Článek

Ministr Vojtěch: eRouška 2.0 je pouze doplňkový nástroj

 
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny 16. září 2020 k vyhodnocení průběhu první vlny pandemie koronaviru.
16.09.2020 17:05 |

podobné články

Podobné články

Adam Vojtěch představil novou aplikaci eRouška 2.0: Oproti eRouška 1.0 má pro uživatele výhodu

 
Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo představit novou aplikaci eRouška 2.0, jež má pomoci s podchycením zákeřného koronaviru. Aplikace má upozorňovat lidi, kteří si ji stáhnou, na rizikové kontakty.
01.09.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1195 článků) , Adam Vojtěch (928 článků)

Rizikový kontakt i přes zeď? eRouška se někdy plete, přiznává Prymulův resort. Data chybí

 
Politici i experti vyzývají Čechy, aby si stáhli aplikaci eRouška, která pomáhá v trasování nakažených. Ukazuje se ale, že někdy se i tato "chytrá" aplikace plete. Několika lidem už totiž přišlo upozornění, že byli v kontaktu s někým nakaženým, i když se ten den s nikým nepotkali. V souhrnných statistikách už resort ani neuvádí, kolikrát se eRouška využila. S trasováním, které provádí hygienici, to taky není tak růžové, jak sliboval ministr Roman Prymula. Nakaženým se ozvou třeba až za několik dnů po testu.
13.10.2020 14:45 |

podobné články

Vojtěch představil aplikaci eRouška 2.0, neměla by už tolik vybíjet baterii

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v úterý dopoledne představil novou verzi mobilní aplikace eRouška s označením 2.0. Ta upozorní lidi na kontakt s nakaženými neznámými osobami například z MHD, které by za běžných podmínek neměli hygienici šanci dohledat. Oproti předchozí, mnohdy kritizované verzi, by vylepšená aplikace měla méně vybíjet baterii telefonu. Nová verze by měla fungovat od půlky září.
01.09.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1195 článků) , Adam Vojtěch (928 článků)

Vojtěch představil aplikaci eRouška 2.0, neměla by už tolik vybíjet baterii

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v úterý dopoledne představil novou verzi mobilní aplikace eRouška s označením 2.0. Ta upozorní lidi na kontakt s nakaženými neznámými osobami například z MHD, které by za běžných podmínek neměli hygienici šanci dohledat. Oproti předchozí, mnohdy kritizované verzi, by vylepšená aplikace měla méně vybíjet baterii telefonu. Nová verze by měla fungovat od půlky září.
01.09.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1195 článků) , Adam Vojtěch (928 článků)

Aplikaci eRouška čeká „zlepšovák“. Dorozumí se i s Němci, slíbil Vojtěch k 1. září

 
Nová verze aplikace eRouška, jež má pomáhat vyhledávat kontakty nakažených novým typem koronaviru, by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) měla fungovat od 1. září. Nově by měla umět komunikovat s podobnými aplikacemi například v Německu či Velké Británii a optimálně fungovat i na mobilních telefonech značky Apple. Ministr to ve čtvrtek řekl novinářům ve Sněmovně. Aplikaci podle něj nyní používá zhruba 250 000 lidí.
09.07.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1195 článků)

Jak funguje nová eRouška? Musí se uživatelé bát o své soukromí?

 
V Česku každým dnem stoupá rekordní počet nakažených koronavirem. Řada lidí se proto bojí, že se s nakaženým setkají, aniž by o tom věděli. S upozorněním má přitom pomoci aplikace eRouška. Ta od 18. září funguje pro telefony s operačním systémem Android, stejně jako pro telefony iPhone od Applu. Jde přitom o druhou verzi aplikace, na rozdíl od té první neposílá data úřadům a slouží pouze jako upozornění na kontakt s nakaženým.
18.09.2020 13:35 |

podobné články

Nakažlivější mutace udeří už během vteřin, varuje Prymula. Plně nezaberou ani vakcíny

 
Kvůli rozšíření nakažlivějších mutací koronaviru už neplatí, že rizikovým kontaktem je setkání lidí bez roušky na vzdálenost méně než dva metry po dobu 15 minut a více. Lidé se mohou nakazit i za několik sekund. ČTK to v rozhovoru řekl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Z definice rizikového kontaktu přitom vychází například trasování, kdy hygienici zjišťují, kolik měl nakažený člověk rizikových kontaktů. Na možné rizikové kontakty upozorňuje také aplikace eRouška. Podle Prymuly jsou právě trasování a eRouška opatřeními, která se úplně nezdařila a mají podstatně nižší účinnost, než se předpokládalo. Zároveň řekl, že je možné, že vakcíny proti koronaviru se budou v budoucnu upravovat a naočkované bude nutné přeočkovat.
03.02.2021 07:15 |

podobné články

eRouška nešmíruje, snaží se pomoci, vzkazuje její tvůrce. Jak funguje a kdo má přístup k datům?

 
Projekt chytré karantény v řadě lidí vyvolal obavy, že je chce stát šmírovat. Podle vývojáře aplikace eRouška Romana Pichlíka ale není nic dále od pravdy. V rozhovoru pro Blesk Zprávy vysvětlil, jak sběr dat funguje, a prozradil také, že už si aplikaci stáhlo 150 tisíc lidí.
24.04.2020 05:35 |

podobné články

Chystá se druhá část chytré karantény. Využije aplikace eRouška i Mapy.cz

 
Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) se chystá druhá část projektu chytré karantény. Využít by měla aplikace eRouška a Mapy.cz. Projekt podle něho zatím funguje dobře. Premiér to řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci.
07.05.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20894 článků) , Vojtěch Adam (1195 článků) , Adam Vojtěch (928 článků)

Piráti: Jak motivovat občany k využívání aplikace eRouška

 
Piráti se ve dvou otevřených dopisech obracejí na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha s otázkami, týkajícími se včasnosti a jasnosti informací o mimořádných opatřeních proti koronaviru, a také s dotazem na aplikaci eRouška, kterou zatím používá jen 2,5 % občanů České republiky.
04.09.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1195 článků)

Profant (Piráti): eRouška 2.0 přibližuje naše životy v pandemii k normálu. Jak na to?

 
Aktuálně vyšla nová verze aplikace eRouška. Jedná se o prostředek, který nám všem může pomoci normálně žít i v době probíhající pandemie. Poslouží k včasnému varování při zachování vysoké míry soukromí. Navíc je opensource.
22.09.2020 10:15 |

podobné články

Babiš přiblížil rozšíření Chytré karantény. Vojtěch chce roušky sundat k 15. červnu

 
Projekt Chytré karantény po určitých porodních bolestech čeká rozšíření, zapojí se do něj i aplikace eRouška a Mapy.cz. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci k další budoucnosti projektu, doplnili ho ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, hlavní hygienička Jarmila Rážová, pplk. Petr Šnajdárek, zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla a národní koordinátor testování Marián Hajdúch.
07.05.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20894 článků) , Vojtěch Adam (1195 článků) , Vladimír Dzurilla (20 článků) , Adam Vojtěch (928 článků)

Pavučina je jeden velký hudební nástroj

 
Pavučina je jeden velký hudební nástroj. Jednotlivá vlákna totiž slouží jako struny, které dohromady produkují různou směsici vibrací. Lapená kořist zmítající se na lepkavých vláknech poskytují pavoukovi řadu informací přesně podle toho, jak rozehrají jeho originální hudební nástroj. On sám pak na jednotlivá vlákna umí drnkat a poslouchat jejich „zvuk“.
07.06.2014 08:05 |

podobné články

Rusové zabavili českému virtuosovi housle za 5,5 milionu! Teď musí dokázat, že mu nástroj patří

 
Ruští celníci na letišti Kolcovo u Jekatěrinburgu na Urale zabavili vzácné housle koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka. Důvodem je zřejmě skutečnost, že nástroj při vjezdu do Ruska nenahlásil. Teď musí podle úřadu prokázat, že mu nástroj francouzského houslaře z 19. století skutečně patří. Podle předběžného odhadu housle stojí asi 200.000 eur (asi 5,4 milionu Kč).
10.10.2015 11:25 |

podobné články

Vojtěch: Situace není dobrá. Povinné roušky při výuce, restaurace v noci zavřené

 
Situace kolem šíření koronaviru není podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) dobrá. Musí proto podle něj dojít ke zpřísnění opatření. Ministr vyzval občany, aby si stáhli aplikaci eRouška, která bude od pátku k dispozici v nové podobě.
17.09.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1195 článků)

Nejnovější studie Allianz popisuje život vdovy. V samotě a v chudobě?

 
Podle nejnovější demografické studie Allianz zůstávají ženy ve stáří samy, protože se dožívají vyššího věku než jejich většinou starší manželé. Až 61 procent žen přiznalo, že smrt manžela pro ně znamenala také finanční problémy. Řešením je větší zájem žen o vlastní finance a doplňkový zdroj příjmů na stáří, jako jsou penzijní připojištění, či životní pojištění.
03.12.2013 12:20 |

podobné články

Čeští turisté získali sebevědomí, místo autobusu si potrpí na komfort

 
Uplynutí 25 let od pádu komunismu a otevření hranic změnilo tuzemský trh cestovního ruchu k nepoznání. Odborníci se shodují, že největší proměnou prošli samotní čeští turisté. Češi získali v oblasti cestování sebevědomí, vyhledávají kvalitní služby a kladou důraz na komfort. Upouštějí od přepravování autobusem, nechtějí cestovat přes noc, vyžadují zajištěnou stravu. Turisté si navíc potrpí na bohatý doplňkový program a nebojí se objednávat dovolenou přes internet.
17.11.2014 09:46 |

podobné články

Sběr víček i doplňkový program na střeleckém klání, i takto pomáhají vojáci postiženým dětem

 
Osudy handicapovaných dětí nejsou vojákům lhostejné, a v letních měsících pro ně na útvarech pořádají sbírky. Na letišti v pražských Kbelích pro ně sbírají víčka z PET láhve, vojenští policisté zase podpořili benefiční střelecké klání.
23.07.2015 14:11 |

podobné články

Britský deník zařadil Colours of Ostrava mezi nejlepší letní festivaly. Ocenil využití bývalého dolu

 
The Guardian zařadil Colours of Ostrava mezi Top 10 letních hudebních festivalů roku 2016. Festival se uskuteční od 12. do 17. července v prostorách Dolu Hlubina a v multifunkční aule Gong. Deník v hodnocení poukázal na využití bývalého průmyslového areálu, pestrou hudební nabídku i doplňkový program.
05.04.2016 17:05 |

podobné články