Článek

Miroslav Josef Bezecný: Je klimatická předpověď skutečně temná?

 
Stovky vědců a vlád se podílejí na temných předpovědích klimatické změny. A vymýšlí pro to nové názvy, nové termíny. Takže, když je požár lesa, je to klimatická změna? Když je povodeň, je to klimatická změna? Když je sucho, je to klimatická změna? Když se kráva upr*ne, přispívá tím ke klimatické změně?
11.08.2021 17:00 |

podobné články

Podobné články

Klimatická změna způsobuje psychické potíže

 
Klimatická změna má zhoubný vliv nejen na ekosystém, ale působí zhoubně také na mentální zdraví celého lidstva. Účinek je v tomto případě dvojsměrný. Jednak klimatická změna přímo vyvolává psychické potíže, ale také zhoršuje stavy u těch, kteří už před ní nějaké potíže tohoto druhu měli.
27.02.2017 11:30 |

podobné články

Pracoval s masovou vražedkyní Olgou Hepnarovou. Svědectví, které doteď nikdo nepublikoval. Až PL otevřely Pandořinu skříňku

 
Miroslav Josef Bezecný je člověk, který hodně pamatuje. Celou svou profesní kariéru spojil s médii na všech úrovních. Od řadového redaktora až po šéfredaktora. Pro ParlamentníListy.cz píše komentáře. Jeden se z té řady vymykal. Při osobním setkání nám totiž Miroslav Josef Bezecný sdělil, že ještě před nástupem na vojnu, kam měl téměř dvouletý odklad, pracoval s Olgou Hepnarovou. Tou, jež prý úmyslně najela vypůjčeným nákladním automobilem na tramvajovou zastávku a usmrtila osm lidí. Bylo jí dvaadvacet let.
01.09.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Olga Hepnarová (70 článků)

Miroslav Josef Bezecný: Kdo po nás dal by jméno Zemi...

 
Ing. Ivo Bezecný ve svém článku vyjádřil své obavy z toho, že mizí zásoby podzemní vody. Že mizí podzemní voda!? Jak na to přišel? Jedná se pouze o rozvoj obce a trvale udržitelný rozvoj.
01.06.2021 13:35 |

podobné články

MAGICKÉ NOVOLUNÍ VE STŘELCI: Temná noc přinese novou lásku i postelovou krizi!

 
Ani temná obloha nezastaví magický vliv novoluní, které nás čeká v pátek. Novoluní ovlivňuje i psychiku, citliví jedinci tak mohou zaznamenat výrazné změny nálady nebo úzkost. Pokud se chceme zbavit nějakého zlozvyku, začněme s tím právě při novoluní! Slunce se bude pohybovat Střelcem do 21. prosince. Jakou milostnou transformaci novoluní přinese? A probudí ve vás temná noc sexuální predátory?
07.12.2018 11:25 |

podobné články

Vědec: O přemnožené Africe mlčí. Nás obětují. Házení peněz z okna? Pravda o „oteplení“

 
CIVILIZACE A MY Klimatická kampaň působí největší škody tím, že odvádí pozornost od skutečné ekologické katastrofy, ve které se Země nachází kvůli přemnožení obyvatelstva v rozvojových zemích. „Žádat Afriku o snížení porodnosti je politicky nekorektní. Dnes je správné dovážet Afričany do Evropy a bojovat proti klimatu,“ upozorňuje v Izraeli žijící vědec českého původu Tomáš Guttmann. Tak je to v souladu s novým náboženstvím sebeobětování za udržení teploty. I když ve skutečnosti kněží tohoto hnutí neobětují sebe, ale své země. „Klimatická“ opatření považuje za házení peněz z okna.
07.06.2021 10:35 |

podobné články

Vesmír neovládá temná energie. Mýlili jsme se, kají se vědci

 
Nová přelomová studie tvrdí, že tajemná temná energie a hmota, kterou lidé nebyli schopni odhalit, i když měla tvořit 96 procent vesmíru, nejspíš neexistuje. Její předpověď byla údajně založena na zcela mylné teorii.
16.06.2010 06:05 |

podobné články

Co znamená nová klimatická dohoda pro Česko z pohledu vědců a ekologů

 
Klimatická dohoda, kterou v Paříži podepsaly takřka dvě stovky zemí, znamená pro Česko velký závazek, jak tvrdí ekologové a vědci. Česká vláda by podle nich měla urychleně přijmout antifosilní zákon, měla by také víc podporovat obnovitelné zdroje a začít s odstavováním uhelných elektráren. A hlavně, politici musí postupovat rychle, pokud klimatickou dohodu mají brát lidi vážně. 
13.12.2015 10:50 |

podobné články

Klimatická změna zabíjí, varují vědci

 
Klimatická změna už má na svědomí řadu lidských životů. Alespoň v Evropě. Tvrdí to vědci z Oxfordu, kteří sledují mortalitu posledních dvaceti let. V měsících, kdy se v evropských městech vyskytovaly extrémní teploty, totiž umíralo mnohem více lidí než ve stejných měsících chladnějších roků.
12.07.2016 13:05 |

podobné články

Zdeněk Lanz: Klimatická lekce podle Ivana Hoffmana

 
Pointa úterního (19. 9. 2017) článku Klimatická lekce z rubriky Den Ivana Hoffmana deníku Deník je celkem prostá. Hoffman v něm naznačuje, jistě v nadsázce, že ničivějších hurikánů přibývá v reakci na rozhodnutí USA odstoupit od Pařížské dohody o klimatu.
26.09.2017 08:20 |

podobné články

Klimatická konference v Madridu dohodu nepřinesla

 
Bez výsledku v neděli skončila ve španělském Madridu dvoutýdenní klimatická konference OSN. Debata by měla pokračovat příští rok. Delegace nedokázaly překonat zejména rozpory kolem trhu s emisními povolenkami.
15.12.2019 13:00 |

podobné články

Pošvář (Piráti): Klimatická krize

 
Při krizi koronavirové o sobě dává vědět krize klimatická. Máme problémy na polích, hrozí usychání stromů, nastal velmi suchý duben.
27.04.2020 19:50 |

podobné články

Klimatická žaloba na stát: Ekologicky nezodpovědná politika jako hazard s budoucností obyvatel

 
Spolek s názvem Klimatická žaloba žaluje státní orgány, které jsou odpovědné za snižování emisí a za adaptační opatření na změnu klimatu. Žalobu podávají klimatičtí aktivisté na vládu a několik ministerstev. Požadují, aby zvýšili úsilí v boji s klimatickými změnami.
30.03.2021 16:50 |

podobné články

Češi jsou rasisté, smutní klimatická aktivistka. Tento pocit ji přepadá i v tramvaji. Špatně jí je i z ekonomického růstu

 
V Česku žijí i lidé, kteří všechno vidí skrze rasu. Například klimatická aktivistka Michaela Pixová, která se k tomuto uvažování přiznala na Facebooku. „U tmavších lidí či muslimů mě třeba v tramvaji pokaždé provází myšlenky typu: Kolik lidí toho člověka tady nenávidí už jen od pohledu? Kolik tu sedí nácků, kteří by mohli začít hulákat Čechy Čechům?" říká. V cizině pro změnu myslí na kolonialismus.
29.07.2021 08:15 |

podobné články

Pirát Peksa: Je tu klimatická změna, máme to od odborníků černé na bílém. Co o nás budou psát v učebnicích dějepisu?

 
Klimatická změna se dnes řadí mezi jedno z nejdůležitějších českých a celoevropských témat. Mnozí varují, že důsledky této změny mohou být pro naši planetu nedozírné. A příliš času nezbývá, právě se děje, upozorňuje europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) na svém facebooku, kde shrnul alarmující zjištění šesté zprávy Mezinárodního panelu pro klimatickou změnu. Existuje však prý naděje, jak tuto klimatickou krizi překonat, a sice když přijmeme zajímavá opatření z dílny Evropské komise.
30.08.2021 23:05 |

podobné články

Einstein se nemýlil. Temná energie skutečně zvětšuje vesmír

 
Temná energie existuje. Potvrzuje to nový důkaz, který vědci získali sledováním 200 000 galaxií.
20.05.2011 12:55 |

podobné články

Bezecný (TOP 09): Jihočeský kraj postavil kandidátku, jež bych nazval TOP 22

 
Výkonný výbor TOP 09 dnes schválil společnou kandidátku TOP 09 a STAN za Jihočeský kraj. Kandidátku na jihu povede bývalý poslanec, historik a pedagog z Filosofické fakulty Jihočeské univerzity Mgr. Zdeněk Bezecný, Ph.D.
10.09.2013 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bezecný (3 články)

Šéf obchodní inspekce Bezecný končí z osobních důvodů. Výpověď už poslal Havlíčkovi

 
Ředitel České obchodní inspekce (ČOI) Mojmír Bezecný odchází k 30. září z funkce. Žádost o odvolání odeslal ministrovi průmyslu a obchodu Karlu Havlíčkovi (za ANO). K rezignaci Bezecného vedou soukromé a rodinné důvody, řekl dnes televizi Nova. Ústředním ředitelem ČOI je od dubna 2014.
06.09.2021 20:55 |

podobné články

Miroslav Josef Bezecný: Když Eva sela a Adam ryl...

 
Císař Josef II. zrušil nevolnictví roku 1781. Od té doby jsme údajně svobodní lidé. Ale i dnes máme své "povinnosti". Na příkaz vládnoucích garnitur musíme povinně (proměnlivě) milovat i nenávidět.
16.01.2022 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (293 článků) , Adam Adam (293 článků)

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Je systém trestů spravedlivý?

 
Byli jsme svědky diskuse předsedů parlamentních stran. Babiše, Hamáčka, Jurečky a Bartoše. Zarazilo nás, jak se pan premiér v této diskusi choval. Bylo to skutečně jednání hodné premiéra České republiky?
04.09.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Bartoš (24 článků) , Josef Bartoš (24 článků)