Článek

Ministře Fialo, neponižujte úroveň vzdělanosti. Vzkazuje Bárta

 
Ministr školství Petr Fiala bývá označován za nejlepšího ministra současného kabinetu a zároveň i celé historie svého rezortu. Poslanec Věcí veřejných Vít Bárta s tímto tvrzením rozhodně nesouhlasí a kritizuje Fialu za jeho některé kroky. "Ministře Fialo, nejste jen 'údržbář'. Neponižujte úroveň vzdělanosti," Vzkazuje ministru na svých webových stránkách.
16.09.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1424 článků) , Vít Bárta (2837 článků)
Podobné články

Bárta: Ministře Fialo, nejste jen „údržbář“. Neponižujte úroveň vzdělanosti

 
Pan ministr Fiala je mnohými označován za nejlepšího ministra současného kabinetu a zároveň i rovnou celé historie svého rezortu. Zatímco v první z výše zmíněných kategorii je na místě se zamyslet nad tím, zda opravdu ostatní ministři nejsou ještě horší než on, v té druhé kategorii není pochyb: jedná se o omyl.
16.09.2012 13:45 |

podobné články

Filozof: Nevážíme si vzdělanosti a chybí nám duchovní elity

 
České země bývaly centrem vzdělanosti a líhní i útočištěm učenců. Dnes Česko tvrdě zažívá absenci duchovní elity a neúctu ke vzdělanosti. Kudy vede cesta zpět?
23.04.2015 14:50 |

podobné články

ODS: V mezinárodním srovnání je úroveň vzdělanosti českých deváťáků katastrofální

 
ODS dlouhodobě upozorňuje na klesající úroveň vzdělanosti českých žáků a nesystematické zásahy do školského systému. To potvrzují i mezinárodní srovnání. Prioritou musí být především kvalita výuky, zvýšení platů učitelů nebo navrácení a posílení pravomocí ředitelů škol.
13.01.2017 10:55 |

podobné články

Chládek: Pane ministře Fialo, nechte státní maturitu prověřit nezávislým auditem

 
Média v posledních dnech upozorňují na problematiku tzv. vyšší maturitní zkoušky z matematiky, která byla podle mého názoru evidentně špatně nastavena.
10.05.2012 19:40 |

podobné články

Chládek: Opravdu vás řídí Josef Dobeš, pane ministře Fialo?

 
Je skutečně ministerstvo školství plně v rukou současného ministra školství Petra Fialy? Nebo jsou některé jeho části řízeny pokoutně bývalými ministerskými funkcionáři?
31.01.2013 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1424 článků)

Vyšla dědička antické vzdělanosti: Encyklopedie Byzance

 
Nakladatelství Libri vydalo Encyklopedii Byzance, která formou výkladového slovníku zprostředkovává českým čtenářům odkaz civilizace, jež byla ve středověku považována za dědičku antické vzdělanosti a kultury.
20.07.2011 16:05 |

podobné články

Navrátilová (LIDEM): Investujme do vzdělání

 
Odborníci varují před klesající úrovní vzdělanosti v České republice a upozorňují na přímou provázanost vzdělanosti národa a ekonomického rozvoje státu. Během posledních deseti let u nás vzdělanost soustavně klesá.
14.06.2012 21:45 |

podobné články

Univerzita Karlova získala dva unikátní dokumenty z historie české a evropské vzdělanosti

 
Univerzita Karlova získala ze soukromé sbírky dvě vzácné písemnosti, jež mají mimořádný a unikátní význam nejen pro počátky naší almy mater, ale i pro dějiny celé naší země a vzdělanosti obecně.
02.07.2018 14:15 |

podobné články

Bárta: Nečasi, Dobeši, Fialo, vaše ignorace mě nezastaví

 
Předstoupil jsem před Poslaneckou sněmovnu s žádostí o tom, aby nás ministři informovali o zásadních problémech, které republiku v těchto dnes tíží. Dopadlo to však jako již po několikáté, ministři se k nepříjemným, ale o to podstatnějším otázkám, vyjadřovat nechtějí.
20.09.2012 19:50 |

podobné články

Ústavní soud sepsul policii: Uprchlíky neponižujte a chovejte se slušně

 
Důrazně přes prsty klepl policii Ústavní soud (ÚS). Dal totiž za pravdu cizinci, který na našem území pobýval nelegálně a měl být vyhoštěn. Protože se vzpouzel, policisté proti němu použili slzný plyn, spoutali ho a k letadlu ho vezli na vozíku pro zavazadla. Podle senátu v čele se soudkyní zpravodajkou Kateřinou Šimáčkovou se policisté dopustili zakázaného ponižujícího chování.
10.11.2015 10:00 |

podobné články

Noid Bárta potvrdil rozchod s Bučkovou. Nikdo třetí v tom není, říká

 
Týden po oznámení plánů na svatbu se Václav Noid Bárta a Eliška Bučková rozešli. Zpěvák iDNES.cz potvrdil, že za rozpad jejich dvouletého vztahu nemůže nikdo třetí. Další články k tématu: Bučková a Noid Bárta jsou stále spolu a ponorka jim prý nehrozí Noid Bárta v roli bodyguarda: hlídal Elišku, aby ji neosahávali Václav Noid Bárta: Zatím mi stačí děti půjčené od bráchy Láska, vášeň a dokonalá těla. Bučková a Noid se poprvé odhalili
30.03.2010 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2383 článků) , Eliška Bučková (1055 článků) , Václav Bárta (1165 článků)

Bárta se zastyděl nad svým pravopisem a stáhl „Lytomyšl“

 
JUDr. Vít Bárta má od včerejška skutečný důvod, aby stůj co stůj podporoval stranického kolegu a ministra školství Josefa Dobeše (VV) v jeho snaze zvýšit platy učitelů. Úroveň výuky českého pravopisu je totiž tristní. Zárodky tohoto neblahého stavu lze hledat už v minulosti, kdy ještě Bárta chodil na základní školu. Jak jinak si vysvětlit, že šéf poslanců VV a exministr dopravy neví, zda se píše Litomyšl, anebo naopak Lytomyšl.
09.09.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2837 článků)

Pane ministře, mluvte s námi. Postižení jdou navštívit Hegera

 
Na ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) si chtějí počkat zástupci z Národní rady osob se zdravotním postižením, zdravotnických odborů a Svazu pacientů před budovou resortu na Palackého náměstí. Akcí „Pane ministře, mluvte s námi“ si chtějí stěžovat na to, že s nimi Heger odmítá komunikovat. Podle serveru rozhlas.cz by měl být Heger tou dobou ve sněmovně.
25.04.2012 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1268 článků)

Chládek: Prezident mě oslovoval „pane ministře”

 
Adept na ministra školství Marcel Chládek (ČSSD) svou „maturitu“ u prezidenta Miloše Zemana složil. Výhrady k jeho nominaci hlava státu nemá a jak sám Chládek po schůzce prozradil, prezident ho oslovoval „pane ministře“. Na Pražském hradě ve čtvrtek pokračují schůzky hlavy státu s budoucími ministry koaliční vlády premiéra Bohuslava Sobotky.
23.01.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků) , Miloš Zeman (22225 článků)

Křenek (KSČM): Dezinformační výstupy o bezpečnostní konferenci "StratCom Summit 2017"

 
Tak se vás ptám pane ministře Chovanče: „Víte pane ministře, co se vám to děje na ministerstvu vnitra, které řídíte?“
07.06.2017 22:05 |

podobné články

Vít Bárta uhodil jako blesk: Kdopak to jezdí s podnikateli do Norska, pane ministře?

 
Ministru dopravy Pavlu Dobešovi začíná podle jeho předchůdce Víta Bárty resort přerůstat přes hlavu. Jeho podřízení si dělají, co chtějí a vesele okrádají stát. Bárta poznamenává, že za jeho ministrování by se nic takového stát nemohlo.
02.06.2012 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2837 článků)

Vít Bárta uhodil jako blesk: Kdopak to jezdí s podnikateli do Norska, pane ministře?

 
Ministru dopravy Pavlu Dobešovi začíná podle jeho předchůdce Víta Bárty resort přerůstat přes hlavu. Jeho podřízení si dělají, co chtějí a vesele okrádají stát. Bárta poznamenává, že za jeho ministrování by se nic takového stát nemohlo.
02.06.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2837 článků)

Nečas se pustil do humanitních oborů. Není možné studovat dva

 
Úroveň českého školství a následně i vzdělanosti národa podrobil v pátek kritice premiér Petr Nečas na konferenci rektorů českých i moravských vysokých škol. Premiér zdůraznil nutnost reformovat celý vzdělávací systém školství, od základního, přes střední až po vysokoškolské. V opačném případě hrozí celé zemi konkurenceschopnost se zahraničím, varoval Nečas.
20.02.2011 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9288 článků)

Gajdůšková: Snižování kvalifikace učitelů zhorší úroveň vzdělávání

 
V pozici vnitrozemského státu bez významného přírodního bohatství je zásadní podmínkou pro budoucí hospodářský a sociální rozvoj masivní podpora obecné vzdělanosti jako základu rozvoje vědy, výzkumu, vývoje i inovací.
28.02.2011 18:35 |

podobné články