Článek

„Mlátili mě, dávali mi elektrické šoky, kopali do mě a bili mě obušky.“ Partyzán z Chersonu svědčí

 
V době, kdy Cherson drželi ruští okupanti, ulicemi města tekla krev. Někteří obyvatelé Chersonu se stavěli okupantům na odpor jako partyzáni. Jedním z nich byl i dvacetiletý Archie, který podle svých vlastních slov vrazil jedné noci nůž do krku „ruského orka“. Ale ani Rusové nezaháleli a nejednoho obyvatele Chersonu umučili k smrti. Až teď vychází najevo, co všechno se v okupovaném městě dělo...
24.11.2022 09:10 |

podobné články

Podobné články

Skandál na dostizích: Dávali konim elektrické šoky!

 
Ten chlap je neskutečný barbar. Za týrání ušlechtilého zvířete jej teď honí policie. Co žokej Roman Chapa (43) udělal? K vítězství poháněl koně elektrickými šoky!
31.01.2015 12:15 |

podobné články

Evakuace Chersonu. Dají tam „vojáky a zrádce“, varuje starosta

 
Ruskem dosazený gubernátor ukrajinské oblasti Chersonu Vladimir Saldo spustil přesun až 60 tisíc ukrajinských civilistů v rámci „bezpečnostního organizovaného přesunu“. V okolí Chersonu se očekávají tvrdé střety s ukrajinskou armádou, která zpět dobyla již desítky tisíc kilometrů čtverečních na východě země. Ruský prezident Vladimir Putin mezitím ve čtyřech anektovaných územích vyhlásil stanné právo.
19.10.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4746 článků)

Evakuace Chersonu. Dají tam „vojáky a zrádce“, varuje starosta

 
Ruskem dosazený gubernátor ukrajinské oblasti Chersonu Vladimir Saldo spustil přesun až 60 tisíc ukrajinských civilistů v rámci „bezpečnostního organizovaného přesunu“. V okolí Chersonu se očekávají tvrdé střety s ukrajinskou armádou, která zpět dobyla již desítky tisíc kilometrů čtverečních na východě země. Ruský prezident Vladimir Putin mezitím ve čtyřech anektovaných územích vyhlásil stanné právo.
19.10.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4746 článků)

Zelenskyj navštívil osvobozený Cherson, EU spustila misi pro výcvik ukrajinských vojáků

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Chersonu na jihu země, odkud se před několika dny stáhla ruská vojska. „Postupujeme,“ řekl Zelenskyj ukrajinským vojákům v Chersonu. „Jsme připraveni na mír, mír pro celou naši zemi,“ uvedl. Poděkoval Severoatlantické alianci a dalším spojencům, které Ukrajinu ve válce s Ruskem podporují. Obrovský posun podle něho znamenaly dodávky raketometů HIMARS ze Spojených států.  Zelenskyj strávil v Chersonu asi 30 minut, pak zase odjel.
14.11.2022 11:55 |

podobné články

Ceny benzínu stoupají, hrozí ropné šoky? Napětí na Ukrajině zhoršuje vyhlídky, říká ekonom

 
Ceny benzínu jsou nejhorší od roku 2012 a ekonomové předpovídají, že bude ještě hůř. Další výraznější změny by měly přijít zhruba za tři týdny, protože ceny dovážených pohonných hmot přicházejí s třítýdenním zpožděním. Vliv má na ně má mimo jiné situace na Ukrajině, ekonom Štěpán Křeček varuje i před ropnými šoky. „Určitě bychom neměli dojít do situace, kdy Rusko začne energetiku využívat jako donucovací nástroj pro Evropu, to by mělo neblahé důsledky. K energetické krizi by se přidaly i ropné šoky,“ řekl pro Blesk Zprávy.
20.02.2022 15:55 |

podobné články

Bestiální rodiče utýrali holčičku (†11) k smrti: Pálili ji vidlicí, brutálně kopali a přivazovali ke stolu

 
Jedenáctiletá holčička zemřela poté, co ji utýral její vlastní otec a nevlastní matka. Navíc způsob, jakým ji mučili, je opravdu děsivý a brutální. Mlátili ji vařečkou i pěstmi, brutálně ji kopali, pálili vidlicí na grilování nebo přivazovali k televiznímu stolku v ložnici. Vše si navíc pár dokumentoval. Celé trýznění trvalo několik dlouhých měsíců. 
08.05.2021 19:55 |

podobné články

Herman se navezl do komunistů: Nemohli na mě obušky, tak mlátili do lavic

 
Církevní restituce rozpoutaly ostrou při mezi ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) a zástupci komunistů. Spor z minulého týdne nenechal Herman být ani na sjezdu lidovců. V projevu prohlásil, že se nenechá zastrašit, v rozhovoru pro Blesk.cz pak dodal, že když na něj komunisté nemohou obušky, bušili aspoň do parlamentních lavic. Tak poslanci KSČM reagovali na Hermanova slova, že jsou ostudou české politiky. Jeho rodina byla za minulého režimu perzekvována.
29.05.2017 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1130 článků)

VIDEO: Surový útok v centru Prahy! Násilníci bili bezbranného muže pěstmi a kopali ho do hlavy

 
Hotové peklo si prožil muž v noci na sobotu. V parku u hlavního nádraží ho brutálně zmlátila dvojice útočníků. Nejprve ho pěstmi srazili k zemi, ležícího nebožáka pak ještě kopali do hlavy a hrudníku! Skončil v bezvědomí, na agresory si došlápli strážníci a policisté.
07.12.2020 16:50 |

podobné články

Policie v Soči násilím rozehnala happening, dívky zbyla obušky a postříkala plynem

 
Policisté a příslušníci dobrovolnické kozácké hlídky dnes v Soči násilně rozehnali happening punkové skupiny Pussy Riot. Na Twitteru to oznámil mluvčí skupiny Pjotr Verzilov. Při zásahu bylo podle jeho informací několik lidí převezeno k ošetření do nemocnice. Kozáci dívky bili obušky a do očí jim stříkali slzotvorný plyn. Incident se odehrál v sočském přístavu.
19.02.2014 15:30 |

podobné články

Otec a syn zbili Petra, protože je předjel v autě. Vytáhli na něj pistoli a mlátili ho kamenem

 
Tak tohle rozum opravdu nebere. Otec (51) a jeho syn (23) z Kysuckého Nového Města brutálně napadli řidiče Petra za to, že je předjel na silnici. Vytáhli na něj pistoli, bouchali ho pěstmi, kopali a dokonce ho do hlavy bili kamenem. Vše přitom zachytila kamera na palubní desce Petrova vozu.
29.03.2018 19:55 |

podobné články

Mlátili je a smáli se. V německém Ambergu skupina uprchlíků bila nevinné lidi

 
Obyvatelé bavorského Ambergu jsou v šoku a ptají se, co se to v jejich obci stalo. Podle týdeníku Focus tam čtyři žadatelé o azyl ve věku 17 až 19 let bezdůvodně napadali lidi a mlátili je. Uprchlíci bili děti i ženy.
01.01.2019 10:05 |

podobné články

Jana Štěpánková se cigaret jen tak nevzdá: Kouří jako partyzán!

 
Kouřit na ulici je pro starší dámu téměř nepřípustné. Jana Štěpánková (68) toho ale nedbá a kouř si neodpustí, ani když jde z krámu s nákupem. A cigaretu dokonce nekouří ani jako dáma, ale jako partyzán: Drží ji mezi palcem a prostředníkem a kouř vyfukuje dolů!
12.05.2013 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Štěpánková (163 článků)

Kdo pomlouvá Rudou armádu, je zločinec. Zeman je borec, říká jugolávský partyzán Tichomir Mirkovič

 
70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Američané na svém území nezažili skoro žádnou válku, ale po světě všechny provokují a dirigují. Lidé, co přepisují dějiny a haní Rudou armádu, jsou zločinci. Miloš Zeman je doposud nejlepším českým prezidentem. Takové názory má partyzán a pozdější člen Národně osvobozenecké armády v Jugoslávii Tichomir Mirkovič, jenž byl hned po válce poslán do Československa a zde i zůstal.
23.04.2015 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27584 článků)

Bývalý kurdský partyzán varuje Evropu: Erdogan teď bude dávat občanství hlavně uprchlíkům ze Sýrie. Jeho teroristé snadno přijdou k vám. Těšte se

 
ROZHOVOR Současné čistky v Turecku, zatýkání a hrozící masové popravy, iniciované tureckým prezidentem Erdoganem po zvláštně nepovedeném pokusu o puč jinak kvalitně vycvičenou tureckou armádou, děsí nejen demokratickou část tamní společnosti, ale hlavně zdejší Kurdy. Vědí prý, že po nich jde Erdogan nejvíce. Dřívější kurdský partyzán proti turecké genocidě na východě Turecka a dnešní bojovník proti Islámskému státu v zatím neuznaném Kurdistánu poskytl ParlamentnímListům.cz na toto téma exkluzivní rozhovor. Hlavu Turecka v něm přirovnává k Saddámu Husajnovi.
30.07.2016 14:35 |

podobné články

Zemřel partyzán Ladislav Verner (†93): Na Moravě zajal Hitlerova generála!

 
V osmnácti se přidal k 1. československé partyzánské brigádě Jana Žižky. Byl jedním z partyzánů, kteří zajali Hitlerova generála Dietricha von Müllera. Před dvěma lety znovu prošel svou cestu z Loun na Slovensko a zavzpomínal na léta u partyzánů a na to, jak mu na Slovensku cikánka věštila, že se dožije sta let. To se bohužel nesplnilo. Bývalý partyzán Ladislav Verner zemřel ve věku třiadevadesáti let.
13.02.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Müller (6 článků) , Jan Müller (6 článků)

Partyzán Tichomir Mirkovič: Koněv, vlasovci? Divím se, že se Češi nebouří. Dříve poslouchali Moskvu, dnes USA. Nového Hitlera si lidstvo nesmí dovolit

 
ROZHOVOR Němci jsou vyspělý národ, ale na jejich zodpovědnost za druhou světovou válku nesmíme nikdy zapomenout. Anebo se tam začne potichu vytvářet situace pro nového Hitlera a toho už si lidstvo nemůže dovolit. To říká partyzán a pozdější člen Národně osvobozenecké armády v Jugoslávii Tichomir Mirkovič, jenž byl hned po válce poslán do Československa a zde i zůstal.
26.05.2020 09:45 |

podobné články

Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

 
Tuzemská média mi připadají, jako bychom zůstali v socialismu. Jen diktát Sovětského svazu nahradil diktát západu a USA. Proto jim nevěřím. A proto velmi pochybuji i o kauzách kolem výbuchu ve Vrběticích. To sdělil ParlamentnímListům.cz Tichomir Mirkovič, jenž jako partyzán osvobozoval za druhé světové války tehdejší Jugoslávii. Nicméně jasně říká, že ani americký, ani ruský prezident nejsou "tak blbí", aby vyvolali další totální válku.
08.05.2021 16:00 |

podobné články

Zemřel nejmladší partyzán: Jan M. Hronek (†90) byl v odboji od 13 let

 
Bývalý nejmladší valašský partyzán, plukovník Jan Maria Hronek (†90), zemřel v neděli v nemocnici v Břeclavi. V odboji za druhé světové války pomáhal už ve svých 13 letech! Dostal za to i medaili.
17.02.2022 09:05 |

podobné články

Zemřel válečný veterán Tichomír Mirkovič, partyzán z Jugoslávie

 
V 93 letech zemřel ve vinohradské nemocnici v Praze válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič. Na twitteru to oznámilo Ministerstvo obrany. Mirkovič bojoval jako partyzán v 1. československé brigádě Jana Žižky v Jugoslávii.
15.04.2022 06:35 |

podobné články