Článek

Miroslav Josef Bezecný: ChciVálkové už mají jistě zakoupené jízdenky na Ukrajinu

 
Mladý traktorista pokojně oral pole v blízkosti rusko-čínské hranice. Náhle byl napaden dvěma čínskými tanky. Traktorista střelbu opětoval, a po skončení akce odletěl zpět na základnu. (Tolik agentura TASS.) Nepřipomíná vám to prohlášení naší současné vlády?
25.06.2024 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mladý (33 článků)
Podobné články

ČD: Jízdenka a daňové doklady

 
Od začátku roku 2013 díky změně legislativních předpisů nejsou jízdenky ČD zakoupené u pokladní přepážky nebo v jízdenkovém automatu ČD uznávány Finančními úřady jako zjednodušené daňové doklady. Podnikatelé tedy nemohou využít jízdenky ČD jako daňový doklad do svého účetnictví. Jízdenky ČD bohužel z prostorových důvodů nemohou splnit všechny požadované náležitosti daňových dokladů.
03.02.2014 12:20 |

podobné články

Pracoval s masovou vražedkyní Olgou Hepnarovou. Svědectví, které doteď nikdo nepublikoval. Až PL otevřely Pandořinu skříňku

 
Miroslav Josef Bezecný je člověk, který hodně pamatuje. Celou svou profesní kariéru spojil s médii na všech úrovních. Od řadového redaktora až po šéfredaktora. Pro ParlamentníListy.cz píše komentáře. Jeden se z té řady vymykal. Při osobním setkání nám totiž Miroslav Josef Bezecný sdělil, že ještě před nástupem na vojnu, kam měl téměř dvouletý odklad, pracoval s Olgou Hepnarovou. Tou, jež prý úmyslně najela vypůjčeným nákladním automobilem na tramvajovou zastávku a usmrtila osm lidí. Bylo jí dvaadvacet let.
01.09.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Olga Hepnarová (74 článků)

Pražská MHD ZDRAŽÍ JÍZDENKY! Budou stát 32 a 24 korun!

 
V Praze od 1. července podle Mladé fronty Dnes zdraží jízdenky na městskou hromadnou dopravu. Například cena nepřestupní jízdenky za 18 korun se zvedne na 24 Kč a přestupní jízdenka za 26 Kč podraží na 32 korun.
12.05.2011 10:05 |

podobné články

Zlín: Jízdenky MHD mění svůj vzhled

 
Tištěné jízdenky Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (tzn. všechny jízdenky mimo těch, které se prodávají v automatech) budou mít oproti současnosti mírně odlišný vzhled.
23.05.2011 13:30 |

podobné články

Pražský dopravní podnik posílá miliony do Karibiku. Za jízdenky

 
Pro pražský dopravní podnik tiskne jízdenky firma Neograph. Téměř polovina z ceny každé vytisknuté jízdenky ale končí v Karibiku. Na Panenských ostrovech u firmy Cokeville Assets.
08.11.2011 07:30 |

podobné články

80 milionů ročně za SMS jízdenky? Smlouvu nelze vypovědět 20 let

 
Pražským dopravním podnikem proteče ročně za službu poskytující sms jízdenky asi 300 milionů korun. Čtvrtina ceny jízdenky přitom připadá společnosti Crowsnest - a nestandardní smlouvu nelze vypovědět až do roku 2028.
11.02.2012 16:30 |

podobné články

Pražský dopravní podnik vypsal tendr na jízdenky. Dosavadní smlouva byla nevýhodná

 
Pražský dopravní podnik (DPP) dnes vypsal nadlimitní zakázku na dodávku jízdenek za 205,7 milionů korun. S vítězem tendru podepíše rámcovou smlouvu na 48 měsíců. Zjistila z  webu   magistrátu. Jízdenky podniku dříve dodávala firma Neograph, smlouvu ale provázela podezření, že část peněz za jízdenky putuje na Britské Panenské ostrovy. 
15.05.2013 15:40 |

podobné články

Pražský dopravní podnik vypsal zakázku na jízdenky za 200 miliónů

 
Pražský dopravní podnik (DPP) ve středu vypsal nadlimitní zakázku na dodávku jízdenek za 205,7 miliónu korun. S vítězem tendru podepíše rámcovou smlouvu na 48 měsíců. Jízdenky podniku dříve dodávala firma Neograph, smlouvu ale provázela podezření, že část peněz za jízdenky putuje na Britské Panenské ostrovy.
15.05.2013 16:00 |

podobné články

Kolik miliard zaplatíme? Firma spojená s lobbistou Rittigem je opět v tendru na jízdenky

 
Firma Neograph se opět snaží dostat do zakázky na tisk jízdenek pro pražský dopravní podnik (DPP) za 170 milionů, uvedl dnes server IHNED.cz. Společnost bývá spojována s kontroverzním podnikatelem Ivo Rittigem a pro DPP již jednou jízdenky tiskla. Sám Neograph později výrobu jízdenek označil za předraženou a v kauze padla trestní oznámení. Neograph chce tentokrát být subdodavatelem firmy, která má dodávat ceninový papír na jízdenky.
23.09.2013 17:15 |

podobné články

České dráhy nabízejí výhodné vánoční jízdenky do evropských měst

 
I v letošním roce pro vás České dráhy v adventním čase připravily oblíbené jízdenky do vybraných evropských měst. V nabídce jsou akční jízdenky ČD TIP Advent Wien a ČD TIP Advent Dresden...
12.11.2015 11:56 |

podobné články

Piráti: Liberec předražil SMS jízdenky o polovinu. Soud rozhodl, že smlouvu tajit nesmí

 
Piráti zmapovali napříč republikou marže za SMS jízdenky, které jsou v některých případech nehorázné, např. kolem 25 % z ceny jízdenky. Liberec ovšem výši marži společnosti Direct Pay utajoval. Krajský soud v Ústí nad Labem mu teď rozsudkem nařídil informaci poskytnout. Rozsudek je pravomocný.
13.01.2017 10:25 |

podobné články

Ostrava ohlásila radikální krok: Zruší papírové jízdenky! Platit se bude pouze kartou

 
Příští rok čeká cestující v městské hromadné dopravě v Ostravě velká změna. Skončí papírové jízdenky. Platit půjde pouze elektronicky. Tomu ale stále spousta lidí nedůvěřuje a papírové jízdenky chtějí zachovat.
22.01.2019 16:05 |

podobné články

Maximálně 120 korun za den: Praha zastropuje cenu jízdenek na MHD koupených přes aplikaci

 
Cestující v pražské MHD, kteří si kupují jednotlivé jízdenky v mobilní aplikaci PID lítačka, zaplatí za den maximálně 120 korun, což odpovídá ceně celodenní jízdenky. Cílem je zatraktivnit MHD. Do budoucna město zvažuje toto zastropování ceny rozšířit na další jízdenky či kupony. Novinářům v pondělí po jednání radních řekli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a jeho náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Lidé si mohou kupony koupit kromě stánků ve vestibulu metra mimo jiné právě v aplikaci PID lítačka.
04.04.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (618 článků) , Adam Adam (618 článků)

Jízdenky na MHD zakoupíte za pár sekund v mobilu. Stačí sáhnout DoKapsy

 
Stále ještě nakupujete papírové jízdenky na MHD? Existuje daleko pohodlnější řešení! Pokud cestujete MHD jen jednou za čas, je nejjednodušší sáhnout pro telefon a pořídit si jízdenku přímo v něm. Nemusíte tak hledat prodejní automaty nebo trafiku a nosit papírové jízdenky po kapsách.
11.04.2022 09:15 |

podobné články

Hejtman Šimek: MotoGP se pojede bez diváků, zakoupené vstupenky využijí příští rok

 
Masarykův okruh i letos zažije Grand Prix České republiky 2020. I přes veškeré snahy pořadatelů se však bude aktuální ročník konat bez účasti veřejnosti, a to z bezpečnostních důvodů souvisejících se situací kolem pandemie Covid-19. Již zakoupené lístky však zůstávají v platnosti na příští rok.
03.07.2020 19:00 |

podobné články

Ukrajinský premiér v Praze? Já znal dva. Haškovský humor je s válkou zpátky, všímá si Vyskočil

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Moc se bavím, jak se sluníčkoví libtardi mohou opupínkovat z nové frakce Patrioti pro Evropu. A stejný kvikot spustili všichni chciválkové při Orbánově mírové cestě na Ukrajinu, do Moskvy i do Pekingu,“ říká herec a člen Klubu 2019 Ivan Vyskočil. Velmi jasně vysvětlil, jak vidí rozdíl mezi válkou a mírem. „Válka? Válka je přece zmar, oheň, bolest, hroby, mrtví a zmrzačení. Mír? To je rodina, děti, slunce, les a klid…,“ zaznělo mimo jiné. Zmínil také návrat haškovského humoru do Čech.
21.07.2024 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (421 článků) , Ivan Vyskočil (420 článků)

Miroslav Josef Bezecný: Kdo po nás dal by jméno Zemi...

 
Ing. Ivo Bezecný ve svém článku vyjádřil své obavy z toho, že mizí zásoby podzemní vody. Že mizí podzemní voda!? Jak na to přišel? Jedná se pouze o rozvoj obce a trvale udržitelný rozvoj.
01.06.2021 13:35 |

podobné články

ČD: Důležité upozornění pro prázdninové cestující do černohorského letoviska Baru

 
České dráhy upozorňují všechny cestující, kteří už mají zakoupené nebo plánují nakoupit jízdenky z ČR a Slovenska do přímého vozu z Prahy do černohorského Baru, že z důvodu poškození tratí v Srbsku a Černé Hoře po květnových povodních bude na této trase výluka.
05.06.2014 16:30 |

podobné články

Aktivistka se rozpálila při pietě: Chciválkové! Půjdou sami válčit, nebo mají výjimku?

 
Několik desítek mrtvých dětí ve škole. Celá cikánská čtvrť – kolonie totálně vybombardovaná. Další oběti ve Škodovce a při hloubkových náletech na osobní vlaky. A rozbombardované Škodovy závody v Plzni. To byla druhá polovina dubna pětačtyřicátého roku. Pietní akt k uctění památky nevinných obětí uspořádal jako tradičně každý rok Svaz protifašistických bojovníků a Svaz bojovníků za svobodu společně s plzeňskou KSČM za účasti zhruba dvacítky lidí.
19.04.2024 20:40 |

podobné články