Článek

Moravou protéká padesátiletá voda

 
Padesátiletá voda se valí přes Moravu korytem řeky stejného jména. U Strážnice na Hodonínsku se v noci na čtvrtek řeka dostala přes hodnotu 730 kubíků vody, odpovídající půlstoleté povodni. Kulminovala kolem druhé hodiny v noci průtokem 753 kubíků.
15.10.2020 15:30 |

podobné články

Podobné články

Exkluzivní foto: Takhle povodeň devastuje jižní Moravu! Valí se tu 50letá voda

 
Padesátiletá voda se třetí den žene Moravou, postihla nejvíce oblasti mezi Veselím nad Moravou a Lanžhotem. Dokazují to i letecké snímky, které Blesk.cz exkluzivně získal od pilota Tomáše Ventrči (46) z Bzence.
16.10.2020 15:30 |

podobné články

Z poškozené elektrárny Fukušima uniká radioaktivitní voda do oceánu

 
AKTUALIZOVÁNO. Japonský představitel dnes přiznal, že z poškozené elektrárny Fukušima 1 vytéká do Tichého oceánu vysoce radioaktivní voda. Společnost TEPCO chce prasklinu, z níž voda protéká, zalít betonem.
02.04.2011 11:20 |

podobné články

TO JE NEUVĚŘITELNÉ! Hluboko pod Amazonkou protéká OBŘÍ PODZEMNÍ ŘEKA...

 
Pod nejdelší řekou světa Amazonkou v hloubce asi čtyř tisíc metrů patrně protéká další veletok. Podzemní řeka podle brazilských vědců měří bezmála šest tisíc kilometrů, tedy téměř stejně jako její nadzemní "sestra", píše v pátek webový portál deníku The Guardian.
27.08.2011 06:20 |

podobné články

Dobrotice na Zlínsku by už velká voda neměla ohrozit

 
Dobrotice, místní část města Holešova ve Zlínském kraji, v minulosti několikrát zaplavila voda vylitá ze břehů řeky Rusavy. Také proto se na podzim 2014 zvýšila ochranná zídka postavená na levém břehu před silničním mostem na Jankovice. Při jarním tání ani v jiném ročním období by tak už neměla obec ohrozit ani „padesátiletá voda“.
20.02.2015 21:41 |

podobné články

Co byste o měli vědět o vodě

 
Voda je nezbytnou součástí všech živých organizmů včetně lidského těla. Je obsažena ve všech tělních tekutinách a v každé buňce v těle. U člověka voda tvoří až 80% tělesné váhy, i když s věkem jí v organizmu přirozeně ubývá. Voda je všude kolem nás i v nás. Je nositelkou života a dokonce i zdraví. Díky tomu, že nás dokáže vyčistit zvenčí i zevnitř, poměrně slušně snižuje riziko našeho onemocnění. Pravidelnou hydratací se ovšem můžete zbavit například zácpy, migrény, případně problémy se žlučníkem, zlepší se vám kvalita pleti a hlavně: podpoříte funkci ledvin, takže lépe odvádí toxiny z těla. Minerální, kojenecká, pramenitá… Řada z nás nakupuje balenou vodu, protože si není jistá kvalitou té kohoutkové. Jenže dost často se vám může stát, že si i v obchodě koupíte vodu, jejíž kvalita odpovídá té, co vám teče doma, jen za ní zaplatíte víc a pronese se vám. Pravidla pro prodej balené vody jsou následující: u pramenité, kojenecké a minerální vody musí být uvedena lokalita původu a název zdroje u těchto tří vod musí být na etiketě také složení vody měli byste najít datum minimální trvanlivosti, případně také pokyny o uchovávání pitná balená voda může být stejná, jako je vaše kohoutkovka, může být i chemicky upravená. Dokonce ani kojeneckou vodu nepotřebujete kupovat plošně po celé naší republice, naopak. Většina zdrojů pitné vody u nás totiž splňuje kritéria vody pro kojence. Kvalitu pitné vody by měl znát váš pediatr a sám by měl doporučit nutnost balené vody pro miminko. Kolik pít, když zadržujete vodu Jestli pozorujete, že si váš organizmus zadržuje vodu, vy otékáte (hlavně spodní část nohou) a přibýváte na váze, možná vás napadlo omezit příjem tekutin. Jenže tím se to nesrovná. Voda se v těle zadržuje ne kvůli nadměrnému pití, ale z docela jiných důvodů – z přemíry soli (konkrétně sodíku) a... Čtěte více Příspěvek Co byste o měli vědět o vodě pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
09.05.2018 14:05 |

podobné články

Povodí Moravy: Na Moravě vysychají potoky a klesají podzemní vody

 
Průtoky neovlivněných (nenadlepšovaných dotací vody z přehrad) toků v povodí Moravy se pohybují výrazně pod hodnotou dlouhodobého průměru pro měsíc srpen. Sucho hlásí 78 z celkového počtu 196 měřících stanic. Největší moravskou řekou Moravou protéká ve Strážnici osmina průměrného srpnového průtoku. Nedostatek vody se projevuje na celém území.
20.08.2018 09:50 |

podobné články

Lidem týden tekla do bytů voda. Kvůli opravované střeše

 
Obyvatele jendoho z havířovských domů trápí voda, která jim do bytu protéká přes opravovanou střechu.
14.11.2009 07:40 |

podobné články

Členkou slovinské štafety na ME bude i padesátiletá Otteyová

 
Členkou slovinské štafety na 4x100 metrů bude na mistrovství Evropy v Barceloně i padesátiletá sprinterská legenda Merlene Otteyová. Do třiatřicetičlenné nominace se slavná atletka jamajského původu dostala díky času 11,67 sekundy, kterým zároveň výrazně vylepšila světový rekord v kategorii nad 50 let.
23.07.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Merlene Ottey (2 články)

Nejkrásnější ženou světa je padesátiletá Sandra Bullock

 
Magazín People vybral nejkrásnější ženu světa. Stala se jí padesátiletá herečka Sandra Bullock.
23.04.2015 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Sandra Bullock (274 článků)

Padesátiletá a úžasná: Jennifer Aniston se za stárnutí nestydí, na Instagramu vystavila šediny

 
Jennifer Aniston (50) zná celý svět z televize, kde je vždy naprosto bezchybně upravená. I ona však stárne a na rozdíl od jiných slavných žen se neuchýlila k plastickým zákrokům. Herečka ví, že i jako padesátiletá může být úžasná, a na Instagramu ukázala své šediny.
17.11.2019 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Aniston (798 článků)

Škody v části pražské zoo mohou být stejné jako v roce 2002

 
Zatopená spodní část pražské zoologické zahrady může být poškozena stejně jako při ničivých povodních v roce 2002. Škody budou moci být vyčísleny, až opadne voda, řekl dnes novinářům ředitel zoo Miroslav Bobek. Až na jednoho plameňáka se zlomenou nohou se podle něho žádnému ze zvířat nic nestalo. Zahrada je zatím evakuována, jako by měla přijít padesátiletá voda. Gorily jsou schované v protipovodňové věži a chovatelé je jezdí krmit ve člunu.
03.06.2013 12:35 |

podobné články

Osudných 15 minut: Jestřabím se prohnala 50letá voda! Takovou spoušť nikdo nečekal

 
Padesátiletá voda a nánosy bahna se prohnaly v sobotu valašskou vesničkou Jestřabí. Zkáze se ale místní lidé postavili čelem. V průběhu záplavy zabránili nejhoršímu a také se hned dali do úklidu. A za 48 hodin nebylo příliš k poznání, co obec postihlo. Dobré sousedské vztahy, okamžitá reakce místních dobrovolných hasičů i starosty udělaly své.
16.06.2020 08:45 |

podobné články

GALERIE: Sněhové srážky nad Moravou

 
GALERIE: Sněhové srážky nad Moravou
03.12.2010 17:05 |

podobné články

Podívejte se: Moravou se prohnala tři tornáda

 
Počasí si s námi zahrává. Kromě intenzivního deště a hrozby záplav se navíc Moravou prohnala hned tři tornáda.
13.06.2012 09:25 |

podobné články

Přístí týden se Moravou přežene nelegální závod luxusních aut Gumball 3000

 
Příští týden, a to patrně ve čtvrtek, by měli projet Moravou účastníci nejznámějšího nelegálního závodu luxusních aut Gumball 3000. Jeho trasa vede letos z Kodaně do Vídně. Sto špičkových vozů, mezi nimiž bude i auto filmového hrdiny Batmana, by mělo projekt z Ostravy přes Brno do Mikulova. "Počítáme s kontrolami účastníků akce," řekl dnes Petr Matoušek z jihomoravské dopravní policie, která se na ni již připravuje. O závodu informoval první server idnes.cz. 
17.05.2013 16:30 |

podobné články

Policisté dopadli muže, kterého podezřívají z vraždy v Rudě nad Moravou. Hrozí mu 18 let

 
Olomoučtí kriminalisté obvinili z vraždy třicetiletého podezřelého, který podle nich má na svědomí smrt muže, jehož tělo bylo v pondělí nalezeno v prostorách restaurace v Rudě nad Moravou na Šumpersku.
23.08.2013 10:15 |

podobné články

Po nehodě museli hasiči vyprostit dvě zraněné osoby

 
Operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů stanice Uherské Hradiště a současně i v rámci mezikrajské výpomoci jednotku profesionálů z Veselí nad Moravou na místo hlášené dopravní nehody dvou osobních vozidel. K té došlo na komunikaci z Uherského Ostruhu směrem na Veselí nad Moravou. Podle prvotních informací zůstaly v jednom z havarovaných vozidel zaklíněné osoby.
30.06.2014 01:05 |

podobné články

Hejtman Hašek doprovázel čínské vinařské podnikatele jižní Moravou

 
Hejtman Michal Hašek doprovázel ve čtvrtek 2. června 2016 po cestě jižní Moravou delegaci čínských podnikatelů, kteří mají zájem o spolupráci s moravskými vinaři. Jejich společná cesta vedla přes vinařství Sonberk, Archeopark Pavlov až do Salonu vín ve Valticích.
02.06.2016 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2408 článků)

Unikátní park ve Veselí nad Moravou láká vědce: Pozorují zde unikátní brouky

 
Nadšením září entomologové ze Zámeckého parku ve Veselí nad Moravou. V uměle vytvořených broukovištích se totiž velmi dobře daří vzácným druhům. Mnohé z nich jsou přitom celoevropsky chráněni.
07.11.2016 14:45 |

podobné články