Článek

Míša (1) umírá na svalovou atrofii. „Je jako hadrová panenka,“ teskní otec a žádá pomoc

 
Dvojčátka Míša a Lukášek se narodila jako zdravá miminka. Po 25 dnech se ale Míša přestal hýbat. „Najednou byl jako hadrová panenka,“ vzpomíná zdrcený otec Michal pro Blesk Zprávy. Lékaři brzy zjistili, že se jedná o spinální svalovou atrofii toho nejzávažnějšího typu. Míša tak má před sebou jen pár měsíců života a rodiče prosí o pomoc. Svého syna by chtěli mít doma, to ale bez pomůcek nejde a na řadu z nich by museli kvůli administrativě čekat i čtyři měsíce. A to už by mohlo být pozdě.
03.02.2020 06:30 |

podobné články

Podobné články

Jana Widenková z Kravař: Syn jí umřel na svalovou atrofii, dcera ji má také!

 
Málokoho osud zkouší tolik jako Janu Widenkovou (45) z Kravař. Obě její děti se narodily se svalovou atrofií, těžkou nemocí, která poškozuje svaly.
09.01.2012 12:15 |

podobné články

Lukáš trpí svalovou atrofií. Vizita Hvězdných válek v Motole mu splnila sen

 
Malý Lukáš trpí vzácnou genetickou chorobou, svalovou atrofií. Připravila ho o schopnost pohybovat se a musí trávit hodně času v nemocnici. Jeho maminka se ale i tak snaží, aby vedl normální život. Lukáš miluje Hvězdné války, Star Wars. Všechny filmy zná nazpaměť, na posledním snímku Síla se probouzí byl už třikrát. Nedávno jej čekalo ve Fakultní nemocnici Motol v Praze překvapení. Postavy z oblíbené ságy přišly za ním.
13.03.2016 05:20 |

podobné články

Brutální video: Kráva nakopla batole, dítě letělo vzduchem jako hadrová panenka

 
Zahrávat si se zvířaty, zvláště s těmi, která jsou větší než my, se nevyplácí. Přesvědčil se o tom i malý chlapeček z následujícího videa, který chytl krávu za nohu. Jenže zvíře ho tak nakoplo, že dítě letělo vzduchem jako hadrová panenka.
28.09.2016 19:50 |

podobné články

Oblíbená panenka královny Alžběty jde do aukce: Na kolik si ji cení?

 
Do aukce se chystá hadrová panenka s kudrnatými vlásky, která v dětství patřila britské královně Alžbětě II. Pochází z roku 1935 a odhadovaná cena, za kterou by se měla vydražit, je podle všeho minimálně 1200 liber (což je cca 35 tisíc českých korun).
26.11.2018 16:20 |

podobné články

Kočička Ochotská po divokém rozchodu nafotila svůdné fotky. Předvedla své dokonalé nožky

 
Moderátorka Michaela Ochotská  (28) je obvykle na fotografiích za sexy kočičku. Díky své dokonalé postavě a přírodním ňadrům číslo čtyři ji fotografové nejraději fotí co nejméně oděnou, a tak, aby vynikly její přednosti. Nyní nafotila Míša fotografie, na nichž pózuje jako hadrová panenka.
07.03.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Ochotská (891 článků)

Sám nejí ani nepije, péči potřebuje 24 hodin denně. Pomůže chlapci (5) Michal David?

 
Pětiletý Kaythan trpí vážnou nemocí, spinální svalovou atrofií. Nepostaví se na nohy, neotevře fixu, nenají se. Kaythanův stav vyžaduje 24hodinovou péči. Jeho rodiče se snaží ze všech sil, otec chodí do práce a maminka Dominika se o něj stará 24 hodin denně. Přesto chybí potřebné peníze na speciální a drahé pomůcky. Ačkoli na ně pojišťovna přispívá, rodiče musí hradit vysoké doplatky.
09.09.2017 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1448 článků)

Srdce pro děti: Tomášek (3) trpí svalovou atrofií, přežívá jen díky ventilátoru

 
Když se Tomášek (3) narodil, zdál se být v pořádku. Už po týdnu s ním ale maminka Lucie (29) jela do nemocnice. Zdálo se jí, že nekope nožičkami. Tam uslyšela krutou diagnózu: Spinální svalová atrofie. Rodičům se zhroutilsvět. Na pomoc jim přispěchal Projekt Srdce pro děti.
09.12.2013 20:05 |

podobné články

Psa ukradli z chovné stanice: Rozlámali mu kosti, ležel jako hadrová panenka

 
Obrovský šok zažila Helena Potančoková (37) z Dobřan na Plzeňsku. Když přišla poslední srpnovou neděli ke kotci se psy, chyběl australský ovčák Dutch (5). Majitelka zalarmovala policii, žádala o pomoc i na sociální síti. Po rozsáhlém pátrání se pejsek našel vážně zraněný, čekají ho dlouhé měsíce léčby.
03.09.2018 05:05 |

podobné články

Vše je připraveno na transplantaci hlavy! Uříznou ji a přesadí jako kaktus na nový krk!

 
Počítačový programátor Valerij Spiridonov (30) je zoufalým vězněm svého vlastního těla. Od dětství trpí spinální svalovou atrofií, která totálně paralyzovala jeho tělo. Valerij se nyní rozhodl, že svěří svůj život do rukou italského lékaře Sergia Canavera. Toho lékařský svět považuje za šíleného blázna. Canavero totiž plánuje transplantaci hlavy.
09.04.2015 08:21 |

podobné články

Alex (8 měs.) měl žít jen pár let: Lidé mu ale zaplatili nejdražší lék na světě a stal se zázrak!

 
Neuvěřitelnou částku kolem 50 milionů korun vybrali lidé pro malého Alexe. Ani ne roční chlapeček se narodil se vzácnou spinální svalovou atrofií. Choroba ho ohrožuje na životě, ale štědří dárci dali jemu i jeho rodičům obrovskou naději. Alexova rodina si totiž díky sbírce mohla dovolit nákladnou léčbu až ve Spojených státech. Hovoří se o ní jako o nejdražší léčbě na světě.
27.02.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (495 článků) , Alex Alex (49 článků) , Alex Alex (49 článků) , Alex Alex (50 článků)

Těžce nemocná Marínka (4): Tleskalo jí tisíc lidí!

 
Malá tanečnice Marínka (4) má za sebou první veřejné vystoupení. A hned to byl obrovský úspěch. Malá holčička ze Zlína, která trpí nevyléčitelnou svalovou atrofií a je na vozíku, se v sobotu večer představila ve Zlíně. Jejímu vystoupení nadšeně tleskala tisícovka diváků.
23.11.2009 05:05 |

podobné články

David: Máma mě nosí na rukou

 
Když ve dvou letech David Jiránek z Dubí onemocněl svalovou atrofií, odmítala jeho maminka uvěřit prognózám lékařů. Jejich předpověď se však pomalu naplňovala a o pár let později se už osmiletý nadaný školák neobešel bez vozíku, ani bez pomoci svého okolí.
01.10.2010 02:50 |

podobné články

Kája sportuje i na vozíku: Na florbalu to vždycky rozjedu!

 
Kája Vaculík (8) je usměvavý, chytrý kluk. Nemůže ale běhat s kamarády a hrát si s nimi. Od dvou let trpí svalovou atrofií II. stupně a neudělá ani krok. Nemoci se ale nepoddává, naopak s ní stále bojuje. Je sice na vozíčku, ale navzdory tomu plave a dokonce hraje i florbal!
29.11.2010 05:25 |

podobné články

CK Majestic Travel v potížích: V Chorvatsku uvízla i postižená Marianka (6)

 
Postižená dcera učitelky tance Marie Vaněčkové, Marianka (6), trpí svalovou atrofií. K moři se však velmi těšila. Jenže cestu tam i zpět zkomplikoval úpadek CK Majestic Travel, která se dostala do potíží.
16.07.2012 07:10 |

podobné články

Marianka už speciální kočárek nepotřebuje: Chce ho darovat

 
Marianka Vaněčková (6)ze Zlína, která trpí svalovou atrofií, dnes udělala radost mamince. Na svém prvním vysvědčení měla samé jedničky. A její máma chce udělat radost zase druhým. Ráda by věnovala prostřednictvím Blesk CZ rodině s postiženým dítětem speciální kočárek, který již holčička nepotřebuje. Můžete ho získat třeba právě vy.
01.02.2013 15:25 |

podobné články

ČT: Amálce ze seriálu Čtyři v tom pomohla už více než stovka diváků

 
Amálce jsou tři roky a trpí spinální svalovou atrofií. Veronice je pětadvacet a o svoji nemocnou dceru se stará s láskou a statečností. Jejich příběh, který se objevil v druhé řadě dokumentárního seriálu České televize Čtyři v tom, vzbudil u diváků silnou vlnu solidarity. Na konto zřízené pro Amálčinu rodinu už poslali přes sto tisíc korun.
11.04.2014 10:35 |

podobné články

Postižené sestry neměly v životě štěstí. Pomůžete jim?

 
Smutný osud potkal sestry ze Zlína. Obě od dětství trpí svalovou atrofií, tedy úbytkem svalové hmoty a jsou odkázané na invalidní vozík. Stav jedné z nich se před několika týdny natolik zhoršil, že nemůže dělat nic jiného, než nehybně ležet.
30.07.2014 19:45 |

podobné články

Malá Boženka je vážně nemocná, pomáhá jí i strýček kajakář Vávra

 
Je roztomilá a je to hrdinka. Možná větší, než její strýček - olympijský medailista, kajakář Vávra Hradilek. Malá Boženka trpí spinální svalovou atrofií . Ale bojuje s tou ošklivou nemocí a drží se! Třeba jí pomůžete i vy.
04.09.2014 12:25 |

podobné články

Smutná zpráva: Amálka z dokumentu Čtyři v tom zemřela

 
Krásná, veselá holčička, kterou diváci dojemného dokumentu České televize Čtyři v tom milovali, bohužel před čtrnácti dny boj se zákeřnou nemocí prohrála. Její statečná maminka Veronika (24) šla do pořadu právě proto, aby na život se spinální svalovou atrofií upozornila.
15.10.2014 12:40 |

podobné články