Článek

Ministryně Hubáčková: Na úspory energií je připraveno 55 miliard korun

 
Otevíráme Modernizační fond domácnostem, prioritou jsou nízkopříjmové
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Podobné články

Vyřadíme plynové kotle z dotací? Ministryně Hubáčková o tom uvažuje

 
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) zvažuje, že vyřadí plynové kotle z programu kotlíkových dotací. „Musíme pečlivě zvážit, protože není úplně rozhodnuto, co s tím plynem,“ uvedla Hubáčková v době, kdy Evropská unie řeší, jak snížit závislost na ruském plynu.
28.03.2022 21:05 |

podobné články

Ministryně Hubáčková se ozvala proti Babišovi. Není prý pravda, že to v Bruselu „totálně podělala“

 
Ministryně životního prostředí za KDU-ČSL Anna Hubáčková se ohradila vůči kritice od bývalého premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, že na úrovni Evropské unie totálně podělala jednání o Green Dealu. Hubáčková tvrdí, že dosáhla maxima možného, uvádí server iDnes.cz.
08.07.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24863 článků)

API: Na úspory energie je připraveno celkem deset miliard korun

 
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), zahájila příjem žádostí o dotace v jeho prvních pěti výzvách. Ve výzvě na úspory energie je pro žadatele připraveno celkem 10 miliard korun.
02.09.2022 22:15 |

podobné články

Ministryně Hubáčková: Na úspory energií je připraveno 55 miliard korun

 
Otevíráme Modernizační fond domácnostem, prioritou jsou nízkopříjmové
23.09.2022 13:15 |

podobné články

Ušetříme v rozpočtu 100 miliard, trvá na svém expert ODS. Schillerová: Nereálné

 
ODS podle ekonomického experta strany a poslance Jana Skopečka trvá na tom, že v rozpočtu na příští rok lze proti plánům ušetřit 100 miliard korun. Skopeček to dnes řekl v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Současná ministryně financí Alena Schillerová (ANO) v reakci uvedla, že úspory v desítkách miliard korun jsou nereálné. Plán ODS ušetřit z rozpočtu 100 miliard označil tento týden v rozhovoru pro Reflex za nereálný předseda STAN Vít Rakušan, podle nějž lze najít úspory asi 60 miliard. Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), jejíž lídrem a kandidátem na premiéra je šéf ODS Petr Fiala, má s Piráty a STAN tvořit budoucí vládu.
24.10.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4323 článků) , Jan Skopeček (396 článků) , Vít Rakušan (540 článků)

Česko trvá na 50 mil. eur za škody způsobené těžbou v Turówě, Polsko nabízí 40 mil.

 
Česko podle návrhu smlouvy pro polskou stranu sporu trvá na náhradě 50 milionů eur za škody způsobené těžbou v hnědouhelném dole Turów u českých hranic. Polsko nabídlo 40 milionů eur. Návrh předloží ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) pro informaci ve středu vládě. Spor s polskou stranou trvá také v požadavku na desetiletou délku soudního dohledu, řekla Hubáčková ČTK. Podle aktualizovaného návrhu, který došel do Prahy, by polská strana souhlasila s dvouletým dohledem Soudního dvora EU. Hubáčková chce nechat český návrh posoudit kabinetem. Z diskuse vlády má vyplynout, zda má česko-polské jednání pokračovat mezi ministryněmi obou zemí, nebo se přesune na úroveň premiérů.
23.01.2022 09:05 |

podobné články

Adeptka na ministryni Hubáčková odmítla Zemanův sen. A Gazdík řešil covid ve školách

 
Kandidát na ministra školství Petr Gazdík (STAN) a adeptka na ministryni životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) - to je dvojice dalších možných členů Fialovy budoucí vlády, kteří si na čtvrtek naplánovali cestu do Lán za prezidentem Milošem Zemanem. Gazdík představil svoji vizi pro školství. A Hubáčková mimo jiné odmítla plány na vybudování kanálu Dunaj-Odra-Labe, což je projekt, do kterého se zasnil právě Zeman. Kandidátka na ministryni životního prostředí představila prezidentovi své priority, například ochranu vody, téma havárie na Bečvě nebo výzvy vycházející ze Zelené dohody pro Evropu. Křeslo v Senátu si nechá, skončí ale jako zastupitelka Jihomoravského kraje a Ratíškovic.
02.12.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Miloš Zeman (27457 článků) , Petr Gazdík (1186 článků)

Zelení: Vláda ohrožuje čerpání padesáti miliard na úspory energie z fondů EU

 
Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK), spravovaný ministerstvem průmyslu, umožňuje čerpat 20 miliard korun na úspory energií ve výrobě. Integrovaný regionální operační program (IROP) pod MMR dalších 17 miliard na zateplování. K tomu ještě skoro 14 miliard pod životním prostředním.
01.03.2017 11:20 |

podobné články

Ministryně Hubáčková: Jednání s německým protějškem o českém předsednictví EU

 
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU) se setkala se svou německou kolegyní, Spolková ministryně pro životní prostředí, ochranu přírody, jadernou bezpečnost a ochranu spotřebitele Stefi Lemke (strana Zelených).
09.06.2022 09:05 |

podobné články

Ministryně Hubáčková: Vznikne krásná rekreační i volnočasová zóna

 
Ministryně Hubáčková v Brně zahájila stavbu protipovodňových opatření. 700 milionů na ně půjde z Národního plánu obnovy.
17.01.2022 07:45 |

podobné články

Důl Turów, který „krade“ Česku vodu: Ať Poláci zaplatí 50 milionů eur, necouvá ministryně

 
Návrh smlouvy s Polskem o hnědouhelném dole Turów v blízkosti českých hranic je na světě, připraven k projednání vládou. Na twitteru to dnes oznámila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL), která o úpravě smlouvy jednala v úterý ve Varšavě se svou polskou kolegyní. Dokument dostal podle ní pro informaci hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) a český velvyslanec v Polsku Jakub Dürr. Hubáčková také sdělila, že Česko trvá na 50 milionech eur za škody způsobené těžbou.
22.01.2022 10:40 |

podobné články

Ministryně Hubáčková: Krajina břidlice se stává desátým národním geoparkem

 
Rada národních geoparků na svém jarním zasedání jednomyslně rozhodla o tom, že Geopark Krajina břidlice splňuje všechny požadavky pro přiznání statusu „národní geopark“. Toto rozhodnutí následně posvětila i ministryně životního prostředí Anna Hubáčková.
16.04.2022 08:40 |

podobné články

Česká krajina: Milovickou rezervaci velkých kopytníků navštívila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková

 
Rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice dnes navštívila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková. Prohlédla si stáda zubrů, divokých koní i zpětně šlechtěných praturů a měla možnost vidět také výsledky pastvy velkých býložravců po sedmi letech.
16.07.2022 09:50 |

podobné články

Ministryně Hubáčková: Turisté překážejí v likvidaci požáru

 
Ministryně Hubáčková se dohodla s hasiči na částečném uzavření vstupu do NP České Švýcarsko.
30.07.2022 12:50 |

podobné články

Ministryně Hubáčková odvolala ředitele parku České Švýcarsko, prý špatně komunikoval

 
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) odvolala ke 30. září ředitele Správy národního parku České Švýcarsko Pavla Bendu. Podle ní nedostatečně komunikoval s obcemi v průběhu krizového řízení. Ministerstvo vypíše na post ředitele výběrové řízení.  Benda ČTK řekl, že na odvolání nemá potřebu reagovat.
26.09.2022 10:50 |

podobné články

Anna Hubáčková končí ve funkci ministryně životního prostředí: Petra Fialu její odchod mrzí

 
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na vládní funkci. Jako jejího nástupce nominovalo širší vedení strany místopředsedu Petra Hladíka, o jehož kandidatuře se mluvilo už loni. O změně informoval po jednání lidovců předseda KDU-ČSL a vicepremiér Marian Jurečka. O nominaci už hovořil s premiérem Petrem Fialou (ODS), kterému je odchod Hubáčkové líto, jak uvedl na svém Twitteru.
03.10.2022 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4323 článků) , Marian Jurečka (989 článků)

Ministryně Hubáčková končí, v čele MŽP by ji měl nahradit Hladík

 
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na vládní funkci. Jako jejího nástupce nominovalo širší vedení strany místopředsedu Petra Hladíka, o jehož kandidatuře se mluvilo už loni.
04.10.2022 05:45 |

podobné články

Nebuďte rozhazovační, nenakupujte tolik, nabádá Fialova ministryně. Šetřit se bude na lidech, až pak na průmyslu

 
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) v Prostoru X uvedla, že na dlouhodobém plánu skoncovat do roku 2033 s těžbou uhlí se nic nemění. Zásadní otázkou podle ní nyní je, jak uhlí a plyn co nejrychleji nahradit. Zda to zvládnou pouze obnovitelné zdroje, si zatím není jistá. V rámci úspory energií se pak domnívá, že se snižování spotřeby musí začít na úrovni domácností – tedy každý sám u sebe.
01.06.2022 16:55 |

podobné články

Šetřete energií, nařídil nám Brusel. Bude to stát 180 miliard

 
Asi 180 miliard korun bude muset podle Ministerstva průmyslu a obchodu Česko utratit za úspory energií, aby splnilo nařízení Bruselu. Celá EU by měla spotřebu energií omezit podle předloňské směrnice do roku 2020 o pětinu, každý stát si ale stanoví vlastní cíl. Česká vláda určila loni v srpnu jako národní cíl snížení spotřeby zhruba o čtyři procenta. V dnešním vydání to píší Hospodářské noviny.
10.01.2014 07:05 |

podobné články