Článek

Ministr Šalomoun: Nedílnou součástí legislativní činnosti je adaptace práva Evropské unie

 
Projev na 51. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2023 k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě.
18.01.2023 11:10 |

podobné články

Podobné články

Úřad vlády: Ministr pro legislativu Šalomoun bude řídit Radu vlády pro koordinaci boje s korupcí

 
Předsedou Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí se nově stane ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun. Dnes to na svém jednání schválila vláda spolu se schválením změny statutu a jednacího řádu protikorupční rady. V jejím čele ministr Šalomoun vystřídá premiéra Petra Fialu, který radu vedl dosud.
27.10.2022 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4907 článků)

Úřad vlády: Ministr pro legislativu Šalomoun bude řídit Radu vlády pro koordinaci boje s korupcí

 
Předsedou Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí se nově stane ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun. Dnes to na svém jednání schválila vláda spolu se schválením změny statutu a jednacího řádu protikorupční rady. V jejím čele ministr Šalomoun vystřídá premiéra Petra Fialu, který radu vedl dosud.
28.10.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4907 článků)

Vkusný doplněk se stane nedílnou součástí pánského outfitu

 
Stále více mužů se zajímá o svůj vzhled, což především ženy hodnotí velmi kladně. Je příjemné potkat na ulici muže, který si dokáže pohrát s kombinací oblečení a doplňků. A pokud myslí i na drobné detaily, pak je to obrovské plus. Možná je i váš partner ten typ muže, který si dává záležet na své vizáži, chodí upravený, vybírá si stylové oblečení a jednoduše mu to sluší. Proč ho tedy nepotěšit drobným pánským doplňkem, který se stane nedílnou součástí jeho outfitu a dodá mu ten správný šmrnc? Aby jeho zápěstí vyniklo Dávno není pravidlem, že by mužské zápěstí musely zdobit pouze hodinky, jež slouží nejen jako ukazatel času, ale zároveň i jako moderní doplněk. Zároveň se upouští od představy, že náramky nosí pouze podivné existence typu hippie a podobně. Náramky pro muže jsou tedy skvělou volbou v případě, kdy si partner nepotrpí na nic okázalého nebo příliš výrazného, ale vy přesto chcete, aby jeho ruka vynikla. Vybírejte z mnoha materiálů Volbu pánského náramku můžete skvěle přizpůsobit nejen konkrétním představám či vkusu vašeho partnera, ale i oblíbenému materiálu. Náramky se totiž vyrábí v mnoha podobách a provedeních, mezi nimiž jistě každý dokáže najít to pravé ořechové. Mezi nejoblíbenější materiál patří nerezová či chirurgická ocel, která náramkům propůjčí nadčasový vzhled. O moc pozadu ale nezůstává ani pravá kůže nebo koženková imitace, která je naopak příslibem na omak příjemného materiálu. Kdo chce jít v stopách přírody, může vsadit na náramek vyrobený ze dřeva, vlny nebo bavlny či dokonce tyto zmíněné materiály zkombinovat. To pravé pro každého muže Ať už se necháte okouzlit vkusným náramkem, nebo se rozhodnete vybrat drahé polovičce jiný pánský doplněk, nechte se inspirovat stránkou Trendhim, která obsahuje více než pestrý sortiment. Najdete zde nejen zmíněné náramky, ale i prsteny, hodinky nebo pěkné peněženky, s nimiž se i utrácení peněz stane... Čtěte více Příspěvek Vkusný doplněk se stane nedílnou součástí pánského outfitu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.04.2017 05:05 |

podobné články

Ministr Šalomoun: Musíme posílit dobré jméno a postavení České republiky za hranicemi

 
Michal Šalomoun se stal ministrem pro legislativu a předsedou Legislativní rady vlády. Jan Lipavský převzal Ministerstvo zahraničních věcí.
19.12.2021 16:55 |

podobné články

Stanjura se Zemanem řešil rozpočtové provizorium. A Šalomoun chce rušit legislativní nesmysly

 
Devátý den ve čtvrtek pokračovaly rozhovory kandidátů na ministry ve vládě nového premiéra Petra Fialy (ODS) s prezidentem Milošem Zemanem. Na zámek do Lán dorazil nejprve kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura (ODS) a odpoledne přijel kandidát na ministra pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty).
09.12.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4907 článků) , Miloš Zeman (27741 článků) , Zbyněk Stanjura (449 článků)

Jako ministr pro legislativu chci zrušit nesmyslné normy, slibuje Šalomoun

 
Michal Šalomoun chce jako ministr pro legislativu zlepšit kvalitu právního řádu a zrušit nevyhovující normy.
09.12.2021 19:45 |

podobné články

Ministr Šalomoun: Jdu s hlavou vztyčenou - musí se umět i prohrát. To není hanba...

 
Ministr pro legislativu Michal Šalomoun uctil památku Milady Horákové
28.06.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (488 článků)

Ministr Šalomoun: Není čas ztrácet čas

 
Po roce a půl se sešla Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí. Svolal ji nový předseda, ministr Michal Šalomoun
14.11.2022 20:05 |

podobné články

Ministr Šalomoun: Právní ochranu dětí je třeba posílit

 
Česká republika je o krok blíž k ustavení institutu dětského ochránce práv. Pracovní skupina, kterou zřídil ministr pro legislativu Michal Šalomoun, se shodla, že práce na zákoně mohou začít.
27.11.2022 08:50 |

podobné články

Šalomoun si pochvaloval milou atmosféru v Lánech. Právní řád by se měl pročistit

 
Kandidát na ministra pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty) se dnes sešel s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Po schůzce mediálním zástupcům řekl, že jako ministr pro legislativu plánuje zlepšit kvalitu právního řádu a zrušit nevyhovující normy. Začít chce u povinností drobných a středních podnikatelů. Rovněž se zaměří na důkladnější zdůvodnění vládních či ministerských opatření proti koronaviru, aby je soudy nemusely rušit, informoval iROZHLAS.cz.
09.12.2021 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27741 článků)

Jurečka chce zmrazit platy politiků i soudců a vláda je pro. Jenže narazil i „doma“

 
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) předložil vládě návrh zákona na zmražení platů ústavních činitelů. Týkat se má vedle politiků také soudců a státních zástupců. Podle Jurečky neohrozí jejich nezávislost, jde o solidaritu. Soudci se k návrhu staví odmítavě, vychází z dřívějších nálezů Ústavního soudu. Ve stejném duchu se ve svém stanovisku vyjádřil k vládní předloze i ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun (za Piráty). Kabinet Petra Fialy (ODS) návrh zákona podpořil, účinný by měl být od února po schválení v režimu legislativní nouze.
05.01.2022 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1041 článků)

Piráti: Teď je čas začít plnit naše závazky

 
Nová vláda získala důvěru Poslanecké sněmovny, a to 106 hlasy. Součástí kabinetu jsou i tři zástupci Pirátů: vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, ministr zahraničí Jan Lipavský a ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun.
14.01.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2630 článků)

Úřad vlády: Protikorupční rada vlády doporučila upravit novelu zákona o státním zastupitelství

 
Je třeba dohánět resty. Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun svolal po necelém měsíci další schůzi Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí. Projednala novelu zákona o státním zastupitelství, vládní koncepci boje proti korupci do roku 2026 nebo rozsudek Soudního dvora EU ohledně výkladu směrnice zveřejňování údajů o majitelích firem a také plán činnosti a prací protikorupční rady pro příští rok.
15.12.2022 07:45 |

podobné články

Soutěžte s Nedělním Bleskem o hru UNCHARTED 3 Playstation a další skvělé ceny

 
Určitě znáte slavnou ságu Indiana Jonese. Teď si představte, že by byl o něco mladší, žil v současnosti a jmenoval by se Nathan Drake. Ideální jméno pro dobrodruha, který je jeden den v Evropě, druhý den na Středním Východě a na večeři si zaletí do USA. Třetí díl série Uncharted sbírá ty nejlepší kritiky a ocenění. Ze všeho nejvíc připomíná akční dobrodružný fi lm o pátrání po záhadné „Atlantidě“ ztracené kdesi v poušti, jehož se hráč stane nedílnou součástí. Hra přináší dechberoucí vizuální i herní zážitky a nastavuje laťku interaktivní zábavy zase o pořádný kus výš. Určitě znáte slavnou ságu Indiana Jonese. Teď si představte, že by byl o něco mladší, žilv současnosti a jmenoval by se Nathan Drake. Ideální jméno pro dobrodruha, který je jeden denv Evropě, druhý den na Středním Východě a na večeři si zaletí do USA. Třetí díl série Unchartedsbírá ty nejlepší kritiky a ocenění. Ze všeho nejvíc připomíná akční dobrodružný fi lm o pátránípo záhadné „Atlantidě“ ztracené kdesi v poušti, jehož se hráč stane nedílnou součástí. Hra přinášídechberoucí vizuální i herní zážitky a nastavuje laťku interaktivní zábavy zase o pořádný kus výš.
04.12.2011 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Nathan Jones (3 články)

Nicole Kidman: Mám silnou sexualitu a je nedílnou součástí mé osobnosti

 
Herečka Nicole Kidman tvrdí, že se ve svém životě řídí hlavou i srdcem, ale skutečným vůdcem je srdce. Nicméně krom rozumu a citu její život ovládá také silná sexualita, která je nedílnou součástí její osobnosti. Australská hvězda už v minulosti přiznala, že sex s manželem Keithem Urbanem je jedním ze silných tmelů jejich vztahu.
19.09.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Nicole Kidman (317 článků) , Keith Urban (46 článků)

Legislativní rada navrhla schálit novelu občanského soudního řádu

 
Legislativní rada vlády dnes projednala a doporučila schválit dva návrhy zákonů, které souvisí s novým občanským zákoníkem. Jedním z nich je zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s rekodifikací soukromého práva. Druhým pak návrh novely občanského soudního řádu. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ministra a předsedy Legislativní rady vlády Pavla Zdráhalová.
21.02.2013 21:00 |

podobné články

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (200 článků)

Legislativní rada podpořila zabavování podezřelého majetku

 
Legislativní rada doporučila schválit novelu trestního zákoníku, podle níž by bylo možné zabavit odsouzeným majetek, který by mohl pocházet z jejich trestné činnosti. Norma vychází z unijní směrnice o zajišťování a konfiskaci nástrojů a výnosů z trestné činnosti. Informovala o tom ČTK.
10.03.2016 20:01 |

podobné články

Piráti kývli na náhradu za Michálka. Ministrem pro legislativu má být advokát Šalomoun

 
Piráti v celostranickém hlasování jednoznačně schválili nominaci advokáta Michala Šalomouna do funkce ministra pro legislativu. Pro bylo 605 z 658 hlasujících. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na webu Pirátů. Nově zřízený člen vlády bez portfeje má v budoucím kabinetu koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) vést Legislativní radu vlády a mimo jiné dbát na kvalitu nové legislativy.
22.11.2021 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Michálek (19 článků)