Článek

Miroslav Novák: Restriktivní vládní opatření se i v únoru negativně promítala do maloobchodních tržeb

 
Slušný výsledek únorového maloobchodu, samozřejmě s ohledem na vládní opatření, si lze vysvětlit realizací spotřebitelské poptávky nákupy prostřednictvím internetových obchodů.
08.04.2021 09:15 |

podobné články

Podobné články

Miroslav Novák: Meziroční růst maloobchodních tržeb bude zřejmě pokračovat i ve druhém pololetí

 
S ohledem na velmi nízkou nezaměstnanost, když v ČR je míra nezaměstnanosti vůbec nejnižší v zemích EU, růst reálných mezd a celkově příznivé ekonomické klima je velmi pravděpodobné, že meziroční růst maloobchodních tržeb kolem 5 % bude pokračovat i ve druhé polovině letošního roku.
07.07.2017 09:55 |

podobné články

Miroslav Novák: Spotřebitelský apetit se promítá do růstu maloobchodních tržeb

 
Komentář k vývoji maloobchodních tržeb v prosinci 2017 a v roce 2017
07.02.2018 15:45 |

podobné články

Český statistický úřad: Růst maloobchodních tržeb v lednu pokračoval

 
„Růst maloobchodních tržeb se nezastavil ani na počátku letošního roku a tržby tak rostou již sedmým rokem v řadě. Tradičně nejvyšší tempo růstu vykázaly internetové obchody, dvouciferným tempem rostly i tržby prodejen s výrobky pro domácnost. Naopak meziroční pokles zaznamenaly prodejny se sportovními, kulturními a rekreačními potřebami. Důvodem může být nezvykle teplé počasí a zhoršené podmínky pro zimní sporty,“ říká Marie Boušková, ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ.
13.03.2020 11:45 |

podobné články

Dolar po údajích o maloobchodních tržbách roste

 
Dolar dnes na devizových trzích posiluje. Americkou měnu podpořily údaje o vývoji maloobchodních tržeb v USA, které naznačily, že americká ekonomika stabilně oživuje.
12.12.2013 19:50 |

podobné články

Miroslav Novák: Restriktivní opatření se v říjnu promítly i do struktury nákupů

 
Samotný závěr letošního roku bude v maloobchodě i nadále negativně ovlivňován proti-koronavirovými opatřeními a prosincové uvolnění situaci zlepší jen částečně. Velkou část vánoční poptávky spotřebitelé realizují přes internetové obchody.
07.12.2020 14:40 |

podobné články

Miroslav Novák: Restriktivní opatření se v říjnu promítla i do struktury nákupů

 
Samotný závěr letošního roku bude v maloobchodě i nadále negativně ovlivňován proti-koronavirovými opatřeními a prosincové uvolnění situaci zlepší jen částečně. Velkou část vánoční poptávky spotřebitelé realizují přes internetové obchody.
08.12.2020 00:16 |

podobné články

Miroslav Novák: Obchodníkům se letos daří

 
Za celý letošní rok lze očekávat růst maloobchodních tržeb mezi 6 až 7 %. Klíčové období vánočních svátků však obchodníky teprve čeká.
08.11.2016 07:35 |

podobné články

Miroslav Novák: Spotřebitelská důvěra je na historicky nadprůměrných hodnotách

 
Vývoj maloobchodních tržeb v roce 2019 lze i přes mírné zpomalení v závěru roku hodnotit kladně. V první řadě je opět nutné zdůraznit pozitivní situaci na pracovním trhu s velmi vysokou zaměstnaností a rychlým růstem mezd. Spotřebitelská důvěra sice v průběhu loňského roku klesala, avšak i nadále se nachází na historicky nadprůměrných hodnotách.
05.02.2020 15:01 |

podobné články

TOP 09 chtěla změkčit evidenci tržeb. Vláda řekla ne

 
Vynětí podnikatelů s ročními příjmy do jednoho milionu korun z elektronické evidence tržeb dnes vláda odmítla. Informoval o tom mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Podle materiálu pro vládu by zavedení opatření zhatilo některé cíle této povinnosti. Opoziční TOP 09 navrhovala, aby evidence tržeb dopadla jen na plátce daně z přidané hodnoty, tedy nad jeden milion korun tržeb ročně. Zprávu přinesla ČTK.
23.05.2016 21:40 |

podobné články

CPI Group je největším vlastníkem maloobchodních ploch v ČR!

 
Realitní skupina CPI Group je největším vlastníkem maloobchodních ploch v České republice. Vlastní kolem 600 tisíc metrů čtverečních, což je desetina celkové rozlohy tuzemských retailových ploch, a podíl na trhu hodlá ještě zvýšit.
17.02.2014 16:55 |

podobné články

Miroslav Novák: Podíl nezaměstnaných osob (únor)

 
Podíl nezaměstnaných osob v únoru poklesl na 3,0 % z lednových 3,1 %. Aktivita na pracovním trhu je v únoru obecně nižší a statistika nezaměstnanosti je zatížena negativní sezónností. V letošním únoru to však úplně neplatilo, protože letošní teplá zima přeje například stavebním pracím.
09.03.2020 16:26 |

podobné články

Miroslav Novák: Předpoklady o dalším zrychlení inflace se v únoru nenaplnily

 
Předpoklady o dalším zrychlení inflace se v únoru nenaplnily, a to především kvůli stabilním cenám potravin. Spotřebitelské ceny v únoru oproti lednu vzrostly jen o 0,2 % a mírně tak zaostaly za tržním odhadem. V meziročním srovnání došlo ke zpomalení spotřebitelské inflace na 2,1 % z lednových 2,2 %.
10.03.2021 11:20 |

podobné články

Návrh evidence tržeb podle lidovců neobsahuje dohodnuté body

 
Koaliční KDU-ČSL má věcné připomínky k návrhu zákona o elektronické evidenci tržeb. Materiál například nereflektuje dohodu koaliční rady, že výčet živností, na které bude evidence tržeb aplikována, bude řešen nařízením vlády. ČTK to sdělil ministr zemědělství Marian Jurečka. Návrh zákona je dnes na programu vlády, podle České televize ale lidovci chtějí, aby dnes kabinet o evidenci tržeb nejednal, protože obsahuje faktické i věcné chyby. Podle informací ČTK se však ministři shodli na tom, že vláda o návrhu jednat bude.
03.06.2015 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (762 článků)

Exsenátor Alexandr Novák je na svobodě. Máme dostatečné záruky, tvrdí státní zástupce

 
Bývalý senátor Alexandr Novák byl ve středu po deseti měsících, které strávil v německé vazbě, předán do rukou českých úřadů. ČTK to dnes sdělila mluvčí vrchního zemského soudu ve Frankfurtu nad Mohanem Gundula Fehnsová-Böerová. Novák, který má německé občanství, v Česku čelí obvinění z manipulace při rozdělování evropských dotací. Podle informací serveru iDnes.cz se Novák krátce po návratu do Česka znovu ocitl na svobodě.
27.10.2017 12:10 |

podobné články

Miroslav Novák: Do vývoje maloobchodu výrazně promlouvala restriktivní opatření

 
Komentář k maloobchodním tržbám – prosinec 2020
06.02.2021 20:25 |

podobné články

Hejtmanem Moravskoslezského kraje se stal Miroslav Novák

 
Hejtmanem Moravskoslezského kraje byl dnes na ustavujícím zasedání zastupitelstva zvolen regionální lídr ČSSD, čtyřicetiletý Miroslav Novák. Na kraji dříve působil jako hejtmanův náměstek pro dopravu a životní prostředí. Novák ve funkci nahradí Jaroslava Palase, který už nekandidoval. Kraj stejně jako v uplynulém období povede koalice ČSSD a KSČM, bude mít 44 z 65 hlasů.
09.11.2012 13:00 |

podobné články

Hamáček varuje: Jestli se situace zhorší, přijmeme opatření jako v Itálii

 
Vládou vyhlášené mimořádné opatření v souvislosti s vyhlášením stavu nouze nemusí být konečné. Stát může přijmout další restriktivní opatření, pokud se počet nakažených bude v Česku zvyšovat, nevylučuje místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Může jít o uzavírání hranic s dalšími státy, nebo obdobná opatření jako v Itálii,“ sdělil v pátečním rozhovoru pro deník Právo.
13.03.2020 08:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2800 článků)

Epidemiologové řekli Vojtěchovi názor na zpřísnění opatření. Ministr chystá oznámení

 
Pokud budou v Česku zavedena nová plošná opatření kvůli zvyšování počtu nových případů nákazy novým koronavirem, budou platit od pondělí. Ve čtvrtek to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). O případných opatřeních diskutuje s epidemiology, rozhodnutí oznámí dnes večer. Podle Vojtěcha nehrozí vyhlášení nouzového stavu nebo podobně restriktivní opatření. Není potřeba ani obnovit činnost Ústředního krizového štábu, uvedl. To ale obratem zpochybnil ministr vnitra a poslední šéf štábu Jan Hamáček (ČSSD), podle kterého je situace alarmující. Premiér Andrej Babiše (ANO) řekl, že nová opatření by ve skutečnosti mohla začít platit už v pátek.
23.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2800 článků) , Vojtěch Adam (1220 článků) , Adam Vojtěch (950 článků)