Článek

Mladý Klaus bavil publikum citacemi blábolů z českých zákonů. Ještě to prý bude náročné, ale nakonec Dienstbiera a jemu podobné zastavíme

 
Nejdůležitější ve školství jsou dobří kantoři, kteří musejí být řádně zaplaceni. Což nejsou. Václav Klaus mladší na besedě v Liberci vysvětlil, jak peníze na zvýšení jejich platů získat, aniž to zatíží státní rozpočet. Zkritizoval současný trend, kterým se naše školství ubírá. Ale pokusil se i o optimistický výhled do budoucna. „Něco už se mění. Před pěti lety byste neřekli, jak dopadnou volby v Rakousku, že v listopadu vyhraje Donald Trump. Že bude Brexit, Poláci, Maďaři. My jako Češi jsme tradičně pomalejší a čekáme, až v Bruselu ohlásí, že to rozpouštějí. Teprve pak budeme běhat s vlajkami po náměstí.“
15.09.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků) , Donald Trump (4175 článků)
Podobné články

Politik, který se podělá z nějaké demonstrace, není politik, pronesl Zeman v lázních. Pak bavil publikum citacemi z Koránu

 
REPORTÁŽ Program prvního dne své návštěvy Moravskoslezského kraje ukončil prezident Miloš Zeman v lázních Darkov, kde debatoval se zaměstnanci a pacienty. Opět se hovořilo o Bakalovi a OKD. Z protestů proti své osobě si prý Zeman nic nedělá. „Politik, který se z takových demonstrací podělá, není politik,“ řekl rázně prezident v Darkově.
02.11.2016 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21433 článků)

Zastavte ten nesmysl, volá ve sněmovně ODS. A Marek Benda vymyslel vtip na Dienstbiera

 
Jednání Poslanecké sněmovny o služebním zákonu se podle očekávání nese v duchu razantní kritiky ze strany opozice. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek už kvůli němu nazval ministra Jiřího Dienstbiera, předkladatele návrhu, lhářem. Poslanec Marek Benda si přisadil tvrzením, že návrh nebyl s opozicí projednáván a Dienstbiera opakovaně nazval ministrem bez práce. Předseda ODS Petr Fiala žádal nepřítomného premiéra Bohuslava Sobotku, aby zastavil projednávání tohoto nesmyslu.
16.07.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků) , Bohuslav Sobotka (9520 článků) , Miroslav Kalousek (6547 článků) , Marek Benda (520 článků) , Jiří Marek (318 článků) , Jiří Fiala (133 článků) , Jiří Fiala (133 článků) , Jiří Marek (318 článků)

Přijetí protikorupčních zákonů nejvíc brzdili ve sněmovně komunisté, říká mluvčí platformy Rekonstrukce státu

 
ROZHOVOR Před čtyřmi roky se mnozí poslanci zavázali platformě Rekonstrukce státu, že budou prosazovat protikorupční zákony. A jak své slovo skutečně splnili? „Rekordmany v počtu nedodržených slibů jsou poslanci KSČM, třeba Jan Klán a Václav Snopek porušili svůj slib o podpoře zákonů celkem čtrnáctkrát, převážně při hlasováních o zákonu o registru smluv. Ten svým podpisem část poslanců KSČM před volbami podpořila, později se od něj distancovali a nyní jej opakovaně kritizují jako jeden z nejhorších zákonů světa,“ uvedl mluvčí platformy Václav Zeman. A v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiznal, že před letošními volbami se s velkou ochotou pro podporu přijetí dalších protikorupčních zákonů u politických stran už nesetkali.
20.10.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Snopek (8 článků) , Jan Klán (21 článků)

Bolt sice výkonem neoslnil, ale ostravské publikum skvěle bavil

 
Světový rekordman Usain Bolt předvedl divadlo, které pobavilo ostravské publikum na Zlaté tretře.
31.05.2011 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Usain Bolt (368 článků)

Choval se jako neřízená střela, ve straně byl velmi silný tlak na jeho odchod. Vysoce postavený člen ČSSD totálně ztrhal končícího ministra Dienstbiera

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámil, že končí ministerský život Jiřího Dienstbiera a Svatopluka Němečka. Pravicová opozice považuje změny ve vládě jen pár měsíců před volbami za kosmetické změny, které mají posílit jeho pozici ve straně. Sociální demokrat Roman Váňa to v pátečních Událostech, komentářích České televize popsal úplně jinak – totálně ztrhal Dienstbiera. Své k vlastnímu odvolání řekl i ministr Němeček.
11.11.2016 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9520 článků) , Roman Váňa (62 článků) , Jiří Němeček (42 článků)

Kdo plácne větší hloupost: Hitparáda blábolů českých politiků

 
Premiér Nečas útočí na mírumilovného dalajlámu, zkorumpovaný poslanec David Rath se pasuje do role bilblického mučedníka Ježíše, ministryně kultury Alena Hanáková mluví záhadnou kódovanou řečí, která se skládá ze slov proces a transformace a poslanec Škromach se vrátil do dob kvetoucího komunismu - je naštvaný na děti, které se narodily do předních českých rodin. Co přijde dál?
13.09.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4443 článků) , Alena Hanáková (319 článků)

Vyzradil někdo příběh a postavy GTA5?

 
Pokud se tohle ukáže být pravda, tak dál rozhodně nečtěte, protože tohle je jeden velký spoiler. Možná je to jen jedna z dalších nepotvrzených spekulací a blábolů, ale podobné úniky informací se dějí před každým GTAčkem. Až to skoro vypadá na nějakou marketingovou kulišárnu Rockstaru. Na podivném blogu grandtheftautov5.blogspot.co.uk, který asi dlouho nevydrží, se...
11.12.2010 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Z Hradu zazněla slova o preventivní popravě Dienstbiera. Sobotka by se k ní prý měl konečně rozhoupat

 
Chování ministra pro legislativu a lidská práva Jiřího Dienstbiera kvůli služebnímu zákonu naštvalo prezidentova kancléře Vratislava Mynáře. Podle něho není možné, aby ministr neplnil zadané úkoly a ještě se k premiérovi choval nevhodně v přímém přenosu. „Doufám, že pan premiér během dovolené statečně rozhodne a preventivně popraví člověka, který je ve vládě naprosto zbytečný,“ vyzval Mynář premiéra Sobotku.
11.08.2014 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (939 článků)

U některých zákonů trpím a vzdychám, svěřil se Klaus Nečasovi

 
Prezident Václav Klaus po společném obědě s premiérem Petrem Nečasem (ODS), jeho ženou Radkou a svou manželkou Livií před novináři znovu vyjádřil podporu vládě. Přiznal ale, že při podepisování některých zákonů trpí a vzdychá. Nečas jej prý u oběda ujistil, že trpí a vzdychá, když pro zákony hlasuje, nicméně hlavě státu také připomenul, že podobné grimasy provázely i 90. léta.
02.01.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků) , Petr Nečas (9280 článků)

Forman bavil diváky na festivalu českých filmů v New Yorku

 
Režisér Miloš Forman v noci na čtvrtek bavil diváky na zahájení festivalu nových českých filmů v Brooklynské hudební akademii v New Yorku.
19.11.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (373 článků)

Prezident posvětil pět zákonů, je mezi nimi i zákon upravující maturity

 
Prezident Václav Klaus podepsal několik zákonů. Mezi nimi nechybí ani školský zákon, který upravuje státní maturity. Další novela zákona přiznává výsluhu záchranářů, Klaus dohromady posvětil pět zákonů.
02.11.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků)

Nejlepší remix blábolů politiků vyhlásí na festivalu v Sokolově

 
Součástí nového ročníku recesistického Festivalu politické písně Sokolov bude premiérově vyhlášení výsledků soutěže v remixování projevů totalitních i současných českých politiků nazvaná Grand Prix Papaláš super remix. Organizátoři akce nabízejí zájemcům ke stažení a k vtipným úpravám řadu známých prohlášení, včetně proslulé nahrávky Milouše Jakeše z Červeného Hrádku u Plzně z roku 1989, nebo kontroverzní projevy Mirka Topolánka či Jiřího Paroubka. Uvedl to Miroslav Balatka z pořádající agentury FPP.
25.02.2010 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3515 článků) , Mirek Topolánek (2183 článků) , Jiří Červený (8 článků) , Miroslav Jakeš (21 článků)

Recenze: Metabaron Jodorowsky líčí padesát odstínů incestu

 
V komiksu Kasta metabaronů se objevuje spousta scén, které jsou doslovnými citacemi Herbertovy Duny, přitom ale není Jodorowského opus pouhou náhražkou za nerealizovaný film.
02.02.2015 13:06 |

podobné články

Čůráku, svině, blbečku. Celý projev Skokana (VV) s citacemi údajných slov Kalous

 
Projev Petra Skokana v Poslanecké sněmovně, který zahrnuje i doslovný přepis rozhovoru údajného výhružného telefonického rozhovoru s ministrem Kalouskem.
13.07.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Skokan (133 článků)

Nový trailer upozorňuje na vydání PC verze plošinovky Deadlight

 
Sympatická 2D logická plošinovka Deadlight, která před několika týdny vyšla na Xbox Live Arcade, se konečně dostavila i na PC. A k té příležitosti vydali vývojáři startovní trailer přímo pro Steam. V něm vás čeká hezký a skoro až akční sestřih herních záběrů z Deadlightu. Ty jsou prostřídané různými citacemi z recenzí, které chválou nešetří. Deadlight sice...
26.10.2012 14:05 |

podobné články

Americký profesor napsal knihu o tom, jak část Václava Havla. Listovali jsme

 
Působivou studii amerického profesora slavistiky Davida S. Danahera vydává v těchto dnech Argo. Autor se zajímá o Havlovo dílo jak svým úhlem pohledu, tak četnými citacemi výrazných osobností. Jmenujme jména jako Martin C. Putna, Ladislav Hejdánek, Ivan Havel, Josef Mlejnek nebo Jiří Žák.
15.06.2016 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4938 článků) , Jiří Žák (39 článků) , Jiří Žák (39 článků) , Jiří Žák (36 článků) , Jiří Havel (365 článků) , Ivan Martin (76 článků) , Martin Havel (137 článků) , Jiří David (105 článků) , David Martin (91 článků) , Jiří Havel (365 článků) , Ivan Ivan (1008 článků) , David Žák (5 článků)

Americký profesor napsal knihu o tom, jak číst Václava Havla. Listovali jsme

 
Působivou studii amerického profesora slavistiky Davida S. Danahera vydává v těchto dnech Argo. Autor se zajímá o Havlovo dílo jak svým úhlem pohledu, tak četnými citacemi výrazných osobností. Jmenujme Martina C. Putnu, Ladislava Hejdánka, Ivana Havla, Josefa Mlejnka nebo Jiřího Žáka.
15.06.2016 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4938 článků) , Jiří Žák (39 článků) , Jiří Žák (39 článků) , Jiří Žák (36 článků) , Jiří Havel (365 článků) , Ivan Martin (76 článků) , Martin Havel (137 článků) , Jiří David (105 článků) , David Martin (91 článků) , Jiří Havel (365 článků) , Ivan Ivan (1008 článků) , David Žák (5 článků)

Hrozí protizákonné vydávání restitucí, varuje Okamura. Ukázal i na habaďůru ČSSD a hnusné paskvily Dienstbiera

 
ROZHOVOR Alarmující porušování zákona může podle šéfa Úsvitu hrozit při vydávání majetku církvím a náboženským společnostem. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Tomio Okamura také vysvětlil, proč návrhy na změny zákonů, které pochází z dílny ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, považuje za šílené, xenofobní, odporné a hnusné paskvily.
19.07.2014 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2114 článků)

Další inovace ministra Dienstbiera: Více pravomocí ombudsmance

 
Ministr pro lidská práva Jiřího Dienstbiera z ČSSD navrhuje rozšíření pravomocí pro ombudsmana. Server Českého rozhlasu Rozhlas.cz píše, že ombudsmanka Anna Šabatová jeho návrh vítá. Ochránce práv by podle návrhu mohl žádat Ústavní soud o zrušení sporných zákonů a podávat antidiskriminační žaloby.
03.08.2014 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (368 článků)