Článek

Místo dávek pro sympatizanty SPD investovat do eura. Výzva sociologa Gabala

 
Sociolog a bývalý poslanec KDU-ČSL Ivan Gabal tvrdí, že kdyby se Česká republika řídila podle přání voličů SPD, seniorů a méně vzdělaných lidí, stále bychom tu měli komunismus a ruskou armádu. Informuje o tom na svém facebooku na základě ankety agentury Kantar o české pomoci Ukrajině.
14.11.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2587 článků) , Ivan Ivan (165 článků)
Podobné články

TOP 09 podporuje do Senátu Ivana Gabala

 
TOP 09 podporuje ve volbách do Senátu ve volebním obvodu č. 26 (Praha 2 a Praha 3) sociologa, bývalého poslance a jednoho ze zakladatelů Občanského fóra Ivana Gabala.
10.09.2018 14:35 |

podobné články

Foldyna (SPD): Gabalova vize přístupu k Rusku je snůška nesmyslů a vyhlášení války

 
Poslanec SPD Jaroslav Foldyna k aktuálnímu vývoji a komentáři sociologa Ivana Gabala.
15.04.2021 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (734 článků)

Poslanec SPD Jelínek: Euro by bylo posledním hřebíčkem do naší rakve

 
Poslanec Pavel Jelínek (SPD) tvrdí, že přijetí eura by „výrazně poškodilo českou ekonomiku a bylo by posledním hřebíčkem do rakve naší suverenity“. Přitom právě SPD je podle něj jedinou stranou, která proti přijetí eura vystupuje, zatímco ostatní strany v čele s demoblokem, ale i včetně hnutí ANO, přijetí eura dříve nebo později podpoří.
27.08.2021 21:00 |

podobné články

Zaměstnavatelé tlačí na vládu kvůli očkování. A v únoru má dorazit přes půl milionu dávek

 
Zástupci zaměstnavatelů vyzvali vládu, aby zveřejnila podrobné plány očkování. Chtějí znát přesnější termíny, kdy jednotlivé věkové skupiny obyvatel půjdou na řadu a kdy budou moci začít očkovat firmy. Po jednání tripartity to v pondělí novinářům řekl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Řada firem má o očkování zaměstnanců zájem a chce se do něj zapojit. Do České republiky výrobci v únoru dodají 525 000 dávek vakcíny proti covidu-19. Dvě třetiny z 335 000 dávek od Pfizer/BioNTech půjde na přeočkování. Dalších 110 000 dávek dodá Moderna a počítá se také s 80 000 dávek od AstraZeneca. Novinářům to řekl po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Na tiskové konferenci také uvedl, že Česko neplánuje omezit horní věkovou hranici pro očkování touto nově schválenou vakcínou jako některé další země.
01.02.2021 18:25 |

podobné články

V Česku přišlo vniveč už 664 dávek vakcíny proti covidu. Za několik dnů počet výrazně stoupl

 
V Česku se dosud znehodnotilo 664 dávek vakcín proti koronaviru. Představuje to méně než promile proti počtu spotřebovaných vakcín. Nejvíce znehodnocených dávek, a to 37 procent, připadá na Královéhradecký kraj. Dvě pětiny zmařených dávek zdravotnická centra nahlásila za březen. Většina znehodnocených dávek byly vakcíny od firem Pfizer/BioNTech. Vyplývá to z dat dostupných na webu ministerstva zdravotnictví. Mluvčí ministerstva Barbora Peterová na dotaz ČTK uvedla, že nejčastějším důvodem znehodnocení byla vada balení.
11.03.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Peterová (52 článků)

Řešíte muslimy, ale neřešíte Rusy, kteří jsou prolezlí zpravodajskou službou! burcoval Ivan Gabal na veřejné akci

 
REPORTÁŽ Na čtyři desítky posluchačů si přišlo poslechnout Ivana Gabala do benešovského muzea. Hlavním tématem byla zahraniční politika. Je nejvyšší čas vymyslet, co s imigranty, řekl přítomným ve středu večer. Pozastavil se také nad tím, že řešíme muslimy, přitom v České republice téměř žádné nemáme, ale neřešíme Rusy. Těch je tu na 60 tisíc a jsou prolezlí zpravodajskou službou, řekl v Benešově. Představa, že NATO je dost silné, aby nastolilo rovnováhu, není podle Gabala reálná.
11.06.2015 16:16 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2587 článků)

Kmoníček se pustil do Gabala: Tohle je vůbec to nejhloupější, co můžeme udělat

 
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve čtvrtečním Interview ČT24 nového českého velvyslance ve Washingtonu Hynka Kmoníčka. Kmoníček promluvil o 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi, ale otevřel také téma barbarského útoku v Sýrii. Pustil se přitom do poslance zvoleného za KDU-ČSL Ivana Gabala.
06.04.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5928 článků) , Světlana Witowská (419 článků)

Ivan Gabal jednal o možnosti snížit počet ruských diplomatů v Praze až na nulu. A výsledek?

 
Někdejší poslanec KDU-ČSL Ivan Gabal má za to, že Rusko dostalo od Západu facku. Ještě když byl členem dolní komory Parlamentu, navrhoval v zájmu bezpečnosti České republiky snížit počet ruských diplomatů v Praze. Dokonce až na nulu. Podle Gabala to stojí za úvahu už proto, že si Rusové v poslední době stále víc dovolují. Západ chabě reagoval na okupaci Krymu a teď na to prý doplácí. V českém případě je to o to horší, že své vlastní zemi škodí prezident Miloš Zeman. Ránu od Gabala dostal i Babiš.
07.04.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27590 článků) , Ivan Ivan (2587 článků)

Masakr Okamurovy SPD: Ze strany zní silná slova. Migrace, ČT a vážná výzva lidem

 
Komunální volby mají mnoho vítězů, pro hnutí SPD ale měly v řadě případů hořký konec. Jde zejména o krajská města, kde kandidátky okamurovců oscilovaly okolo pěti procent. V několika případech se SPD do zastupitelstva nedostala jen o desítky hlasů – například v Plzni a v Karlových Varech. Přitom v loňských parlamentních volbách dosahovala strana v krajských městech daleko lepších výsledků. Propad je v některých případech opravdu dramatický. Poslanci za SPD, kteří se pro ParlamentníListy.cz k výsledkům vyjádřili, ale výsledek nepovažují za špatný. Nižší čísla jsou údajně důsledkem specifik komunálních voleb. Nosná témata SPD budou prý rezonovat až v eurovolbách, které budou příští rok. Voliči si v nich budou muset vybrat mezi Prahou a Bruselem, jak řekl kandidát SPD na starostu na Praze 10 Jan Čížek. Pro hnutí je problematický i vztah s médii, namátkou jmenujme Českou televizi a nejčtenější deník Blesk.
09.10.2018 04:55 |

podobné články

Tolik se Vystrčil snažil. Po Primě ale zažil sprchu. Velký rozkol

 
Někdejšího poslance za KDU-ČSL Ivana Gabala rozhorlila dnešní slova předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že zavedení eura v České republice je v současné době i v nejbližší budoucnosti nereálné a nevýhodné. „Co to je za bordel?“ ptal se Gabal. Zvýraznil tak rozkol, který panuje ve vládní koalici, kde se ODS proti zavedení eura vymezuje.
24.07.2022 19:45 |

podobné články

Neposlouchejte odpůrce eura, jsou nefér. Dva ekonomové vysvětlovali pozitiva eurozóny, která prý přehlížíme

 
Na semináři o zavedení eura u nás debatovali národní koordinátor zavedení eura v ČR prof. Oldřich Dědek a ekonom Lubor Lacina z Mendelovy univerzity v Brně. Oba ze svých pozic obhajovali jak samotný projekt eurozóny, tak přijetí eura v České republice. Eurozóna je přínosem pro Evropu i členské země a neférová argumentace odpůrců by neměla být akceptována.
15.04.2016 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Dědek (19 článků)

Topka začíná tlačit přijetí eura. Mohlo by to rozklížit koalici, zaznívá

 
Vládní TOP 09 se snaží rozvířit debatu o možném přijetí eura, což by prý zkrotilo vysokou českou inflaci. Přijetí eura je ale jedním z témat, na kterém vládní pětikoalice shodu nenalézá, proti je zejména ODS. Podle ekonomického experta a místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Skopečka (ODS) by pro nás přijetí eura nebylo výhodné a i mnohé země s eurem se potýkají s vysokou inflací.
19.05.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (401 článků)

C&W: Obsazenost pražských hotelů letos stoupla na 68 procent

 
Průměrná obsazenost pražských hotelů v letošním 1. pololetí stoupla o sedm procent na 68,2 procenta. Průměrná denní sazba za pokoj v českém hlavním městě stoupla nejvíc z metropolí střední Evropy, a to o 10,4 procenta na 80,3 eura. V dnešní tiskové zprávě to ČTK sdělila společnost Cushman & Wakefield. Sazba za pokoj v Praze se drží na nejvyšší úrovni z okolních zemí, například ve Varšavě činí 69,8 eura, v Budapešti 71,2 eura a v Bratislavě 59,4 eura.
24.08.2015 11:00 |

podobné články

Škůdce českého národa, co se snaží zavděčit Bruselu a na občany kašle. Sobotka na poslední chvíli prosazuje rychlé přijetí eura u nás a toto nám řekli Babiš, Kalousek, Keller či Okamura

 
ANKETA Server iHNed.cz informoval, že premiér Bohuslav Sobotka chce pojistit členství Česka v Evropské unii co nejrychlejším přijetím eura. „Přijetí eura je pojistkou pevného ukotvení země v EU,“ uvádí analýza Úřadu vlády, kterou Sobotka dnes předloží vládě. Analýza tvrdí, že pokud Česko euro nepřijme, hrozí mu „riziko posunu do pozice politického a hospodářského satelitu eurozóny“, a že přijetí eura by nás rychleji přiblížilo k bohatším zemím EU a jednoznačně by bylo ekonomicky výhodné.
29.11.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Hnutí ANO vyzvalo členy, voliče a sympatizanty, aby volili prezidentem Miloše Zemana

 
Hnutí ANO vyzvalo dnes své členy, voliče a sympatizanty, aby ve druhém kole prezidentských voleb dali svůj hlas Miloši Zemanovi. Shodl se na tom výbor hnutí. Vedení ANO považuje nynější hlavu státu za zkušeného politika a ztotožňuje se s jeho postoji. Novinářům to po jednání stranického výboru řekl šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.
22.01.2018 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27590 článků) , Jaroslav Faltýnek (342 článků)

Známý sociolog Jan Herzmann nevylučuje předčasné volby v roce 2018

 
ROZHOVOR Podle analytika a sociologa Jana Herzmanna se odcizení mezi občany a politiky prohlubuje a pravděpodobně poklesne volební účast. Pro ParlamentníListy.cz řekl, že mnozí lidé budou protestně, z trucu volit strany, které se buď do Poslanecké sněmovny nedostanou, nebo do ní vstoupí s minimálním koaličním potenciálem. Zároveň upozornil, že kvůli rozdělování na sympatizanty a odpůrce Andreje Babiše se předvolební boj posouvá spíše do roviny jakési války o Babiše místo soupeření politických idejí.
29.09.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků)

Chudoba a kriminalita. To se podle vlády musí řešit na Šluknovsku

 
Problémy ve Šluknovském výběžku by mohla vyřešit vládní strategie pro pomoc sociálně vyloučeným lidem. Podle analýzy sociologa Ivana Gabala se děti žijící na ulici, které jsou v podstatě vykořeněné z rodin i společnosti, stávají velkým sociálním problémem pro celou Českou republiku.
12.09.2011 07:50 |

podobné články

Naše armáda není připravena. Nelze to skrývat, varuje poslanec Gabal

 
Podle sociologa a místopředsedy sněmovního výboru pro obranu Ivana Gabala (KDU-ČSL) česká armáda prožila dekádu brutálních škrtů a redukce svých schopností, a i když s ekonomickým růstem dostala přidáno, není to prý ani zdaleka tolik, kolik by potřebovala. „Nejsme připraveni a chemiky nebo polní nemocnicí svou nepřipravenost nezakryjeme,“ uvedl v rozhovoru pro MF Dnes.
13.12.2015 19:40 |

podobné články

Tady už se do plynu Romové a Arabové posílat nebudou. Gabal, Šabatová, Kocáb a další podpořili teplickou základní školu. A PL byly u toho

 
REPORTÁŽ Tady už se do plynu posílat nikdo nebude. Teplickou školu, která čelila nenávistným útokům kvůli svým arabským a romským žákům, přijeli podpořit bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb nebo ombudsmanka Šabatová. Ta promluvila o svém svědomí a frustraci z hrozného nebezpečí. „Snažíme se vytvořit romskou střední vrstvu,“ zaznělo od šéfa Romey, která na popud sociologa Ivana Gabala uvolnila sponzorské peníze. „Jako ajťák čekám, že se o svět starají politici. Vyřešili jsme to pankáčsky,“ prohlásil pro změnu Patrik Zandl, který se svou „ajťáckou komunitou“ také přispěchal na pomoc. ParlamentníListy.cz nabízejí fotoreportáž i videozáznam.
07.02.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (767 článků) , Michael Michael (1830 článků)