Článek

„Mlčíte o našich úspěších. Postoupili jsme o kilometr.“ Brigáda Azov se zlobí

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že ruští agresoři povraždili od začátku války na 12 tisíc civilistů. Data OSN ukazují, že jen letos v březnu Rusové zavraždili 600 ukrajinských civilistů. A zástupci brigády Azov si stěžují, že novináři neinformují o jejich úspěších.
18.06.2024 10:50 |

podobné články

Podobné články

„Brigáda Azov, to je něco úplně jiného než pluk Azov.“ Americké ministerstvo má ostudu

 
Spojené státy zrušily zákaz poskytování zbraní a výcviku „brigádě Azov“. Americké úřady zdůrazňují, že současná jednotka se výrazně liší od původního „praporu Azov“, který měl vazby na neonacistické ideologie. Zatímco brigáda Azov, nyní součást ukrajinské Národní gardy, je oslavována za svůj odpor proti ruské invazi a obě jednotky tak nyní spojují jen ruské dezinformace. Výkonný ředitel organizace Just Foreign Policy Erik Sparkling doporučil, aby USA i nadále dodržovaly své hodnoty v zahraniční politice.
14.06.2024 08:05 |

podobné články

U nás by to byli nacisti. Ukrajinský Azov: Německá TV otevřeně

 
Těžké boje se nyní vedou o přístav Mariupol. Proti ruským silám v něm stojí paramilitární uskupení, prapor Azov. Právě na tuto skupinu se zaměřila německá televize Deustche Welle. Politolog Umland pro ni řekl, že v Německu by byl Azov považován za neonacistickou skupinu. Ale měl hned několik výhrad. A ozval se také bývalý europoslanec Štětina, že zakladatel praporu Azov Biletsky žádný nacista není.
17.03.2022 11:10 |

podobné články

Štětina: Nacisti? Jejich vůdce mi řekl, že nejsou

 
Více než 250 ukrajinských bojovníků, mimo jiné i z obávaného pluku Azov se po týdnech odporu vzdalo ruským silám v ocelárnách Azovstal v Mariupolu. Zranění a vyčerpaní vojáci byli autobusy odvezeni do míst ovládaných ruskými silami. Prezident Vladimir Putin se prý osobně zaručil, že s vojáky bude zacházeno podle mezinárodních standardů. Právě pluk Azov je ale ruskou propagandou označován za nacisty, což vyvrací například bývalý válečný reportér a europoslanec Jaromír Štětina, který se v březnu setkal s velitelem pluku Azov Andrijem Bileckým.
18.05.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků) , Jaromír Štětina (344 článků)

Nacisté na Ukrajině. Zní: „Vždyť je má i Rusko.“ „Už nemají vliv.“ Jenže jsou tu fotky...

 
Obránci Azovstalu se po dlouhém obléhání vzdali, tedy i příslušníci praporu Azov. Právě tento útvar leží Rusku v žaludku a je prohlašován za nacistický či neonacistický. Na jeho obranu vystoupil investigativní novinář Vladislav Davidzon, který tvrdí, že tak Azov začínal, ale vliv nacistů pak byl odstraněn. Že prapor Azov není nacistický, řekl pak i jeden jeho člen v roce 2014. Ovšem nacistické symboly se na Ukrajině u vojáků objevují a zdaleka nejen u Azova.
24.05.2022 11:30 |

podobné články

LEGO údajně vytvořilo edici s vojáky z pluku Azov: Je to hoax, ve skutečnosti jde o práci fanouška

 
Sociálními sítěmi se šíří příspěvek, že hračkářská společnost LEGO vytvořila figurky bojovníků z pluku Azov. Ve skutečnosti jde ale o dezinformaci. Figurky, které mají znázorňovat hrdiny obrany Mariupolu, nevytvořilo LEGO, ale fanoušek, který podle svého příspěvku na Twitteru chtěl vzdát vojákům hold. Ti, kteří padli do ruského zajetí, navíc budou čelit vysokým trestům, protože ruský soud dnes pluk Azov označil za teroristy. 
03.08.2022 11:10 |

podobné články

Zaklepou Putinovi na dveře? Batalion Azov vstává z popela, jeho bojovníci chtějí napadnout Rusko

 
Ukrajinská brigáda Azov se obnovuje před očekávanou ukrajinskou protiofenzívou a doufá, že naverbuje tisíce nových vojáků. "Jsme připraveni osvobodit území," řekl podle listu Daily Telegraph major Bohdan Krotevyč, který nyní usiluje o přivedení 6500 nových rekrutů.
30.04.2023 05:10 |

podobné články

Okamura: Zvednout zadky. Mlčíte, mlčíte a ti nahoře z vás mají radost

 
Korupčníci jako Gross, Palas a další si dál volně běhají, ačkoliv jim média spočítala, že si legálně nemohli vydělat na své majetky, zlobí se Tomio Okamura. Podle něj si za to můžeme sami tím, že mlčíme. Musíme prý zvednout zadky a něco dělat, řekl ParlamentnímListům.cz. On sám pak velmi vážně zvažuje kandidaturu do Senátu.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3165 článků)

Dobrovolnický prapor Azov se chlubil symboly SS. Teď z něj udělali elitní komando ukrajinské armády

 
Kontroverzní Pluk Azov, který údajně odmítla trénovat i armáda USA, bude prý na Ukrajině transformován do brigády zvláštního určení. Zprávu, která prý vypovídá o sympatiích ukrajinské vlády k nacistické zvěři, přinesl server Prvnizpravy.cz.
18.06.2015 23:31 |

podobné články

Jan Urbach: Pratasevič bojoval na Ukrajině v řadách neonacistů z batalionu Azov

 
BBC uvedla, že běloruskými orgány zadržený opoziční aktivista Raman Pratasevič byl členem tiskové služby extremistického batalionu Azov, bojujícího na východní Ukrajině. Kontroverzní skupina je obviňována mimo jiné z neonacismu.
30.05.2021 11:10 |

podobné články

Civilisté prchají z Mariupolu pod palbou. Město brání i pravicoví extremisté pluku Azov

 
Tisíce lidí prchají v autech z obléhaného města Mariupol, které zatím brání pluk Azov ukrajinské Národní gardy. Pluk je však kontroverzní, protože v jeho řadách bojují nacionalisté a pravicoví extrémisté, píše server Deutsche Welle.
18.03.2022 05:15 |

podobné články

Svjatoslav Palamar z kontroverzního Praporu Azov: Mariupol je stále ukrajinský

 
Ocelárenský komplex Azovstal je posledním místem v Mariupolu, které kontrolují ukrajinští vojáci, mimo jiné i vojáci z kontroverzního praporu Azov. Jeden z nich poskytl rozhovor BBC. Nahlédněte.
22.04.2022 08:45 |

podobné články

Jiří Paroubek: Mediální ticho kolem kapitulace pluku Azov v Mariupolu

 
Dnes (20.5.) v 13:20 vydal iDnes stručnou zprávu: „Velitel pluku Azov vydal rozkaz zbývajícím vojákům ukončit obranu oceláren Azovstal a zachránit si život. Na videovzkazu, je vidět, že je sám zraněn“.
20.05.2022 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4837 článků)

Prasárny pro Ukrajinu. Nahé obrázky vynesly už 18,5 milionu. I pro prapor Azov

 
Je mnoho způsobů, jak vybírat peníze pro válkou zkoušenou Ukrajinu. Dvě ženy z Ukrajiny se rozhodly cílit na základní lidský pud, totiž rozmnožování. Sehnaly modelky a modely, jež za doložené dotace pro Ukrajinu, například i pro prapor Azov, pošlou nahou fotku. Projekt TerOnlyfans tak funguje skoro od začátku války. A nemá podle zakladatelky skončit, dokud Putin nezemře a agrese Ruska neustane.
29.06.2022 04:50 |

podobné články

Pr*sárny pro Ukrajinu. Nahé obrázky vynesly už 18,5 milionu. I pro prapor Azov

 
Je mnoho způsobů, jak vybírat peníze pro válkou zkoušenou Ukrajinu. Dvě ženy z Ukrajiny se rozhodly cílit na základní lidský pud, totiž rozmnožování. Sehnaly modelky a modely, jež za doložené dotace pro Ukrajinu, například i pro prapor Azov, pošlou nahou fotku. Projekt TerOnlyfans tak funguje skoro od začátku války. A nemá podle zakladatelky skončit, dokud Putin nezemře a agrese Ruska neustane.
29.06.2022 07:15 |

podobné články

„Jejich předci aspoň nesomrovali.“ Foldyna seknul Azováky, kteří se chystají do Prahy

 
Do Prahy v rámci evropského turné dorazí bojovníci ukrajinské jednotky Azov, která byla v minulosti obviňována z příklonu k nacismu a sankcionovaná Spojenými státy. „V tom případě by lidé měli mít možnost debatovat i s domobranci z Donbasu či s ruskými vojáky,“ řekl poslanec Jaroslav Foldyna (SPD). V minulosti Azov hájil politik TOP 09 Jaromír Štětina, podle něhož byly zprávy o neonacismu jen „ruskou propagandou“.
18.07.2024 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (344 článků) , Jaroslav Foldyna (777 článků)

Irák opustila poslední bojová brigáda americké armády

 
Irák opustila poslední bojová brigáda americké armády. Stalo se tak téměř sedm a půl roku po zahájení invaze koaličních vojsk v čele s USA do Iráku, jejímž cílem bylo svrhnout režim Saddáma Husajna. Oznámily to dnes agentury s odvoláním na americká média a představitele. Americká vojenská mise v Iráku stála život 4400 amerických vojáků a USA na ni vynaložily tisíce miliard dolarů.
19.08.2010 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Saddám Husajn (117 článků)

Pravopisná brigáda v Ekvádoru: opravuje chyby sprejerů

 
Nejeden kolemjdoucí s citem pro jazykovědu má občas chuť opravovat červenou fixou chyby třeba v reklamních textech na ulicích. V Ekvádoru trojici mužů došla trpělivost se sprejery a jejich pravopisnými chybami. Pod rouškou noci si Pravopisný brigáda Quito bere do ruky červený sprej a chyby opravuje.
18.03.2015 20:20 |

podobné články

Letní brigáda: 7 rad, jak nenaletět podvodníkům!

 
Prázdniny se přehouply do své druhé půlky, a čas brigád je v plném proudu. Letošek je navíc pro nabídku krátkodobých prací poměrně příznivý. Pokud i vás čeká brigáda, poradíme, jak si nepřidělat zbytečné starosti.
04.08.2016 09:45 |

podobné články

Jan Urbach: Mezinárodní brigáda prý na Donbas nepotáhne

 
Již před devíti roky bylo rozhodnuto o vytvoření společné polsko-litevské-ukrajinské brigády. Polský list „Rzeczpospolita“ dnes píše, že brigáda dosáhla připravenosti účastnit se na mírových misích.
11.10.2016 11:20 |

podobné články