Článek

Mocní spojenci odpůrců očkování: Chiropraktici ve velkém šíří bludy o vakcínách

 
Všechny neduhy jsou od páteře, takže vakcíny jsou zlo. Místo k doktorovi choďte na chiropraxi a kupujte naše potravinové doplňky. Tak zhruba zní poselství části amerických chiropraktiků; někteří z nich patří k největším dezinformátorům o covidu-19 vůbec, píše agentura AP.
11.10.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

To zabíjí! Video o vakcínách na covid vybudilo českého vědce

 
O vakcínách se na internetu šíří různé a často i nepravdivé věci. „Musíme s tím něco udělat. Tady už nejde jenom o vakcíny: tady jde o to, jestli jsme vůbec schopni se v téhle zemi na něčem domluvit, jestli existují argumenty a fakta, nebo jenom názory a temné přesvědčení, že je to všechno nějaké spiknutí,“ varoval biochemik Jan Konvalinka v diskuzi o jednom takovém videu. Popírač totiž může někoho zabít. A odpověděl i na jinou otázku.
03.12.2020 14:55 |

podobné články

Ministryně přiživila boj o povinné očkování. Nechce nutit dětem hexavakcínu

 
V Itálii opět ožívá debata o povinném očkování, napsala ve čtvrtek italská agentura Agi. Předchozí levicová vláda prosadila zákon o povinném očkování. Současná vláda v srpnu pozdržela do března 2019 povinnost rodičů dětí školního i předškolního věku předložit lékařské potvrzení o deseti povinných vakcínách, které zákon ukládá. Nynější ministryně zdravotnictví z protestního Hnutí pěti hvězd (M5S) Giulia Grillová v televizi řekla, že Senátu předložila nový návrh zákona. A že současná vláda proti očkování není, ale počítá s volnějším režimem.
27.09.2018 19:05 |

podobné články

Doktor Hnízdil a covid: Babišovi by pochcípal dobytek, kdyby se k němu choval jako k lidem. Cesta do řiti

 
ROZHOVOR Jeden z průkopníků české komplexní a psychosomatické medicíny ze sebe nenechá udělat pokusného králíka v kotci hlavního vakcinologa Andreje Babiše, a očkovat se tedy nenechá. Možná přijde o vnější svobodu, tu vnitřní si vzít nedá. Doktor Jan Hnízdil srovnává nynější stav se stanfordským experimentem profesora Zimbarda z roku 1971. Mocní mohou ne-mocné dusit rouškami, držet je v izolaci, zakázat jim sociální kontakt, práci, vzdělávání, pohyb, zpěv. Ne-mocní musejí poslouchat, nechat se testovat, hlásit čísla, podrobit se očkování. Experiment se vymkl kontrole. Z vězení se musíme osvobodit sami.
22.12.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Twitter začne na mobilu ukazovat box o vakcínách. Zabere většinu obrazovky

 
Na Twitter míří novinka, která má lidem pomoci činit informovaná rozhodnutí ve vztahu k pandemii covid-19. Sociální síť začne nad příspěvky ukazovat informační box o dostupných vakcínách proti nemoci, přičemž zobrazené informace mají být regionálního charakteru a pocházet z důvěryhodných zdrojů.
03.05.2021 14:10 |

podobné články

Nejohroženější jsou paradoxně ti po dvou vakcínách, uvedl izraelský premiér

 
Izraelský premiér Naftali Bennett vyzdvihl, že země v rámci boje proti koronavirové epidemii již podala třetí dávku vakcíny více než dvěma milionům lidí, píše iDNES.cz. „Nejohroženější jsou paradoxně ti po dvou vakcínách,“ uvedl Bennett v rámci přání všeho nejlepšího k židovskému novému roku.
06.09.2021 19:00 |

podobné články

Rozvod topmodelky Sklenaříkové? "Jsou to bludy," říká její manažer

 
Světová i česká média od minulého týdne informují a chystaném rozvodu světové topmodelky Adriany Sklenaříkové a fotbalisty Christiana Karembeu. Manažer modelky ale spekulace rázně vyvrací. "Nerozvádí se. Jsou to bludy," říká manažer Adriany Miro Šimonič.
07.03.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Sklenaříková (184 článků)

John na Facebooku: Kalousek trpí bludy a je fackovací agresor

 
Předseda Věcí veřejných Radek John napsal na svém facebookovém profilu, že podle jeho známého psychiatra trpí ministr financí Miroslav Kalousek bludy, dochází mu kreativita a označil ho za agresora.
25.09.2011 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2479 článků) , Miroslav Kalousek (7438 článků)

Fišera (ČSSD): Paroubek je politický dinosaurus popleta

 
AUTORSKÝ TEXT Neubráním se reakci na bludy Jiřího Paroubka v jeho rádobyglose „Bludy úřední obludy Arno Fišery“ (PL 8. 12. 2011).
09.12.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4182 článků) , Jiří Fišer (38 článků)

Guvernér Singer a jeho "bludy": Jste chudší o dvě stovky. Blesk: Tohle všechno zdražilo, pane guvernére

 
Normální rodina utratí 30 tisíc měsíčně, chudí Češi mají jen dluhy a umělé oslabení koruny je připravilo měsíčně o dvě stovky. Tak takové bludy stále opakuje guvernér ČNB Miroslav Singer (45), který ročně vydělává 4,5 milionu korun. Nedělní Blesk se tedy rozhodl otevřít mu oči. Podívejte se, pane guvernére, co jste útokem na korunu lidem zdražil a o kolik!
19.01.2014 05:20 |

podobné články

Zapletal (ANO): Bludy senátora Valenty o daních pro obce

 
Senátor Valenta na svých parlamentnilisty.cz už po několikáté napsal bludy. Ten nejnovější se týká údajného "ošizení" obcí po změnách v zákoně o rozpočtovém určení daní (RUD).
22.12.2015 18:56 |

podobné články

Nebyl by popelníček? Neomarxistické bludy. Stát strká své špinavé prsty do tělesných otvorů. U Jílkové kvůli kouření řádil novinář Doležal, bylo to nezapomenutelné

 
Šíříte neomarxistické bludy! Mohl bych dostat před kamerou popelníček? Nakonec kvůli hemeroidům zakážete i gay kluby. U Michaely Jílkové rázně vystoupil novinář Jiří X. Doležal k zákazu kouření v restauracích. A nebyl sám. Marek Benda z ODS ironicky volal, abychom zakázali kouření totálně všude absolutně všem. Ostrými slovy nešetřil ani hospodský. Politici prý dělají vše pro to, aby majitele restaurací zničili.
14.04.2016 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (461 článků) , Marek Benda (604 článků) , Jiří Marek (442 článků) , Jirka Doležal (275 článků) , Jiří Marek (442 článků) , Jiří Doležal (275 článků)

Krejčíř trpí bludy, tvrdí obhajoba a žádá posudek psychiatra. Soud návrh smetl

 
Jihoafrický nejvyšší soud zamítl žádost obhajoby Radovana Krejčíře o psychiatrický posudek jejího klienta. Na Twitteru to ve středu uvedl jihoafrický novinář Wisani Makhubele, který sleduje případ uprchlého českého podnikatele. Krejčířův obhájce žádal pro svého klienta vyšetření u psychiatra minulý týden, když měl pokračovat několikrát odložený proces. Uvedl, že Krejčíř trpí bludy a nerozumí soudním postupům.
19.10.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (762 článků)

Tomáš Krystlík: České národní bludy pana Lebedy

 
Je nezbytné neustále vyvracet opakující se české národní bludy, tentokrát se vyskytnuvší v podání pana Pavla Lebedy.
27.07.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Lebeda (35 článků)

Luděk (36) je nezvěstný dva měsíce. Kvůli schizofrenii trpí bludy, rodina se obává nejhoršího

 
Už takřka dva měsíce pátrá policie po šestatřicetiletém Luďkovi K. z Prahy. Muž trpí paranoidní schizofrenií a dlouhodobě nebere léky. V poslední době se jeho stav zhoršil, má velmi agresivní názory a trpí bludy. Naposledy byl spatřen v sobotu 1. května v Praze 4.
04.05.2021 18:35 |

podobné články

„Bludy. Agresivní. Křičel.“ Babiš mladší? Z ANO přišel Dominiku Haškovi papír

 
Šíříte bludy a váš šéf estébák zfalšoval diagnózu svého syna! Tak osočil brankář Dominik Hašek poslance za hnutí ANO Patrika Nachera, když se ten vracel ke čtvrtečnímu incidentu Andrejů Babišů, staršího a mladšího, v Ústí nad Labem. Poslanec Nacher na hokejovou celebritu vytáhl již známý záznam soudního rozhodnutí z roku 2015, na jehož základě byl Babiš ml. umístěn do ústavní péče.
06.09.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (448 článků)

Kdy se na vás dostane řada na očkování? Spočítejte si na kalkulačce, jak moc si počkáte

 
Po více než roce boje s koronavirem je tu konečně světlo na konci tunelu v podobě očkování. Odborníci jej považují za jedinou zbraň proti viru, a tak je pro všechny země na světě prioritou naočkovat co nejvíce lidí. Česko s 10,7 miliony obyvatel nevyjímaje. Podle posledních průzkumů se chce naočkovat přes 60 procent z dospělé populace. Vláda stanovila strategii očkování, do toho ale přichází zprávy o chybějících vakcínách. Mnoho lidí si tak klade otázku, kdy na ně vyjde řada. Odpovědět vám může speciální kalkulačka.
18.03.2021 05:45 |

podobné články

Očkování prý drhne. Potřebovali by ho diabetici či onkologičtí pacienti

 
Když v České republice začal před více než rokem řádit koronavirus, epidemiologové se shodli na tom, že je proti němu třeba chránit osoby starší pětašedesáti let, ale nejen je. Podle odborníků je třeba ochránit také diabetiky, onkologické pacienty, pacienty s neurologickými nemocemi a další, tedy celkově asi 2,5 milionu občanů. Ochránilo by je i očkování proti covidu. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) sice o vakcínách hodně mluví, ale v praxi očkování drhne.
17.04.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Víte, co se stane, když necháte hamburger dva roky ležet ladem? Můžete hádat

 
Dva chiropraktici udělali takový zajímavý pokus. Dva roky "uchovávali cheeseburger":http://www.extra.cz/hitovkou-letosniho-podzimu-je-cerny-burger-co-to-sakra-je-a-z-ceho-vubec a hranolky z McDonaldu ve skleněné nádobě a pak je ukázali veřejnosti. Co myslíte, že se s nimi stalo?
10.01.2015 07:22 |

podobné články

Pět nejčastějších mýtů o očkování očima lékaře

 
Existuje mnoho mýtů a polopravd o očkování, které kolují veřejností. Polopravdy týkající se očkování se točí především kolem vedlejších účinků vakcinace, účinnosti očkování a přenosu nemocí v kolektivu, kde se pohybují očkovaní i neočkovaní jedinci. Dále někteří lidé zpochybňují kvalitu testování vakcín nebo krátkou dobu jejich zkoumání. Šíření nepravdivých tvrzení o vakcinaci je doprovodným projevem přetrvávajícího zájmu veřejnosti o toto téma v návaznosti na ojedinělé případy závažnějších nežádoucích účinků vakcín. Ty jsou právě díky úspěchům očkování při potlačení nemocí v populaci více viditelné.
13.09.2016 12:30 |

podobné články