Článek

Moravskoslezský kraj: idé v karanténě a izolaci mohou volit prezidenta z auta na šesti místech

 
Lidé v karanténě a izolaci kvůli covidu-19 mohou volit nového prezidenta ČR z auta na šesti místech Moravskoslezského kraje. Všechna takzvaná drive-in volební stanoviště se otevřela dnes v 8 hodin a svůj hlas v druhém kole prezidentské volby tam nemocní voliči mohou odevzdat do 17 hodin.
25.01.2023 11:00 |

podobné články

Podobné články

Moravskoslezský kraj: I lidé v karanténě a izolaci mohou volit prezidenta

 
Lidé v karanténě a izolaci kvůli covidu-19 mohou volit nového prezidenta ČR z auta na šesti místech Moravskoslezského kraje. Všechna takzvaná drive-in volební stanoviště se otevřela dnes v 8 hodin a svůj hlas v prvním kole prezidentské volby tam nemocní voliči mohou odevzdat do 17 hodin.
11.01.2023 12:50 |

podobné články

Moravskoslezský kraj už má místa, kde budou moci lidé v karanténě i izolaci volit z auta

 
Krajský úřad Moravskoslezského kraje určil místa pro lidi, kteří chtějí začátkem října volit nové krajské zastupitele a senátory, ale jsou kvůli koronaviru v karanténě nebo v izolaci. Takzvaná drive-in volební stanoviště zajišťuje ze zákona krajský úřad společně s Armádou ČR, aby se i občané omezení na osobní svobodě kvůli ochraně veřejného zdraví před onemocněním covid-19 mohli zúčastnit krajských a senátních voleb.
18.09.2020 11:55 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Lidé v karanténě a izolaci budou moci volit z auta

 
Krajský úřad Moravskoslezského kraje určil místa pro lidi, kteří se chtějí zúčastnit nadcházejících parlamentních voleb, ale jsou kvůli koronaviru v karanténě nebo v izolaci.
04.10.2021 17:10 |

podobné články

Prezidenta budou moci volit i lidé v karanténě či izolaci, rozhodli poslanci

 
Příštího prezidenta zřejmě budou moci volit v lednu i lidé, kteří v té době budou v karanténě nebo izolaci kvůli koronaviru. Budou mít možnost hlasovat z auta na zvláštních stanovištích či do speciálních přenosných schránek. Sněmovna dnes normu zrychleně schválila i hlasy opozice. Souhlas musí dodat ještě Senát, který by tak mohl učinit koncem příštího týdne.
15.11.2022 18:25 |

podobné články

Veselé Vánoce v izolaci a karanténě: Snímky rodin postižených covidem trumfnou i Zemanovo „akvárko“

 
Řada lidí, kterým před svátky vyšel pozitivní test na covid-19, byla nucena strávit Vánoce v karanténě a izolaci. Ne všichni z nich však zůstali osamoceni, některé rodiny udělaly vše pro to, aby nikdo z jejich členů nebyl ochuzen o společnost, dárky, případně štědrovečerní hostinu. Jako kdyby se lidé inspirovali u českého prezidenta Miloše Zemana, který i s covidem jmenoval premiérem Petra Fialu (ODS) a přijímal adepty na jeho ministry. Záběry z Vánoc v izolaci a karanténě baví internet, uvedl list Daily Mail.
27.12.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4899 článků) , Miloš Zeman (27733 článků)

Jihomoravský kraj se připravuje na 2. kolo senátních voleb, volit mohou i v karanténě

 
I navzdory karanténě nebo izolaci kvůli onemocnění COVID-19 mohou občané volit ve 2. kole senátních voleb 2020. V Jihomoravském kraji je pro 2. kolo senátních voleb pro možnost hlasování z auta zřízeno 5 drive-in stanovišť.
06.10.2020 18:55 |

podobné články

Hejtman Novák: Moravskoslezský kraj získá po rozhodnutí vlády jen 470 milionů korun navíc

 
Moravskoslezský kraj získá po rozhodnutí Vlády České republiky jen 470 milionů korun z evropských fondů navíc. Vláda původně v květnu rozhodla o přesunu prostředků z pomaleji čerpajících programů v Česku. Jednotlivé kraje si měly rozdělit 3,1 miliardy korun z Regionálního operačního programu Severozápad a 0,5 miliardy korun z Operačního programu Technická pomoc. Moravskoslezský kraj měl získat 800 milionů korun.
10.10.2013 17:15 |

podobné články

Pavera (TOP 09): Inovace v medicíně – šance pro Moravskoslezský kraj

 
Jednou z šancí pro náš Moravskoslezský kraj je podpora inovací v nejrůznějších oborech, například medicíně. Ta přinese do kraje nové pracovní příležitost. Na toto téma zorganizoval poslanec TOP 09 za Moravskoslezský kraj a starosta Bolatic Herbert Pavera konferenci v Poslanecké sněmovně.
03.04.2017 06:35 |

podobné články

Moravskoslezský kraj rozdělí zhruba sto tisíc rychlotestů

 
Zhruba 19 tisíc rychlotestů rozdělil Moravskoslezský kraj mezi 98 poskytovatelů sociálních pobytových služeb v regionu. Ve 120 zařízeních tak budou moci otestovat na koronavirus nejen všechny zaměstnance, jak nařídil ministr zdravotnictví, ale také klienty. K plošnému testování klientů se rozhodl Moravskoslezský kraj jako první v republice.
11.04.2020 13:31 |

podobné články

Dnes se bude volit opět z auta u drive-inů

 
Ve středu od 7 do 15 hodin budou moci lidé v karanténě opět využít možnost hlasovat ve druhém kole senátních voleb z auta. Po celé republice armáda postaví celkem 44 tzv. drive-inů. Voliči se dopředu hlásit nemusí, musí ale prokázat, že jsou v izolaci či karanténě, např. e-neschopenkou či esemeskou od hygieny.
07.10.2020 06:30 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Vlci páchají škody. Kraj pomůže hospodářům chránit stáda

 
Vlci způsobují drobným chovatelům ovcí a koz nemalé škody. Proto jim Moravskoslezský kraj kompenzuje ztráty, které ve stádech tato stále ještě kriticky ohrožená šelma způsobuje. Teď kraj přichází s další nabídkou. Hospodářům kraj rozdělí až 4 miliony korun na aktivní ochranu jejich stád ovcí či koz
02.07.2022 21:25 |

podobné články

16 milionů lidí v izolaci: Sever Itálie se ocitl v karanténě, Češi se mohou vrátit domů

 
Italská vláda učinila v souvislosti s šířícím se koronavirem mimořádné opatření. Takřka celý sever Itálie se ocitl ze soboty na neděli v karanténě. Region Lombardie, který se skládá z dvanácti provincií a kde ještě před pár dny lyžovaly tisíce lidí, je v úplné izolaci. Turisté se ale mohou z uzavřených oblastí vrátit do svých domovů.
08.03.2020 09:11 |

podobné články

Ministr Rakušan: Prezidenta budou moci volit i lidé, kteří budou s covidem v izolaci

 
Při nadcházející volbě prezidenta republiky budou moci znovu hlasovat i lidé, kteří jsou v karanténě či izolaci z důvodu nákazy nemocí covid-19. Způsoby hlasování jsou stejné, jaké se osvědčily v krajských volbách v roce 2020 a volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021.
03.11.2022 06:45 |

podobné články

Ministr Rakušan: Prezidenta budou moci volit i lidé, kteří budou s covidem v izolaci

 
Při nadcházející volbě prezidenta republiky budou moci znovu hlasovat i lidé, kteří jsou v karanténě či izolaci z důvodu nákazy nemocí covid-19. Způsoby hlasování jsou stejné, jaké se osvědčily v krajských volbách v roce 2020 a volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021.
03.11.2022 08:30 |

podobné články

Kraj mého srdce 2015 - polovina hlavních cen pro Jihomoravský kraj

 
Polovina z osmi hlavních cen každoročně vyhlašované ankety Kraj mého srdce za rok 2015 putovala do Jihomoravského kraje. Na letošním 25. veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze ceny převzala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová. Po jednom prvenství pak získal Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Karlovarský kraj a Praha. Jihomoravský kraj získal ocenění ve všech kategoriích kromě kategorie Zimní dovolená. Anketu Kraj mého srdce vyhlašuje každoročně vydavatelství KAM po Česku a veletržní společnost Incheba Expo Praha. Pro svůj oblíbený turistický kraj letos v osmi kategoriích hlasovalo celkem 10 745 osob.
22.02.2016 16:55 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Mladí lidé mohou rozvíjet svůj talent

 
Moravskoslezský kraj je první kraj v republice, který oficiálně podporuje školy zapojené do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh´s International Award – DofE). Kraj tak pomáhá rozvíjet potenciál a schopnosti naší budoucí generace.
11.01.2018 10:15 |

podobné články

Liberecký kraj: Informace, související se zvláštním způsobem hlasování osob v karanténě nebo izolaci

 
Určení telefonního čísla pro požádání oprávněného voliče – osoby v karanténě nebo izolaci z důvodu covid-19 o hlasování do zvláštní přenosné volební schránky a informace, související s tímto zvláštním způsobem hlasování.
24.09.2020 08:30 |

podobné články

Až 370 korun denně pro lidi v karanténě. Sněmovna schválila novou „izolačku“

 
Příspěvek až 370 korun denně zřejmě budou znovu pod dobu až dvou týdnů dostávat lidé, kteří se ocitli v nařízené karanténě nebo izolaci kvůli nemoci covid-19. Schválila to dnes Sněmovna. Příspěvek k nemocenské, tedy k náhradě mzdy či platu, má být podle sněmovních úprav vyplacen těm, kteří se do koronavirové karantény dostali od konce letošního listopadu do konce února příštího roku. Bonus má podle vlády pomoci zabránit propadu příjmů lidí v karanténě a motivovat je k tomu, aby po setkání s nakaženými koronavirem zůstávali v karanténě a nemoc dál nešířili.
01.12.2021 17:40 |

podobné články

Díky korporátnímu řízení ušetří Moravskoslezský kraj desítky milionů ročně

 
Úspory + efektivita + spolupráce = dobře řízená korporace. Tento vzorec funguje v korporaci Moravskoslezský kraj, kterou tvoří 217 organizací z šesti různých odvětví a krajský úřad. Díky společným nákupům a sjednocování informačních systémů kraj se svými organizacemi ročně šetří desítky milionů korun z veřejných peněz.
31.01.2022 11:55 |

podobné články