Článek

Ministryně obrany Černochová zuří kvůli Babišovým billboardům: Vyhrotili jste kampaň, cupuje ANO

 
Kampaň Andreje Babiše, v níž říká, že je proti válce, protože není voják, ale diplomat, pořádně vytočila ministryni obrany Janu Černochovou. Podle ní expremiér v boji o Hrad jen zneužívá armádu a straší občany. Uvedla to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News, kde byl i její předchůdce, bývalý ministr Lubomír Metnar. Ten svého šéfa z hnutí ANO i dřívější vlády zarytě bránil a diváci tak byli svědky hádky.
22.01.2023 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Jana Černochová (796 článků)
Podobné články

Očkování proti covidu má většina českých vojáků. A Černochová hlásí velké změny

 
Ministryně Jana Černochová (ODS) chce předložit návrh zákona o investičním fondu pro obranu, který by umožnil garanci peněz na víceleté financování armádních nákupů. Fond by mohl začít fungovat koncem příštího roku nebo v roce 2024. Plánuje také ještě letos zvýšit nábor vojáků do armády nebo se zaměřit na výchovu školáků i učitelů. Černochová to řekla na dnešní tiskové konferenci, na které představila priority ministerstva obrany na letošní rok. Politickými náměstky Černochové na ministerstvu obrany budou Daniel Blažkovec (za STAN) a František Šulc (za ODS), který již na obraně působil. Černochová také zmínila, že 90 % příslušníků české armády je naočkováno.
10.01.2022 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků) , František Daniel (16 článků) , Daniel Daniel (906 článků) , Daniel Daniel (906 článků) , Daniel Daniel (906 článků) , Daniel Daniel (523 článků) , Daniel Daniel (906 článků) , Daniel Daniel (906 článků) , Daniel Daniel (906 článků) , Daniel Daniel (906 článků)

Česko zřejmě dodalo na Ukrajinu starší tanky. Černochová i armáda mlží

 
Česká republika poslala na Ukrajinu více než desítku modernizovaných tanků sovětské výroby T-72M, napsal list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na představitele českého ministerstva obrany. Neoficiální informace, že ČR poslala Ukrajině několik desítek starších tanků T-72 a bojových vozidel pěchoty (BVP), předtím česká armáda ani ministryně obrany Jana Černochová (ODS) nepotvrdily s odůvodněním, že z bezpečnostních důvodů nelze dodávky specifikovat. WSJ původně o dodávce tanků informoval s odvoláním na náměstka ministryně obrany Tomáše Kopečného, později jeho jméno ze zprávy vypustil. Resort obrany popřel informaci, že by náměstek listu dodávku tanků potvrdil.
05.04.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Zpěvačka Tereza Černochová: Modelkou bych mohla být, ale ne v Česku

 
Devětadvacetiletá Tereza Černochová začínala přesně před deseti lety ve skupině Black Milk. Stejně jako Helena Zeťová nebo Tereza Kerndlová zůstala věrná zpěvu. Při nahrávání nové desky si ale udělala pauzu a pózovala pro charitu. Přestože jí to bavilo, jako modelka by se prý doma neuživila. Další články k tématu: Matěj Ruppert je můj nejlepší kamarád, prohlásila Černochová Čerstvou inženýrku Černochovou stále trápí zlomený obratel, pomáhá jí jóga Tereza Černochová: tančit je povoleno Tereza Černochová uštkne dobrou hudbou i zpěvem
04.01.2010 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků) , Diane Keaton (21 článků) , Warren Beatty (23 článků) , Tereza Černochová (224 článků) , Helena Zeťová (214 článků) , Tereza Kerndlová (550 článků) , Matěj Ruppert (173 článků)

„Proboha, co tam ten chlap dělal?!“ Černochová v Partii pálila do Stropnického. Šlechtová vedle pak prozradila, co vše se dosud na obraně dělo

 
V nedělní Partii televize Prima se řešilo téma obrany České republiky a stav české armády. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o ryze mužské téma, ale chyba lávky. Velmi ostrou slovní bitvu nad českou bezpečností svedly ministryně obrany za hnutí ANO Karla Šlechtová a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová z ODS, která se tématu obrany dlouhodobě věnuje. Nezůstalo ale jen u obrany. Na přetřes přišel také premiér Andrej Babiš (ANO).
21.01.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Jana Černochová (796 článků)

Politolog Jelínek se posmívá Babišovým billboardům s telefonem: Jsou tam známky fetišismu

 
Předvolební kampaň hnutí ANO vyvolala řadu reakcí, mezi něž patří i posměšky a parodie. Každopádně vzbudila náležitou pozornost. Podle politologa Lukáše Jelínka vypovídá jak o centrálním řízení ANO, tak o simplifikaci politiky a rozrušování pravidel. „Plakáty a billboardy nejsilnější české formace nesou známky fetišismu,“ píše politolog ve svém sloupku na serveru Deník Referendum.cz.
06.09.2018 22:35 |

podobné články

Výzva: „Podejte demisi. Selhala jste jako člověk i politik.“ Aféra Černochové nabírá na obrátkách

 
Jak jsme již informovali, advokát a předseda politické strany PRO Jindřich Rajchl hrubě nesouhlasí s tím, co ministryně Jana Černochová vypustila po zprávě o úmrtí Darji Duginové, tedy že její smrti jí není líto. Proto nyní podává veřejnou výzvu k podání demise Jany Černochové na post ministryně obrany ČR. Argumentuje tím, že Černochová dle něho spáchala trestný čin podpory a propagace terorismu, kterého se prý dopustili i další. Pokud by to nestačilo, je dle Rajchla Černochová vina i schvalováním trestného činu, uvádí o Duginové i jejím otci hoaxy a smyšlenky, propaguje zvrácené principy a „selhala jako politik i člověk“. „Proto Vás vyzývám – ODSTUPTE ze své funkce a podejte demisi. Je to to nejmenší, co můžete po Vašem fiasku pro tuto zemi udělat,“ žádá Rajchl ve veřejné výzvě, kterou ParlamentníListy.cz otiskují v plném znění.
23.08.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Rvačka ve studiu. „Otroci z ANO!“ soptila Černochová. Metnar vrátil ránu. Co si o ní povídali vojáci?

 
Rozdělená společnost. Andrej Babiš dehonestuje vojáky a otroci z ANO tomu tleskají! Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) se v nedělní Partii na televizi Prima pořádně rozjela. Ale proti ní sedící bývalý ministr obrany za ANO Lubomír Metnar nezůstal političce nic dlužen. „Já musím tady ty výpady paní ministryně o otrocích z ANO odmítnout. To vy tady rozeštváváte společnost. Teď je to ještě umocněno tou předvolební kampaní,“ vmetl Černochové.
22.01.2023 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Jana Černochová (796 článků)

„Ten člověk je splachovací!“ Černochová se v ČT pustila do Nejedlého

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce v ČT ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a exministr obrany za ANO Lubomír Metnar debatovali o situaci na Ukrajině. Černochová oznámila, že Česko poskytne Ukrajině další vojenskou pomoc za 725 milionů korun. Poté kroutila hlavou nad poradcem prezidenta Zemana Martinem Nejedlým. Došlo i na jmenování nového náčelníka generálního štábu.
13.03.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (372 článků) , Jana Černochová (796 článků)

Řápková se proti parodujícím billboardům bránit nechce

 
Chomutovská primátorka Ivana Řápková (ODS) se nehodlá soudně bránit proti billboardům s jejím vyobrazením, které se v posledních dnech objevily na několika místech v Ústí nad Labem.
20.11.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Ministryně obrany Černochová navštívila v pátek české vojáky na Sinaji

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a náčelník generálního štábu Karel Řehka navštívili v pátek české vojáky, kteří působí v misi na Sinajském poloostrově v Egyptě. Na základně v Šarm aš-Šajchu uctili památku vojákyně Michaely Tiché, která na misi před dvěma lety zahynula při havárii vrtulníku. Ministerstvo obrany o tom informovalo v tiskové zprávě. Česká armáda má na Sinaji leteckou jednotku, která má za úkol s letounem CASA monitorovat situaci v prostoru operace společně s mezinárodními pozorovateli a zajišťovat přepravu osob a materiálu ve prospěch mise MFO (Multinational Force and Observers).
17.12.2022 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Do předvolebního Maďarska na V4 nejedu, vzkázala k Orbánovi Černochová. A ještě něco

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) nepojede příští týden na setkání ministrů obrany zemí Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) v Maďarsku. Zapojila by se tím podle svých slov do maďarské volební kampaně. Uvedla to dnes na twitteru. V Maďarsku se příští týden v neděli 3. dubna konají parlamentní volby. Zároveň Černochová zkritizovala přístup Maďarska k pomoci Ukrajině, kterou vojensky napadlo Rusko.
25.03.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Analytik Andor Šándor hodnotí práci ministryně obrany: Šlechtová do toho vlétla

 
Ministryně obrany v demisi za hnutí ANO Karla Šlechtová nehledí na to, že nemá důvěru Poslanecké sněmovny a úřaduje ve velkém. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora např. cupuje na kousíčky práci, kterou v resortu odvedl její předchůdce Martin Stropnický. A to není zdaleka všechno.
02.03.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1936 článků)

Černochová odvolala ředitele Vojenských lesů Krále. Kvůli manažerskému pochybení

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) ve středu odvolala z funkce ředitele Vojenských lesů a statků (VLS) Petra Krále. Důvodem bylo manažerské pochybení, sdělil ČTK mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Řízením státního podniku do skončení výběrového řízení na funkci nového ředitele pověřila Ivo Dohnala, dosavadního ekonoma divize VLS s.p. Mimoň. Ke změnám dochází i na samotném ministerstvu obrany. Novým ředitelem odboru komunikace ministerstva obrany se od začátku ledna stane David Jareš. Ve funkci vystřídá dlouholetého mluvčího úřadu Jana Pejška.
30.12.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků) , David Král (1 článek) , David David (1503 článků) , David David (1126 článků)

Bělobrádek navrhl vládu šesti poražených. „ANO selhává,“ cupuje Babiše

 
ANO a potažmo přímo Andrej Babiš selhávají v povolebních vyjednáváních, zaútočili v úterý ve Sněmovně lidovci. Podle jejich šéfa Pavla Bělobrádka je chybou, že půl roku od voleb není domluvena vláda s důvěrou. KDU-ČSL tak přišla s návrhem na menšinovou vládu šesti stran, které skončily ve volbách daleko za Babišovým hnutím. Mimo hru chtějí nechat kromě ANO i SPD a komunisty. Podle šéfa ODS Petra Fialy však nejde v tuto chvíli o reálnou variantu, byť i o ní se jednat bude.
10.04.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)

ODS chystá vizuální protikampaň proti lživým billboardům ČSSD

 
Občanští demokraté odpoví na kampaň ČSSD proti církevním restitucím vlastními billboardy. Mají upozornit na přínosy majetkového vyrovnání s církvemi. Předseda ODS Petr Nečas a další lídři strany kampaň představí v pátek. Podle mluvčího ODS Tomáše Bartovského kampaň také s nadsázkou poukáže na restituční minulost ČSSD, a to "v bezprostřední blízkosti jejího dlouholetého sídla v centru Prahy".
30.08.2012 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9405 článků)

Paroubek: Ministryně obrany na odstřel

 
Ministryně Šlechtová nebyla nikdy mým šálkem čaje. Musím ale říci, že ve funkci ministryně obrany podává podstatně lepší výkon, nežli tomu bylo na ministerstvu pro místní rozvoj. Kritiku její práce, coby někdejší ministryně pro místní rozvoj, už nemá smysl opakovat, sděloval jsem ji ve svých článcích vcelku pravidelně. Jako ministryně obrany si ovšem paní Šlechtová nevede špatně.
25.05.2018 08:40 |

podobné články

Ministryně obrany Jana Černochová: Rezignace! V čele Prahy 2 ji nahradí Udženija

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) odešla z funkce starostky Prahy 2. Důvodem je její vstup do vlády. Své rozhodnutí v pondělí sdělila na jednání zastupitelů druhé městské části. Zastupitelé pak zvolili novou starostkou dosavadní místostarostku Alexandru Udženiju (ODS).
20.12.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Ministryně Černochová: Spojené státy jsou naším nejdůležitějším spojencem

 
Ministryně obrany Černochová přijala amerického ministra obrany Austina. Jednali o pomoci Ukrajině a bilaterální spolupráci.
09.09.2022 22:45 |

podobné články

Ministryně a její náčelník. Černochová a Řehka, dva rozhovory, velmi podobný pohled

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a nový náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka v otázkách obrany a bezpečností vyzdvihli v nejnovějších rozhovorech naše členství v Severoatlantické alianci a finanční podporu USA s cílem modernizace české armády. Shodují se, že je potřeba vojensky revidovat obranné scénáře.
08.10.2022 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)