Článek

Mladík převážel kilogram marihuany

 
Olomoučtí kriminalisté obvinili z nedovolené výroby a držení drog 21letého mladíka z Karviné, který údajně převážel v autě marihuanu.
01.09.2009 12:00 |

podobné články

Podobné články

Platinový ingot Le Grand K už není vzorem pro kilogram. Co se změní?

 
Vědci rozhodující o přesném definování vah a měr se rozhodli nepoužívat platinovo-iridiový ingot známý jako Le Grand K uložený v Paříži k přesnému určení jednoho kilogramu. Jeho hmotnost byla považována za přesný jeden kilogram a srovnávání s tímto objektem určovalo lidem, co je to kilogram a gram (jedna tisícina jeho hmotnosti). Vědci se na Všeobecné konferenci o vahách a měrách rozhodli začít kilogram definovat pomocí elektrického proudu.
19.11.2018 10:35 |

podobné články

Medik radí - 2. díl - Tráva, velká šance na depresi

 
Týden uběhl a je tu další díl z cyklu "Medik radí". Tentokrát se zaměříme na zde hodně probíraný problém vlivu marihuany na lidskou psychiku, konkrétně Vám přiblížím nejnovější studii zabývající se tímto problémem. Každý ví, že užívání různých drog různě, většinou významně, ovlivňuje psychický vývoj. Předmětem diskusí je problém, zda se to týká i "měkkých" drog typu marihuana. Tímto se zabývá studie katedry sociální psychiatrie university v Bostonu. Autoři se v ní zabývají vztahem mezi užíváním marihuany a rizikem vzniku epizod velké deprese (MDE, major depressive episode). Studie se účastnilo 6792 účastníků. Ve věku 15-45 let. Statistická analýza dat ukázala, že riziko vzniku MDE roste s intenzitou užívání marihuany. Autoři udávají, že například "nezávislí" uživatelé marihuany mají 1,6krát vyšší riziko vzniku MDE než osoby, které marihuanu nikdy neužívaly. Tato souvislost je zjevná i po korekci na další faktory, jako je pohlaví a závislost na alkoholu či tabáku. Studie prokázala, že užívání marihuany přináší zvýšené riziko vzniku epizod velké deprese, a představuje tak pro vývoj psychiky nezanedbatelné nebezpečí. A jak jste na tom vy???? Zkuste si udělat jednoduchý otázkový test a zjistit, zda na Vás deprese "lidově" leze. :) A. Kladná odpověď alespoň na dvě ze tří následujících otázek: Jste nadměrně a neobvykle smutný po většinu dne a téměř každý den po dobu dvou posledních týdnů? Ztratil jste zájem a radost z věcí, které Vás obvykle těšily? Cítíte se jako bez energie a nadměrně unavený? B. Kladná odpověď aspoň na jednu až dvě z následujících sedmi otázek, aby celkový počet byl čtyři kladné odpovědi na uvedených 10 otázek: Ztratil jste svou obvyklou sebedůvěru nebo se cítíte méněcenný vůči jiným lidem? Děláte si nadměrné výčitky z maličkostí nebo máte pocit těžké viny? Vnucují se Vám myšlenky na smrt nebo sebevraždu? Ztratil jste schopnost soustředění a rychlého rozhodování? Máte zpomalené pohyby a reakce nebo jste nadměrně a nepřiměřeně neklidný? Trpíte nespavostí? Trpíte nechutenstvím s váhovým úbytkem? -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Kolik stojí kapr? ktuální přehled cen podle krajů

 
Nejvíce za živého kapra na vánoční stůl zaplatí obyvatelé v Ústeckém kraji, za jeden kilogram tam obchodníci chtějí průměrně 98 korun za kilogram, což je o více než deset korun více, než činí celostátní průměr. Celostátní průměr je podle statistiků 86,85 koruny za jeden kilogram živé váhy.
16.12.2011 20:00 |

podobné články

Kolik stojí kapr? ktuální přehled cen podle krajů

 
Nejvíce za živého kapra na vánoční stůl zaplatí obyvatelé v Ústeckém kraji, za jeden kilogram tam obchodníci chtějí průměrně 98 korun za kilogram, což je o více než deset korun více, než činí celostátní průměr. Celostátní průměr je podle statistiků 86,85 koruny za jeden kilogram živé váhy.
16.12.2011 20:00 |

podobné články

Mladík převážel v batohu pervitin za milion!

 
Chtěl si snadno vydělat, místo toho ho čeká až deset let vězení! Olomoučtí policisté na nádraží zadrželi mladíka (21), který v batohu převážel celý kilogram pervitinu.
15.09.2014 10:25 |

podobné články

Cizinec převážel v autě tři pytle marihuany, zadrželi ho policisté

 
Pražští policisté zastavili v pondělí odpoledne osobní auto, ve kterém cestoval Vietnamsky hovořící cizinec, k překvapení policistů muž převážel tři pytle plné marihuany. Policisté proto muže na místě zadrželi.
11.03.2013 16:00 |

podobné články

Olomoučtí celníci zajistili kilogram pervitinu, pachatel ho převážel vlakem

 
Olomoučtí celníci zadrželi a nepropustili na český trh jeden kilogram pervitinu, když prováděli běžné kontroly v osobní a železniční přepravě.
15.09.2014 19:40 |

podobné články

Legalizace marihuany v USA? Padl návrh, líbí se i Bidenovi. Jenže přišlo velké varování

 
Americký senátor za stát New York Chuck Schumer podal návrh zákona o legalizaci marihuany, což ve Spojených státech vyvolalo další vlnu diskusí na toto téma. Podle mnohých politiků včetně prezidenta Joea Bidena bude dekriminalizace marihuany vítaná pro komunity s nízkými příjmy, které dlouhodobě trpí protidrogovou politikou. Vědci a výzkumníci ale varují, že po legalizaci marihuany ve státě Colorado několikanásobně vzrostl počet mladých, kteří pravidelně užívají koncentrovanou marihuanu.
26.08.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (591 článků)

Olomoučtí policisté zadrželi dva mladíky s kilogramem marihuany

 
Jeden kilogram marihuany, dvě gramové digitální váhy a dvě drtičky na marihuanu zadrželi celníci v osobním vozidle na rychlostní komunikaci z Olomouce do Mohelnice.
12.07.2010 14:10 |

podobné články

Překvapená stařenka dostala poštou kilogram marihuany

 
Nejmenovanou důchodkyni z amerického městečka Blackman na jihu Michiganu vyděsila minulý týden podivná zásilka ve schránce. Rozhodla se proto zavolat policii. Sami detektivové kroutili hlavami nad nádobou plnou marihuany, která stařence přišla poštou.
23.07.2010 07:15 |

podobné články

»Těhotná« žena si stěžovala na bolesti: Z břicha jí vytáhli kilo marihuany!

 
Na tento případ doktoři z Mexico City dlouho nezapomenou! Údajně těhotná sedmatřicetiletá žena si stěžovala na bolesti břicha. Lékaři jí ale místo dítěte z břicha vyndali kilogram marihuany.
27.05.2018 21:15 |

podobné články

Český kamion převážel tunu marihuany

 
Francouzští celníci při rutinní prohlídce kamionu s českou poznávací značkou rozhodně netušili, jaký úlovek se jim podaří. V korbě kamionu totiž nalezli tunu marihuany. Cena převážené drogy se odhaduje na dva miliony eur (50 milionů korun).
26.11.2010 19:40 |

podobné články

Vietnamec vezl TAXÍKEM kufr PLNÝ MARIHUANY! Chytili ho CELNÍCI!

 
Celníci odhalili u Humpolce na Pelhřimovsku Vietnamce, který si v taxi převážel v tašce téměř 4,5 kilogramů marihuany. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informovala mluvčí brněnských celníků Lada Temňáková.
19.09.2011 12:20 |

podobné články

Muž spolykal kilogram kokainu

 
Němečtí celníci zadrželi na letišti v Hamburku muže, který měl v žaludku kilogram kokainu. Podle agentury AP měl drogu zabalenou do 70 latexových balíčků.
18.08.2009 15:30 |

podobné články

Peruánec přišel do nemocnice s bolestí břicha, našli mu tam kilogram šrotu

 
Téměř kilogram kovových předmětů vyjmuli lékaři z nemocnice v severoperuánském městě Cajamarca ze žaludku muže, který byl hospitalizován v pátek kvůli prudkým bolestem břicha. Mezi obsahem jeho žaludku byly hřebíky, mince, rezavé dráty a kovový odpad. Chirurg, který muže operoval, řekl ve čtvrtek agentuře AP, že nic podobného ještě neviděl.
12.11.2009 10:40 |

podobné články

Za 1 kilogram zhubnutého tuku dostanete gram zlata!

 
Dubaj nabízí svým občanům gram zlata za každý zhubnutý kilogram tuku.
22.07.2013 09:55 |

podobné články

Průměrný Čech sní za rok kilogram chipsů

 
Každý Čech sní ročně v průměru zhruba kilogram bramborových lupínků neboli chipsů. Jejich největší výrobce v Česku Intersnack jich letos na trh z Choustníku na Táborsku dodá zhruba 11.000 tun. Podle nejrozšířenější teorie chipsy poprvé usmažil kuchař v USA před 160 lety. Od té doby jim výrobci dodali množství příchutí. Češi ale stále preferují původní slanou, řekl člen představenstva společnosti Intersnack Martin Gajdolín. 
22.08.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (199 článků)

VELKÝ PŘEHLED: Cena másla od začátku roku stále roste! Podívejte se, jak zdražilo za 15 let

 
Kilogram másla je od ledna dražší o 9 korun! A zdražování zřejmě nekončí, varují zemědělci. Když se podíváme na přehled cen za posledních 15 let, zjistíme, že kilogram másla zdražilo o 50 korun!
27.08.2013 13:00 |

podobné články

Francoužší gurmáni bijí na poplach: Milované černé lanýže ohrožují Číňané!

 
Černé lanýže Peringord nebývaly ještě v devatenáctém století tak vzácné. Dvě světové války a rozrůstání aglomerací způsobily výrazný úbytek vhodných lesních porostů pro růst plodnic. Dnes tak houba užívaná ve vrcholném kulinářském umění Francie stojí v přepočtu kolem třinácti set korun za kilogram. Jenže mnozí prodejci francouzských lanýžů podvádějí levnějším dovozem z Číny. Tamní produkce stojí jen kolem osmi set korun za kilogram.
12.03.2014 07:30 |

podobné články