Článek

Moody's zhoršila rating Ukrajiny hlouběji do spekulativního pásma

 
Ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila své hodnocení úvěrové spolehlivosti Ukrajiny hlouběji do spekulativního pásma. Své rozhodnutí odůvodnila stupňující se politickou krizí a napjatou finanční situací země poté, co Rusko zrušilo svoji finanční podporu pro Ukrajinu a zdražilo jí plyn.
05.04.2014 08:10 |

podobné články

Podobné články

Agentura zhoršila rating Ukrajiny. Kvůli zastavené ruské podpoře

 
Ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila své hodnocení úvěrové spolehlivosti Ukrajiny hlouběji do spekulativního pásma. Své rozhodnutí odůvodnila stupňující se politickou krizí a napjatou finanční situací země poté, co Rusko zrušilo svoji finanční podporu pro Ukrajinu a zdražilo jí plyn.
05.04.2014 08:35 |

podobné články

SP snížila rating Ruska do spekulativního pásma

 
Ratingová agentura Standard & Poor's snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o jeden stupeň na známku BB+, tedy do spekulativního pásma. Znamená to, že Rusko přišlo o investiční rating, takže řada finančních institucí teď bude nucena ruské cenné papíry prodat. Ruský rubl po zhoršení ratingu prohloubil pokles, k americkému dolaru tak ztrácel zhruba pět procent.
26.01.2015 20:57 |

podobné články

Rubl a ropa stáhly rating Ruska ke spekulativní hranici

 
V hodnocení úvěrové spolehlivosti dostalo Rusko už již od třech mezinárodních raitingových agentur o jeden stupeň nižší známku tedy BBB, což je těsně nad hranicí spekulativního pásma. Touto známkou ohodnotili Rusko agentury Standard & Poor's a Fitch Ratings. Moody's Investors Service rating Ruska snížil už loni. Letos od něj dostalo o stupeň lepší známku, než daly konkurenční agentury, a to Baa3. Informuje o tom ekonomický server E15.
17.01.2015 15:42 |

podobné články

Turecko dostává na frak už i od ekonomů. Kvůli potlačenému puči mu snížili rating

 
Do spekulativního pásma snížila rating Turecka agentura Moody's. Zmínila rizika rostoucího zadlužení a zpomalení ekonomického růstu. Informoval o tom server Novinky.cz.
24.09.2016 22:00 |

podobné články

České dráhy si udržely vyšší rating. Loni vydělaly 882 milionů korun

 
V roce 2016 vykázaly České dráhy hospodářský výsledek 882 milionů korun. Ratingová agentura Moody’s již minulý rok na jaře zlepšila rating Českých drah o stupeň výše na hodnotu Baa2, což představuje investiční stupeň. Moody’s aktuální rating potvrzuje a předvídá i jeho stabilní výhled do budoucnosti.
13.06.2017 10:20 |

podobné články

Agentura Moody´s potvrdila Českému Aeroholdingu nejlepší dosažitelný rating v ČR

 
Renomovaná agentura Moody´s Investors Service potvrdila Českému Aeroholdingu (ČAH), jedinému akcionáři Letiště Praha, rating A1 se stabilním výhledem. Tento nejvyšší možný rating dosažitelný v České republice společnost získala již v únoru 2017.
17.03.2018 09:50 |

podobné články

Agentura Moody's snížila rating Španělsku

 
Ratingová agentura Moody's Investors Service snížila úvěrové hodnocení Španělska o jeden bod z ratingu Aaa na Aa1. Moody's o tom informovala ve čtvrtek s tím, že výhled vývoje ratingu je stabilní.
30.09.2010 10:25 |

podobné články

Agentrua Moody´s snížila Irsku rating o pět stupňů na "Baa1"

 
Ratingová agentura Moody's v pátek snížila úvěrové hodnocení Irska o pět stupňů z "Aa2 " na "Baa1". Výhled ratingu je negativní, informovala Moody's ve svém prohlášení.
17.12.2010 09:25 |

podobné články

Agentura Moody´s potvrdila nejvyšší národní rating VLS

 
Vojenské lesy a statky ČR, s.p. (VLS) si udržely nejvyšší hodnocení agentury Moody´s. Renomovaná americká ratingová agentura, která se zabývá hodnocením ekonomické stability korporátních subjektů, ale i států, přehodnotila v souvislosti se změnou metodiky národního ratingu přibližně 30 podstatných subjektů. VLS v národním ratingu jako jediné české firmě přidělila nejvyšší hodnocení Aaa.cz. V globálním ratingu státní lesnické společnosti, hospodařící převážně v lokalitách bývalých i stávajících vojenských újezdů, přiřazuje Moody’s Investors Service stupeň A1, který se odvíjí od hodnocení České republiky.
16.05.2016 07:40 |

podobné články

Moody's snížila rating řeckým bankám

 
Ratingová agentura Moody's v pátek snížila rating devíti řeckým bankám. Informovala o tom agentura Reuters.
30.04.2010 19:15 |

podobné články

Ratingová agentura Moody's snížila rating Portugalsku na "A1"

 
Agentura Moody's v úterý snížila rating Portugalska z "AA2" na "A1". Euro na tento krok reagovalo poklesem.
13.07.2010 11:30 |

podobné články

Agentura Moody's snížila rating osmi portugalským bankám

 
Ke změně hodnocení došlo jen jeden den poté, co Moody's snížila rating Portugalska, agentura o tom informovala na svých stránkách.
14.07.2010 16:25 |

podobné články

Agentura Moody´s potvrdila Českému Aeroholdingu nejlepší dosažitelný rating v ČR

 
Renomovaná agentura Moody´s Investors Service potvrdila Českému Aeroholdingu (ČAH), jedinému akcionáři Letiště Praha, rating A1 se stabilním výhledem.
14.02.2018 08:50 |

podobné články

Raymond Moody: Když někomu ublížím, pocítím jeho bolest

 
Americký vědec Raymond Moody přijel do Prahy vyprávět o Životě po životě. "Říkám si, jaký lepší systém by mohl existovat, než že když někomu ublížím, pocítím jeho bolest zpět? To považuji za velice výchovné. Jestli to budeme považovat za potrestání nebo výchovu, toť otázka. Osobně o tom přemýšlím spíš jako o výchovném procesu," řekl Moody v rozhovoru pro Právo.
01.09.2010 09:51 |

podobné články

Moody's: Politická nejistota neohrožuje úvěrovou spolehlivost ČR

 
Navzdory politické nejistotě zůstává v České republice podle mezinárodní ratingové agentury Moody's riziko rozpočtových propadů nízké a úvěrová spolehlivost se nemění. Možnost opakovaných parlamentních voleb je sice stále pravděpodobnější, ale hlavní politické strany se podle Moody's nevzdávají úmyslu udržet ve střednědobém horizontu rozpočtový deficit pod tříprocentní hranicí hrubého domácího produktu.
31.10.2013 11:55 |

podobné články

Moody´s ocenila finanční situaci a fiskální politiku České republiky

 
Mezinárodní ratingová agentura Moody´s považuje finanční situaci České republiky za dobrou, pozitivně hodnotí také její výhled v tomto a nadcházejícím roce. Podle Moody's k tomu napomáhá jak obezřetná fiskální politika vlády, tak relativně nízká úroveň zadlužení České republiky.
07.07.2015 15:17 |

podobné články

Agentura Moody´s opět srazila rating Řecka

 
Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service v pondělí srazila úvěrové hodnocení Řecka o plné čtyři příčky na stupeň Ba1.
14.06.2010 19:50 |

podobné články

Agentura Moody´s snížila úvěrový rating Irska na "Aa2"

 
Ratingová agentura Moody´s snížila úvěrové hodnocení Irska o jeden stupeň na úroveň "Aa2" z předešlého "Aa1".
19.07.2010 09:30 |

podobné články

Rating Česka by se po rozpočtových škrtech mohl zlepšit, říká Moody´s

 
Pokud se nové vládě podaří snížit rozpočtový deficit země, může se to odrazit ve zlepšení úvěrového hodnocení agentury Moody´s. Informoval o tom v pondělí server Business Week.
19.07.2010 13:20 |

podobné články