Článek

Ministryně Černochová: Chci, aby byla zachována kontinuita, která je v současné situaci nezbytná

 
Vláda na návrh ministryně obrany Jany Černochové odsouhlasila jmenování brigádního generála Petra Bartovského ředitelem Vojenského zpravodajství (VZ). Po úterním projednání na Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR tak byly splněny zákonné podmínky pro jeho jmenování.
25.04.2024 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků)
Podobné články

Mnislav Zelený-Atapana: Kontinuita u indiánů - umění žít i umírat

 
Amazonští indiáni mně naučili, že umění je nejen žít, ale umění je i umírat. Že bez smrti není života a naopak. To je kontinuita, o které v poslední době rádi mluvíme, ale v zásadě ji nechápeme a nerozumíme. Či spíš nechceme pochopit. Jistá tabu nejsme totiž schopni překročit. Ke kontinuitě patří celý životní cyklus: narození, výchova, iniciace-dospívání, manželství, smrt.
23.11.2017 15:50 |

podobné články

Zpěvačka Tereza Černochová: Modelkou bych mohla být, ale ne v Česku

 
Devětadvacetiletá Tereza Černochová začínala přesně před deseti lety ve skupině Black Milk. Stejně jako Helena Zeťová nebo Tereza Kerndlová zůstala věrná zpěvu. Při nahrávání nové desky si ale udělala pauzu a pózovala pro charitu. Přestože jí to bavilo, jako modelka by se prý doma neuživila. Další články k tématu: Matěj Ruppert je můj nejlepší kamarád, prohlásila Černochová Čerstvou inženýrku Černochovou stále trápí zlomený obratel, pomáhá jí jóga Tereza Černochová: tančit je povoleno Tereza Černochová uštkne dobrou hudbou i zpěvem
04.01.2010 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků) , Diane Keaton (22 článků) , Warren Beatty (23 článků) , Tereza Černochová (225 článků) , Helena Zeťová (214 článků) , Tereza Kerndlová (556 článků) , Matěj Ruppert (178 článků)

Očkování proti covidu má většina českých vojáků. A Černochová hlásí velké změny

 
Ministryně Jana Černochová (ODS) chce předložit návrh zákona o investičním fondu pro obranu, který by umožnil garanci peněz na víceleté financování armádních nákupů. Fond by mohl začít fungovat koncem příštího roku nebo v roce 2024. Plánuje také ještě letos zvýšit nábor vojáků do armády nebo se zaměřit na výchovu školáků i učitelů. Černochová to řekla na dnešní tiskové konferenci, na které představila priority ministerstva obrany na letošní rok. Politickými náměstky Černochové na ministerstvu obrany budou Daniel Blažkovec (za STAN) a František Šulc (za ODS), který již na obraně působil. Černochová také zmínila, že 90 % příslušníků české armády je naočkováno.
10.01.2022 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků) , František Daniel (17 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (663 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků)

ČEZ: Michaela Chaloupková a Martin Novák nadále členy představenstva

 
Dozorčí rada ČEZ na svém zasedání potvrdila, že v představenstvu i nadále budou pokračovat Michaela Chaloupková, ředitelka divize správa, a Martin Novák, ředitel divize finance. V případě Martina Nováka další funkční období začne od 24. května 2020, u Michaely Chaloupkové začne další funkční období 1. ledna 2020. Bude tak zachována kontinuita v klíčových oblastech řízení firmy.
22.12.2019 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Martin (35 článků) , Michael Martin (19 článků) , Michael Martin (19 článků)

VIDEO: Poplakala jsem si, říká Černochová o duševní očistě v Německu

 
Třicetiletá zpěvačka Tereza Černochová prožila několikaměsíční duševní očistu u koní v Německu. Prý proto, aby našla samu sebe. Dostavil se i pláč, který poukázal na stesk související s odchodem jejího otce Karla Černocha. Ten před téměř šesti lety podlehl rakovině. Další články k tématu: Zpěvačka Tereza Černochová: Modelkou bych mohla být, ale ne v Česku Tereza Černochová: Pořád čekám, že se táta vrátí
23.09.2013 00:35 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Černochová (225 článků)

Výzva: „Podejte demisi. Selhala jste jako člověk i politik.“ Aféra Černochové nabírá na obrátkách

 
Jak jsme již informovali, advokát a předseda politické strany PRO Jindřich Rajchl hrubě nesouhlasí s tím, co ministryně Jana Černochová vypustila po zprávě o úmrtí Darji Duginové, tedy že její smrti jí není líto. Proto nyní podává veřejnou výzvu k podání demise Jany Černochové na post ministryně obrany ČR. Argumentuje tím, že Černochová dle něho spáchala trestný čin podpory a propagace terorismu, kterého se prý dopustili i další. Pokud by to nestačilo, je dle Rajchla Černochová vina i schvalováním trestného činu, uvádí o Duginové i jejím otci hoaxy a smyšlenky, propaguje zvrácené principy a „selhala jako politik i člověk“. „Proto Vás vyzývám – ODSTUPTE ze své funkce a podejte demisi. Je to to nejmenší, co můžete po Vašem fiasku pro tuto zemi udělat,“ žádá Rajchl ve veřejné výzvě, kterou ParlamentníListy.cz otiskují v plném znění.
23.08.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků)

Ministryně Černochová v Pentagonu podepsala smlouvu o obranné spolupráci s USA

 
Česká ministryně obrany Jana Černochová dnes v Pentagonu se svým americkým protějškem Llyodem Austinem podepsala česko-americkou smlouvu o obranné spolupráci (DCA). Už dříve během dneška Černochová řekla, že nejde o smlouvu o pobytu amerických vojáků v ČR nebo o smlouvou týkající se umístění vojenské základny.
23.05.2023 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků)

Fašistická ku*vo a špíno: Černochová (ODS) to pořádně schytala. Od mladého komunisty?

 
Exposlankyně a partnerka policejního šéfa Červíčka Jana Černochová dostala e-mail plný nenávisti. Kdosi jí v něm označuje za fašistickou ku*vu, pí*u, špínu a podobně. A vyhrožuje fyzickým násilím. Černochová má podezření, že zprávu poslal jeden mladý komunista. KSČM se však od této provokace distancuje. Čím si Černochová hrubé urážení "zasloužila"?
11.10.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků)

Černochová poprvé ukázala svou dceru. Je to celý otec, Tereza dělá s jeho identitou cavyky, jenže...

 
Zpěvačka "Tereza Černochová":http://www.extra.cz/tema/tereza-cernochova (31) "v srpnu porodila":http://www.extra.cz/cernochova-porodila-a-nevedomky-prozradila-ze-otcem-je-podle-vseho-cernoch-okamura-je-tedy-ze-hry holčičku Lauru. Až téměř po půl roce se na svém veřejném facebookovém profilu poprvé pochlubila fotografií dítěte.
07.01.2015 19:33 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Černochová (225 článků)

Takto se „agent své země“ opravdu nechová, pane prezidente. Jana Černochová také vychválila sankce, zamezující „imperialistickým choutkám Ruska“

 
ROZHOVOR Poslankyně ODS Jana Černochová zhodnotila výroky Miloše Zemana, které padly v rozhovoru pro ruskou televizi NTV. „Sankce jsou jedním z mála mírových nástrojů, kterými lze eliminovat imperialistické choutky Ruska,“ nesouhlasí Černochová se Zemanovým tvrzením, že sankce proti Rusku jsou neefektivní. Nic dobrého si nemyslí ani o tom, jakým způsobem Miloš Zeman vykonává svou funkci. „Pokud by prezident Zeman měl být jeho slovy agentem své země, pak by nemohl veřejně dehonestovat její tajné služby, rozdělovat společnost a její jednu část neustále shazovat, zneužívat svou pozici k vyřizování si svých účtů či primitivizovat úřad, který zastává,“ míní Černochová ve světle aktuální kauzy BIS.
12.12.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28075 článků) , Jana Černochová (987 článků) , Jan Nic (37 článků)

Mira Třebická: Oběti Jany Černochové

 
Jana Černochová likviduje lidi, za které se rozhodně nemusí stydět rezort obrany. Jana Černochová likviduje lidi, za které se nemusí stydět Česká republika. Jana Černochová likviduje lidi, na které je Česká republika náležitě hrdá! Jana Černochová likviduje lidi! Zrekapitulujme si, o které české kapacity jde.
29.05.2023 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků) , Mira Mira (127 článků)

Pomoc Ukrajině? „Jedná se o materiál, který prohlásíme za nepotřebný,“ řekla Černochová

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) tvrdí, že vláda dělá v současné krizi pro české občany hodně, jen to neumí dobře vysvětlit. „Ve strategické komunikaci, ve vysvětlování lidem na ulici, v regionech musíme stoprocentně přidat,“ řekla Černochová s tím, že vláda se snaží, ale nenabízí populistické kroky jako předchozí kabinet Andreje Babiše.
13.06.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26296 článků) , Jana Černochová (987 článků)

„Ten člověk je splachovací!“ Černochová se v ČT pustila do Nejedlého

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce v ČT ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a exministr obrany za ANO Lubomír Metnar debatovali o situaci na Ukrajině. Černochová oznámila, že Česko poskytne Ukrajině další vojenskou pomoc za 725 milionů korun. Poté kroutila hlavou nad poradcem prezidenta Zemana Martinem Nejedlým. Došlo i na jmenování nového náčelníka generálního štábu.
13.03.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (384 článků) , Jana Černochová (987 článků)

„Ruská armáda byla druhá nejsilnější na světě, teď je druhá nejsilnější na Ukrajině“. Černochová, Pavel a Romancov se u Moravce shodli

 
V první hodině Otázek Václava Moravce v ČT se setkali ministryně obrany Jana Černochová (ODS), prezidentský kandidát generál ve výslužbě Petr Pavel, politický geograf Michael Romancov. Hosté se shodli, že je rozsah šlendriánu v ruské armádě překvapil. „Ruská armáda dlouho byla druhou nejsilnější armádou na světě, ale dnes je druhou nejsilnější armádou na Ukrajině,“ poznamenala Černochová. Došlo i na otázku, zda Putin vydá rozkaz k použití jaderných zbraní.
09.10.2022 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků) , Petr Pavel (2887 článků) , Michael Michael (1916 článků) , Michael Michael (212 článků)

„Ruská armáda byla druhá nejsilnější na světě, teď je druhá nejsilnější na Ukrajině“. Černochová, Pavel a Romancov se u Moravce shodli

 
V první hodině Otázek Václava Moravce v ČT se setkali ministryně obrany Jana Černochová (ODS), prezidentský kandidát generál ve výslužbě Petr Pavel, politický geograf Michael Romancov. Hosté se shodli, že je rozsah šlendriánu v ruské armádě překvapil. „Ruská armáda dlouho byla druhou nejsilnější armádou na světě, ale dnes je druhou nejsilnější armádou na Ukrajině,“ poznamenala Černochová. Došlo i na otázku, zda Putin vydá rozkaz k použití jaderných zbraní.
10.10.2022 14:02 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků) , Petr Pavel (2887 článků) , Michael Michael (1916 článků) , Michael Michael (212 článků)

Trumpovo zrcadlo. Teď jsem zvědavá na opozici, smála se Černochová

 
„Donald Trump svými výroky tlačí na země, aby konečně plnily, co mají,“ říká ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v podcastu PoliTalk od Novinky.cz. Bývalému prezidentovi a pravděpodobnému kandidátovi do listopadových prezidentských voleb v USA vzkázala, že ČR udělá vše pro to, aby ve svých závazcích vůči NATO nebyla pouze černým pasažérem. Černochová řekla, že už letos jde na investice na obranu 72 miliard korun. Vyjádřila se i k své návštěvě Izraele a k možné pokutě od Evropské komise za nákup vrtulníků během úřadování Lubomíra Metnara (ANO).
15.02.2024 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků)

Ministryně Černochová: Naskytla se mi příležitost přivézt část materiální pomoci

 
Ministryně obrany Jana Černochová zavítala ve dnech 16. až 18. března do Libanonu. Se svým protějškem Mauricem Slimem diskutovala o bezpečnostní situaci v Evropě a na Blízkém východě, tématem byly také možnosti další materiální pomoci pro libanonské ozbrojené a bezpečnostní složky. Ministři současně podepsali Memorandum o porozumění o vzájemné spolupráci, které přispěje k dalšímu rozvoji bilaterální obranné relace.
20.03.2023 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků)

Černochová vystoupila v ČT: Nechci strašit lidi, že nám hrozí konflikt, ale...

 
V Interview na ČT24 se ministryně obrany Jana Černochová (ODS) zaměřila na výročí čtvrt století České republiky v NATO a proměny aliance v kontextu současných geopolitických výzev. Slovo dodala i k obranné spolupráci Česka a Slovenska. Vyjádřila se také k aktuální bezpečnostní výzvě, kterou Rusko pro Českou republiku představuje a zdůraznila, že ona sama jakožto ministryně obrany si spolu s vojáky přeje vůbec nejméně, aby jakýkoliv konflikt vypukl. „My si na rozdíl od někoho jiného dokážeme spočítat, co by to pro nás pro všechny znamenalo,“ vysvětlila ministryně.
12.03.2024 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků)

Černochová v USA jednala o obranné dohodě. Američané ocenili Česko za pomoc Ukrajině

 
Ministři obrany České republiky a Spojených států Jana Černochová a Lloyd Austin si dnes ve Washingtonu potvrdili zájem uzavřít vzájemnou obrannou dohodu DCA (Defense Cooperation Agreement). Oproti podobným americkým smlouvám s jinými státy by měla mít obecnější charakter, nebude například obsahovat zmínku o přesných počtech vojáků. Zmíněno v ní nebude ani zřízení americké základny v Česku. O ní ministři na dnešním setkání nemluvili, řekla po konci schůzky Černochová českým novinářům. S Austinem se bavili také o modernizaci české armády. Ministryně dostala od svého kolegy osobní příslib, že dohlédne, aby Česká republika měla v USA prioritu v plánovaných modernizačních projektech. Mluvili dnes o akvizicích vrtulníků nebo stíhacích letadel.
22.04.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků)