Článek

Ministr Rakušan: Chceme proměnit přístup vůči EU jako vnějšímu nepříteli

 
Starosty povede do evropských voleb Danuše Nerudová.
11.03.2024 09:25 |

podobné články

Podobné články

Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 2 – Ztroskotanci a samozvanci, vzor 2017

 
PŘÍBĚHY S OTEVŘENÝM KONCEM Tentokrát se v našem zpětném zrcátku do nedávné „sedmičkové“ historie podíváme na událost starou čtyřicet let. 12. ledna 1977 pod titulkem „Ztroskotanci a samozvanci“ vyšel v Rudém právu článek odsuzující signatáře Charty 77. Článek byl plný velmi emocionálních obrazů a metafor, jmenovitě označoval nepřátele tehdejšího režimu a účtoval s nimi jako s nepotřebným odpadem kazícím naše tehdejší světlé zítřky. Po několika letech tzv. normalizace se v jazyce a slohu tohoto článku vrátila pamětníkům dobře známá nota propagandistické rétoriky 50. let, tedy epochy nejurputnějšího boje proti vnějšímu, ale hlavně vnitřnímu nepříteli. Lexikum propagandy je totiž stále stejné: nemaje argumentů, uchyluje se k jakési perverzní citovosti, jíž doufá zapůsobit na publikum a získat jeho duši jak ďábel tu Faustovu.
09.01.2017 11:45 |

podobné články

Váhalová (ČSSD): Od první myšlenky k dnešní realitě

 
Když husitský král Jiří z Poděbrad usiloval před neuvěřitelnými 549 lety o vytvoření mírového spojení všech evropských království, šlo mu o vytvoření mezinárodního obranného spolku evropských panovníků proti vnějšímu nepříteli na základě národní suverenity, zásady nevměšování a řešení sporů před mezinárodním soudním tribunálem. Tato myšlenka se tehdy sice neujala, ale přesto zůstala živá. Mimochodem, připomněl ji i předseda Evropské rady Herman Van Rompuy při své návštěvě Prahy. Jednalo se podle něj o první myšlenku společné Evropské rady.
28.05.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří z Poděbrad (2 články)

Generál Žižka z Bruselu: Rusko je připraveno dosáhnout svého, ať máme jakýkoliv názor. Utahování opasku obraně povede k impotenci Evropy

 
ROZHOVOR Český vojenský generál Miroslav Žižka, který náš stát od srpna zastupuje při NATO, je překvapen postojem čtenářů k umísťování základen Severoatlantické aliance. Důvod negativního přístupu k „cizím čepicím“ je podle něj v malé informovanosti o schopnostech naší armády bránit se samostatně proti vnějšímu nepříteli. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil, kde se skrývá další hrozba pro Evropu.
02.09.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Žižka (2 články)

Vojáci budou nově přísahat i na obranu spojenců z NATO

 
Armáda chce změnit vojenskou přísahu. Vojáci by měli nově přísahat, nejenže budou bránit Českou republiku proti vnějšímu nepříteli, ale i spojence podle mezinárodních závazků a také, že se budou zúčastňovat zahraničních misí.
16.04.2015 04:05 |

podobné články

Rakušan: Zrušte opevnění Hradu

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce změnit bezpečnostní opatření na Pražském hradě, protože jsou podle něj zbytečně přehnaná. „Požádal jsem příslušné instituce o revizi všech bezpečnostních opatření, která kolem Hradu stvořila válečné opevnění,“ napsal Rakušan na Twitteru. Tomu se směje komentátor Petr Honzejk, podle nějž Rakušan jen odvádí pozornost od průšvihů STAN.
11.01.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (814 článků) , Tomu Tomu (378 článků)

Jiří Drahoš je ve hře na místo Gazdíka, prozradil v ČT Rakušan. A také, že padne vysoký manažer

 
Předseda hnutí STAN, ministr vnitra Vít Rakušan přišel do nedělních Otázek Václava Moravce vysvětlovat okolnosti kauzy Petra Hlubučka (STAN). Odmítl, že by ovlivňoval kauzu, jak tvrdí opozice. Nevidí proto důvod, aby on sám rezignoval: „Nejsem s touto kauzou spojený a Redla neznám,“ řekl Rakušan. Gazdík mu rezignaci na posty ministra školství a místopředsedy STAN prý nabídl sám. „Řekl jsem mu, že to na vládu i na naši stranu vrhá špatný stín,“ zmínil Rakušan, že chce odříznout všechny s vazbami na obviněné v této kauze.
19.06.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1215 článků) , Vít Rakušan (814 článků) , Petr Václav (1049 článků) , Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

Trump čelí strašlivému nepříteli, jímž není Putin, ale extrémně démonická organizace, jejíž chapadla za oponou ovládají Ameriku i svět. Hovoří zámořský publicista, znalec islámu

 
ROZHOVOR „Trump čelí strašlivému nepříteli. Nemylte se, ‚hluboký stát‘ není omezen jen na Spojené státy. Jeho chapadla dosahují do celého světa. Je ovládán Vatikánem, britskou monarchií, nevolenými úředníky Evropské unie, bankovním kartelem, ropnými společnostmi a samozřejmě agenturami jako CIA, FBI, NSA a tak dále. To je extrémně mocná a extrémně démonická organizace,“ říká jeden z nejznámějších světových exmuslimů, odpůrců a znalců islámu, Ali Sina, který podporuje Donalda Trumpa.
22.06.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6141 článků) , Ali Ali (209 článků)

Hon na Rakušana. Ministr zveřejnil vše. Kdo po něm jde a proč

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) si stojí za výběrem Petra Mlejnka do čela ÚZSI a připomíná, že Mlejnek má potřebné prověrky od příslušných orgánů, kterým je třeba věřit. „Já přes všechnu obezřetnost základním bezpečnostním procesům a základním institucím tohoto státu věřím. Musím jim jako ministr věřit,“ uvedl Rakušan, podle kterého se v posledních týdnech na jeho osobu a na hnutí STAN vede hon, který vede expremiér Andrej Babiš a hnutí ANO. „Tuhle zemi měli v drápech osm let. Prorostli státem a jeho aparátem jako rakovina,“ nebral si servítky Rakušan, podle něhož není náhoda, že útočí právě na ministra vnitra, pod nějž spadá resort, který „lidé z Agrofertu chápou jako centrum moci“.
18.08.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26248 článků) , Vít Rakušan (814 článků)

Víme, jaké to je, když nás spojenci nechají napospas nepříteli. Za konvoj bychom měli být rádi, myslí si redaktor

 
Průjezd amerického vojenského konvoje přes území ČR je ze strany USA jasnou demonstrací ochoty dostát spojeneckým závazkům a ochránit nás před nebezpečím hrozícím z Ruska - říká redaktor týdeníku Dotyk Jan Štětka s tím, že bychom za to měli být rádi, neboť víme, jaké to je, když nás naši spojenci nechají napospas nepříteli.
27.03.2015 17:41 |

podobné články

Zeman před legionáři: Bojujeme proti nepříteli, který může podlomit kořeny Evropy. Přál bych si, aby...

 
REPORTÁŽ Bojujeme proti nepříteli, který je sice někdy podceňován, ale může podlomit kulturní a historické kořeny Evropy. V projevu na nádraží ve Stochově – Lánech před prohlídkou legionářského vlaku to řekl prezident Miloš Zeman. Připomněl zásluhy československých legionářů a vyjádřil přání po nových legionářích, kteří budou za svou vlast bojovat v zahraničí.
13.12.2015 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28062 článků)

Účinná sebeobrana pro ženy: Útěk, a když to nejde, útok

 
Když můžeš, nepříteli se vyhni. Tak zní základní pravidlo obrany. Někdy se ale nepříteli vyhnout nejde a pak platí fakt, že akce je rychlejší než reakce. Pro tyto případy existují obranné prostředky, se kterými vás nezaskočí opilý provokatér v parku, ani agresivní zvíře v lese.
08.10.2020 09:30 |

podobné články

„Máme šanci vyhnat zlo“. Zelenskyj vyhlásil válku „vnitřnímu nepříteli“

 
„Věříme v Boha. Nepřipouštíme si zoufalství. Díky statečnosti našich vojáků. Díky pomoci přátel svobody ve světě.“ Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil o víře Ukrajinců v Boha a poděkoval americkému prezidentovi Joeu Bidenovi za to, že ve jménu Boha pomáhá Ukrajincům porazit ruské zlo. Promluvil také ke svým spoluobčanům, ujistil je, že pokračuje boj i „proti vnitřnímu nepříteli“ a řekl jim něco, o čem se podle něj dosud nemluvilo.
03.02.2023 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1126 článků)

Karolína Mališová o ztrátě vlasů: Nepřála bych to ani svému největšímu nepříteli, přiznává

 
Karolína Mališová si v minulosti sáhla na dno. Úspěšná modelka bojovala s alopecií a prožila si noční můru. Jak přiznala v rozhovoru pro eXtra.cz, v momentě, kdy se podívala do zrcadla a zjistila, že jí vypadávají vlasy, prožívala to nejnáročnější životní období. Toto onemocnění, kdy dívka přijde o svou korunku krásy, by nepřála ani tomu největšímu nepříteli. 
20.02.2024 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Mališová (116 článků)

Rakušan: Babiš, obklopený kývači, není zvyklý na protest. Na ten má každý právo

 
V předvolební kampani takřka neuplyne dne, ve kterém by si šéf hnutí ANO Andrej Babiš nekopl do konkurenční koalice Pirátů a Starostů. Předseda STAN Vít Rakušan už to nevydržel a rozhodl se vrátit Babišovi úder. „Pořád jsem přesvědčen, že čelíme nepříteli bez finančních i morálních limitů,“ vypálil předseda Starostů.
23.08.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26248 článků) , Vít Rakušan (814 článků)

Petr Brandtner: Největší český vítač imigrantů je Rakušan. Vít Rakušan

 
Pomyslný závod o největšího českého vítače imigrantů do Evropy má svého vítěze. Je jím poslanec a starosta středočeského Kolína Vít Rakušan. Ten by ve svém domovském Kolíně nejen uvítal syrské uprchlíky, ale zároveň je ochoten osobně a hromadně edukovat kolínské obyvatelstvo o tom, že Syřané v Kolíně nejsou žádná hrozba. Rakušan tak trumfuje i předvolební kýč lidovecké europoslankyně Šojdrové o padesáti syrských sirotcích.
27.09.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (814 článků)

Rakušan: Hledají na mě špínu. Slonková: Jde to od ANO

 
Předseda STAN Vít Rakušan prý už několik měsíců slýchává z různých směrů, že se na něj hledá „špína“, ve které bude vyválen těsně před volbami, aby klesly šance koalice Pirátů a Starostů na solidní volební zisk. Rakušan prý už učinil některá opatření, aby uchránil svou rodinu. Ačkoli sám Rakušan říká, že se k němu tyto informace dostávají z různých směrů, novinářka Sabina Slonková bez okolků ukázala prstem na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
11.08.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26248 článků) , Sabina Slonková (215 článků) , Vít Rakušan (814 článků)

Jurečka kauzou s večírkem naštval vlastní spolustraníky. Bude se držet funkce jako klíště, myslí si politolog

 
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka sice vyvázl z kauzy večírku v budově ministerstva po střelbě na Filozofické fakultě UK a předsednictvo KDU-ČSL ho podrželo ve funkci, oddechnout si ale stále ještě nemůže. Nově se začala ozývat nespokojenost z jeho vlastní strany. Buňka lidovců v Českých Budějovicích chce předčasný sjezd a nejnověji připustil možnost kandidatury na předsedu i ministr životního prostředí Petr Hladík. "Konec Jurečky v čele strany se vnějšímu pozorovateli jeví jako nutný důsledek fungování pudu sebezáchovy. Ovšem Jurečka se asi bude držet jako klíště," uvádí pro eXtra.cz politolog Josef Mlejnek.
16.01.2024 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1169 článků)

Ministr Rakušan: Ochrana vnější hranice je pro nás dlouhodobou prioritou

 
Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci. To jsou priority České republiky při boji proti ilegální migraci, které 21. ledna 2022 představil ministr vnitra Vít Rakušan na konferenci k ochraně vnější hranice v litevském Vilniusu. Ministr Rakušan také navštívil litevsko-běloruskou hranici či vedl bilaterální jednání s dalšími ministry vnitra.
22.01.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (814 článků)

Nová covidová opatření na Vánoce i Silvestr na obzoru! Rakušan: Vláda je probere ve středu

 
Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) oznámil, že krizový štáb, který nově vede, dal úkol ministerstvu zdravotnictví připravit ve středu na vládu novou sadu opatření. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) má na jednání vlády připravit opatření, režim a pravidla, která budou platit do konce letošního roku, poznamenal Rakušan. „Případný konec nouzového stavu tak, jak vláda rozhodovala v pátek, rozhodně neznamená konec protipandemických opatření. Pan ministr Válek ve středu přijde s některými opatřeními, která právě na to potenciální nebezpečí, které nás čeká, budou reagovat,“ upozornil.
20.12.2021 10:35 |

podobné články