý týden od 19. do 26. listopadu bude most Legií uzavřen pro veškerou dopravu, proběhnou totiž diagnostické práce.
14.11.2018 16:35 |

podobné články

Dopravu v centru Prahy v sobotu omezí triatlonový závod

 
Triatlonový závod Challenge Prague v sobotu 28. července omezí dopravu v centru Prahy a na komunikacích hlavně na levém břehu Vltavy mezi Újezdem a Zbraslaví. Po celý den bude uzavřen most Legií a navazující Vítězná ulice, odklonem tak budou muset jet i tramvaje. V době závodu budou také zrušeny nebo přemístěny některé zastávky autobusů. ČTK to dnes oznámil pražský magistrát.
25.07.2018 12:45 |

podobné články

Náklaďáky najely na most Legií: Prověří, v jakém je stavu

 
Je most Legií v Praze, který spojuje Národní třídu přes Střelecký ostrov s Újezdem a Malou Stranou, dalším mostem na spadnutí? Odborníci věří, že nikoliv. Utvrdit je v tom má zevrubné mapování stavu mostu, které probíhá už půl roku a které v pondělí večer vstoupilo do třetí fáze, která sestává ze zatěžovacích zkoušek a vrtaných sond. Ty by měly trvat necelý týden do 24. listopadu. Po tu dobu je most uzavřen veškeré dopravě.
19.11.2018 22:10 |

podobné články

Řidiči, pozor! V centru Prahy na týden uzavřeli most Legií

 
Přes pražský most Legií týden neprojedou auta ani tramvaje, konkrétně od pondělí 19. listopadu do 26. listopadu. Důvodem je další diagnostický průzkum. Současně budou dělníci tento týden opravovat sousedící křížení tramvajových tratí u Národního divadla. Tramvaje týden nepojedou v úseku Národní divadlo - Újezd. Devět tramvajových linek změní své trasy a dvě budou nově zavedeny.
19.11.2018 06:55 |

podobné články

Most ve Slánské dostane nový kabát za 95 milionů: Zvýší se nosnost mostu, vymění zábradlí a svodidla

 
Pražská technická správa komunikací (TSK) opraví most ve Slánské ulici na Praze 17. Práce vyjdou na 94,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Přesný termín opravy v dokumentu není uveden. Most opraví společnost Eurovia, která zvítězila ve výběrovém řízení. TSK nyní zkoumá mimo jiné Hlávkův most a most Legií, které jsou ve špatném stavu. V loňském roce správa opravila 13 mostů.
08.01.2019 14:05 |

podobné články

K cizím hvězdám! Prototyp první mezihvězdné sondy se vydal do vesmíru

 
Existuje jistá šance, že se mnozí čtenáři tohoto textu dožijí příletu pozemské sondy k naší nejbližší exoplanetě – Proximě B obíhající Proximu Centauri vzdálenou 4,24 světelného roku. Na vyslání sondy, a především na její nakopnutí na významný zlomek rychlosti světla si brousí zuby iniciativa Starshot. V srpnu přitom učinila první významný krok k realizaci plánu, když úspěšně vypustila několik pokusných prototypů budoucích sond.
28.08.2017 17:20 |

podobné články

V Roudnici se uzavře most pro nákladní dopravu

 
Kvůli velké vodě uzavře policie v 18:00 pro tranzitní dopravu silniční most v Roudnici nad Labem. Jedinou spojnicí s Ústeckým krajem se tak pro nákladní dopravu nad 7,5 tuny stane nový most Generála Chábery v Litoměřicích. Ten je konstruován tak, aby odolal i povodním, které zasáhly město v roce 2002. Uzavřeny jsou již oba mosty v Ústí nad Labem, ve Štětí i druhý most v Litoměřicích.
04.06.2013 16:35 |

podobné články

Příběh Ruských Legií knižně

 
Blíží se sté výročí bitvy u Zborova, při které vstoupily legie nově vznikajícího Československa do válečného konfliktu. Právě k tomuto významnému výročí vznikla unikátní kniha Jana Racka, Příběh ruských legií: Anabáze pohledem kralupských legionářů, ve které se nachází více než 200 jedinečných fotek, mapujících celou cestu českých legií transsibiřskou magistrálou z evropské části Ruska až do Vladivostoku.
11.05.2017 15:10 |

podobné články

Jak je na tom frekventovaná stavba v centru Prahy? Most Legií testovalo 6 obřích náklaďáků!

 
Pražský most Legií od Újezdu k Národnímu divadlu je potřeba opravit. Proto se muselo zjistit, v jakém stavu vlastně je. Kvůli tomu na něj včera najelo šest obřích třicetitunových náklaďáků.
20.11.2018 12:05 |

podobné články

Paroubek: Má Praha na to, aby postavila nový most v Libni?

 
Libeňský most je jedním ze stěžejních architektonických děl skvělého architekta dvacátých a třicátých let 20. století Pavla Janáka. Je to most s výraznými kubistickými prvky, který se již dlouhá léta nalézá v zoufalém technickém stavu. Jakoby se nějaká zájmová skupina snažila most záměrně přivést do havarijního stavu, kdy by nezbývalo nic jiného, než vlastně ponechat tento most spadnout (zničit jej demolicí) a vybudovat most nový.
14.01.2016 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Janák (7 článků) , Pavel Janák (7 článků)

Libeňský most zůstane. Praha most, který otevíral T. G. Masaryk, opraví

 
Libeňský most nebude zbourán, nýbrž opraven, a to ve své současné podobě. Ve čtvrtek tak rozhodli pražští zastupitelé. Most je v dezolátním stavu a je na něm omezena doprava. Praha zvažovala o zbourání mostu, pomohly však i dvě petice občanů na jeho záchranu. Kdy přesně a za kolik bude most opraven, zatím není jasné. Most, který spojuje Holešovice a Libeň, vychází z návrhu slavného architekta Pavla Janáka.
25.02.2016 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Janák (7 článků) , Pavel Janák (7 článků)

Pražská jarní cyklojízda omezí automobilovou dopravu

 
Velká jarní cyklojízda, která se uskuteční ve čtvrtek navečer v centru Prahy, omezí automobilovou dopravu. Cyklisté pojedou z náměstí Jiřího z Poděbrad mimo jiné přes magistrálu a Nuselský most. Pražský magistrát proto žádá řidiče, aby se trase cyklojízdy vyhnuli.
17.04.2012 16:00 |

podobné články

Centrum Prahy obsadí filmaři. Auta a tramvaje neprojedou. MAPA

 
Natáčení filmu "Church in The Wild" omezí o víkendu dopravu v okolí pražského mostu Legií. Ulice v jeho blízkosti budou pro auta i tramvaje uzavřené od pátečního večera, most nebude průjezdný od sobotní noci do nedělního rána.
26.04.2012 15:15 |

podobné články

Maraton v metropoli podstatně omezí dopravu, řidiči by měli být ve střehu

 
Dopravu v centru metropole dnes omezí mezinárodní maraton, kterého se každý rok účastní tisíce sportovců. Uzavírky pro osobní dopravu budou po celé trase závodu, kvůli tradiční sportovní akci se změní i jízdní řády některých tramvají a autobusů
08.05.2011 08:35 |

podobné články