Článek

Ministryně Hubáčková: Ekoznačka EU slaví 30 let a v listopadu startuje propagační kampaň

 
Během odborné konference Životní prostředí – prostředí pro život, kterou pořádá Česká informační agentura životního prostředí (CENIA), se odstartovala oslava 30. let Ekoznačky EU.
15.09.2022 19:40 |

podobné články

Podobné články

Ministryně Hubáčková: Ekoznačka EU slaví 30 let a v listopadu startuje propagační kampaň

 
Během odborné konference Životní prostředí – prostředí pro život, kterou pořádá Česká informační agentura životního prostředí (CENIA), se odstartovala oslava 30. let Ekoznačky EU.
15.09.2022 21:20 |

podobné články

Vyřadíme plynové kotle z dotací? Ministryně Hubáčková o tom uvažuje

 
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) zvažuje, že vyřadí plynové kotle z programu kotlíkových dotací. „Musíme pečlivě zvážit, protože není úplně rozhodnuto, co s tím plynem,“ uvedla Hubáčková v době, kdy Evropská unie řeší, jak snížit závislost na ruském plynu.
28.03.2022 21:05 |

podobné články

Ministryně Hubáčková se ozvala proti Babišovi. Není prý pravda, že to v Bruselu „totálně podělala“

 
Ministryně životního prostředí za KDU-ČSL Anna Hubáčková se ohradila vůči kritice od bývalého premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, že na úrovni Evropské unie totálně podělala jednání o Green Dealu. Hubáčková tvrdí, že dosáhla maxima možného, uvádí server iDnes.cz.
08.07.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24863 článků)

Česko trvá na 50 mil. eur za škody způsobené těžbou v Turówě, Polsko nabízí 40 mil.

 
Česko podle návrhu smlouvy pro polskou stranu sporu trvá na náhradě 50 milionů eur za škody způsobené těžbou v hnědouhelném dole Turów u českých hranic. Polsko nabídlo 40 milionů eur. Návrh předloží ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) pro informaci ve středu vládě. Spor s polskou stranou trvá také v požadavku na desetiletou délku soudního dohledu, řekla Hubáčková ČTK. Podle aktualizovaného návrhu, který došel do Prahy, by polská strana souhlasila s dvouletým dohledem Soudního dvora EU. Hubáčková chce nechat český návrh posoudit kabinetem. Z diskuse vlády má vyplynout, zda má česko-polské jednání pokračovat mezi ministryněmi obou zemí, nebo se přesune na úroveň premiérů.
23.01.2022 09:05 |

podobné články

Adeptka na ministryni Hubáčková odmítla Zemanův sen. A Gazdík řešil covid ve školách

 
Kandidát na ministra školství Petr Gazdík (STAN) a adeptka na ministryni životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) - to je dvojice dalších možných členů Fialovy budoucí vlády, kteří si na čtvrtek naplánovali cestu do Lán za prezidentem Milošem Zemanem. Gazdík představil svoji vizi pro školství. A Hubáčková mimo jiné odmítla plány na vybudování kanálu Dunaj-Odra-Labe, což je projekt, do kterého se zasnil právě Zeman. Kandidátka na ministryni životního prostředí představila prezidentovi své priority, například ochranu vody, téma havárie na Bečvě nebo výzvy vycházející ze Zelené dohody pro Evropu. Křeslo v Senátu si nechá, skončí ale jako zastupitelka Jihomoravského kraje a Ratíškovic.
02.12.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1198 článků) , Miloš Zeman (27460 článků) , Petr Gazdík (1187 článků)

Ministryně Hubáčková: Jednání s německým protějškem o českém předsednictví EU

 
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU) se setkala se svou německou kolegyní, Spolková ministryně pro životní prostředí, ochranu přírody, jadernou bezpečnost a ochranu spotřebitele Stefi Lemke (strana Zelených).
09.06.2022 09:05 |

podobné články

Ministryně Hubáčková: Vznikne krásná rekreační i volnočasová zóna

 
Ministryně Hubáčková v Brně zahájila stavbu protipovodňových opatření. 700 milionů na ně půjde z Národního plánu obnovy.
17.01.2022 07:45 |

podobné články

Důl Turów, který „krade“ Česku vodu: Ať Poláci zaplatí 50 milionů eur, necouvá ministryně

 
Návrh smlouvy s Polskem o hnědouhelném dole Turów v blízkosti českých hranic je na světě, připraven k projednání vládou. Na twitteru to dnes oznámila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL), která o úpravě smlouvy jednala v úterý ve Varšavě se svou polskou kolegyní. Dokument dostal podle ní pro informaci hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) a český velvyslanec v Polsku Jakub Dürr. Hubáčková také sdělila, že Česko trvá na 50 milionech eur za škody způsobené těžbou.
22.01.2022 10:40 |

podobné články

Ministryně Hubáčková: Krajina břidlice se stává desátým národním geoparkem

 
Rada národních geoparků na svém jarním zasedání jednomyslně rozhodla o tom, že Geopark Krajina břidlice splňuje všechny požadavky pro přiznání statusu „národní geopark“. Toto rozhodnutí následně posvětila i ministryně životního prostředí Anna Hubáčková.
16.04.2022 08:40 |

podobné články

Česká krajina: Milovickou rezervaci velkých kopytníků navštívila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková

 
Rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice dnes navštívila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková. Prohlédla si stáda zubrů, divokých koní i zpětně šlechtěných praturů a měla možnost vidět také výsledky pastvy velkých býložravců po sedmi letech.
16.07.2022 09:50 |

podobné články

Ministryně Hubáčková: Turisté překážejí v likvidaci požáru

 
Ministryně Hubáčková se dohodla s hasiči na částečném uzavření vstupu do NP České Švýcarsko.
30.07.2022 12:50 |

podobné články

Ministryně Hubáčková odvolala ředitele parku České Švýcarsko, prý špatně komunikoval

 
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) odvolala ke 30. září ředitele Správy národního parku České Švýcarsko Pavla Bendu. Podle ní nedostatečně komunikoval s obcemi v průběhu krizového řízení. Ministerstvo vypíše na post ředitele výběrové řízení.  Benda ČTK řekl, že na odvolání nemá potřebu reagovat.
26.09.2022 10:50 |

podobné články

Anna Hubáčková končí ve funkci ministryně životního prostředí: Petra Fialu její odchod mrzí

 
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na vládní funkci. Jako jejího nástupce nominovalo širší vedení strany místopředsedu Petra Hladíka, o jehož kandidatuře se mluvilo už loni. O změně informoval po jednání lidovců předseda KDU-ČSL a vicepremiér Marian Jurečka. O nominaci už hovořil s premiérem Petrem Fialou (ODS), kterému je odchod Hubáčkové líto, jak uvedl na svém Twitteru.
03.10.2022 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4337 článků) , Marian Jurečka (989 článků)

Ministryně Hubáčková končí, v čele MŽP by ji měl nahradit Hladík

 
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na vládní funkci. Jako jejího nástupce nominovalo širší vedení strany místopředsedu Petra Hladíka, o jehož kandidatuře se mluvilo už loni.
04.10.2022 05:45 |

podobné články

Policie vyšetřuje propagační kampaň Prahy. Vyhmátli Kalouskovi lidé

 
Analytici ministerstva financí našli nesrovnalosti ve financování propagační kampaně Prahy. Bylo kvůli tomu podáno trestní oznámení. Ze sumy na reklamní kampaň (50 milionů), která měla do metropole přilákat zahraniční turisty, se ztratila třetina peněz. Zjistil to server Aktuálně.cz.
26.04.2011 11:05 |

podobné články

Pravice a levice se spojila na porodním sále: Poslankyně KSČM Hubáčková má holčičku! Odrodil ji poslanec TOP 09

 
A pak, že je spolupráce pravice a levice nemožná! Poslankyni za KSČM Gabriela Hubáčková (38) porodila v úterý malou Elišku, na svět holčičce přitom pomáhal její kolega ze Sněmovny a gynekolog Aleš Roztočil (59, TOP 09). Tedy zákonodárci stran, jejichž voliči si nemůžou přijít na jméno.
15.02.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Hubáčková (23 článků) , Aleš Roztočil (13 článků)

Hubáčková (KSČM): Téma vzdělávání u Václava Moravce

 
Poslankyně Gabriela Hubáčková vystoupí v Otázkách Václava Moravce v neděli 30. srpna 2015.
17.07.2015 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Hubáčková (23 článků)

Adeptka na ministryni Hubáčková zůstane i senátorkou? Opouštět křeslo se jí nechce

 
Kandidátka na ministryni životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) zváží, zda si po vstupu do vlády ponechá i mandát senátorky za Hodonínsko. Řekla to dnes novinářům v Brně. Na Hodonínsku budou řádné senátní volby příští rok na podzim, a proto by křeslo v horní komoře zůstalo až do nich prázdné.
22.11.2021 14:00 |

podobné články

Do Lán dnes za Zemanem dorazí kandidáti na členy vlády Gazdík a Hubáčková

 
Čtvrtým dnem dnes budou pokračovat rozhovory prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry nové vlády, kterou tvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Na zámek do Lán za hlavou státu dorazí dopoledne nominant na ministra školství Petr Gazdík (STAN) a odpoledne kandidátka na ministryni životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL).
02.12.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1198 článků) , Miloš Zeman (27460 článků) , Petr Gazdík (1187 článků)