Článek

Moc jsme škrtali, teď budeme budovat férovou společnost, slibuje Heger, kandidující do vedení TOPky

 
Bývalý ministr zdravotnictví za TOP 09 Leoš Heger hodlá na víkendovém sněmu bojovat o pozici ve vedení strany, chtěl by obsadit místopředsednické křeslo. V rozhovoru pro zpravodajský server Aktuálně.cz poslanec vysvětluje, proč se k tomuto kroku rozhodl právě nyní, když TOP 09 míří do opozice, a říká, co by strana měla změnit.
07.12.2013 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)
Podobné články

Heger: Platy lékařů dál zvyšovat nemohu

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) odmítá další navyšování lékařských a sesterských platů. Jeho resort si totiž z rozpočtu nemůže žádat víc než 3 miliardy korun, které pokryly dřívější navýšení platů o 6,25 procenta. Stávající nabídku ministr považuje za férovou a neobává se dalších hrozeb hromadnými odchody lékařů.
05.11.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Ministr Heger slibuje: Pojistné může být i nižší!

 
U dobře hospodařících zdravotních pojišťoven možná budeme platit méně. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (64, TOP 09) si to slibuje od zákonů, které se chystá co nejdříve protlačit parlamentem.
04.02.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

7 úžasných mostů světa! Který je nejdelší? Nejvyšší a nejstarší?

 
Minulý týden v pátek se opět přepisovala světová maxima a komisaři Guinnessovy knihy rekordů škrtali staré záznamy. Na severu Mexika byl slavnostně otevřen nový most, jenž je tak teď úplně nejvyšší na naší planetě.
16.01.2012 09:50 |

podobné články

Heger už ruší akutní lůžka: Podepíše o tom memorandum s Drábkem

 
Jak si ministr zdravotnictví Leoš Heger ohledně optimalizace lůžkové sítě naplánoval, tak se také i stane. V léčebnách dlouhodobě nemocných totiž časem přibude tisíce lůžek. Při optimalizaci sítě zdravotních a sociálních služeb bude Heger spolupracovat s ministerstvem práce. Dnes o tom oba ministři – tedy Heger s Jaromírem Drábkem - podepíší memorandum.
28.04.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Rath: Heger je ždímačka na peníze, stejně jako Kalousek

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger chce, aby si lidé platili za běžné amalgamové plomby. Na schůzce K9 ve středu v noci však Heger neuspěl. Věci veřejné jsou zásadně proti a mají podporu opozice. Podle stínového ministra zdravotnictví ČSSD, Davida Ratha, je Heger ždímačka na peníze.
26.05.2011 19:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

ODS se Soukromníky stále stoupá. Lidé vidí, jaký tato vláda způsobila marasmus, soudí předseda Bajer

 
Volební modely měsíc od měsíce ukazují posilující pozici ODS, kandidující společně se Soukromníky. Podle posledního se strana už téměř dotáhla na druhou ČSSD. Soukromníci, kandidující společně s ODS, v tom vidí poznání voličů, do jakého marasmu přivedly zemi strany současné vlády.
26.05.2017 19:30 |

podobné články

Návrat k rentgenu, nebo důchod? Exministr Heger končí v politice i vedení TOP 09

 
I když měl ve volbách solidní výsledek, do Poslanecké sněmovny se nakonec bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger nedostal. Na dotaz, co bude dělat, se ozval horoucí smích. Sám to prý totiž ještě neví. Ve hře je prý ale návrat k rentgenu v královéhradecké nemocnici a cesta do důchodu. Jediné, co Heger prý ale ví s jistotou, je, že skončí ve vedení TOP 09.
24.10.2017 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Heger OBRÁTIL! Slibuje lékařům vyšší platy od roku 2012

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) vyzývá nemocniční lékaři k trpělivosti a slibuje jim, že již v roce 2012 by mohli dostat přidáno na mzdách. Ministr se na lékaře obrátil ve středu otevřeným dopisem, jehož znění má agentura Mediafax k dispozici.
12.01.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Heger žádá lékaře, aby zůstali, na příští rok slibuje vyšší platy

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) se ve středu obrátil otevřeným dopisem na všechny nemocniční lékaře. Slibuje jim, že pokud zůstanou, zvyšování mezd začne v příštím roce.
12.01.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Výběr nadstandardů bude fér, slibuje Heger. Má na to pracovní skupinu

 
K posouzení dalších nadstandardů ve zdravotnictví byla sestavena speciální pracovní skupina. Je složená ze zástupců lékařů, zdravotních pojišťoven i pacientů. Ministr Leoš Heger si od toho slibuje transparentní výběr.
28.07.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Lidé se přejídají a kouří, děti tloustnou. Heger z TOPky kárá vládu, Kubera přidal peprná slova

 
Exministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) ve sněmovně připomněl, že v programovém prohlášení vlády zcela chybí řešení podpory zdraví populace a zmínka o boji proti kouření a drogovým závislostem. Prý se z naší republiky stává popelník Evropy. Chtěl tím tak připomenout důležitost přijetí protikuřácké směrnice EU? „To jsou takové blbosti!" prohlásil ale senátor Jaroslav Kubera (ODS) k nějakému omezování kouření třeba i prostřednictvím legislativy z EU.
24.02.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (597 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Heger hrozí lékařům: Pracovat vás donutíme!

 
Zatímco vedení nemocnic přebírá od lékařů vyděračů obálky plné výpovědí, ministr zdravotnictví Leoš Heger vytáhl v souboji s nimi silnou páku. V případě, že budou ohroženy životy pacientů, Heger přesvědčí hejtmany, aby vyhlásili stav nebezpečí a nařídili lékařům pracovní povinnost. Neuposlechnutí se trestá vysokými pokutami.
29.12.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Heger podpořil definitivní zákaz kouření v restauracích

 
Zdá se, že kuřáci již brzy budou muset své cigarety v restauračních zařízeních definitivně típnout. Návrh poslance Borise Šťastného, který ve Směnovně proti kouření brojí již dlouho, podpořil ministr zdravotnictví Leoš Heger. „Jsme domluveni s poslancem Šťastným, že on bude prosazovat novelu protikuřáckého zákona . Dělá to s pomocí naších hygieniků velmi systematicky a my s ním spolupracujeme,“ uvedl pro deník Právo Heger.
24.08.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Heger (TOP 09): Tabáková lobby v Bruselu bylo silné kafe

 
Leoš Heger zveřejnil další pokračování svých Hovorů od kanálu, které jsou volně inspirovány Hovory od bazénku. Tentokrát na téma kouření. „Pokračování hovorů je dnes trochu provokativnější, tabáková lobby, které jsme byli svědky při návštěvě prezidenta Zemana v Bruselu, bylo ale natolik silné kafe, že jsem neodolal,“ říká Leoš Heger.
27.09.2013 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Vzpoura na sjezdu TOPky? Ne. Problémy způsobí zřejmě jen řízky

 
Jak ODS, tak TOP 09 si pro své sjezdy zvolily stejné datum, a to třetí říjnový víkend. Zastíní alespoň mediálně sjezd ODS TOPku, byť právě ten její je "důležitější", neb je volební? Politologové se v názoru různí. Byť si ODSka nové vedení volit nebude, její sjezd může být napínavější. U TOPky prý překvapení čekat nelze. I přesto se její členové na celostátní setkání těší. O připravovaném menu však mají pochybnosti. Příliš jim nevoní.
22.10.2011 09:30 |

podobné články

Nová vedení pražských městských částí ruší projekty předchůdců

 
Nová vedení pražských městských částí ruší první projekty svých předchůdců. V Horních Měcholupech nebude plánované dvoupatrové parkoviště a u metra Háje v Praze 11 parkovací věž pro kola. Vedení Prahy 12 chce revidovat nevýhodné smlouvy nebo začít budovat chybějící kanalizaci. Po podzimních volbách se úplně změnilo vedení sedmi z 22 městských částí.
06.01.2015 14:42 |

podobné články

Nestrašte národ, odmítl Heger slova o totální destrukci zdravotnictví

 
Chaos s přejmenováváním, přeregistrací lékařů a definováním ekonomicky dostupné péče jsou podle poslance a středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha kroky vlády, které povedou k totální destrukci zdravotní péče. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) tuto argumentaci považuje za příliš dramatickou a upozorňuje, že tato debata zaznívá až teď. „Nestrašte národ,“ žádal Ratha Heger v nedělním diskusním pořadu na TV Prima.
06.11.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Šéf Soukromníků Bajer: Společnost v kocovině. Lidé začínají chápat, kam jsme se dostali

 
ROZHOVOR Dvouciferný výsledek pro občanské demokraty kandidující s podporou Soukromníků, propad ČSSD či pokles důvěry ve vládu jako celek. V tomto duchu se nesou aktuální výsledky volebních průzkumů, modelů a dalších šetření výzkumných agentur. „Lidé začínají chápat, kam naši společnost současná agrolevicová vláda zavlekla. Pro mnohé přichází trpké probuzení, rozčarovaní, kocovina, kterou dnešní slova premiéra o tom, že vláda podá demisi, jen zesilují,“ říká v rozhovoru pro PL předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer.
02.05.2017 19:10 |

podobné články

Zaorálek obvinil Havla, že chce budovat alianci proti Rusku

 
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek ve čtvrtek poslal otevřený dopis bývalému prezidentovi Václavu Havlovi. V něm si posteskl, že se Havel pustil v rozhovoru pro Mf Dnes jen do ČSSD. A obvinil exprezidenta, že chce budovat alianci proti Rusku a rozvíjí "Topolánkovu politiku Česka jako dodatku Spojených států amerických".
20.08.2009 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4887 článků) , Lubomír Zaorálek (2427 článků)