Článek

Ministr Petříček: PROPEA je užitečným nástrojem pro podporu českých firem na zahraničních trzích

 
Nástroj PROPEA zprostředkovává služby zahraničních expertů českým firmám již v deseti teritoriích.
23.05.2020 22:30 |

podobné články

Podobné články

MZV: PROPEA zprostředkovává služby zahraničních expertů českým firmám již v deseti teritoriích

 
Zastupitelské úřady ČR ve spolupráci s místními partnery realizují projekty PROPEA (projekty na podporu ekonomických aktivit v zahraničí; Czech Business Support), které s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí ČR pomáhají firmám překonávat překážky a snižovat rizika spojená se vstupem na často náročné zahraniční trhy. V letošním roce projekty PROPEA fungují již v deseti teritoriích.
22.05.2020 09:20 |

podobné články

Petříček: Vondráček bude po ruské misi s MZV více koordinovat cesty

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se dohodl s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO) na lepší koordinaci zahraničních cest po Vondráčkově kritizované návštěvě Ruska. Petříček to uvedl dnes na Twitteru. Podle ministra také Vondráček řekl, že se v Rusku soukromě nesešel s kontroverzními lidmi. Petříček uvedl, že sám bude s ruskou stranou diskutovat i o kontroverzních tématech. Vondráčka kritizuje opozice kvůli setkání s ruskými politiky, kteří jsou na sankčním seznamu EU a USA kvůli ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym. Premiér Andrej Babiš (ANO) Vondráčka hájí, ale podpořil projednání cesty ve Sněmovně.
23.10.2018 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18499 článků)

Ano, chci, aby Petříček skončil. Filip tvrdě útočí. Ministr za tím vidí prostý důvod

 
V rozhovoru pro ruský armádní web Krasnaja zvezda konstatoval šéf českých komunistů Vojtěch Filip, že ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček (ČSSD) by měl být vyhozen z postu šéfa české diplomacie, neboť podle předsedy KSČM nese vinu na nárůstu fašistických nálad v této zemi. Petříček už na Filipovu výzvu zareagoval a bez obalu uvedl, co si o ní myslí.
16.05.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1333 článků) , Tomáš Vojtěch (41 článků) , Tomáš Vojtěch (19 článků)

Petříček u Zemana: Mám právo si poradce vybrat. Poche musí pryč, kontruje prezident

 
Kandidát na ministra zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) byl ve středu na tradičním „koberečku“ na Pražském hradě u prezidenta Miloše Zemana. Petříček by měl obsadit post, který nemá od jmenování vlády plnohodnotné obsazení. Ve vedení diplomacie zatím zaskakuje ministr vnitra a 1. místopředseda vlády Jan Hamáček (ČSSD). V současnosti náměstek resortu Petříček po jednání řekl, že ho Zeman jmenuje zřejmě příští týden. Situaci kolem Miroslava Pocheho ale komentovat nechtěl.  Prezident řekl, že Poche musí z ministerstva odejít.
04.10.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1843 článků) , Miloš Zeman (23873 článků)

Ministr Petříček se vyjádřil k pobytu mladého Babiše na Krymu i k ruské hrozbě

 
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) je ve funkci teprve od října, ale už nyní o něm prezident Zeman začíná hovořit jako o loutce Miroslava Pocheho (ČSSD). A přidal se k němu i premiér, když upozornil, že věci na ministerstvu zahraničí probíhají v rozporu se sliby, které zazněly. Pro Český rozhlas se Petříček vyjádřil k pobytu Andreje Babiše juniora na Krymu a upozornil na bezpečnostní riziko, jež prý představuje Rusko.
24.11.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18499 článků)

Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček na jednání v Bruselu

 
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček povede českou delegaci na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), která proběhne 21. ledna 2019 v Bruselu. Ministr se následně zúčastní jednání zástupců členských států EU s deseti státy ASEAN a historicky prvního zasedání ministrů zahraničních věcí EU a Africké unie, které se v Bruselu uskuteční 21. – 22. ledna 2019.
18.01.2019 16:15 |

podobné články

„Měl by si uvědomit, že je v naší zemi hostem!“ Petříček v ČT udeřil na ruského velvyslance. A to nebylo vše

 
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) v úterním pořadu Interview na ČT24 nastínil, kdy, kam a za jakých podmínek budou moci Češi vyrazit na dovolenou za hranice. Kromě toho se věnoval i česko-ruským vztahům. „Ruský velvyslanec by si měl uvědomit, že je tu hostem, a nehrát si na mediálního komentátora,“ reagoval Petříček na žádost ruské ambasády o policejní ochranu pro svého diplomata. Že tři pražští komunální politici mají nyní policejní ochranu, to je podle něj spíše otázka prevence. Zmínil také, o čem budou konzultace s ruskou stranou, která souhlasila, že s českou stranou zasedne k jednomu stolu.
12.05.2020 21:10 |

podobné články

Petříček se sešel s čínským velvyslancem. Vytkl mu prohlášení v kauze Huawei

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) ve čtvrtek sdělil čínskému velvyslanci Čang Ťien-minovi, že zveřejňování obsahu neformálních jednání není šťastné. Reagoval tak na čínské vyjádření k předvánoční schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ohledně varování před technologiemi a výrobky firem Huawei a ZTE. Petříček věří tomu, že se podobná "nedorozumění" nebudou opakovat, věc považuje za uzavřenou. 
10.01.2019 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18499 článků)

Petříček o Koněvovi. Zpražil Koláře? Můžete hádat

 
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se v rozhovoru s moderátorem DVTV Martinem Veselovským rozhovořil mimo jiné o tom, kdy se otevřou hranice. "Bude to záviset na vývoji v ostatních státech," poznamenal Petříček. A řeč byla i o pomníku maršála Koněva.
15.04.2020 15:16 |

podobné články

Petříček na sjezdu ČSSD zabojuje o křeslo. Ministr chce být místopředsedou

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce na březnovém sjezdu sociální demokracie kandidovat na místopředsedu strany. Petříček požádá o nominaci do vedení ČSSD na páteční schůzi pražské organizace strany, do které patří. Uvedl to web iDnes.cz. Ministr čelí kritice prezidenta Miloše Zemana a KSČM, která podporuje menšinový kabinet ANO a ČSSD, předseda sociálních demokratů Jan Hamáček ale možnost jeho odchodu z vlády odmítl.
07.01.2019 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1843 článků) , Miloš Zeman (23873 článků)

Ministerstvo zahraničních věcí: Ministr Petříček v čele delegace na zasedání Rady FAC rozvoj

 
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček povede českou delegace na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) – rozvoj, které proběhne 26. listopadu 2018 v Bruselu.
24.11.2018 18:40 |

podobné články

Ministr Petříček: Otázka lidských práv je čím dál palčivější

 
V pondělí 9. prosince 2019 zasedala v Bruselu Rada pro zahraniční věci. Hlavními tématy jednání ministrů zahraničních věcí členských států EU byly vztahy EU - Afrika, posilování a ochrana lidských práv a efektivnější fungování společné zahraniční a bezpečnostní politiky EU. Vedoucím české delegace byl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.
09.12.2019 21:35 |

podobné články

Ministr Petříček: Otázka lidských práv je čím dál palčivější

 
V pondělí 9. prosince 2019 zasedala v Bruselu Rada pro zahraniční věci. Hlavními tématy jednání ministrů zahraničních věcí členských států EU byly vztahy EU - Afrika, posilování a ochrana lidských práv a efektivnější fungování společné zahraniční a bezpečnostní politiky EU. Vedoucím české delegace byl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.
10.12.2019 02:35 |

podobné články

Ministr Petříček: Preferujeme evropské řešení migrace, národní nefungují

 
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček jednal v Berlíně se spolkovým ministrem zahraničních věcí SRN Heiko Massem a představil priority české zahraniční politiky v prestižním německém think-tanku Stiftung Wissenschaft und Politik. Hlavní témata byly dvoustranné vztahy a evropská agenda.
20.10.2018 09:25 |

podobné články

Ministr Petříček míří na zasedání NATO

 
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček povede českou delegaci na zasedání ministrů zahraničních věcí členských zemí NATO, které se uskuteční ve dnech 4. – 5. prosince 2018 v Bruselu. Mezi projednávanými tématy bude bezpečnostní situace v Černomoří, západní Balkán nebo boj proti terorismu.
02.12.2018 09:30 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček navštíví Rakousko

 
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček uskuteční dne 17. ledna 2019 pracovní návštěvu Rakouska. Ve Vídni bude jednat s rakouskou ministryní evropských záležitostí, integrace a zahraničních věcí Karinou Kneisslovou.
17.01.2019 09:25 |

podobné články

Ministr Petříček: Podařilo se nám úspěšně oživit dialog s Indií na nejvyšší úrovni

 
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček je ve dnech 13. až 17. ledna 2020 na pracovní cestě v Indické republice. Při této příležitosti se setkal s předsedou indické vlády Naréndrou Módím a jednal s ministrem zahraničních věcí Subrahmanyamem Jaishankarema i dalšími členy kabinetu. Vystoupil také na prestižním mezinárodním fóru Raisina Dialogue 2020. Ministra na cestě doprovází česká podnikatelská delegace.
16.01.2020 13:25 |

podobné články

Ministr Petříček: Jednou z priorit české zahraniční politiky je integrace zemí západního Balkánu do EU

 
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček jednal ve středu 26. února 2020 s ministrem zahraničních věcí Severní Makedonie Nikolou Dimitrovem.
28.02.2020 07:36 |

podobné články

Ministr Petříček: EU je připravena k dialogu s novou izraelskou vládou

 
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v pátek 15. května 2020 zúčastnil videokonference ministrů zahraničních věcí zemí EU. Předmětem diskuse byla situace v regionu Blízkého východu a severní Afriky v kontextu pandemie COVID-19 a aktuální stav blízkovýchodního mírového procesu.
17.05.2020 07:40 |

podobné články