Článek

Ministr Kupka: Norma EURO VII musí být realistická

 
Ministr dopravy Martin Kupka jednal v Bruselu s eurokomisařem Thierry Bretonem o výhradách ČR k plánu na zavádění nové emisní normy EURO VII pro osobní i nákladní automobily a zájmu využít naplno novou budovu Evropské kosmické agentury (EUSPA) na pražské Palmovce tak, aby se zde v maximální možné míře na jednom místě soustředily evropské kosmické aktivity.
12.02.2023 06:40 |

podobné články

Podobné články

Podle Kupky je nová emisní norma Euro 7 pro Česko nepřijatelná

 
Pro Českou republiku je navrhovaná emisní norma Euro 7 v současné podobě nepřijatelná. Znamenala by ohrožení výroby osobních i nákladních aut a autobusů, snížení dostupnosti nových aut a jejich zdražení. Dopady na snižování emisí jsou přitom spíše sporné. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) proto chce v pátek v Bruselu jednat o změnách normy s v Bruselu s eurokomisařem pro vnitřní trh Thierry Bretonem. Uvedl to dnes na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.
08.02.2023 14:15 |

podobné články

Kupka: Brusel vnímá české připomínky k normě Euro 7, komise chce společné řešení

 
Evropská komise vnímá připomínky Česka k nové automobilové emisní normě Euro 7, jejíž podobu navrhla v listopadu. Novinářům v Bruselu to v pátek řekl český ministr dopravy Martin Kupka, který o plánovaném zpřísnění limitů oxidů dusíku a pevných částic z provozu aut jednal s eurokomisařem pro vnitřní trh Thierrym Bretonem. Kupka hodlá v nejbližší době hovořit o návrhu s ministry z dalších unijních zemí a zjišťovat jejich pozice.
11.02.2023 06:55 |

podobné články

Bruselská emisní norma Euro 7 zabrání Škodovce vyrábět modely Kamiq, Scala a Fabia

 
Navrhovaná emisní norma Euro 7 zabrání Škodě Auto vyrábět a homologovat malé vozy, jako jsou Kamiq, Scala a Fabia. V novém vydání časopisu Škodovácký odborář to uvedl předseda podnikové rady Škody Jaroslav Povšík. Dopad podle něj bude mít norma i do vývoje a homologace dalších komponentů důležitých pro provoz automobilů, jako jsou pneumatiky, brzdy, ale také například kapalina do klimatizace.
23.02.2023 13:55 |

podobné články

Emisní norma Euro 7 je potenciálně škodlivá pro životní prostředí, řekl Kupka

 
Emisní norma Euro 7 je podle českého ministra dopravy Martina Kupky nerealistická a v některých evropských zemích včetně Česka potenciálně škodlivá pro životní prostředí.
14.03.2023 06:40 |

podobné články

„Na Krymu teplo nebylo,“ vmetl Kupka z ODS Babišovi. A chce jiného premiéra

 
Místo řešení důležitých problémů občanů se politici musí zas a znovu zabývat kauzami premiéra Andreje Babiše (ANO), pohoršil se místopředseda ODS Martin Kupka v pořadu Blesku Epicentrum. Hlavním důvodem, proč ODS chce v pátek vyslovit vládě nedůvěru, je podle Kupky množství rozporů v kauze Čapí hnízdo i to, že je trestně stíhaný člověk v čele vlády. Jeden z rozporů Kupka našel dokonce v Babišově zmínce o pobytu Andreje Babiše juniora na Krymu. Zatímco premiér tvrdil v neděli na Nově, jaké tam bylo teplo, Kupka si našel záznamy o počasí, podle kterých se v inkriminované době o teplém počasí hovořit nedá.
20.11.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25786 článků)

Ozvěny utrpení Řecka: Euro je žalář národů a musí co nejdříve skončit. Budete se divit, co nám o tom řekl Andrej Babiš. A Kalousek a kníže dodali…

 
ANKETA Filozof Václav Bělohradský v České televizi řekl, že euro je umělá konstrukce, jež má držet pohromadě sever a jih Evropy, a čím dříve euro – „žalář národů“ – skončí, tím lépe, neboť euro je proti všem ekonomickým zákonům. Jinak jsou jižní země odsouzeny k bezmeznému utrpení, protože je euro nastaveno podle ekonomiky Německa – podhodnocuje německé zboží a nesmyslně nadhodnocuje italské či řecké. Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“.
13.07.2015 14:07 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25786 článků)

„Nepřijatelné.“ Průmysl trpěl, teďka od unie toto? Radek Špicar není spokojen

 
Navrhovaná emisní norma Euro 7, kterou by ráda zavedla Evropská komise, nedává žádný smysl. PL to řekl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Donutit automobilky investovat desítky miliard euro na zlepšení spalovacích motorů, které se stejně zakážou, je podle něho nelogické. Náročná norma Euro 7 by navíc znamenala faktický konec malých osobních aut. „Například Fabia nebo Kamiq ze Škodovky by musely zdražit natolik, že by se staly neprodejné,“ uvádí Špicar s tím, že by nastalo i propouštění lidí, kteří se podílí na výrobě. Zasáhlo by to stovky českých firem.
17.03.2023 11:00 |

podobné články

Okamura (SPD): Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“

 
Na rozdíl od vlády a prezidenta Zemana dlouhodobě nesouhlasím s přijetím eura pro Českou republiku. A současný vývoj v EU mi dává za pravdu. Euro je umělá konstrukce, jež má držet pohromadě sever a jih Evropy, a čím dříve euro - "žalář národů" – skončí tím lépe, neboť euro je proti všem ekonomickým zákonům. Jinak jsou jižní země odsouzeny k bezmeznému utrpení, neboť je euro nastaveno dle ekonomiky Německa – podhodnocuje německé zboží a nesmyslně nadhodnocuje italské či řecké. Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“.
15.07.2015 22:06 |

podobné články

Ministr Kupka: Cílem je změnit podobu EURO 7, aby byla pro automobilový trh splnitelná

 
Česká republika, Německo, Itálie, Polsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko a Portugalsko mají výhrady k současné podobě návrhu nové emisní normy EURO 7 a budou požadovat odložení její účinnosti a některé země i zmírnění jejich parametrů. To je hlavní závěr jednání ministrů dopravy ve Štrasburku, které svolal český ministr dopravy Martin Kupka.
14.03.2023 09:15 |

podobné články

Ministr Kupka: Chceme šetrná auta, ale emisní norma Euro 7 není cesta

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k normě EURO 7
12.02.2023 16:35 |

podobné články

Ministr Kupka: Zastáváme se českého automobilismu, norma Euro 7

 
Občanští demokraté pokračují v sérii několika programových konferencí, jež jsou vyvrcholením několikaměsíční práce programových týmů ODS. V sobotu 18. března v Národním technickém muzeu debatovali o dopravních tématech. Věnovali se desetiletému plánu investic do dopravní infrastruktury a normě EURO 7.
20.03.2023 15:35 |

podobné články

Pane Hamáčku, politik by neměl být směšný. Reakce z ODS na varování před koalicí s Babišem

 
Místopředseda ODS Martin Kupka vyvrací slova šéfa sociální demokracie Jana Hamáčka, který prohlásil, že je třeba dát si pozor na možnou koalici ODS a hnutí ANO. „Je dobře, když mají politici smysl pro humor, ale neměli by být směšní,“ vysmál se Kupka Hamáčkovi, který je ve vládě s hnutím ANO přes sedm let. Jako dobrý start také Kupka označil nový volební průzkum, podle kterého by koalice SPOLU získala přes 18 % hlasů.
02.02.2021 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

Trumpův muž: Euro skončí v roce 2018. Ekonomové: Čechy by zdrtila krize

 
Euro do 18 měsíců zanikne. Tvrdí to alespoň Ted Malloch, kterého si nový americký prezident Donald Trump zřejmě vybere jako ambasadora pro EU. Podle odborníků oslovených Blesk.cz ale není tato vize příliš realistická. S rostoucí oblibou protievropských populistů se nicméně nedá úplně vyloučit. Krach eura by zřejmě vyústil v další nadnárodní krizi a vedl mimo jiné k vysoké nezaměstnanosti, varuje například Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
06.02.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5951 článků)

Novoroční výlety se zlatíčky: Bartoš se ženou a synem, Kupka s dcerou, Havlíček se psem

 
Jak na Nový rok, tak po celý rok? Řada politiků si sobotní novoroční program uzpůsobila tak, aby byla co nejvíc se svými zlatíčky. Šéf Pirátů a ministr Ivan Bartoš proto s manželkou Lydií Frankou a synem vyrazil na dětské hřiště, další člen Fialova kabinetu Martin Kupka (ODS) si zaběhal s dcerou Adrianou, exministr a stejně jako Kupka též dvojnásobný otec Karel Havlíček (ANO) se na železnici vydal opět v doprovodu svého psa. Kdo z politiků dál vyvedl své rodinky, či se pochlubil ratolestmi?
01.01.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (234 článků) , Ivan Martin (98 článků) , Ivan Ivan (2686 článků)

Předjíždění cyklistů. Změna! Ti už se bouří. Kupka musel vystoupit

 
Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) otevřeným dopisem reaguje na výtky cyklistů k návrhům změn legislativy. Cyklistům vadí, že nově budou moci automobily předjíždět do 30km/h bez odstupu 1,5 metru. „Nemyslím si, že by navržená úprava měla ochranu cyklistů jakkoliv oslabit,“ reaguje Kupka.
21.07.2022 17:45 |

podobné články

Tom Cruise má být tahákem ve Star Wars Epizoda VII

 
Největším trhákem šestého pokračování scifi Star Wars by měl být Tom Cruise. Tedy to, že ve filmu s podtitulem Epizoda VII bude, chtěli producenti vytáhnout až těsně před premiérou v rámci propagace. Jenže jak to dnes s veškerým utajováním a překvapením bývá, bylo vše vyzrazeno.
27.06.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (1035 článků)

Fantastická fantazie je teď ještě fantastičtější. Recenze Final Fantasy VII Remake Intergrade Episode INTERmission

 
Když se něco hodně povede, je těžké si představit, že by to mohlo být ještě lepší. Přesto je Final Fantasy VII Remake Intergrade dokonalým důkazem toho, že perfektní hra může být ještě dokonalejší. Loňské vzkříšení klasického JRPG z PlayStation 1 dopadlo na PlayStation 4 parádně. A teď tu máme technicky ještě vybroušenější remaster pro PlayStation 5, který vypadá naprosto božsky. Navíc je rozšířen o exkluzivní DLC Episode INTERmission, jenž vypráví o příběhu ztřeštěné Yuffie Kisaragi.
07.07.2021 18:10 |

podobné články

Norma má největší přírodní prsa na světě: Na hrudi nosí váhu dvou hrošíků

 
Při pohledu na Američanku Annie Hawkins Turner (61), která si přezdívá Norma Stitz, asi většině lidí zamrzne úsměv na tváři. Norma je žena, která na své hrudi nosí to největší přírodní poprsí na světě. Každé z jejich ňader váží kolem 25 kilogramů. To je, jako by nosila na hrudi třeba dva hrošíky těsně po narození. 
01.05.2021 10:10 |

podobné články

ODS schválila středočeskou kandidátku. Kdyby vyhrála, bude hejtmanem Martin Kupka

 
Středočeská ODS má kompletní kandidátku do podzimních krajských voleb, vede ji starosta Líbeznic Martin Kupka. Dvojkou je starostka Byšic Jana Poláková, trojkou krajský zastupitel a regionální předseda Jan Skopeček. Kupka byl jako lídr zvolen už na konci loňského roku, další kandidáty strana představila dnes. ČTK o tom informoval manažer ODS pro Středočeský kraj Lukáš Toman Paclt.
06.03.2016 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Toman (4 články) , Jan Skopeček (408 článků)