Článek

Mírové rozhovory. Jen dnes a bez Ruska. Ale mezitím na Ukrajině...

 
V sobotu proběhnou mírová jednání v Saúdské Arábii. U jednacího stolu zasednou vedle ukrajinského zástupce také zástupce USA, Číny, Indie, Brazílie i Česka. Bez přítomnosti Ruska. Nabízí se tedy otázka, zda by ruský prezident jakákoli ujednání respektoval. Zvlášť, pokud je pravda, že Rusové na jihu Ukrajiny na několika místech již prolomili první linii obrany a útočí na linii druhou. Ukrajinci navíc uspěli při útoku na přístav v Novorossijsku. Ruští prováleční blogeři se zlobí na ruské ministerstvo obrany.
05.08.2023 07:20 |

podobné články

Podobné články

Izrael a Palestina po pěti letech obnoví mírové rozhovory

 
Izrael a Palestina po takřka pěti letech zřejmě obnoví mírové rozhovory. Americký ministr zahraničí John Kerry dnes totiž oznámil, že obě strany se dohodly na jím zprostředkovaných základech pro budoucí vyjednávání. To by mohlo začít už příští týden ve Washingtonu.
19.07.2013 23:45 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (174 článků)

Abbás opět odmítl mírové rozhovory s Izraelem

 
Americký zvláštní vyslanec George Mitchell opět nepřesvědčil předsedu palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse, aby Palestinci zahájili přímé mírové rozhovory s Izraelem.
10.08.2010 18:15 |

podobné články

Osobnosti: George Mitchell (1 článek) , George Mitchell (1 článek)

Rusko popřelo možnost schůzky prezidentů

 
Moskva v neděli popřela sobotní prohlášení šéfa ukrajinské delegace, že ruská strana souhlasí s jednáním prezidentů o mírové dohodě. Mírové rozhovory s Ukrajinou podle Ruska nepokročily natolik, aby bylo možné uspořádat jednání prezidentů obou zemí, informuje iDNES.cz.
03.04.2022 10:45 |

podobné články

"Válka nervů" v Minsku prý pokračuje. Putin zlomil tužku, Porošenko v rozčílení na chvíli odešel

 
Již více než 13 hodin trvají mírové rozhovory v Minsku, které začaly včera večer za účasti německé kancléřky a prezidentů Ruska, Ukrajiny a Francie. Bližší informace zatím nejsou k dispozici, ale podle ruské agentury TASS by jednání měla být zakončena podpisem mírové dohody.
12.02.2015 08:36 |

podobné články

Válka nervů v Minsku: Putin zlomil tužku, Porošenko v rozčílení na chvíli odešel

 
Již více než 13 hodin trvají mírové rozhovory v Minsku, které začaly včera večer za účasti německé kancléřky a prezidentů Ruska, Ukrajiny a Francie. Bližší informace zatím nejsou k dispozici, ale podle ruské agentury TASS by jednání měla být zakončena podpisem mírové dohody.
12.02.2015 08:41 |

podobné články

Porošenko pozve na Ukrajinu mírové jednotky: Rusko podle něj neplní mírové dohody!

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes večer na zasedání bezpečnostní rady státu navrhl zvážit pozvání mezinárodních mírových jednotek na území Ukrajiny. Odůvodnil to tím, že Rusko podle něj neplní mírové dohody. Po případném přijetí rozhodnutí hodlá prezident zahájit konzultace se zahraničními partnery o této otázce.
18.02.2015 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (163 článků)

Kerry přiznal potíže v rozhovorech mezi Izraelem a Palestinci

 
Americký ministr zahraničí John Kerry dnes z Ammánu vyzval Izrael a Palestince, aby brali mírové rozhovory vážně. Na tiskové konferenci po svých rozhovorech s jordánskými představiteli řekl, že bez uzavření mírové dohody čeká obě strany pouze násilí. Popřel zprávy o tom, že vzhledem k váhavému pokroku v jednání změnil svůj původní cíl, jímž je dosáhnout dohody do dubna příštího roku. 
07.11.2013 16:36 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (174 článků)

Putin podle Kyjeva souhlasí s možnou mírovou misí na Donbasu

 
Ruský prezident Vladimir Putin souhlasí s možností vyslat na východní Ukrajinu mírové sbory. V noci na pátek to uvedla kancelář ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Kreml žádné prohlášení k případné mírové misi zatím neučinil. Kyjev o mezinárodní mírové operaci hovoří od února, kdy oznámil, že by upřednostnil místo sborů OSN jednotky Evropské unie. Brusel takovou možnost odmítl.
01.05.2015 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5154 článků)

Vůdce Talibanu schválil mírové jednání s afghánskou vládou

 
Šéf afghánského islamistického hnutí Taliban mulla Muhammad Umar dnes podpořil mírové rozhovory Talibanu s vládou v Kábulu. Mulla Umar uvedl, že jednání jsou "legitimní" a jejich cílem je "ukončení okupace" země mezinárodními silami. Informovala o tom agentura AP.
15.07.2015 12:37 |

podobné články

Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

 
Konflikt na Ukrajině bude dlouhodobý a Putin už z něj nemůže vyjít vítězně. Může pouze vycouvat diplomaticky, proto si taky snaží udržet vztah s Izraelem, který mírové rozhovory může zprostředkovat. Válka na Ukrajině podle slovenského politologa Jozefa Lenče nemá žádnou silnou náboženskou rovinu či podtext, i když boj mezi Ruskem a Ukrajinou probíhá i v rámci pravoslavné církve.
19.05.2022 20:30 |

podobné články

Rusko podle Kyjeva souhlasí s jednáním prezidentů o mírové dohodě

 
Podle Kyjeva návrhy mírové dohody mezi Kyjevem a Moskvou pokročily dost na to, aby o nich mohli jednat přímo prezidenti obou zemí Volodymyr Zelenskyj a Vladimir Putin. Uvedl to podle agentury Interfax-Ukrajina šéf ukrajinské vyjednávací delegace Davyd Arachamija. Rusko podle něj akceptuje ukrajinské postoje s výjimkou postoje k otázce Krymu. Mluvčí Kremlu označil rozhovory s Ukrajinou za obtížné, ale hlavní je, že pokračují, cituje ČTK.
03.04.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5154 článků)

Zaorálku, nepovedlo se to Bushovi ani Clintonovi, těžko se izraelsko-palestinské rozhovory povedou tobě, říká Schwarzenberg

 
Ministrovi zahraničí Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD) se jen těžko povede zprostředkovat v Praze izraelsko-palestinské mírové rozhovory. Pro server Novinky.cz to uvedl bývalý ministr české diplomacie a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. A to přitom souhlasí s tvrzením Zaorálka, že Izrael výstavbou osad na okupovaném palestinském území komplikuje mírový proces.
08.06.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4077 článků) , Lubomír Zaorálek (2855 článků)

Sýrie ve slepé uličce: Přinesou něco další mírové rozhovory?

 
Poprvé za tři roky, kdy OSN organizuje rozhovory o mírovém urovnání v Sýrii, proti sobě ve čtvrtek v Ženevě zasedly delegace syrské vlády a opozice. Co vypadalo nadějně, byla ovšem jen krátká ceremonie pro kamery. Další jednání jsou znovu separátní – stejně jako ta předchozí. A stejně jako ta předchozí těžko přinesou nějaký pokrok - zvlášť když teď atmosféra značně ochladla po sobotních atentátech v Homsu.
27.02.2017 15:50 |

podobné články

„Nejvíce bude tratit Evropa, Američané si polepší.“ Ján Čarnogurský má k Ukrajině slova, která nepotěší

 
POLOČAS ROKU HRŮZY „Na konfliktu na Ukrajině nejvíc prodělá samotná Evropa.“ Bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský považuje za hlavní původce války USA a EU. Radí Rusko nepodceňovat, přiznává, že mírové rozhovory zatím nejsou aktuální, bez přímé pomoci NATO podle Čarnogurského nemá Ukrajina proti Rusku šanci uspět.
30.06.2022 07:25 |

podobné články

Žádné bilanční rozhovory pro MF Dnes a LN, rozhodl se Zeman

 
Prezident Miloš Zeman nebude dávat bilanční rozhovory Mladé frontě Dnes (MfD) a Lidovým novinám (LN). Uvedl to v pořadu Partie televize Prima Family, ale důvod neřekl. Prohlásil, že jinak neodmítne nabídku veřejných sdělovacích prostředků na rozhovory, jejichž prostřednictvím by skládal občanům účty ze své činnosti, uvedl. S MfD měl neshody už jako premiér, oba listy kritizoval také v době předvolební prezidentské kampaně.
10.03.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27967 článků)

Z Mnichova zazněla ostrá kritika kancléřky Merkelové. Výprask dostala od těchto politiků

 
Mírová iniciativa německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Francose Hollandea má plnou podporu Evropské unie a NATO, ale ze Spojených států se ozývá mnoho pochybovačných hlasů. Na bezpečnostní konferenci v Mnichově je reprezentuje patnáctičlenná delegace amerického Kongresu. Na východě Ukrajiny mezitím pokračuje válka. Proběhnout dnes mají telefonicky další mírové rozhovory.
08.02.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2846 článků)

Lipavský o možné válce na Ukrajině: Jsme připraveni na nejhorší scénář. Česko pošle munici

 
Česká republika je připravena i na nejhorší scénář vývoje na Ukrajině, řekl dnes ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Česko je podle něj připraveno podpořit případné sankce proti Rusku. Zdůraznil potřebu zachování komunikace. Podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) Česko věří v mírové zakončení krize. Domnívá se, že není v zájmu Ruska situaci eskalovat. Černochová na tiskové konferenci potvrdila, že Česká republika daruje Ukrajině dělostřeleckou munici ráže 152 milimetrů.
21.01.2022 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (913 článků)

"Rozhovory před popravou" končí. Číňané přijdou o oblíbený pořad

 
Čínská televizní show "Rozhovory před popravou" končí. Pět let se pravidelně objevovaly na obrazovkách v Číně rozhovory s odsouzenými k smrti jen pár hodin před vykonáním trestu.
26.03.2012 09:20 |

podobné články

Velvyslanec Kulhánek pro Blesk: OSN může nasadit mírové jednotky. Souhlasit ale musí i Rusko

 
Ruská federace v týdnu zaútočila na Ukrajinu a rozpoutala válku na Východě. Celý svět konání Vladimira Putina (69) odsuzuje. Vše se má také řešit na půdě Organizace spojených národů (OSN). Ta má své vlastní mírové jednotky tzv. modré přilby. Vyšle je organizace do oblasti? Na to a více odpovídá v rozhovoru pro Blesk český velvyslanec při OSN a exministr zahraničí Jakub Kulhánek (37, ČSSD).
27.02.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5154 článků)