Článek

Ministr Vojtěch: Preventivní testy pro školáky zdarma

 
Škola začíná až za měsíc a půl, přesto už se nyní pomalu připravují covidové podmínky pro návrat dětí do lavic. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34, za ANO) počítá s plošným testováním dětí. A pokud se situace zhorší, může se povinnost zavést opět i v zaměstnání.
15.07.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1476 článků) , Adam Vojtěch (1150 článků)
Podobné články

Od září nebudou preventivní testy zdarma. „Není to dlouhodobě udržitelné,“ řekl Vojtěch

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch předpokládá, že od 1. září už nebudou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny preventivní testy na koronavirus.
12.07.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1476 článků) , Adam Vojtěch (1150 článků)

Chaos u PCR testů zdarma: Naštvaní lidé ve frontě se jich nedočkali. Vojtěch mění cenu

 
Ode dneška by měli mít lidé hrazeny z veřejného zdravotního pojištění dva PCR testy na nemoc covid-19 a čtyři antigenní testy. Schválila to minulý týden vláda. Dosud mohly být hrazeny antigenní testy každé tři dny, ale dražší PCR test musel předepsat lékař či hygienik. Bez předpisu si museli lidé zaplatit PCR test sami. Jenže ne všude se ode dneška PCR testu „na pojišťovnu“ dočkáte. Některá testovací místa mají na svých webech uvedeno, že jim chybí metodika od ministerstva zdravotnictví a pojišťoven, a proto zatím dva hrazené PCR testy poskytovat nebudou. První problém už ministerstvo odstranilo - ministr Adam Vojtěch oznámil, že pojišťovny zvýší platbu za PCR testy bez žádanky na 614 korun místo 350 Kč.
01.06.2021 10:10 |

podobné články

Testy zdarma po prázdninách skončí, kývla vláda. Vojtěch promluvil o výjimkách

 
Od 1. září se nebudou ze zdravotního pojištění hradit preventivní testy na covid-19, které lidé potřebují například při cestování, pro návštěvu kulturních akcí či restaurací. Rozhodla o tom dnes vláda, novinářům to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Výjimku budou mít děti do 12 let, protože pro ně zatím není dostupné očkování. Testy budou i nadále hrazeny také lidem, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat, a těm, kteří už s očkováním začali, ale nemají ho dokončené. K prokázání bezinfekčnosti se totiž používá až doba po uplynutí dvou týdnů po druhé dávce nebo po první dávce v případě jednodávkové vakcíny.
19.07.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1476 článků) , Adam Vojtěch (1150 článků)

Obědy zdarma jsou populismus, míní expertka. Zhorší se kvalita, naroste plýtvání

 
Návrhy na obědy zdarma pro školáky čelí kritice. Andrej Babiš (ANO) vyzval k přepracování návrhu ministra školství Roberta Plagu (za ANO), s návrhem na plošné zavedení obědů zdarma pro děti ze školek a z 1. stupňů základních škol však nadále naráží i ČSSD. Rovněž podle výživové specialistky Margit Slimákové je takový návrh polovičatý. A zadělává na další problémy do budoucna v době, kdy by se nemělo řešit, zda poskytnout dětem jídlo zdarma, ale jak kvalitní. U obědů zdarma jde tak jako tak o populismus, má jasno expertka.
08.01.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků)

Od září končí testy zdarma, vyhlásil Vojtěch. Jen s papírem od doktora. Pro zábavu a cestování si lidé mohou zaplatit

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch předpokládá, že od 1. září už nebudou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny preventivní testy na koronavirus. Píše o tom server iROZHLAS.cz.
12.07.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1476 článků) , Adam Vojtěch (1150 článků)

Vláda chystá změnu, která provětrá vaši peněženku: Lidé budou za testy na covid platit, řekl Vojtěch

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) předpokládá, že od 1. září už nebudou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny preventivní testy na koronavirus. Řekl to na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády. V současné době jsou ze zdravotního pojištění hrazeny měsíčně čtyři antigenní testy a dva PCR.
12.07.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1476 článků) , Adam Vojtěch (1150 článků)

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Na preventivní prohlídky chodí více lidí. Pomáhá i zasílání zpráv do mobilu

 
Preventivní prohlídky mají svůj klíčový význam ve snížení rizika výskytu závažných onemocnění i nákladů na následnou léčbu. Včasné odhalení příznaků závažného onemocnění navíc zvyšuje šance na úplné vyléčení. Podle nejnovějších údajů České průmyslové zdravotní pojišťovny se počet lidí, kteří chodí na preventivní prohlídky, zvyšuje. V roce 2015 absolvovalo preventivní vyšetření u praktického lékaře 190 689 dospělých pojištěnců, což je nejvíce za posledních šest let. K návštěvám lékaře pomáhá i prevence v mobilu, kterou spustila ČPZP jako první ze zdravotních pojišťoven.
16.08.2016 13:40 |

podobné články

Preventivní prohlídka vám může zachránit život. Jak má správně probíhat?

 
Lidé běžně navštíví lékaře až ve chvíli, kdy je něco bolí. Přitom preventivní prohlídky mohou předejít mnohem závažnějším nemocem, které se bolestí rozhodně neprojevují, ale mohou nás ohrozit na životě. Preventivní prohlídky jsou hrazeny pojišťovnou, takže vás nebudou nic stát. Jak by měla preventivní prohlídka u praktického lékaře probíhat? Záleží na tom, kolik vám je a zda jste žena či muž.
08.03.2017 05:20 |

podobné články

Žvýkací testy pro každého: Nemocnice u sv. Anny v Brně otevřela nové testovací místo

 
Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně začala pro veřejnost používat takzvané žvýkací PCR testy na nemoc covid-19. Otevřela i nové testovací místo. Dosud lidé chodili na testy výtěrem z nosu a žvýkací testy nemocnice využívala pro školáky. Nyní jsou i pro samoplátce a lidi, kterým test hradí zdravotní pojišťovna.
10.06.2021 11:00 |

podobné články

Od června mají lidé nárok na PCR testy zdarma i bez předpisu

 
V červnu mají lidé v Česku nárok na dva PCR testy a čtyři antigenní testy zdarma. Dosud byly antigenní testy hrazeny ze zdravotního pojištění každé tři dny, dražší PCR test však musel předepsat lékař nebo hygienik. Bez předpisu si museli lidé test uhradit sami.
01.06.2021 09:50 |

podobné články

Školní obědy zdarma? Za 5,4 miliardy na rok. „Socialistický švindl,“ schytala to Valachová

 
Pro předškoláky a také pro školáky na prvním stupni plánuje exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) plošně úlevu v podobě obědů zdarma. Ve středu poslala návrh do Sněmovny. Se stejným návrhem přispěchal i premiér Andrej Babiš (ANO). Do Valachové se ale ihned pustil ekonomický expert ODS Jan Skopeček, který připomněl, že zdarma nebude nic, a označil snahu exministryně za socialistický švindl. V současnosti v Česku mají obědy zdarma jen děti z chudých rodin.
04.12.2018 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků) , Jan Skopeček (346 článků)

Vojtěch: Naočkujte se, testy už za vás platit nebudeme

 
Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v úterý ve Sněmovně prohlásil, že konec hrazených testů na koronavirus je cestou, jak motivovat občany k očkování. Podle epidemiologa a poradce ministra zdravotnictví Rastislava Maďara budou od září opět testy ve školách a v práci. Další testy navíc lidem zdarma stát podle něj platit nemá. Opozice s tím nesouhlasí, považuje to za nešťastný nápad.
13.07.2021 16:55 |

podobné články

Vojtěch: Když bude hůř, testy ve školách a firmách zůstanou

 
Vládní rada pro zdravotní rizika rozhodla, že si neočkovaní lidé po prázdninách už budou hradit preventivní testy na koronavirus sami. Nelze takto dlouhodobě zatěžovat systém veřejného zdravotního pojištění, řekl Právu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
14.07.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1476 článků) , Adam Vojtěch (1150 článků)

Testy nebudou od 1. září hrazené pojišťovnou, předpokládá Vojtěch

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) předpokládá, že od 1. září už nebudou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny preventivní testy na koronavirus.
12.07.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1476 článků) , Adam Vojtěch (1150 článků)

FNUSA začala používat tzv. žvýkací PCR testy i pro veřejnost

 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro preventivní testování, a to samoplátců i těch, kterým ho hradí zdravotní pojišťovny.
10.06.2021 10:50 |

podobné články

Testy pro školáky: Dodá je firma bez historie, navíc draze? Babiš chce tendr zrušit

 
Antigenní testy pro testování žáků ve školách bude dodávat firma Tardigrad International Consulting. Budou to čínské antigenní testy Lepu, vzorky se odebírají z kraje nosu. Stejné používají rakouské školy. České televizi to v pátek řekl ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Vybraná firma však podle serveru Seznam Zprávy nesplnila podmínky soutěže, testů nemá dostatek a jsou drahé. Premiér Andrej Babiš (ANO) odpoledne pro Českou televizi uvedl, že bude požadovat zrušení tendru.
20.02.2021 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků) , Jan Hamáček (3167 článků)

Prymula varuje před rakouskou cestou: Ne všechny antigenní testy se hodí pro školáky, tvrdí

 
Antigenní testy na covid-19, které se používají pro testování školáků v Rakousku, zřejmě nejsou dostatečně citlivé. Podíl pozitivních, které zachytily, byl v řádech promile. ČTK to v úterý řekl bývalý ministr zdravotnictví a současný poradce předsedy vlády Roman Prymula. Vhodné podle něj zřejmě nebudou ani kloktací testy, protože někteří menší žáci nedokážou dobře vykloktat. Vláda v pondělí uvedla, že by se první studenti mohli do škol vrátit od 1. března. Podmínkou bude antigenní testování ve školách. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) jeho rezort v úterý oslovil dodavatele a výrobce šesti typů testů, které by se mohly používat k testování na covid-19 ve školách. Dodavatele vybere vnitro podle informace o ceně a harmonogramu dodávek, a to co nejrychleji.
16.02.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3167 článků)

ČEZ: Preventivní testování zaměstnanců funguje. Nemocných je minimum pracovníků

 
Přesně 960 testů na COVID-19 už provedli od začátku února zdravotníci v Jaderné elektrárně Temelín. Na preventivní testy chodí vedle zaměstnanců ČEZ i pracovníci dodavatelů. Účast je přitom téměř stoprocentní, testy zachytily sedm pozitivních pracovníků.
12.02.2021 12:00 |

podobné články

Nový ministr zdravotnictví Arenberger průkopníkem: Rektální testy pro školáky

 
Někteří rodiče podotýkají, že jejich děti se bojí bolesti a nepříjemných pocitů při testování, a proto je jejich návrat do škol problematický. Ačkoli vláda ujišťovala, že testy nebudou invazivní, překvapila ministra školství Roberta Plagu zpráva, že se mají nakoupit i rektální testy.
12.04.2021 12:20 |

podobné články