Článek

Ministr Petříček: Nabídky pomoci s péčí o pacienty s těžkým průběhem koronaviru od Slovinska a Rakouska

 
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v pondělí 1. března 2021 ve slovinském Brdu setkal se svými protějšky z Maďarska, Rakouska, Slovenska a Slovinska. Šlo o další jednání středoevropského formátu Central 5. Hlavním tématem byla vzájemná podpora v boji proti pandemii koronaviru.
02.03.2021 11:00 |

podobné články

Podobné články

Další nabídka pomoci: O těžce nemocné Čechy se chce postarat i Slovinsko a Rakousko

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) na dnešním jednání šéfů diplomacií zemí C5 (ČR, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko) obdržel od Slovinska a Rakouska nabídky pomoci s péči o pacienty s těžkým průběhem koronaviru. Uvedl to na twitteru. Společně chtějí země naléhat na urychlení registrace dalších vakcín v Evropské unii.
01.03.2021 18:10 |

podobné články

Nečekali, až je povolají. Studenti pečují i o pacienty s těžkým průběhem

 
Vláda od pondělí nařídila studentům pracovní povinnost v nemocnicích. Pro mnohé z nich se však nic nemění, v nemocnicích pomáhají už několik měsíců. Například do pražské Všeobecné fakultní nemocnice takto v současné době dochází přes sto mediků. Ti pečují i o pacienty s těžkým průběhem, na covidové jednotce intenzivní péče (JIP) se jich ve dvanáctihodinových směnách střídá deset.
10.03.2021 08:10 |

podobné články

Moravskoslezský kraj řeší nedostatek lůžek pro pacienty s těžkým průběhem covidu

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák v neděli dopoledne zveřejnil na své sociální síti informace o tom, že v regionu docházejí lůžka pro pacienty s těžkým průběhem covidu-19.
14.03.2021 14:50 |

podobné články

Petříček: Situace s cestováním na Kypr a do Slovinska se do týdne nevyřeší

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČCSD) nevyloučil v neděli v České televize pomoc rodinám, které si musejí nově před cestou na Kypr nebo do Slovinska platit za provedení testu na covid-19. Vláda o tom bude jednat. Bez potvrzení o negativním testu by lidé skončili v karanténě nebo by se museli cesty vzdát. Petříček nesdílí optimistický pohled, že se vše rychle vyřeší a do týdne bude opět mezi bezpečnými zeměmi.
05.07.2020 14:00 |

podobné články

Vakcína Johnson & Johnson z USA: Na 66 procent ochrání před těžkým průběhem, ukázala studie

 
Vakcína proti covidu-19 od americké farmaceutické firmy Johnson & Johnson je podle amerických regulátorů bezpečná a poskytuje zhruba 66procentní ochranu před středně těžkým až těžkým průběhem nemoci covid-19. O jejím schválení k nouzovému nasazení ve Spojených státech by tak již brzy mohl rozhodnout panel nezávislých expertů amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Od vakcíny, u níž stačí jedna dávka namísto dvou, si americké úřady slibují urychlení očkovací kampaně. Informovaly o tom ve středu světové agentury.
24.02.2021 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (297 článků)

Přítelkyně Mariana Vojtka bojovala s těžkým průběhem koronaviru: Zhubla na 45 kilo a je kost a kůže

 
Zpěvák Marian Vojtko  (47) měl velký strach o svoji přítelkyni, lékárnici Helenu. Prodělala koronavirus s hodně těžkým průběhem. Helena má dlouhodobě špatnou imunitu, covid-19 ji doslova srazil na kolena.
14.11.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Marian Vojtko (284 článků)

Petříček: Kdo chce jet do Slovinska, musí mít negativní test

 
Lidé, kteří budou od dnešní půlnoci cestovat do Slovinska, se budou muset na hranicích prokázat negativním testem na covid-19. Ten nesmí být starší než 36 hodin. Novinářům to v pátek sdělil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Pro Čechy, kteří přes zemi cestují do Chorvatska, se nic měnit nebude.
03.07.2020 12:40 |

podobné články

Slibovali, nabízeli. Petříček byl k roztrhání, ale zůstal věrný ČSSD

 
Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) tvrdí, že měl nabídky od jiných politických stran, ale rozhodl se zůstat v sociální demokracii. „V sociální demokracii jsem, nikam neodcházím, nepřijímám žádné nabídky od politické konkurence. Jsem tělem i duší sociální demokrat,“ říká Petříček s tím, že kvůli odvolání z čela ministerstva není zahořklý. Úkolem současného vedení je podle něj znovu získat důvěru občanů a uspět ve volbách.
14.06.2021 14:55 |

podobné články

Koronavirus v pražských nemocnicích: Pacientů mírně přibývá, těžký průběh mají jednotky z nich

 
Jen mírný nárůst pacientů s koronavirem zaznamenávají v posledních dnech nemocnice v Praze. Většina z nich pro covidové pacienty, kteří potřebují hospitalizaci, vyčlenila lůžka. Pacienty s těžkým průběhem zatím počítají v jednotkách a část lůžek mají stále volnou, uvedli ve čtvrtek mluvčí pražských nemocnic. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze speciální lůžka nevyhrazuje, pacienty umísťuje na příslušné oddělení podle diagnózy. Také podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové zůstávají počty covidových pacientů stále stejné, jsou jich denně jednotky.
10.09.2020 16:45 |

podobné články

Na jaře bylo mnohem hůř. Počty pacientů s těžkým průběhem jsou výrazně nižší

 
Ačkoliv počet osob, které se v České republice momentálně potýkají s nákazou koronavirem, překročil poprvé od začátku epidemie hranici pěti tisíc a relativně vysoké jsou i počty nově potvrzených případů, nelze současnou situaci srovnávat s jarními měsíci. Zásadně totiž nerostou počty hospitalizovaných ani pacientů s těžkým průběhem onemocnění.
23.07.2020 10:25 |

podobné články

FNUSA: Pacienti s těžkým průběhem

 
Aktualizace informací o pacientech s těžkým průběhem onemocnění Covid-19.
29.08.2020 18:35 |

podobné články

Zemřel poslanec ODS Ventruba (†71): S těžkým průběhem covidu byl v nemocnici

 
S těžkým průběhem covidu se v nemocnici léčil poslanec ODS Jiří Ventruba (†71). Šéf ODS Petr Fiala to oznámil na plénu ve Sněmovně. Ventruba byl též lékařem - zkušeným brněnským neurochirurgem.
09.03.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1959 článků) , Jiří Fiala (184 článků) , Jiří Fiala (184 článků)

Nadějný lék dorazil do Česka. Bamlanivimab chrání před těžkým průběhem covidu

 
První dodávka léku bamlanivimab chránícího před vážným průběhem covidu-19 od firmy Eli Lilly dorazila do Česka. Na twitteru to uvedla ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Podle vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) na twitteru bylo léčivo doručeno do pražské Thomayerovy nemocnice. Ta jej podle rozhodnutí ministerstva o povolení užívání léku bude předávat dalším nemocnicím pro pacienty, kteří splní podmínky pro jeho použití.
25.02.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

Do Slovinska jedou další čeští policisté. Budou střežit hranice před uprchlíky

 
Do Slovinska dnes odjede v pořadí čtvrtá skupina českých policistů, kteří budou v zemi pomáhat s ochranou hranic. O pokračování policejní pomoci požádala slovinská strana při únorovém jednání prezidentů obou zemí Miloše Zemana a Boruta Pahora. Zprávu přinesla ČTK.
11.03.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25763 článků) , Borut Pahor (29 článků)

V Praze dnes začíná summit prezidentů Visegrádu, Rakouska a Slovinska. Zeman chce probrat i plány na kanál Dunaj-Odra-Labe

 
V Praze dnes začíná dvoudenní summit prezidentů zemí Visegrádské skupiny (V4), Slovinska a Rakouska. Jeho hlavním tématem bude rozvoj dopravní infrastruktury ve střední Evropě. Státníci chtějí prodiskutovat společnou strategii pro jednání s Evropskou unií o stavbě nových logistických sítí po roce 2020.
11.12.2014 06:56 |

podobné články

MD ČR: Ministři dopravy zemí V4, Rakouska a Slovinska budou jednat o bezpečnosti silničního provozu

 
Ministři dopravy členských států Visegrádské čtyřky společně se zástupci Rakouska, Slovinska a Evropské komise budou jednat příští pátek, 13. května, v Praze o bezpečnosti silničního provozu. Jednání bude věnováno zejména organizaci a financování BESIPu, vzdělávání řidičů (zejména těch, kteří přišli o řidičské oprávnění), tématem budou také postihy protiprávního jednání v silničním provozu a koncept objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla.
06.05.2016 18:40 |

podobné články

Babiš: Vakcín z Rakouska, Maďarska a Slovinska bude více, než je ztráta po roztržce v EU

 
Dávka 40 000 vakcín, kterou v sobotu přislíbilo České republice poslat Maďarsko, bude od firem Pfizer a BioNTech, nebo Moderna. Společně s 30 000 slíbenými dávkami z Rakouska a 10 000 ze Slovinska je to víc než opozicí kritizovaná ztráta 70 000 dávek z unijního vyjednávání o rozdělení deseti milionů dodatečných vakcín Pfizeru, řekl v sobotu v podvečer České televizi (ČT) premiér Andrej Babiš (ANO).
03.04.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

Potíže na cestě do Chorvatska: Češi, už nejste bezpeční, vzkázali Slovinci. Babiš se diví

 
Slovinsko dnes vyřadilo Česko, Chorvatsko a Francii ze zemí s nízkým rizikem nákazy koronavirem. Češi se proto od půlnoci z pátka na sobotu budou muset při cestě do Slovinska prokazovat potvrzením o zaplaceném ubytování a také negativním testem na covid-19, který bude starý nanejvýš 36 hodin. Průjezd zemí, přes kterou řada českých občanů cestuje do Chorvatska, bude nadále možný bez omezení, uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) není k vyjmutí Česka z bezpečných zemí důvod. Totéž tvrdí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), podle kterého nehodnotí Slovinsko tuzemskou epidemiologickou situaci úplně objektivně a v detailu. Dopravci přerušují prodej jízdenek do Slovinska, vlaků do Chorvatska se opatření nedotkne.
03.07.2020 09:15 |

podobné články

Počet pacientů s koronavirem pořád roste. Nemocnice ale stíhají, stále však omezují zákroky i pooperační péči

 
Denní přírůstky nakažených klesají, pacientů s koronavirem v nemocnicích ale pořád přibývá. Aktuálně leží ve zdravotnických zařízeních 7396 lidí s covidem a některé nemocnice už začínají mít plno. Většina nemocnic však zatím situaci zvládá, byť kvůli pandemii ruší zákroky, které lze odložit, a neustále navyšují kapacity. Zeptali jsme se několika nemocnic, jak jsou na tom s volnými lůžky vyhrazenými pro pacienty s těžkým průběhem koronaviru.
05.11.2020 07:01 |

podobné články