Článek

Ministr Stanjura: Zvýšení dostupnosti nájemního bydlení je jednou z našich priorit

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bydlení.
28.05.2024 11:10 |

podobné články

Podobné články

Ministryně Dostálová: Vylepšujeme podporu nájemního dostupného bydlení

 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) intenzivně pracuje na zlepšení situace dostupného bydlení. Kromě již schváleného nového stavebního zákona, který zrychlí výstavu nových bytů, a programů Výstavba pro obce nebo Vlastní bydlení pro mladé, se soustředí i na podporu nájemního dostupného bydlení. Většinu úspěšných programů nyní navíc čeká od roku 2022 vylepšení podmínek.
15.10.2021 11:00 |

podobné články

Čtvrt století po revoluci: Nemovitosti jsou podobné, ale žije se v nich lépe Při srovnání kvality a dostupnosti bydlení za totalitního režimu a dnes

 
Při srovnání kvality a dostupnosti bydlení za totalitního režimu a dnes vychází pro Čechy současná doba jako příznivější. Další z průzkumů týkající se bydlení totiž ukázal, že více jak polovina lidí je dnes se situací s bydlením spokojená a na časy před rokem 89, pokud jde právě o možnosti bydlení, nevzpomíná ráda.
27.03.2015 07:20 |

podobné články

Iniciativa Za bydlení: Zákon o dostupnosti bydlení řeší jen velmi úzký segment komplexního problému

 
Hned ve třech výborech poslanecké sněmovny se ve středu 31. března projednával komplexní pozměňovací návrh poslanců za ČSSD a ANO, který pod hlavičkou „zákon o dostupnosti bydlení“ primárně řeší otázku zakládání veřejně prospěšných společností v oblasti bydlení.
01.04.2021 12:50 |

podobné články

Vláda představila program dostupného bydlení, nejdříve vyčlení osm mld. Kč

 
Vláda dnes představila program dostupného bydlení a představila konkrétní parametry podpory výstavby cenově dostupného nájemního bydlení v ČR. V první fázi bude stát nabízet podporu ve výši osmi miliard korun ve formě zvýhodněných úvěrů na výstavbu bytů s nájmem nižším, než je tržní průměr. Nejdříve bude možné žádat o podporu ze státního fondu podpory investic (SFPI) v září. Novinářům to dnes řekli premiér Petr Fiala (ODS), ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Stát již dříve pro obce vyčlenil zhruba 200 pozemků, o něž mohou pod podmínkou stavby cenově dostupných nájemních bytů bezplatně žádat.
28.05.2024 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6467 článků) , Zbyněk Stanjura (538 článků) , Zbyněk Bartoš (9 článků) , Ivan Ivan (2955 článků) , Ivan Ivan (533 článků)

Ministryně Dostálová: Připravujeme první PPP projekt výstavby nájemního bydlení

 
Ministerstvo pro místní rozvoj připravuje první modelový projekt výstavby dostupného nájemního bydlení v partnerství se soukromým sektorem. Pilotní záměr počítá s výstavbou 1380 bytů pro definované cílové skupiny za zhruba 3 mld. Kč.
18.10.2021 11:05 |

podobné články

8 bludů o sociálním bydlení

 
Nikdo byt nedostane ani za peníze, ani zadarmo. Systém sociálního bydlení má podpořit pouze nájemní bydlení, nikoliv bydlení v osobním vlastnictví. Účelem návrhu je podpora nájemního bydlení pro mladé rodiny s dětmi, seniory, zdravotně postižené nebo osoby bez domova.
09.08.2016 11:15 |

podobné články

Státní bezúročná půjčka na bydlení? Šichtařová rozsápala Fialovu koalici: Bydlení není právem. Máte právo si na bydlení vydělat!

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Je záhadou, proč si uskupení ODS, KDU-ČSL a TOP 09 stále ještě říká středopravé, když přišlo s typicky levicovým nápadem na podporu bydlení. Koalice Spolu navrhuje, aby skrze státní přerozdělování poskytli ti, kdo vydělávají, ze svých daní bezúročnou půjčku někomu, kdo si chce pořídit bydlení. „Tenhle nápad je založen na velmi pochybném konceptu ‚potřebnosti‘, nikoliv na konceptu zásluhy. Na bydlení není nárok. Bydlení není právem. Nemáte právo bydlet – máte právo si na bydlení vydělat a za peníze si jej potom koupit,“ vysvětluje Markéta Šichtařová.
08.08.2021 17:10 |

podobné články

Státní bezúročná půjčka na bydlení? Šichtařová vyškolila Fialovu koalici: Bydlení není právem. Máte právo si na bydlení vydělat!

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Je záhadou, proč si uskupení ODS, KDU-ČSL a TOP 09 stále ještě říká středopravé, když přišlo s typicky levicovým nápadem na podporu bydlení. Koalice Spolu navrhuje, aby skrze státní přerozdělování poskytli ti, kdo vydělávají, ze svých daní bezúročnou půjčku někomu, kdo si chce pořídit bydlení. „Tenhle nápad je založen na velmi pochybném konceptu ‚potřebnosti‘, nikoliv na konceptu zásluhy. Na bydlení není nárok. Bydlení není právem. Nemáte právo bydlet – máte právo si na bydlení vydělat a za peníze si jej potom koupit,“ vysvětluje Markéta Šichtařová.
08.08.2021 17:35 |

podobné články

Praha hledá možnosti, jak zlepšit bytovou situaci seniorů

 
Ve velkém sále Nové radnice na Mariánském náměstí byla za účasti radního hlavního města Prahy pro sociální politiku, bydlení a evropské fondy Petra Dolínka představena studie „O dostupnosti přiměřeného nájemního bydlení seniorů v hlavním městě Praze“.
04.03.2011 09:55 |

podobné články

Piráti radí ministryni jak zvládnout Airbnb a vyřešit drahé bydlení

 
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek se v pondělí setkal s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Tématem jejich rozhovoru byl stavební zákon. Současná podoba zákona je příčinou komplikací při nové výstavbě, příčinou šroubování cen nových bytů a také snižování dostupnosti nájemního bydlení.
30.01.2018 11:10 |

podobné články

Nový zákoník zakáže předávání bytů vnoučatům i přelidnění bytů

 
Nový zákoník i kodex občanského práva zamíchá systémem současného bydlení a omezí práva nájemníků. Česká republika patří k zemím s nejmenším podílem nájemního bydlení. Tato další omezení v nájemním bydlení však pravděpodobně ještě více omezí tento způsob bydlení.
21.01.2011 13:40 |

podobné články

SFRB: Obce trápí nedostatek bydlení pro seniory a mladé rodiny

 
Státní fond rozvoje bydlení v uplynulých měsících zjišťoval, jaký mají radnice postoj k otázce výstavby nájemního bydlení, zda mají zájem o zvýhodněné státní úvěry a jaký typ bydlení na svém území nejvíce postrádají.
05.09.2014 13:21 |

podobné články

Zábranský (Piráti): Praha zásadně odmítá návrh zákona o přídavku na bydlení

 
Hlavní město zásadně odmítá návrh zákona o přídavku na bydlení a požaduje zachování stávající legislativy. Neuvážená změna by podle radního pro oblast bydlení Adama Zábranského přinesla kolaps jediného fungujícího pilíře podpory nájemního bydlení pro nižší střední třídu a nízkopříjmové domácnosti, paralyzovala sociální služby a prakticky znemožnila řešit problém bytové nouze občanů.
31.01.2020 04:36 |

podobné články

Bartoš chce řešit „aktuální výzvy v oblasti bydlení“. Využije evropských programů, o některých čtete poprvé

 
V souvislosti s uprchlíky z Ukrajiny třeba podpořit obecní bytové fondy a uvažovat o dostupném bydlení - a to včetně startovního nájemního bydlení, řekl dnes ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.
09.03.2022 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2955 článků)

Rada seniorů: Mezi prioritami je zajištění finanční dostupnosti nájemního bydlení důchodcům

 
Třetí sjezd Rady seniorů ČR proběhl 12. května v kongresovém centru pražského hotelu Olšanka. Přítomných 231 delegátů volilo vedení sjednoceného seniorského hnutí pro další čtyřleté období - Kolegium RS ČR, předsednictvo a Ústřední revizní a kontrolní komise.
12.05.2017 21:10 |

podobné články

Strážníci MP Praha zadrželi pachatele při pokusu o vloupání

 
V pátek večer bylo oznámeno na tísňovou linku 156, že v ulici Adamovská v Praze se někdo vloupává do vnitřních prostor nájemního domu. Na místo vyjeli strážníci z Prahy 4, kteří zde přistihli muže, jak piluje pilníkem visací zámek u dveří. Strážníci k muži přistoupili a požádali ho o vysvětlení. Muž vůbec nezapíral a ihned se přiznal, že se chtěl dostat do uzamčených prostor nájemního domu.
01.04.2014 00:20 |

podobné články

Česko je v dostupnosti bydlení v Evropě na chvostu. Jak dlouho průměrný Čech šetří na byt?

 
Dostupnost nového bydlení v Česku byla loni ve srovnání 22 evropských zemí druhá nejhorší za Srbskem. Nový byt v ČR vyjde na 12,2 průměrného hrubého ročního platu, o rok dříve to bylo 11,4 platu. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte. Nejsnadněji na bydlení dosáhnou Irové, kteří na průměrný nový byt o rozloze 70 metrů čtverečních vynaloží 3,1 ročního platu. V Srbsku je to 15,2 platu. V letech 2017 až 2019 byla dostupnost bydlení v ČR nejhorší.
18.07.2021 09:35 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Fialova vláda se vůbec nezabývá podporou bydlení pro naše občany!

 
Situace v dostupnosti vlastního bydlení, kdy je porovnávána cena bydlení k reálným příjmům, je v ČR tristní. Dle zveřejněných dat společnosti Deloitte (Property Index) jsme v rámci Evropy druhou nejméně dostupnou zemí pro koupi vlastního bydlení.
15.11.2023 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Del Del (21 článků)

Pověšená babička pana prezidenta a bydlení seniorů. Zástupce ombudsmanky Křeček popsal šokující případ z praxe

 
Nedělní výrok prezidenta Miloše Zemana, který vyzval k urychlenému přijetí zákona o sociálním bydlení dříve, než se první babička pověsí, inspiroval známého bojovníka za práva nájemníků Stanislava Křečka (ČSSD) k napsání článku "Pověšená babička pana prezidenta", v němž vidí problém nájemního bydlení trochu jinak než prezident.
05.06.2014 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (613 článků) , Miloš Zeman (28085 článků)