Článek

Ministr školství by si přál návrat druhého stupně do škol: Kdy by mohli studenti usednout do lavic?

 
Návrat druhého stupně základních škol bude možná umožněn ještě před koncem školního roku. Nástup studentů druhého stupně se bude odvíjet od epidemiologické situace. Podle ministra školství Roberta Plagy by se tak mohlo stát na dobrovolné bázi od června.
14.05.2020 21:25 |

podobné články

Podobné články

Plaga chce 8. června poslat do lavic i studenty a starší děti. Alespoň omezeně

 
Žáci druhého stupně základních škol, středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol by se v omezené míře mohli do lavic vrátit 8. června. Ministr školství Robert Plaga (ANO) to dnes navrhne vládě. Školy by pro žáky mohly připravit aktivity podle svých možností. Nemusely by fungovat každý den jako první stupeň základních škol, ale spíše ve formě konzultací, podobně jako je tomu již nyní u žáků posledních ročníků základních či středních škol. ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.
25.05.2020 13:55 |

podobné články

Žáci druhého stupně budou moci dobrovolně do škol od 8. června

 
Od 8. června se mohou v omezené míře vrátit do lavic žáci 2. stupně základních a středních škol a studenti vyšších odborných škol a konzervatoří. Docházka bude dobrovolná, výuky se může účastnit maximálně 15 žáků. V pondělí změnu schválila vláda.
25.05.2020 18:05 |

podobné články

Deváťáci by se mohli vrátit v květnu do školy, míní Plaga. Kvůli přípravě na přijímačky

 
Ministr školství Robert Plaga (ANO) jedná s epidemiology o možném návratu deváťáků do základních škol od 11. května. Vládní harmonogram uvolňování opatření ve školství předpokládá, že by se mohli vrátit do lavic nejdříve v červnu. Podle ministra by se ale měli mít možnost připravit na přijímací zkoušky na střední školy podobně jako studenti posledních ročníků středních škol na maturity. Domnívá se, že příznivý vývoj epidemiologické situace by to mohl umožnit. Řekl to ve středu v České televizi.
29.04.2020 21:50 |

podobné články

Prázdniny skončily a hurá do lavic: Co dělat, aby se návrat do lavic vydařil?

 
Prázdniny jsou fuč a škola opět začala. Pro někoho je začátek roku hračka, pro jiné je návrat do školních lavic obtížný.  Co dělat, aby návrat do školy nebolel a dítě se rychle adaptovalo? Podívejte se do naší galerie!
07.09.2016 16:15 |

podobné články

Návrat druhého stupně do škol? Ředitelům „malinko uniká“ smysl, Plaga musel vysvětlovat

 
Zástupci školských asociací nevidí moc smysl v záměru ministra školství Roberta Plagy (za ANO) umožnit znovuotevření druhého stupně základních škol či středních škol pro konzultace nebo třídnické hodiny žáků. Když by takto školy nemusely fungovat každý den, přizpůsobily by se tomu dle svých možností. Obnovení provozu pro všechny žáky by podle nich jinak za současných hygienických opatření mohlo být pro některé školy nerealizovatelné. Zástupci školských asociací to v pondělí řekli na dotaz ČTK.
25.05.2020 16:55 |

podobné články

Návrat do lavic nebude povinný, slibuje Plaga. Letní tábory nejdřív v druhé polovině prázdnin

 
Výuka se v plném rozsahu do českých škol do letních prázdnin nevrátí. Stát je plánuje otevírat postupně, a ne všechny. Třeba v případě dětí z prvního stupně, které by se podle předběžného plánu mohly do lavic vrátit 25. května, bude docházka dobrovolná. Řekl to ministr školství Robert Plaga (ANO). Zároveň nemá dobrou zprávu pro ty rodiče, kteří chtěli o letních prázdninách poslat děti na tábor. Podle ministra budou možné zřejmě až v srpnu.
15.04.2020 12:05 |

podobné články

Přehledně: Kdo se vrátí do škol a kdy

 
Před koncem letošního školního roku nebude výuka obnovena v plném rozsahu. Do školy by se ale mohli již příští týden vrátit studenti vysokých škol a 11. května pak studenti posledních ročníků. Starší žáci nastoupí zřejmě až v září, ale první stupeň základních škol by se mohl nepovinně vrátit do lavic už na konci května. V úterý o tom rozhodla vláda.
14.04.2020 18:30 |

podobné články

Přehled otevírání škol: Vláda nastínila termíny návratu studentů do lavic

 
V plném rozsahu se do července výuka do škol nevrátí. Stát je plánuje otevírat postupně. Nejméně počítá návrh na uvolnění škol a školských zařízení, který v úterý projednala vláda, s návratem žáků 2. stupňů základních škol a středoškoláků nižších ročníků. Nejdřív by se už příští týden mohli studenti vrátit na vysoké školy, uvedl po jednání vlády ministr Robert Plaga (ANO). Jak to bude letos s vysvědčeními, stále není jisté.
14.04.2020 20:00 |

podobné články

Návrat žáků devátých ročníků do základních škol: Podle Plagy to bude možné v květnu

 
Ministr školství Robert Plaga zvažuje možnost navrácení žáků devátých ročníků do škol. S epidemiology jedná o datu 11. května, kdy se mají otevřít školy. Ovšem vládní harmonogram uvolňování opatření ve školství předpokládá, že by se žáci devátých ročníku mohli vrátit do lavic nejdříve v červnu. Chce, aby měli možnost se připravit na přijímací zkoušky na střední školy. Podle něj by to vzhledem k příznivému vývoji situace mohlo být možné.
30.04.2020 12:45 |

podobné články

Senátor Canov, venkovský starosta i učitel: Co potřebuje školství? Václava Klause na ministerstvu. Valachová, to byl jeden zápor vedle druhého

 
ROZHOVOR „Naše školství by potřebovalo Václava Klause juniora jako ministra školství. Jsem přesvědčený, že poslední kroky Ministerstva školství byly prostě špatně. Počínaje inkluzí, je strašně velký počet vysokých i středních škol. Pak nejsou žádní učňové. Jsem dost pesimistický, co se týká našeho školství," říká v rozhovoru pro PL.cz senátor a starosta Chrastavy Michael Canov (STAN). Je podle něj příliš středních a vysokých škol. „Překonat střední školu je až příliš snadné, protože střední školy mají víc míst, než je zájemců. Jsou vysoké školy, které víceméně udělá každý, kdo si je zaplatí," konstatuje a vysvětluje i svůj spor s bývalou ministryní školství Kateřinou Valachovou.
09.09.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9875 článků) , Michael Michael (1481 článků)

Doma by se mohly učit i děti z druhého stupně základních škol

 
Od příštího roku by mohli domácího vzdělávání využít i školáci z druhého stupně základních škol. Dosud tato možnost fungovala pouze pro žáky prvních až pátých tříd. Ministerstvo školství to ve středu oznámilo s tím, že chce novinku zapracovat do novely školského zákona.
30.01.2013 13:20 |

podobné články

Obědy zdarma pro 170 tisíc dětí. Návrh ministra Plagy většinu rodin nepotěší

 
Oběd zdarma by mohly dostávat z veřejných mateřských škol a z prvního stupně základních škol děti, na které rodiče pobírají přídavky. Příjem těchto domácností je nižší než 2,7násobek životního minima. Ve čtvrtek to uvedl ministr školství Robert Plaga (ANO), který představil svůj návrh školské novely. Vládní ČSSD navrhuje proplácení obědů všem dětem z mateřských škol a prvního stupně základních škol.
03.01.2019 16:55 |

podobné články

Robosoutěž ČVUT se otevírá nově i pro žáky druhého stupně ZŠ a víceletých gymnázií

 
oblíbených zápasů robotů, které studenti postavili ze stavebnice Lego Mindstorms, se nově mohou hlásit studenti druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií.
18.02.2015 08:51 |

podobné články

MZe podpoří zdravé stravování školáků, nově budou do škol moci dodávat i malé a střední mlékárny

 
Vláda schválila změny programů Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Ministerstvo zemědělství upravilo podmínky tak, aby do škol mohli dodávat i malí regionální producenti ovoce a zeleniny a lokální mlékárny. Programy budou nově využívat i žáci druhého stupně základních škol.
09.03.2017 15:55 |

podobné články

Studenti UJAKu studium dokončí: Kde, to se ještě neví

 
Pedagogické fakulty veřejných vysokých škol poskytnou odbornou garanci, aby mohli studenti speciální pedagogiky na Univerzitě Jana Amose Komenského (UJAK) dokončit své studium. Minimálně studenti závěrečného ročníku by mohli získat diplom na této soukromé vysoké škole. O konkrétních podmínkách případných přestupů dalších studentů na jiné vysoké školy se bude jednat později. Na dnešní schůzce se na tom domluvili ministr školství Marcel Chládek (ČSSD), rektor UJAK Luboš Chaloupka a děkani pedagogických fakult.
10.02.2015 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Baxa (ODS): Chaos ve školství musí skončit

 
Ministr školství Robert Plaga nečekaně oznámil, že si přeje, aby se v červnu na bázi dobrovolnosti vrátili do lavic i žáci druhého stupně základních škol.
15.05.2020 18:05 |

podobné články

Školáci se mohou do lavic vrátit v květnu. Plaga shání roušky, teploměry a dezinfekci

 
Ministr školství Robert Plaga (ANO) v neděli v České televizi uvedl, že žáci a studenti by se mohli podle současných plánů do školy vrátit v druhé polovině května. Pro otevření škol je podle něj zásadní stanovení podmínek pro takový krok od ministerstva zdravotnictví - tedy třeba dostatek dezinfekce, roušek či teploměrů ve školách. Žádné variantní plány pro otevírání škol, které by vycházely z údajů ministerstva zdravotnictví a vývoje šíření nemoci, podle něj nejsou. Ministerstvo zároveň chystá vyhlášku, která by měla učitelům dát návod, jak děti v druhé polovině současného školního roku klasifikovat.
05.04.2020 15:00 |

podobné články

Učitelka Petra (36) odmítá brzký návrat dětí do lavic: Promořovat přes školy nemůžeme

 
Od tabule se kvůli pandemii koronaviru přesunula před monitor počítače. Učitelka prvního stupně Petra Marušková (36) se každému žákovi přes internet věnuje individuálně a k tomu točí motivační videa pro děti i rodiče. I když tento způsob vzdělávání nepovažuje za ideální, na návrat do školních lavic má jasný názor. Podle ní jsou dříve skloňované jednometrové rozestupy u dětí v praxi nemožné a kromě jejich bezpečnosti ji trápí i otázka zdraví starších kolegů. Na jejich škole je totiž hned několik učitelů v rizikové skupině nákazy. Nejen o těchto tématech promluvila v rozhovoru pro nový seriál Blesk Zpráv Češi vs. virus.
15.04.2020 05:40 |

podobné články

Zpátky do lavic v rouškách. „Kdo jich zajistí miliony,“ ptají se učitelé Plagy

 
Učitelé se staví skepticky k návrhu, podle kterého by se po znovuotevření škol mohli žáci vrátit do lavic s rouškami. ČTK to v úterý sdělila předsedkyně sdružení Učitelská platforma Petra Mazancová. Podle ní by nošení roušek ve škole narušovalo normální fungování výuky i přestávek. Děti by se například nemohly bezpečně nasvačit či napít. Pokud by stát na nošení roušek ve školách trval, měl by zajistit jednorázové, řekla. Ministr školství Robert Plaga (ANO) na dotaz ČTK uvedl, že je nyní předčasné mluvit o konkrétních opatřeních.
07.04.2020 17:15 |

podobné články