Článek

Mladík (27) ve Vítkovicích vyšplhal na pec: Zřítil se, polámaného ho vyprošťovali hasiči

 
Notně se opil mladík z Ostravy, který se pak rozhodl ke kaskadérskému kousku. Zdolával vysokou pec v Dolních Vítkovicích. Že takový nápad nemohl skončit dobře, bylo jasné za pár okamžiků. Muž spadl, dolámal se a zachraňovat ho museli hasiči.
06.01.2019 09:40 |

podobné články

Podobné články

Unikátní památka na Sokolovsku: Pec nám zatím nespadla!

 
 Toho, aby »pec nespadla« se obává skupinka šesti nadšenců. Vysoká pec, stojící v Šindelové na Sokolovsku již od roku 1839, momentálně chátrá.
27.05.2015 11:00 |

podobné články

Válka o kremační pec v Ústí nad Labem: Město teď vozí nebožtíky 180 kilometrů ke zpopelnění

 
Až 180 kilometrů dlouhou cestu musí vykonat nebožtíci z Ústí nad Labem. Město totiž přišlo o kremační pec, a tak musí mrtvé ke zpopelnění vozit jinam. Bývalý nájemce krematoria totiž tvrdí, že pec je jeho, a zapečetil ji. Město se brání, že smlouva i právníci říkají něco jiného.
18.01.2018 05:55 |

podobné články

Mrtvé z Karlovarska převáží do okolí. Jediná kremační pec zřejmě nezvládla nápor

 
Kremační pec v jediném krematoriu v Karlovarském kraji je aktuálně kvůli závadě mimo provoz. Pec byla od začátku roku kvůli vysokému počtu úmrtí v souvislosti s koronavirovou epidemií vytížená, fungovala téměř nepřetržitě. Zesnulí jsou kvůli náporu v poslední době odváženi ke kremaci v mobilní chladicí jednotce do jiných krematorií. Počet převozů se kvůli závadě na peci nyní zvýší, řekl ČTK mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.
06.03.2021 14:05 |

podobné články

V pekárně shořela pec na rohlíky, požár zaměstnal jednotky hasičů

 
K požáru pece v pekařství a cukrářství do Sázavy na Orlickoústecku vyjížděli v předposlední červencové ráno profesionální a dobrovolní hasiči z Lanškrouna. Při příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že se jedná o zaplechovanou pec – rohlíkovou linku v délce 8 metrů, která byla plně v provozu. Vnitřní obal s náplní oleje, který vytekl do izolace a hořel i doutnal, hasiči museli rozebrat.
30.07.2014 12:10 |

podobné články

Hasiči vyprošťovali racka z karvinských uhelných kalů

 
Neobvyklou záchrannou akci zažili v pondělí dopoledne hasiči na Karvinsku. Vyprošťovali racka mořského, který uvízl v kališti Dolu ČSM ve Stonavě. Zachráněného, ale vysíleného ptáka se poté ujali ochránci zvířat, kteří ho budou připravovat na návrat do volné přírody.
28.07.2009 11:20 |

podobné články

Do lomu spadla žena, vyprošťovali ji hasiči

 
Hasiči vyprošťovali ženu z lomu Malá Amerika na Berounsku.
09.05.2010 16:05 |

podobné články

Ženu s dítětem vyprošťovali hasiči, jejich auto skončilo v příkopu

 
Ženu s dítětem vyprošťovali v Malém Újezdu na Mělnicku v úterý večer hasiči poté, co jejich vůz po nehodě skončil v příkopu.
29.06.2010 21:10 |

podobné články

V Praze 7 vyprošťovali auto z Vltavy: Při nácviku zasahovali hasiči i potápěči

 
V dolní části Holešovic operovali ve středu 22. června na náplavce hasičské jednotky a potápěči. Vyprošťovali automobil, který havaroval do řeky. Hasiči vytvořili nosnou stěnu pro zachycení provozních kapalin z vozu a zkoumali situaci pod hladinou pomocí potápěčské skupiny. Naštěstí se jednalo pouze o cvičení, které proběhlo v dopoledních hodinách.
23.06.2016 17:20 |

podobné články

V Telči hasiči vyprošťovali muže z bagru uvízlého v bahně rybníka

 
V Telči na Jihlavsku dnes večer hasiči vyprošťovali muže z bagru uvízlého v bahně Štěpnického rybníka. Bagrista byl v kabině uvězněn mnoho hodin. Hasičům se ho podařilo dostat na břeh před 21:00 pomocí nafukovacího člunu. Podle očitých svědků muž neměl žádná viditelná zranění.
13.03.2017 22:00 |

podobné články

Auto uvěznilo řidiče. Hasiči jej vyprošťovali 40 minut! Havárie zablokovala výjezd ze Strahovského tunelu

 
K vážné nehodě došlo kolem půl deváté ve středu večer. Řidič naboural při výjezdu ze Strahovského tunelu v Patočkově ulici v Praze 6 do kovového sloupku veřejného osvětlení. Jeho vůz skončil úplně zdemolovaný a přibližně 35letý muž byl naprosto uvězněný. Hasiči jej pak přibližně 40 minut vyprošťovali. Provoz v jednom směru byl přibližně hodinu a půl uzavřený.
08.07.2020 21:15 |

podobné články

Hrozivý pád z okna v Praze 10: Muž (33) letěl 15 metrů! Vážně se zranil, byl ale při vědomí

 
Z pátého patra se zřítil v sobotu odpoledne v Dolních Měcholupech 33letý muž. Padal zhruba 15 metrů, jako zázrakem byl při dopadu při vědomí. Utrpěl ale mnohočetná zranění, polámaného ho záchranáři převezli do nemocnice.
22.02.2020 16:15 |

podobné články

Turista se zřítil ze skály na Šumavě! Polámaného ho transportoval vrtulník

 
Německý turista spadl ze skály ležící na hranicích třech států na Šumavě. Po pádu ze třímetrové výšky si přivodil otevřenou zlomeninu. Na místě zasahoval vrtulník a také čeští záchranáři.
07.08.2020 18:15 |

podobné články

To jsou věci! Auto bez řidiče spadlo na tramvajové koleje!

 
Osobní auto v pátek ráno po sedmé hodině vyprošťovali hasiči z kolejiště na frekventované trase tramvajové dopravy v Ostravě-Vítkovicích. O zásahu informoval mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.
04.11.2011 09:15 |

podobné články

Dva náklaďáky mezi sebou na Pražském okruhu sešrotovaly auto! Ženu (32) vyprošťovali 40 minut

 
S velkými komplikacemi museli počítat řidiči, kteří potřebovali v pondělí ráno projet po Pražském okruhu v oblasti Horních Počernic. Před nájezdem na Novopackou se krátce před osmou srazila dvě nákladní auta s osobním. Jednu ženu - spolujezdkyni z osobního vozu - hasiči vyprošťovali 40 minut, do nemocnice ji transportoval vrtulník. Tvoří se dlouhé kolony.
08.06.2020 08:25 |

podobné články

Mnohatunový náklad převrátil návěs, kamion lehl na bok: Hasiči jej vyprošťovali 12 hodin

 
Zkouškou vytrvalosti a důvtipu byla pro hasiče nehoda kamionu v Trojanovicích na Novojičínsku. Sesypaný mnohatunový kontejner totiž vyprošťovali z kruhového objezdu dvanáct hodin! Jen shodou šťastných náhod se při nehodě nikdo nezranil.
07.10.2020 15:35 |

podobné články

Stometrová hutní pec padla během tří sekund

 
Pouhé tři sekundy trvalo, než se po řízené demolici zřítila k zemi necelých 100 metrů vysoká hutní pec u amerického města Baltimore, uvedla agentura Reuters. Na místě dnes už bývalých oceláren vyroste nový průmyslový komplex.
01.02.2015 08:16 |

podobné články

Jiří Baťa: Prazvláštní je ta naše spravedlnost

 
Dovolím si parafrázovat jednu událost s písničkou: Pec nám spadla, pec nám spadla, kdo pak nám ji postaví... s tragickou událostí: Most nám spadl, most nám spadl, kdopak bude potrestán...?
18.12.2017 21:00 |

podobné články

Pohřební hádka o kremace tlouštíků: XXL pec v Praze, či výlet do Německa?

 
Je to problém, kterého si začal konečně všímat i stát a který rozděluje české pohřebnictví. Zpopelňování nebožtíků s hmotností nad 200 kilogramů, které krematoria stále častěji odmítají přijmout, aby se jim při žehu nezapálila celá pec. Mezi odborníky rezonují podle zjištění Blesk Zpráv dva názory: vybudovat nové XXL krematorium ideálně někde v Praze, nebo tlouštíkům doporučit, ať si kvůli mnohdy nestřídmému životu zajedou na poslední cestu do Německa nebo si vystačí s pohřbem do země. A nachystají si peníze navíc.
15.04.2018 05:35 |

podobné články

VIDEO: Mick Jagger se naučil českou lidovku! „Pec nám spadla,“ notuje si vesele se silným přízvukem

 
Zpěvák legendární skupiny Rolling Stones Mick Jagger v Praze rozšířil svůj repertoár o českou lidovku. Na svém účtu na sociální síti Instagram zveřejnil krátké video, ve kterém hraje na kytaru a zpívá píseň Pec nám spadla. Notoricky známý popěvek si v jeho podání mohli už ve středu vychutnat návštěvníci pražského koncertu skupiny.
06.07.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Mick Jagger (287 článků)