Článek

Ministryně obrany Černochová navštívila technologické lídry v oblasti radarových systémů

 
Ministryně obrany Jana Černochová pokračuje ve svých návštěvách významných podniků českého obranného průmyslu. Tentokrát zamířila do Pardubic, kde navštívila společnosti ERA a ELDIS, přičemž setkání se účastnili také zástupci firmy RETIA. Tyto organizace se specializují na vývoj a výrobu sledovacích a radarových systémů, které nacházejí uplatnění i v Armádě České republiky.
26.06.2024 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)
Podobné články

Ministryně obrany Černochová navštívila v pátek české vojáky na Sinaji

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a náčelník generálního štábu Karel Řehka navštívili v pátek české vojáky, kteří působí v misi na Sinajském poloostrově v Egyptě. Na základně v Šarm aš-Šajchu uctili památku vojákyně Michaely Tiché, která na misi před dvěma lety zahynula při havárii vrtulníku. Ministerstvo obrany o tom informovalo v tiskové zprávě. Česká armáda má na Sinaji leteckou jednotku, která má za úkol s letounem CASA monitorovat situaci v prostoru operace společně s mezinárodními pozorovateli a zajišťovat přepravu osob a materiálu ve prospěch mise MFO (Multinational Force and Observers).
17.12.2022 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

Očkování proti covidu má většina českých vojáků. A Černochová hlásí velké změny

 
Ministryně Jana Černochová (ODS) chce předložit návrh zákona o investičním fondu pro obranu, který by umožnil garanci peněz na víceleté financování armádních nákupů. Fond by mohl začít fungovat koncem příštího roku nebo v roce 2024. Plánuje také ještě letos zvýšit nábor vojáků do armády nebo se zaměřit na výchovu školáků i učitelů. Černochová to řekla na dnešní tiskové konferenci, na které představila priority ministerstva obrany na letošní rok. Politickými náměstky Černochové na ministerstvu obrany budou Daniel Blažkovec (za STAN) a František Šulc (za ODS), který již na obraně působil. Černochová také zmínila, že 90 % příslušníků české armády je naočkováno.
10.01.2022 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků) , František Daniel (17 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (679 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (1139 článků)

Česko zřejmě dodalo na Ukrajinu starší tanky. Černochová i armáda mlží

 
Česká republika poslala na Ukrajinu více než desítku modernizovaných tanků sovětské výroby T-72M, napsal list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na představitele českého ministerstva obrany. Neoficiální informace, že ČR poslala Ukrajině několik desítek starších tanků T-72 a bojových vozidel pěchoty (BVP), předtím česká armáda ani ministryně obrany Jana Černochová (ODS) nepotvrdily s odůvodněním, že z bezpečnostních důvodů nelze dodávky specifikovat. WSJ původně o dodávce tanků informoval s odvoláním na náměstka ministryně obrany Tomáše Kopečného, později jeho jméno ze zprávy vypustil. Resort obrany popřel informaci, že by náměstek listu dodávku tanků potvrdil.
05.04.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

Smlouva s USA: Černochová podepisovala, Pekarová „vysílala“ od Masaryka, v Praze protest

 
Česká ministryně obrany Jana Černochová dnes v Pentagonu se svým americkým protějškem Lloydem Austinem podepsala česko-americkou smlouvu o obranné spolupráci (DCA). ČTK to sdělil ředitel odboru komunikace Ministerstva obrany David Jareš. Už dříve během dneška Černochová řekla, že nejde o smlouvu o pobytu amerických vojáků v ČR nebo o smlouvu týkající se umístění vojenské základny. Po dnešním podpisu ministry obrany smlouvu v Česku musejí schválit obě komory Parlamentu a podepsat prezident. Pekarová ve smlouvě vidí symbolické navázání na odkaz T. G. Masaryka. Před ambasádou USA v Praze se však demonstrovalo.
23.05.2023 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků) , David Austin (10 článků) , David Lloyd (2 články) , David Lloyd (4 články) , Jan Masaryk (142 článků) , David Lloyd (4 články) , David Lloyd (2 články) , David David (1922 článků) , Austin David (17 článků) , David David (1439 článků)

Vojáci z Libavé nejsou v ohrožení života, ministryně vyloučila sabotáž

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vyloučila po výbuchu v Libavé sabotáž, je to tragická událost. Zemřel při ní jeden člověk. Další vojáci zranění při dnešním výbuchu munice ve vojenském prostoru nejsou v bezprostředním ohrožení života, řekla Černochová novinářům. Ministryně zamířila na místo výbuchu a zraněné vojáky navštívila ve Vojenské nemocnici Olomouc a Fakultní nemocnici Olomouc. Tragédie se podle ní stala ve chvíli, kdy vojáci munici likvidovali. Výbuch nepřežil jeden voják, zraněných je osm lidí, z toho sedm vojáků a jeden občanský zaměstnanec.
18.06.2024 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

Zpěvačka Tereza Černochová: Modelkou bych mohla být, ale ne v Česku

 
Devětadvacetiletá Tereza Černochová začínala přesně před deseti lety ve skupině Black Milk. Stejně jako Helena Zeťová nebo Tereza Kerndlová zůstala věrná zpěvu. Při nahrávání nové desky si ale udělala pauzu a pózovala pro charitu. Přestože jí to bavilo, jako modelka by se prý doma neuživila. Další články k tématu: Matěj Ruppert je můj nejlepší kamarád, prohlásila Černochová Čerstvou inženýrku Černochovou stále trápí zlomený obratel, pomáhá jí jóga Tereza Černochová: tančit je povoleno Tereza Černochová uštkne dobrou hudbou i zpěvem
04.01.2010 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků) , Diane Keaton (22 článků) , Warren Beatty (23 článků) , Tereza Černochová (225 článků) , Helena Zeťová (214 článků) , Tereza Kerndlová (556 článků) , Matěj Ruppert (180 článků)

„Proboha, co tam ten chlap dělal?!“ Černochová v Partii pálila do Stropnického. Šlechtová vedle pak prozradila, co vše se dosud na obraně dělo

 
V nedělní Partii televize Prima se řešilo téma obrany České republiky a stav české armády. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o ryze mužské téma, ale chyba lávky. Velmi ostrou slovní bitvu nad českou bezpečností svedly ministryně obrany za hnutí ANO Karla Šlechtová a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová z ODS, která se tématu obrany dlouhodobě věnuje. Nezůstalo ale jen u obrany. Na přetřes přišel také premiér Andrej Babiš (ANO).
21.01.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Jana Černochová (1000 článků)

Černochová vystoupila v ČT: Nechci strašit lidi, že nám hrozí konflikt, ale...

 
V Interview na ČT24 se ministryně obrany Jana Černochová (ODS) zaměřila na výročí čtvrt století České republiky v NATO a proměny aliance v kontextu současných geopolitických výzev. Slovo dodala i k obranné spolupráci Česka a Slovenska. Vyjádřila se také k aktuální bezpečnostní výzvě, kterou Rusko pro Českou republiku představuje a zdůraznila, že ona sama jakožto ministryně obrany si spolu s vojáky přeje vůbec nejméně, aby jakýkoliv konflikt vypukl. „My si na rozdíl od někoho jiného dokážeme spočítat, co by to pro nás pro všechny znamenalo,“ vysvětlila ministryně.
12.03.2024 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

Ministryně Černochová: Vojáci přede mnou nemusí nic lakovat narůžovo, realitu znám

 
Ministryně obrany Jana Černochová navštívila velitelství 7. mechanizované brigády v Hranicích. Prohlédla si výstroj a výzbroj útvaru včetně těžké techniky. S velením brigády si ujasnila kroky, které povedou k další modernizaci.
09.01.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

Vojenské lesy a statky: Ministryně Černochová chce, aby Ralsko zůstalo Vojenským lesům

 
Ministryně obrany Jana Černochová o víkendu navštívila Ralsko ve správě divize Vojenských lesů a statků. Podle ní by tato organizační jednotka, která měla v rámci vloni naplánované směny změny práva hospodaření přejít na Lesy ČR, měla zůstat v majetku VLS.
19.01.2022 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

Ministryně Černochová: Velmi si vážím nabídky velet bojovému uskupení NATO

 
Ministryně obrany Jana Černochová má za sebou první oficiální zahraniční cestu. V pátek 18. března 2022 navštívila v Bratislavě svého slovenského kolegu Jaroslava Nadě.
20.03.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

„Ten člověk je splachovací!“ Černochová se v ČT pustila do Nejedlého

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce v ČT ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a exministr obrany za ANO Lubomír Metnar debatovali o situaci na Ukrajině. Černochová oznámila, že Česko poskytne Ukrajině další vojenskou pomoc za 725 milionů korun. Poté kroutila hlavou nad poradcem prezidenta Zemana Martinem Nejedlým. Došlo i na jmenování nového náčelníka generálního štábu.
13.03.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (385 článků) , Jana Černochová (1000 článků)

Do předvolebního Maďarska na V4 nejedu, vzkázala k Orbánovi Černochová. A ještě něco

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) nepojede příští týden na setkání ministrů obrany zemí Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) v Maďarsku. Zapojila by se tím podle svých slov do maďarské volební kampaně. Uvedla to dnes na twitteru. V Maďarsku se příští týden v neděli 3. dubna konají parlamentní volby. Zároveň Černochová zkritizovala přístup Maďarska k pomoci Ukrajině, kterou vojensky napadlo Rusko.
25.03.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

Černochová si pochvaluje blahodárný vliv Putina na rozvoj NATO

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) je podle svých slov hrdá na to, že se Česká republika postavila čelem k ruské agresi a že vláda Petra Fialy má správný a zodpovědný přístup k otázkám obrany a bezpečnosti. Černochová to uvedla na konferenci s názvem „Naše bezpečnost není samozřejmost“.
20.06.2023 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků) , Jana Černochová (1000 článků) , Jan Fiala (523 článků) , Jan Fiala (523 článků)

Výzva: „Podejte demisi. Selhala jste jako člověk i politik.“ Aféra Černochové nabírá na obrátkách

 
Jak jsme již informovali, advokát a předseda politické strany PRO Jindřich Rajchl hrubě nesouhlasí s tím, co ministryně Jana Černochová vypustila po zprávě o úmrtí Darji Duginové, tedy že její smrti jí není líto. Proto nyní podává veřejnou výzvu k podání demise Jany Černochové na post ministryně obrany ČR. Argumentuje tím, že Černochová dle něho spáchala trestný čin podpory a propagace terorismu, kterého se prý dopustili i další. Pokud by to nestačilo, je dle Rajchla Černochová vina i schvalováním trestného činu, uvádí o Duginové i jejím otci hoaxy a smyšlenky, propaguje zvrácené principy a „selhala jako politik i člověk“. „Proto Vás vyzývám – ODSTUPTE ze své funkce a podejte demisi. Je to to nejmenší, co můžete po Vašem fiasku pro tuto zemi udělat,“ žádá Rajchl ve veřejné výzvě, kterou ParlamentníListy.cz otiskují v plném znění.
23.08.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

Ministryně Černochová v Pentagonu podepsala smlouvu o obranné spolupráci s USA

 
Česká ministryně obrany Jana Černochová dnes v Pentagonu se svým americkým protějškem Llyodem Austinem podepsala česko-americkou smlouvu o obranné spolupráci (DCA). Už dříve během dneška Černochová řekla, že nejde o smlouvu o pobytu amerických vojáků v ČR nebo o smlouvou týkající se umístění vojenské základny.
23.05.2023 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

Mira Třebická: Oběti Jany Černochové

 
Jana Černochová likviduje lidi, za které se rozhodně nemusí stydět rezort obrany. Jana Černochová likviduje lidi, za které se nemusí stydět Česká republika. Jana Černochová likviduje lidi, na které je Česká republika náležitě hrdá! Jana Černochová likviduje lidi! Zrekapitulujme si, o které české kapacity jde.
29.05.2023 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků) , Mira Mira (128 článků)

Zástupci obrany budou opět jednat v USA o možném nákupu letadel F-35

 
Zástupci ministerstva obrany budou příští týden opět jednat ve Spojených státech o možném nákupu letounů F-35. Vyjednávací tým povede vrchní ředitelka ekonomické sekce ministerstva obrany Blanka Cupáková. Ministerstvo obrany to uvedlo v přehledu akcí, které plánuje na příští týden. Jednání se budou konat od pondělí do čtvrtka. Výsledky jednání úřad okomentuje v následné tiskové zprávě. Česko zvažuje, zda z USA koupí 24 moderních strojů F-35. Čas na vyjednávání podmínek případného obchodu má ministryně obrany Jana Černochová (ODS) do října.
02.04.2023 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

Ministryně obrany Šlechtová v Iráku navštívila české vojáky

 
Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) navštívila české vojáky působící v Iráku. V zemi se setkala s vojenskými policisty, leteckým výcvikovým týmem i s chemickými instruktory. Armáda to uvedla na svém webu. Na dvoudenní cestě, kterou zakončila dnes večer, ji doprovodil zástupce náčelníka generálního štábu Aleš Opata, který se od května stane novým šéfem generálního štábu.
06.04.2018 06:40 |

podobné články