Článek

Miroslav Macek: Je to zřejmě hoax

 
Ppondělní glosy Miroslava Macka
19.09.2022 10:20 |

podobné články

Podobné články

Roup (TOP 09): Předseda pirátů Ivan Bartoš vyrobil HOAX, že TOP 09 šíří HOAX

 
Je antiamerikanismus a pochopení pro „ruské zájmy“ pouze úchylka jednotlivců, nebo názorový proud ve straně? Vědí piráti co je HOAX?
27.03.2017 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2508 článků)

Macek s dovoláním neuspěl a Rathovi musí za pohlavek zaplatit 100 tisíc

 
Miroslav Macek neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu a musí zaplatit Davidu Rathovi 100 000 korun. Macek uštědřil v květnu 2006 Rathovi pohlavek na stomatologickém sněmu. Důvodem útoku bylo předešlé Rathovo vyjádření, že se Macek oženil kvůli penězům.
02.08.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4622 článků)

Doktor Macek v úžasu: Ruské stíhačky ohrožují nizozemskou fregatu u Krymu

 
Bývalý politik Miroslav Macek si v rámci svých pravidelných glos posvítil na současnou covidovou situaci, která je v médiích hodnocena stále jako nebezpečná. Macek ale upozorňuje, že v nemocnicích je podle údajů jen 60 lidí pozitivních na covid. „Kolik jich je ale hospitalizovaných s covidem?“ ptá se Macek.
01.07.2021 19:55 |

podobné články

Poslední vzepětí Dienstbierovy neziskovky. Odhalila hoax o mlácení manželek v islámu

 
Končící organizace HateFree Culture odhalila zřejmě naposledy hoax. Jde o video, v němž saúdský učenec radí, jak bít ženu. Podle arabisty z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Viktora Bielického je u videa zavádějící překlad. Stejně tak to říká překladatel Abdalla Gamala. Píše o tom server Echo24.cz.
11.02.2017 10:45 |

podobné články

Britské deníky se nachytaly na hoax o předávkování sušenkami

 
Internetové verze tří největších britských deníků The Sun, Daily Mirror a Daily Mail v pondělí převzaly jako skutečnost hoax, tedy smyšlenou zprávu, o kritikovi jídla, který měl upadnout do kómatu poté, co v jedné arkansaské restauraci snědl 413 máslových sušenek, a celkem tak zkonzumoval 62 tisíc kalorií. Servery článek po několika hodinách stáhly bez přiznání chyby.
27.06.2013 07:00 |

podobné články

ČSÚ: Statistika o romské národnosti je hoax

 
Český statistický úřad se důrazně distancuje od internetového příspěvku o statistikách týkajících se romské národnostní menšiny. Již v minulosti upozornil na to, že publikovaný text je mystifikací, resp. že se jedná o hoax.
18.06.2015 12:12 |

podobné články

Policie ČR: Odmítáme tvrzení, že šíříme hoax

 
V uplynulých dnech některá média zveřejnila zprávy, že Policie České republiky zveřejněním informací o hře „Modrá velryba“ šíří hoax.
21.04.2017 13:15 |

podobné články

Mirko Raduševič: Těsně před volbami to vře - Hoax a rady, porady

 
Mnohé servery dnes upozorňují na hoax na sociálních sítích (viz). Zpráva vyznívá tak, aby voliči Zemana nechodili volit v prvním kole, s tím, že v prvním kole prezidentských voleb se vybírá soupeř pro úřadujícího prezidenta, který automaticky postupuje do druhého kola.
12.01.2018 14:45 |

podobné články

Přijde černoch k bělošce a přímo na zastávce pod kamerami ji znásilní. Je to hoax, není to imigrant v Evropě, dementuje Šafrovo fórum

 
Českou republikou se šíří další hoax, neboli klamavá informace, která na první pohled působí důvěryhodně. Tentokrát jde o soulož černocha s běloškou na autobusové zastávce. Video, které se šíří po e-mailu, je doprovázeno komentářem, navozujícím dojem, že ke všemu došlo v Evropě, není tomu ale tak. Informaci přinesl server Manipulátoři.cz.
07.07.2018 21:05 |

podobné články

HOAX ROKU! Texaský masakr ufoním přirozením: Tento muž znásilnil 79 lidí!

 
Arnold White (73) byl po dlouhém vyšetřování zatčen FBI. Ve vězení se přiznal k únosu a sexuálnímu zneužití 79 osob, které zdrogoval a za použití speciálních efektů je v kostýmu znásilnil. Chtěl totiž, aby si myslely, že za napadením stojí mimozemšťané. S touto šokující zprávou přišel server World News Daily Reports. Nakonec se ale ukázalo, že jde o jeden velký hoax!
07.12.2018 21:47 |

podobné články

Dražší maso kvůli EU? Ne, je to hoax, zní od Pirátů. Článek renomovaného magazínu ale mluví jasně

 
Že se v EU chystá zdražení masa, je prý hoax a dezinformace. Tvrdí to pirátský europoslanec Peksa. Návrhy padly na konferenci, která podle něj nebyla nic výjimečného a nezavazuje to členy frakce k tomu, aby pro něco takového hlasovali. Ujistil voliče, že řada Pirátů maso jí. Nicméně, sám připustil, že ostatním europoslancům, tedy i ze své frakce, do hlavy nevidí a neví přesně, co kdo podporuje. A ParlamentníListy.cz vycházely ze zdroje, proti kterému snad nelze nic namítat.
12.02.2020 12:56 |

podobné články

Ibuprofen na koronavirus neberte, zabije vás... Lékaři vyvrátili nebezpečný hoax

 
Na sociálních sítích se začala šířit zpráva, aby lidé na COVID-19 nebrali léky, které obsahují ibuprofen. Prý to zhorší zdravotní stav a nakonec přijde smrt. Nevěřte tomu. Je to hoax, který už vyvrátili lékaři.
14.03.2020 19:11 |

podobné články

Zavřít přístavy a nazdar. Pět set milionů blbů. Nejsme žádné ovce, ať už si to uvědomí, vzkazuje Blaško do Bruselu

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ Koronavirová krize, migrace, ekonomické problémy, brexit a další. Problémů Evropské unie je tolik, že to ani nelze vyjmenovat. Podle generálmajora a europoslance hnutí SPD Hynka Blaška ukázal rok 2020 naplno, že Evropská unie není životaschopná. „Viděl jsem vystoupení poslance v britském parlamentu, který hovořil o nanočásticích hliníku, které vakcína obsahuje. Je to pravda, nebo nikoliv? Je to hoax, není to hoax? Má to vedlejší účinky, nemá to vedlejší účinky? Nikde se to nedozvíme. Přeci nejsme žádné ovce, ať už si to všichni jednou uvědomí,“ odsoudil v rozhovoru skutečnost, že Unie zbavila farmaceutické výrobce odpovědnosti za případné následky vakcín.
28.12.2020 11:50 |

podobné články

Svědectví bývalého Piráta pořád platí: Bezhlavé slepice. Nadávají si. Pak někdo řekne další pitomost

 
Piráti v posledních dnech řeší silný propad svých volebních preferencí, a ve straně tak začínají zaznívat hlasy, které volají po tom, aby se členové strany zodpovědní za předvolební kampaň „hodili přes palubu“. Někteří pak již znají původce klesajících preferencí jmenovitě, a zaznívá tak i výzva k odvolání vedoucího mediálního odboru strany, poslance Mikuláše Ferjenčíka. Jeden z bývalých členů uskupení ještě dávno před startem kampaně popsal, jak to běžně ve straně v případě nepovedeného marketingu vypadá. „Co je to zase za SPD hoax? TOPkaři? ODSka? KDU ne, je neděle. Následuje veřejné opovržení lidmi, kteří to sdílí,“ líčí, jak kauzy uvnitř Pirátů začínají. Pak ale dojde na šok, když se zjistí, že o hoax nejde. Následuje prý velké pozdvižení.
13.08.2021 21:00 |

podobné články

Válka na Ukrajině je hoax, hlásají konspirátoři. Pozor na tyto dezinformace

 
Stejně jako propuknutí globální pandemie koronaviru nabízí i válka na Ukrajině prostor pro vznik všelijakých dezinformací na internetu. Podle některých konspirátorů je například celá invaze hoax, válečný spor ve skutečnosti neprobíhá, a pokud ano, tak ani zdaleka ne v tak velkém měřítku, v jakém situaci popisují média. Po sociálních sítích koluje nespočet konspiračních teorií, na kterých si odpírači veřejně dostupných informací postavili nebezpečnou agendu.
09.03.2022 05:05 |

podobné články

Doktor Macek zjistil, že není pravda, co napsal. Ale...

 
Doktor Macek přiznal omyl. Ve středu na svém blogu Viditelný Macek vzal zpět své vyjádření z předchozího dne, kdy s uznáním citoval slova ruského prezidenta Vladimíra Putina. Nakonec se však ukázalo, že Putin zmíněná slova ve skutečnosti neřekl. Macek však poznamenává, že se na tento falešný poplach nachytalo mnoho lidí po celém světě.
10.04.2013 12:15 |

podobné články

Jihomoravský zastupitel Macek opustil lidovce kvůli rozdílným názorům na migranty

 
Jihomoravský zastupitel David Macek ukončil po 19 letech členství v KDU-ČSL. Důvodem jsou rozdílné názory, Macek například schvaluje kvóty pro přijímání uprchlíků, se kterými lidovci stejně jako další vládní strany nesouhlasí. Macek nechce jinými postoji poškozovat jednotný obraz strany. Po zbytek volebního období do podzimu příštího roku zůstane nezávislým krajským zastupitelem.
03.11.2015 11:41 |

podobné články

Miroslav Macek nám sdělil, koho bude volit. A vypořádal se s Klausem, Zemanem, Babišem i Ukrajinou

 
ROZHOVOR Miroslav Macek, bývalý místopředseda ODS, stomatolog a nyní pouze prý vnější pozorovatel současného společenského i politického dění v rozhovoru ParlamentníchListů.cz nenašel rozdíl mezi bývalou a současnou vládou. V obou případech prý dění v kabinetu ovládají lobbisté či jiné „zájmové skupiny“. Macek kromě jiného také prozradil, který politik brzy zažije horké chvilky. „Neznám za posledních více jak dvacet let v tomto státě politika, který přišel z byznysu do politiky, a nakonec to tvrdě neodskákal,“ řekl na konto Andreje Babiše.
20.05.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24818 článků)

„Šabatová bude mokrá blahem a Monsport v ČT vláčen bahnem.“ Doktor Macek nabídl klientům trpícím v kauze H-System originální řešení jejich problému

 
Doktor Miroslav Macek nadále glosuje to, co kolem sebe vidí. A ani jeho nenechala v klidu kauza asi šedesáti klientů zkrachovalého H-Systemu, kterým Nejvyšší soud nařídil vystěhovat se z domů, které si svépomocí dostavěli. Mnozí z nich jsou v důchodovém věku a nemají kam jít. Nelze vyloučit ani to, že se z nich stanou bezdomovci. Miroslav Macek však v nadsázce klientům nabídl řešení jejich problémů.
26.07.2018 17:30 |

podobné články

Bordel na Babišově ministerstvu, jde o sto miliard. Miroslav Macek glosuje

 
Salvini, Maláčová či Prague Pride, bývalý politik za ODS Miroslav Macek se ve svých glosách věnuje současným tématům. A kopl si i do Jermanové za její kauzu se služebním vozem. Svá slova zveřejnil jako obvykle na svém webu viditelny-macek.cz.
14.08.2018 19:25 |

podobné články