Článek

Ministr Nekula: Prostor pro zlevnění obchodníci mají

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cenám potravin
17.03.2023 15:55 |

podobné články

Podobné články

Plyn pro zemědělce. Přednostně. Ministr Nekula se chce postarat

 
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) chce pro případ nedostatku plynu v zemi z důvodu přerušení dodávek z Ruska zařadit zemědělství a potravinářství do kritické infrastruktury. „Je důležité, aby byly tyto podniky zásobeny přednostně a nedošlo k omezení produkce potravin,“ uvedl Nekula.
05.04.2022 14:30 |

podobné články

Uprchlíci, které požene hlad. Ale ne z Ukrajiny. Ministr Nekula připustil možnost

 
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) se v epizodě podcastu Euractiv.cz vyjádřil nejen k tématu zemědělství v době, kdy Česká republika bude předsedat Evropské unii, ale hovořilo se samozřejmě také o válce na Ukrajině. „My potřebujeme v České republice a v celé Evropské unii uživit obyvatelstvo, uživit i uprchlíky, kteří k nám přišli,“ poznamenal Nekula.
06.05.2022 08:55 |

podobné články

Prouza nebude rád. Nekula se rozpovídal, co kolem zdražování cukru prováděly supermarkety

 
Sněmovna rozhoduje o schvalování nižšího růstu penzí, ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) v pořadu Interview ČT24 Danielu Takáčovi vysvětloval, že vláda rozhodně nedělá svým rozhodnutím žádnou chybu. Probrali také zdražování cukru, kvůli kterému se Nekula obrátil na antimonopolní úřad. Řetězce podle ministra zneužily toho, že se blížily Vánoce. „Všichni se lekli vašeho kartelového jednání,“ upozornil ministra moderátor.
28.02.2023 20:30 |

podobné články

Exkluzivní data o pražské MHD: Roční kupon je hit, měsíční lidé nechtějí

 
Tisícikorunové zlevnění ročního kuponu v pražské MHD z loňského července zvedlo zájem lidí o jeho koupi. Zároveň výrazně klesl prodej měsíčního jízdného. Vyplývá to z dat, která má Blesk.cz exkluzivně k dispozici. Roční kupon si po zlevnění od července do prosince koupilo o 114 tisíc lidí více než ve stejném období rok předtím. „Do budoucna chci jednoznačně udržet cenu 3650 korun ročně, protože takový nárůst uživatelů ukazuje, že to byl správný krok,“ libuje si náměstek pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). A spokojená je i Petra Kolínská z Trojkoalice, která zlevnění navrhovala. „MHD je veřejná služba, která umožňuje všem pohybovat se po Praze rychle a bezpečně. Díky MHD se do ulic vejdou i automobily. Proto má jít o službu cenově dostupnou pro co nejvíce občanů,“ říká. Na jízdném loni vybral dopravní podnik 3,73 miliardy korun. To je nárůst o 15 milionů. Na kladném výsledku měly podíl především jednorázové jízdenky (30minutové, 90minutové…), naopak tržby z těch dlouhodobých klesly. Odborníci se navíc shodují, že sleva na roční kupon se odrazí až ve výsledcích za rok 2016. Podívejte se na exkluzivní data, jak se v letech 2013, 2014 a 2015 měnil zájem o jednotlivé druhy jízdného.
24.02.2016 06:35 |

podobné články

Vláda zneužívá tragédie na Ukrajině a zavádí prvky reálného socialismu, varují Svobodní

 
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula z KDU-ČSL mnohým doslova vyrazil dech. Poté, co jeho vládní kolega a ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS přišel s tím, že bude nejen kontrolovat, ale zřejmě také regulovat výši marží u prodejců pohonných hmot, se stejnou zbraní proti inflaci vyrukoval také rezort zemědělství. Pod heslem „stop vysokým maržím“ chce ministr Nekula sledovat marže u základních potravin. Jenže s tímto nápadem tvrdě narazil. Na stranu podnikatelů se hlasitě postavil předseda Svobodných Libor Vondráček, který tyto nápady označil za prvky reálného socialismu. Kritikou však nešeřili ani někteří vládní politici.
19.04.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (459 článků)

Ministr Nekula: Naším úkolem je zajistit dostatek potravin pro obyvatele

 
Ministr Nekula vyjednal pro zemědělce navýšení podpory o 540 milionů korun a dalších 500 milionů na nákup potravin do státních hmotných rezerv.
15.05.2022 18:55 |

podobné články

Traktory jezdí denně, smál se ministr Nekula protestům zemědělců

 
Agrární komora a Zemědělský svaz zorganizovaly už druhý protest proti změnám u dotací pro zemědělce. Kabinet chce více podporovat malé farmáře. Ve čtvrtek tak vyjely na silnice stovky zemědělců s traktory, nákladními auty a další technikou. „To je normální, traktory přece jezdí denně,“ komentoval protest v pořadu Interview ČT24 Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr zemědělství. Akci zemědělců chápe jako „nešťastnou formu komunikace“, takovému nátlaku odmítá ustupovat.
20.01.2022 20:30 |

podobné články

Ministr Nekula: Vnímám těžkou situaci zemědělců i potravinářů

 
Zajištění dostatku potravin pro obyvatele je jedním ze základních strategických úkolů státu. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) proto bude chtít zařadit zemědělství a potravinářství mezi prvky kritické infrastruktury.
10.04.2022 22:30 |

podobné články

Ministr Nekula: Pohnul jsem dotačním kyvadlem a zajistil zemědělcům 25 miliard korun navíc

 
Za zásadní považuje ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) v prvních 101 dnech svého mandátu zajištění dlouhodobého kofinancování evropských zemědělských programů na příštích 5 let.
18.04.2022 16:50 |

podobné články

Ministr Nekula: Přesun Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu uspoří až čtvrtinu nákladů za nájem

 
Roční provozní úsporu až 3,5 milionu korun by mohlo přinést přesunutí sídla Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) do Brna. Vyplývá to z analýzy, jejíž zpracování zadal ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).
26.04.2022 09:55 |

podobné články

Ministr Nekula: Za rekordně drahá vejce může ptačí chřipka a zdražování obchodních řetězců

 
Ministr Nekula podal další podnět antimonopolnímu úřadu
27.03.2023 08:45 |

podobné články

Obchody zneužily situaci, říká Nekula. Kvůli cenám cukru podal podnět na ÚOHS a ČOI

 
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) podal kvůli výraznému zdražení cukru v obchodech podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Chce, aby prověřil jeho výrazné zdražení na podzim loňského roku. Kvůli slevovým akcím při prodeji cukru se obrátil na Českou obchodní inspekci kvůli možnému klamání spotřebitele. Novinářům to dnes řekl po jednání s představiteli Agrární komory ČR, Potravinářské komory ČR a Svazu obchodu a cestovního ruchu.
27.02.2023 18:35 |

podobné články

Ministr Nekula: Budu podporovat precizní zemědělství

 
Zdeněk Nekula na facebookovém profilu po jmenování do funkce ministra zemědělství
03.01.2022 21:05 |

podobné články

Kalousek: Uvažujeme o zlevnění benzínu, řidiči u nás netankují, jen projíždějí

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) vymýšlí spolu s týmem lidí, jak pomoci státnímu rozpočtu a kromě nutných škrtů v jednotlivých rezortech zvažuje i výrazné zlevnění benzinu. Uvádí to v pondělním rozhovoru pro časopis Týden.
09.08.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7729 článků)

Zlevnění poslaneckého »žvance«? Jak k tomu přijdou lidi?

 
Kromě velké nespravedlnosti a výsměchu běžným občanům je zlevnění již tak levného poslaneckého jídla špatné i pro ekonomiku. Aha! s experty konzultovalo, jaký důsledek mají neustále pokusy »nadlidí« si urvat za naše daně další a další prebendy.
13.06.2018 11:25 |

podobné články

„Vydírají vás. Ministr to tají.“ Cena vajec: Vše jinak

 
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) podal další podnět antimonopolnímu úřadu, a to kvůli tomu, jak vzrostla cena vajec. „Zatímco v lednu 2022 jim stačila obchodní přirážka jedna koruna na kus, tak letos v lednu už měli obchodníci na jednom vajíčku přirážku 2,10 koruny,“ poukázal ministr, jak dle něj obchodní řetězce „zkoušejí vyšponovat ceny“. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy se však věc má zcela jinak a problém je hlavně v chybějící konkurenci. „Vejce lze ze zahraničí dovézt téměř o korunu levněji než od českých dodavatelů,“ upozorňuje. Dodavatelé nyní dle něj „vydírají“ obchody i zákazníky.
27.03.2023 12:15 |

podobné články

Kandidát na ministra Nekula se dnes se Zemanem nesetkal, měl pozitivní test

 
Kandidát na ministra zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) musel zrušit svou dnešní návštěvu u prezidenta Miloše Zemana v Lánech. Před setkáním mu vyšel pozitivní test na covid.
07.12.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)

Zádrhel v Lánech: Nakažený kandidát KDU-ČSL nastoupil do izolace, se Zemanem si zavolá?

 
Kandidát na ministra zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) má covid. Pozitivní výsledek úterního antigenního testu potvrdil i test PCR, uvedla mluvčí lidovců. Nekulu „vyhmátli“ při testování v Lánech, kam mířil za prezidentem Milošem Zemanem. Ze schůzky tak sešlo, jak uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Nekula již nastoupil do izolace. Lidovci nyní čekají na rozhodnutí prezidentské kanceláře o případné náhradě termínu. Ve hře je možnost telefonátu i online setkání.
07.12.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)

Vláda je kompletní, Zeman jmenoval covidového opozdilce. Nekula chystá třesk v dotacích

 
Prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem zemědělství Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL). Ještě předtím s ním několik desítek minut hovořil. Setkat se měli již v prosinci, kvůli Nekulově pozitivnímu testu na koronavirus se tak ale nestalo a odloženo bylo i Nekulovo jmenování ministrem. Nekula podle svých slov plánuje změny v zemědělských dotacích tak, aby na ně dosáhly hlavně menší a střední podniky. Dotační kyvadlo se podle ministra v posledních letech vychýlilo k velkým podnikům, teď se musí vrátit do rovnovážné polohy.
03.01.2022 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)