Článek

Ministře Fialo, neponižujte úroveň vzdělanosti. Vzkazuje Bárta

 
Ministr školství Petr Fiala bývá označován za nejlepšího ministra současného kabinetu a zároveň i celé historie svého rezortu. Poslanec Věcí veřejných Vít Bárta s tímto tvrzením rozhodně nesouhlasí a kritizuje Fialu za jeho některé kroky. "Ministře Fialo, nejste jen 'údržbář'. Neponižujte úroveň vzdělanosti," Vzkazuje ministru na svých webových stránkách.
16.09.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1350 článků) , Vít Bárta (2829 článků)
Podobné články

Bárta: Ministře Fialo, nejste jen „údržbář“. Neponižujte úroveň vzdělanosti

 
Pan ministr Fiala je mnohými označován za nejlepšího ministra současného kabinetu a zároveň i rovnou celé historie svého rezortu. Zatímco v první z výše zmíněných kategorii je na místě se zamyslet nad tím, zda opravdu ostatní ministři nejsou ještě horší než on, v té druhé kategorii není pochyb: jedná se o omyl.
16.09.2012 13:45 |

podobné články

Filozof: Nevážíme si vzdělanosti a chybí nám duchovní elity

 
České země bývaly centrem vzdělanosti a líhní i útočištěm učenců. Dnes Česko tvrdě zažívá absenci duchovní elity a neúctu ke vzdělanosti. Kudy vede cesta zpět?
23.04.2015 14:50 |

podobné články

ODS: V mezinárodním srovnání je úroveň vzdělanosti českých deváťáků katastrofální

 
ODS dlouhodobě upozorňuje na klesající úroveň vzdělanosti českých žáků a nesystematické zásahy do školského systému. To potvrzují i mezinárodní srovnání. Prioritou musí být především kvalita výuky, zvýšení platů učitelů nebo navrácení a posílení pravomocí ředitelů škol.
13.01.2017 10:55 |

podobné články

Chládek: Pane ministře Fialo, nechte státní maturitu prověřit nezávislým auditem

 
Média v posledních dnech upozorňují na problematiku tzv. vyšší maturitní zkoušky z matematiky, která byla podle mého názoru evidentně špatně nastavena.
10.05.2012 19:40 |

podobné články

Chládek: Opravdu vás řídí Josef Dobeš, pane ministře Fialo?

 
Je skutečně ministerstvo školství plně v rukou současného ministra školství Petra Fialy? Nebo jsou některé jeho části řízeny pokoutně bývalými ministerskými funkcionáři?
31.01.2013 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1350 článků)

Vyšla dědička antické vzdělanosti: Encyklopedie Byzance

 
Nakladatelství Libri vydalo Encyklopedii Byzance, která formou výkladového slovníku zprostředkovává českým čtenářům odkaz civilizace, jež byla ve středověku považována za dědičku antické vzdělanosti a kultury.
20.07.2011 16:05 |

podobné články

Navrátilová (LIDEM): Investujme do vzdělání

 
Odborníci varují před klesající úrovní vzdělanosti v České republice a upozorňují na přímou provázanost vzdělanosti národa a ekonomického rozvoje státu. Během posledních deseti let u nás vzdělanost soustavně klesá.
14.06.2012 21:45 |

podobné články

Univerzita Karlova získala dva unikátní dokumenty z historie české a evropské vzdělanosti

 
Univerzita Karlova získala ze soukromé sbírky dvě vzácné písemnosti, jež mají mimořádný a unikátní význam nejen pro počátky naší almy mater, ale i pro dějiny celé naší země a vzdělanosti obecně.
02.07.2018 14:15 |

podobné články

Bárta: Nečasi, Dobeši, Fialo, vaše ignorace mě nezastaví

 
Předstoupil jsem před Poslaneckou sněmovnu s žádostí o tom, aby nás ministři informovali o zásadních problémech, které republiku v těchto dnes tíží. Dopadlo to však jako již po několikáté, ministři se k nepříjemným, ale o to podstatnějším otázkám, vyjadřovat nechtějí.
20.09.2012 19:50 |

podobné články

Ústavní soud sepsul policii: Uprchlíky neponižujte a chovejte se slušně

 
Důrazně přes prsty klepl policii Ústavní soud (ÚS). Dal totiž za pravdu cizinci, který na našem území pobýval nelegálně a měl být vyhoštěn. Protože se vzpouzel, policisté proti němu použili slzný plyn, spoutali ho a k letadlu ho vezli na vozíku pro zavazadla. Podle senátu v čele se soudkyní zpravodajkou Kateřinou Šimáčkovou se policisté dopustili zakázaného ponižujícího chování.
10.11.2015 10:00 |

podobné články

Noid Bárta potvrdil rozchod s Bučkovou. Nikdo třetí v tom není, říká

 
Týden po oznámení plánů na svatbu se Václav Noid Bárta a Eliška Bučková rozešli. Zpěvák iDNES.cz potvrdil, že za rozpad jejich dvouletého vztahu nemůže nikdo třetí. Další články k tématu: Bučková a Noid Bárta jsou stále spolu a ponorka jim prý nehrozí Noid Bárta v roli bodyguarda: hlídal Elišku, aby ji neosahávali Václav Noid Bárta: Zatím mi stačí děti půjčené od bráchy Láska, vášeň a dokonalá těla. Bučková a Noid se poprvé odhalili
30.03.2010 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2248 článků) , Eliška Bučková (1008 článků) , Václav Bárta (1142 článků)

Nečas se pustil do humanitních oborů. Není možné studovat dva

 
Úroveň českého školství a následně i vzdělanosti národa podrobil v pátek kritice premiér Petr Nečas na konferenci rektorů českých i moravských vysokých škol. Premiér zdůraznil nutnost reformovat celý vzdělávací systém školství, od základního, přes střední až po vysokoškolské. V opačném případě hrozí celé zemi konkurenceschopnost se zahraničím, varoval Nečas.
20.02.2011 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Gajdůšková: Snižování kvalifikace učitelů zhorší úroveň vzdělávání

 
V pozici vnitrozemského státu bez významného přírodního bohatství je zásadní podmínkou pro budoucí hospodářský a sociální rozvoj masivní podpora obecné vzdělanosti jako základu rozvoje vědy, výzkumu, vývoje i inovací.
28.02.2011 18:35 |

podobné články

Školné bude a také se bude rychle zvyšovat, varuje Keller

 
Navrhované reformy vysokých škol mají zlepšit kvalitu výuky a úroveň vědeckého výzkumu na univerzitách. Podle sociologa Jana Kellera je to hluboký omyl. V komentáři pro deník Právo píše, že reforma zakrývá nedostatek peněz na zajištění růstu vzdělanosti národa.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Ohlídal: Další škrty v oblasti vysokého školství ohrozí úroveň vzdělanosti v ČR!

 
ČSSD zásadně odmítá plány premiéra Nečase na další ořezávání rozpočtu pro veřejné vysoké školy, které prezentoval po jednání s Národní ekonomickou radou (NERV).
25.03.2012 03:43 |

podobné články

Experti radí zvýšit vzdělanost. Česko prý přichází o 169 miliard ročně

 
Špatný vzdělávací systém sráží ekonomický růst. Pokud by se se úroveň vzdělanosti vrátila do roku 2003, ročně by to český HDP zvedlo o 169 miliard korun. Uvedly to čtvrteční Hospodářské noviny s odvoláním na výsledky studie, kterou dnes zveřejní ekonomové z institutu CERGE-EI.
07.06.2012 09:00 |

podobné články

Česko láká investory na vysokou vzdělanost a nízké mzdy, uvedla Moody's

 
Česká republika je atraktivní zemí pro zahraniční investory. Jsou zde nižší mzdy než v západní Evropě, vysoká úroveň vzdělanosti a pokročilá základna infrastruktury. Informuje o tom server E15.cz na základě výroční zprávy mezinárodní ratingové agentury Mooddy's Investors Service.
21.07.2012 11:35 |

podobné články

Noční můra středoškoláků. Politici diskutují o dalších změnách maturit

 
Už tak bídná úroveň vzdělanosti v České republice se zřejmě ještě sníží. Studenty středních škol čeká už od příštího školního roku další novota – státní maturity budou zase jiné.
12.08.2012 20:35 |

podobné články

Jan Hevessy: Politická nestabilita a nízká úroveň technické vzdělanosti ztěžují fungování výrobních závodů

 
S Ing. Janem Hevessy, generálním ředitelem EST +, a. s., o neblahém vlivu změn v hospodářském kurzu, řízení výrobního podniku i možnostech stříkací techniky.
19.12.2013 15:42 |

podobné články