Článek
Podobné články

Oprava bytu Kate a prince Williama: Daňoví poplatníci skřípou zuby. Stála 138 milionů!

 
Britský korunní princ William se stěhuje do Kensingtonského paláce, kde žila také jeho matka Diana. S manželkou Catherine budou na západě Londýna pobývat minimálně do doby, než usedne na trůn. Před stěhováním se však rozhodli honosné sídlo přestavět. Ale zaplatí to daňoví poplatníci. Bude je to stát čtyři miliony liber neboli 138 milionů korun.
24.06.2014 19:30 |

podobné články

Bývalý člen ochranky Usámy bin Ládina si v Německu žije jako prase v žitě. Němečtí daňoví poplatníci nevěří svým očím

 
Němečtí daňoví poplatníci nevěří svým očím, koho musí ze svých vlastních kapes financovat. Islamista a bývalý tělesný strážce Usámy bin Ladina, Sami A., je sice považován za hrozbu pro Německo, ale stejně dostává každý měsíc tisíce eur.
24.04.2018 22:40 |

podobné články

Komora daňových poradců: V Plzni se sešli daňoví poradci z ČR a Německa

 
Jedním z ústavních práv občanů je právo na nezávislé právní zastoupení, a proto je důležité, aby byl vztah mezi klientem a daňovým poradcem založen na důvěře a v problematických otázkách se mohli daňoví poplatníci bez obav na svého daňového poradce obrátit. Proto mají daňoví poradci mlčenlivost a i díky ní mohou sehrát při rozhodování ve složitých daňových otázkách osvětovou a preventivní roli tak, aby rozhodnutí jejich klientů byla plně v souladu s právem.
27.04.2018 15:40 |

podobné články

Chartista natvrdo: UEFA podporuje násilí! Západ už se neřídí zdravým rozumem

 
Západ už se neřídí zdravým rozumem, prohlásil publicista Jan Macháček poté, co viděl, jak rozhodla fotbalová UEFA v případě hráče Slavie Ondřeje Kúdely. Fotbaloví funkcionáři podle Macháčka v podstatě ukázali, že podporují násilí. Obyčejní lidé to vidí a třeba si na to vzpomenou, až se bude zase mluvit o západních hodnotách a o Rusku.
16.04.2021 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Kúdela (45 článků)

Macek (ODS): Vítězství debilní ideologie nad zdravým rozumem

 
Pondělní glosy Miroslava Macka
31.10.2011 10:35 |

podobné články

Očistec Alice Bendové za černé peklo: Emoce zvítězily nad rozumem, respekt k lidem nezná ALE...

 
GLOSA: V posledních pár dnech se na českých sociálních sítích neřeší nic jiného než velmi nešťastný výrok herečky Alice Bendové (47) na současné dění v Miami. Na počátku přitom stál status moderátorky Zuzany Belohorcové (45), která popsala důvody jejich rodinného stěhování do Španělska. Na to konto se ovšem jinak oblíbená herečka Alice nechala unést emocemi, které bohužel v danou chvíli vyhrály nad zdravým rozumem. Následně svůj rasistický výrok o černém pekle Bendová omlouvala a snažila se zahrát do autu. Tvrzení byla ovšem tak předvídatelná, že potvrdila fakt o emočním hurikánu v hlavě Bendové, která situaci absolutně nezvládla. Nevhodná volba slov herečku dostala do pomyslného sociálního očistce, ze kterého se hledá těžce cesta zpět. Respekt k lidem totiž nezná ALE...
25.03.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Belohorcová (537 článků)

Nevídané. Doktor Macek se pustil do Klause

 
Doktor Macek dnes nepotěšil prezidenta Klause. Sice na svém blogu obsáhle citoval jeho oblíbence Víta Bártu, ale prezidentovi vytkl, že se při vetu zákona o kinematografii příliš pouštěl do úvah o kvalitě umění, místo aby stručně vzkázal, že není důvod, aby daňoví poplatníci přispívali podnikatelům ve filmu na jejich byznys.
15.11.2012 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2847 článků)

Za omyly úředníků zaplatí občané ročně stovky miliónů

 
Řádově stovky miliónů korun vyplatí stát ročně na různá odškodnění za chyby úředníků, policistů, exekutorů nebo daňových správců. Po vinících však škody prakticky nevymáhá, takže je z drtivé části zaplatí daňoví poplatníci.
12.05.2011 04:35 |

podobné články

Lucembursko ženilo prince: Svatbu za 12 milionů zaplatí daňoví poplatníci

 
Královskou svatbou jako z pohádky žilo o víkendu celé Lucembursko. A maličký stát se rozhodně nenechal ničím zahanbit. Národ svého prince miluje a vůbec mu nevadí, že 12 milionů zaplatí ze svých daní.
21.10.2012 16:10 |

podobné články

Brexit přijde Británii draho: Jen za poradce zaplatí 160 miliard

 
Zastánci odchodu Velké Británie z Evropské unie argumentovali tím, že brexitem ušetří Spojené království stovky milionů liber ročně. Vyjednávání o odchodu země z EU ještě nezačala, ale už nyní je jasné, že brexit vyjde Brity pěkně draho. Dle některých odhadů zaplatí daňoví poplatníci jen za rady expertů 5 miliard liber (zhruba 160 miliard Kč).
21.07.2016 18:10 |

podobné články

Komentář: Řízek za dvacku na vládě? Na obědový „socík“ se skládáme všichni

 
Jak zjistil deník Blesk, užívají si na Úřadu vlády téměř socialistické obědy. Nebo aspoň cenově: třeba za česnečku zdejší zaměstnanci zaplatí dvě koruny a deset haléřů, zatímco vepřový řízek se šťouchaným bramborem si dají za 20,20 koruny. Ne, nevaří tam ze zbytků Láďa Hruška. Cenový trik je v tom, že úředníci platí jen čtvrtinu ceny obědů a zbytek za ně zaplatí stát. Tedy daňoví poplatníci.
22.01.2019 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Hruška (99 článků)

Pilc (Svobodní): ODS ve vleku zelené ideologie

 
ODS ve vleku zelené ideologie přehlasovala prezidentovo veto ve věci dotování biometanu penězi z kapes daňových poplatníků.
12.05.2012 11:35 |

podobné články

Blbouni, nechte tu ulici na pokoji. Macek k přejmenování po Havlovi

 
Havlova ulice, Havlovo letiště, Havlovo náměstí? Se zesnulým exprezidentem Václavem Havlem se spojuje hned několik iniciativ za přejmenování některých pražských lokalit. Podle Miroslava Macka tak zase "huránadšení" vítězí nad zdravým rozumem.
28.12.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5976 článků)

Macek s dovoláním neuspěl a Rathovi musí za pohlavek zaplatit 100 tisíc

 
Miroslav Macek neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu a musí zaplatit Davidu Rathovi 100 000 korun. Macek uštědřil v květnu 2006 Rathovi pohlavek na stomatologickém sněmu. Důvodem útoku bylo předešlé Rathovo vyjádření, že se Macek oženil kvůli penězům.
02.08.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4585 článků)

Zastaví vás policie? Budete dýchat!

 
Každá dopravní kontrola bude od ledna znamenat pro řidiče dechovou zkoušku na alkohol. Policie kvůli tomu podle iDnes nakupuje 400 nových testerů. Slibuje si od toho, že potrestá víc opilců za volantem. Testery přece zaplatí daňoví poplatníci!
16.12.2009 20:25 |

podobné články

Zaplatí po Neumannové dluhy daňoví poplatníci? Ano, říká Dobeš

 
To, co se stalo na Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci v roce 2009, nemá obdoby. Únik peněz a následné nevyčíslené obrovské náklady v sobě skrývají klasickou ukázku korupce a mlžení.
20.08.2010 13:20 |

podobné články

Nová trafika pro "neschopného" Johna. Korte z topky nechce být vulgární

 
Po svém nepříliš úspěšném angažmá v čele protikorupčního týmu má startovat předseda VV Radek John kariéru jako šéf nového sněmovního výboru. Jeho případné vytvoření ale vzbudilo vlnu kritiky. Kromě něho totiž zaměstná i řadu dalších lidí. Zaplatí je daňoví poplatníci.
28.08.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků)

Úředníci a politici budou odpovědní za svá rozhodnutí. Zaplatí případnou škodu

 
Stát ročně vyplatí stovky milionů korun za odškodnění kvůli chybám úředníků nebo za špatná rozhodnutí politiků. Ministerstvo financí peníze od viníků téměř nevymáhá, takže to platí daňoví poplatníci. Minulý rok stála pochybení úředníků kolem 300 milionů korun, v částce jsou zahrnuty i náklady na soudní spory a arbitráže. Změnit to chce poslanec TOP 09 Stanislav Polčák, píše server čt24.cz.
20.11.2011 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (266 článků)