ROZHOVOR Oligarchové médií – kromě „svých vybraných“ novinářů již vlastně nikoho nepotřebují, protože komunikují na sociálních sítích. To samé se týká i regionálních kmotrů. Samostatnou kapitolou je pak vztah Tomia Okamury a Miloše Zemana k novinářům. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dlouholetá novinářka, v současné době publicistka „na volné noze“, Lucie Sýkorová, která je členkou nové mezinárodní novinářské organizace Evropské centrum pro svobodu tisku a médií (ECPMF) se sídlem v Lipsku, uvádí neutěšené příklady i ze zahraničí. Obdobně jsou na tom novináři v Irsku, Itálii, Francii. Stává se novým trendem „one man show“ stylu Jaromíra Soukupa, kdy nejsou vidět bezejmenní spolupracovníci? Čeština i novinařina dostává na frak – doba dravých, nebo dokonce investigativních novinářů je ta tam. Co zbude z odkazu Krameria či Kafky? Nebo je nakonec zastoupí mladí youtubeři?
Osobnosti:
Miloš Zeman
(28355
článků)