Článek

Miran Jireš: Rakovina mi rozežrala kosti

 
„Manželka mi řekla: Pojď, skočíme spolu z balkonu. Teprve pak mi došlo, jak moc chci žít.“ Kdyby se udeřil do hlavy, lebka by se mu rozpadla na padrť. Téměř všechny kosti v těle mu totiž „rozežral“ mnohočetný myelom, vzácná forma rakoviny krve. Mirana Jireše (65) z Prahy dohnala nevyléčitelná nemoc až k myšlenkám na sebevraždu. Ty ale nakonec zapudil a rakovině, s níž žije už šestým rokem, se postavil čelem.
08.02.2010 00:45 |

podobné články

Podobné články

Mladíkovi (22) rozežrala nos infekce. Na ČELE mu roste nový!

 
Dvaadvacetiletý mladík utrpěl při dopravní nehodě vážné zranění nosu, který mu postupně rozežrala infekce. Lékařům proto nezbylo nic jiného, než mu na čele "vypěstovat" nos nový, který mu chtějí transplantovat místo toho poškozeného.
26.09.2013 06:05 |

podobné články

Vápník a vitamíny K2 a D3 – důležitá kombinace nejen pro naše kosti. Radí ortoped

 
Vápník je základní stavební složkou kostí, stejně důležitou roli však hraje i pro správnou činnost srdce, svalů, nervů a srážlivost krve. Kosti jsou zásobárnou vápníku, odkud si ho v případě potřeby tělo odebírá. Pokud spotřeba vápníku dlouhodobě převládá nad jeho příjmem, dochází k poklesu hladiny vápníku v krvi a tělo si ho doplňuje z kostí. To způsobuje, že kosti jsou poréznější, křehčí a zvyšuje se tak riziko zlomenin. Důsledkem je osteoporóza. Příjem samotného vápníku ale není dostatečné řešení. Nejnovější výzkumy potvrzují důležitost kombinace vápníku s vitamíny K2 a D3. Tyto dva vitamíny jsou důležité nejen pro kosti, ale i v případě problémů s vysokým krevním tlakem či jako prevence srdečně-cévních onemocnění.
03.07.2016 18:35 |

podobné články

Osmým obviněným v kauze Rath je podnikatel Martin Jireš

 
Posledním obviněným, který byl zatčen kvůli kauze Davida Ratha, je Martin Jireš ze společnosti Puro-Klima. Kromě něj a středočeského hejtmana jsou zadrženi také exposlanec Petr Kott či ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová.
18.05.2012 23:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4434 článků) , David Martin (91 článků)

Ústavní soud odmítl šestou Rathovu stížnost, neuspěl ani Jireš

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl šestou stížnost poslance Davida Ratha, jenž čelí podezření z korupce. Týkala se rozhodování o vazbě, řekl ČTK mluvčí ÚS Vlastimil Göttinger. U soudu čeká na verdikt ještě jeden Rathův podnět. Se stížností neuspěl ani další stíhaný Martin Jireš, jenž se do případu zapletl jako představitel firmy Puro-klima.
19.02.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4434 článků) , David Martin (91 článků)

Kott ani Jireš z Rathovy korupční kauzy neuspěli se stížnostmi

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost exposlance Petra Kotta, stíhaného v korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Zpochybňoval v ní trvající vazbu. Neuspěl ani další obviněný Martin Jireš, jemuž soudy po propuštění z vazby například nařídily dohled probačního úředníka. ČTK to dnes zjistila z databáze usnesení.
14.03.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4434 článků) , David Martin (91 článků)

Šťastné shledání, ve které Luboš Jireš nedoufal: Po 14 měsících našel Ťuldu!

 
Zázraky se dějí! Ač tomu už nikdo nevěřil, po 14 měsících pátrání po ztraceném jorkšíru Ťuldovi (6) se jeho majitel Luboš Jireš (49) se psím kamarádem shledal. K jeho nalezení přispělo několik čtenářů deníku Aha!.
10.07.2015 22:35 |

podobné články

Chcete mít zdravé a pevné kosti? Těchto 6 potravin vám k tomu pomůže

 
Každý chce mít pevné a zdravé kosti. K tomu nám samozřejmě nejlépe pomůže vápník a vitamin D. Navíc vápník podporuje kosti a zuby, zatímco vitamin D zlepšuje vstřebávání vápníku a růst kostí. Jenže tyto vitaminy spoustě lidem chybí. Nakonec se nemůžou hýbat, bolí je klouby a končetiny. Pokud budete jíst těchto 7 potravin, budou vaše kosti v úplném pořádku.
13.04.2016 07:05 |

podobné články

Muž kvůli nemoci přišel o půlku obličeje, lékaři ho poslali domů s tím, že to nic není!

 
74letý bezdomovec Aleksandar Krneta doplatil na nezodpovědné srbské zdravotnictví. Dvakrát ho z nemocnice poslali domů i přesto, že mu rakovina "rozežrala celý obličej.":http://www.extra.cz/muz-kteremu-rakovina-vzala-pulku-obliceje-mohl-po-transplantaci-poprve-polibit-manzelku
04.10.2014 14:10 |

podobné články

Dennis Hopper (73): Rakovina kostí! Umírá!

 
Hollywoodská legenda Dennis Hopper (73, Bezstarostná jízda) se pomalu loučí se životem. Rakovina prostaty, kterou mu diagnostikovali vloni na podzim, se rozšířila i na kosti.
08.01.2010 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Dennis Hopper (49 článků)

Zlomeniny nás budou zabíjet častěji než rakovina. Česko děsí řídnutí kostí

 
Česká populace stárne, a tak logicky přibývá lidí, kterým řídnou kosti. Čechy už zřejmě nebude za pár let zabíjet rakovina či selhání srdce, ale zlomeniny. Za posledních deset let se řady českých pacientů se zlomeninou krčku nebo žebra rozšířily dokonce čtyřnásobně. Vyplývá to z čerstvých statistik poskytovatelů domácí péče Right at Home.
20.10.2016 17:35 |

podobné články

Rakovina prsu v poslední fázi je tabu, říká odbornice. „Neumíme o tom otevřeně mluvit“

 
Rakovinou prsu ročně onemocní kolem sedmi tisíc žen. Třetině žen se nemoc vrátí, často bohužel v posledním stadiu, kdy se rakovina začne šířit a postihuje i další orgány. Nejčastěji bývají zasaženy plíce, játra, kosti a mozek. Podle statistik dnes žije s rakovinou prsu v metastatickém stadiu v Česku zhruba tři a půl tisíce žen. Ředitelka organizace ONKO Unie Petra Adámková v rozhovoru pro Blesk Zprávy uvedla, že rakovina v posledním stadiu je ve společnosti tabu.
14.04.2018 06:40 |

podobné články

Hrozba žen: Rakovina děložního čípku

 
Hrozba, ze které má každý husí kůži. Rakovina! Pro nás, ženy, především dvě noční můry: rakovina prsou a rakovina plic.
09.06.2012 13:10 |

podobné články

Divoký anděl opět v akci! Natalia Oreiro natočila nový videoklip

 
Šestatřicetiletá zpěvačka a herečka představila nový klip k singlu Todos Me Miran . A je na co se dívat!
06.12.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Natalia Oreiro (28 článků)

Kadeřník uprchl ze Sýrie do Česka. „Zaplatil jsem mafiánovi 120 tisíc,“ říká

 
Když syrský kadeřník Miran Kasem (37) dostal od kamarádů v roce 2005 varování, že mu hrozí vězení, neváhal. Začal plánovat útěk do Evropy. Nejprve prchl do Libanonu a po zaplacení pěti tisíc dolarů „jisté osobě“ získal vízum i letenku do Evropské unie. Sice ho překvapilo, že místo do Německa doletěl do Česka, nakonec se mu tu ale líbí. Začal zpívat v divadle a otevřel si kadeřnictví.
24.07.2015 05:05 |

podobné články

Uprchlíci pašovali sošky staré tisíce let. Pak je zapomněli v táboře

 
Tři starobylé sošky pocházející z oblasti někdejší Mezopotámie a staré několik tisíc let se našly opuštěné v jednom uprchlickém táboře ve Slovinsku. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na slovinskou policii. „Tyto předměty jsou podle (Slovinského národního) muzea prokazatelně pravé. Případ se týká pašování kulturního bohatství,“ řekl AFP mluvčí slovinské policie Miran Šadl.
03.03.2016 10:35 |

podobné články

Dámy i pánové, oblékněte se od paty k hlavě do stylu!

 
Zima vám rozežrala, rozžvýkala a vyplivla oblíbené boty? Nebezpečná kombinace bramborového salátu a ovocného kompotu vám nadobro zamazala sváteční košili? Vášnivá noc poslala do módního nebe vaše nejsvůdnější šaty? Všechny bolístky zahojí ZOOT.cz!
18.02.2013 17:35 |

podobné články

Jediné kočičí škrábnutí a pes Damiánek se pere s masožravou bakterií!

 
Co dokáže jedno kočičí škrábnutí? Kdyby uměl mluvit, vyprávěl by o tom dvouletý psík Damiánek. Tenhle výmarský ohař už skoro tři měsíce leží v nemocnici. Nešťastný pejsek se srdcem bojovníka se musí vypořádat s bakterií, která mu rozežrala hrudník! Jednotýdenní léčba stojí 35 tisíc korun!
05.08.2013 05:10 |

podobné články

ISIS rozpustil 25 lidí v kyselině. Jeho nepřátelům rozežrala vnitřní orgány

 
Teroristé z takzvaného Islámského státu vymysleli další hrůzný způsob popravy. Islamisté zaživa rozpustili v kyselině 25 mužů, kteří údajně byli špiony pracující pro iráckou armádu. K hrůzné události došlo v Mosulu, který je baštou Islámského státu v Iráku.
20.05.2016 11:20 |

podobné články

UŽ JE TO TADY! Lidskému Kenovi Rodrigu Alvezovi se začal rozpadat obličej! Proč teď vypadá, jako by měl lepru?

 
33letý lidský Ken Rodrigo Alvez to tentokrát opravdu přehnal! Laserová procedura, kterou podstoupil, mu rozežrala obličej až do masa. Pět dní se musel skrývat doma a nemohl vůbec vylézt na slunce. Zmeškal kvůli tomu i pooscarový mejdan u Eltona Johna!
02.03.2017 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Elton John (478 článků)