Článek

Ministr Kupka: Na půdě europarlamentu prošla střídmější verze normy EURO 7

 
Plenární zasedání Evropského parlamentu přijalo pozici k návrhu normy EURO 7, a to v přijatelnější podobě dle zprávy zpravodaje návrhu českého europoslance Alexandra Vondry ve výboru ENVI. Dále budou zahájeny trialogy a vyjednávání mezi pozicemi Rady a EP, aby vznikla výsledná podoba nařízení. Pro bylo 329 z 600 hlasujících.
10.11.2023 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1391 článků)
Podobné články

Ministerstvo dopravy: Ministr Kupka svolává do Štrasburku jednání resortních protějšků o změně normy EURO7

 
Základní body společné pozice o změně normy EURO 7 a další aktuální legislativa snižování emisí, která má dopad na evropský automobilový trh. To jsou hlavní body pondělního jednání ministrů dopravy evropských států, které mají výhrady k navržené podobě emisní normy EURO, ve Štrasburku.
09.03.2023 19:45 |

podobné články

Ministr Kupka: Norma EURO VII musí být realistická

 
Ministr dopravy Martin Kupka jednal v Bruselu s eurokomisařem Thierry Bretonem o výhradách ČR k plánu na zavádění nové emisní normy EURO VII pro osobní i nákladní automobily a zájmu využít naplno novou budovu Evropské kosmické agentury (EUSPA) na pražské Palmovce tak, aby se zde v maximální možné míře na jednom místě soustředily evropské kosmické aktivity.
12.02.2023 06:40 |

podobné články

Ministr Kupka: Cílem je změnit podobu EURO 7, aby byla pro automobilový trh splnitelná

 
Česká republika, Německo, Itálie, Polsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko a Portugalsko mají výhrady k současné podobě návrhu nové emisní normy EURO 7 a budou požadovat odložení její účinnosti a některé země i zmírnění jejich parametrů. To je hlavní závěr jednání ministrů dopravy ve Štrasburku, které svolal český ministr dopravy Martin Kupka.
14.03.2023 09:15 |

podobné články

Ministr Kupka: ČR a její spojenci odmítají současnou podobu návrhu emisní normy EURO 7

 
Česká republika společně s Francií, Itálií, Slovenskem, Rumunskem, Bulharskem, Maďarskem a Polskem odmítá současnou podobu návrhu emisní normy EURO 7 a prosazuje významné úpravy textu.
03.06.2023 08:20 |

podobné články

Ministři EU schválili emisní normu Euro 7, Kupka to vydává za úspěch

 
Ministři Evropské unie zodpovědní za konkurenceschopnost dnes schválili novou emisní normu Euro 7. Na sociální síti X to  oznámil  český ministr dopravy Martin Kupka, který vyjednaný kompromis označil za velký úspěch. Emisní limity pro osobní i nákladní auta už nejsou tolik přísné, jako v původním návrhu, a rovněž se podařilo dojednat delší časový rámec zavedení normy.
25.09.2023 12:50 |

podobné články

Kupka: Brusel vnímá české připomínky k normě Euro 7, komise chce společné řešení

 
Evropská komise vnímá připomínky Česka k nové automobilové emisní normě Euro 7, jejíž podobu navrhla v listopadu. Novinářům v Bruselu to v pátek řekl český ministr dopravy Martin Kupka, který o plánovaném zpřísnění limitů oxidů dusíku a pevných částic z provozu aut jednal s eurokomisařem pro vnitřní trh Thierrym Bretonem. Kupka hodlá v nejbližší době hovořit o návrhu s ministry z dalších unijních zemí a zjišťovat jejich pozice.
11.02.2023 06:55 |

podobné články

Kupka ve studiu odrážel kritiku kuličkami. Havlíček se neudržel: Už to zabalte!

 
V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO). Kupka si přinesl do studia kuličkové počítadlo a počítal Havlíčkovy lži. Místopředsedu ANO tím rozpaloval do běla. „Hlavně dejte do pořádku finance. Přestaňte si hrát s kuličkama a dejte do pořádku finance České republiky,“ soptil Havlíček. A to byl jen jeden z několika jeho slovních výbuchů. Kupka Havlíčkovi nezůstal nic dlužen a slovní rány oplácel.
23.04.2023 12:40 |

podobné články

Ozvěny utrpení Řecka: Euro je žalář národů a musí co nejdříve skončit. Budete se divit, co nám o tom řekl Andrej Babiš. A Kalousek a kníže dodali…

 
ANKETA Filozof Václav Bělohradský v České televizi řekl, že euro je umělá konstrukce, jež má držet pohromadě sever a jih Evropy, a čím dříve euro – „žalář národů“ – skončí, tím lépe, neboť euro je proti všem ekonomickým zákonům. Jinak jsou jižní země odsouzeny k bezmeznému utrpení, protože je euro nastaveno podle ekonomiky Německa – podhodnocuje německé zboží a nesmyslně nadhodnocuje italské či řecké. Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“.
13.07.2015 14:07 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Okamura (SPD): Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“

 
Na rozdíl od vlády a prezidenta Zemana dlouhodobě nesouhlasím s přijetím eura pro Českou republiku. A současný vývoj v EU mi dává za pravdu. Euro je umělá konstrukce, jež má držet pohromadě sever a jih Evropy, a čím dříve euro - "žalář národů" – skončí tím lépe, neboť euro je proti všem ekonomickým zákonům. Jinak jsou jižní země odsouzeny k bezmeznému utrpení, neboť je euro nastaveno dle ekonomiky Německa – podhodnocuje německé zboží a nesmyslně nadhodnocuje italské či řecké. Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“.
15.07.2015 22:06 |

podobné články

„Na Krymu teplo nebylo,“ vmetl Kupka z ODS Babišovi. A chce jiného premiéra

 
Místo řešení důležitých problémů občanů se politici musí zas a znovu zabývat kauzami premiéra Andreje Babiše (ANO), pohoršil se místopředseda ODS Martin Kupka v pořadu Blesku Epicentrum. Hlavním důvodem, proč ODS chce v pátek vyslovit vládě nedůvěru, je podle Kupky množství rozporů v kauze Čapí hnízdo i to, že je trestně stíhaný člověk v čele vlády. Jeden z rozporů Kupka našel dokonce v Babišově zmínce o pobytu Andreje Babiše juniora na Krymu. Zatímco premiér tvrdil v neděli na Nově, jaké tam bylo teplo, Kupka si našel záznamy o počasí, podle kterých se v inkriminované době o teplém počasí hovořit nedá.
20.11.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Ministerstvo dopravy: Žádáme odložení platnosti normy EURO 7 a její zmírnění

 
Česká republika bude prosazovat odklad účinnosti normy EURO7 a změnu dalších technických požadavků. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka po skončení společné neformální Rady ministrů dopravy a ministrů zodpovědných za energetiku ve švédském Stockholmu, které se zúčastnil spolu s ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou.
28.02.2023 18:50 |

podobné články

Na co budou vlastně auta jezdit? Kupka neví

 
Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) uvítala dohodu mezi Evropskou komisí a Německem, podle níž bude možné i po roce 2035 registrovat vozidla se spalovacími motory využívajícími uhlíkově neutrální syntetická paliva. Ministr dopravy Martin Kupka dnes v pořadu Interview 24 uvedl, že ačkoliv je výroba těchto syntetických paliv zatím velmi nákladná, vkládá naději do rozvoje technologií v příštích letech. Podle jeho slov vláda plánuje také investovat do elektromobility a vodíkových vlaků. Zároveň zdůraznil, že klimatické cíle musejí odpovídat realitě. Některé podmínky návrhu emisní normy Euro 7 považuje za nesplnitelné.
27.03.2023 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků)

Zákaz národních vlajek v europarlamentu. Ivan David se nedal, nastoupil na něj jeden Zelený. Pak došlo na láhev s vodou

 
Na půdě europarlamentu se řešilo, zda mají europoslanci právo mít na stole vlaječky států, které reprezentují. V pondělí 12. ledna předseda Evropského parlamentu David Sassoli vydal svévolné rozhodnutí o zákazu používání státních vlajek v jednacím sále europarlamentu.  Český europoslanec Ivan David (SPD) na svém Facebooku nyní popisuje, jakým způsobem si nakonec s dalšími europoslanci právo používat státní vlajky „vyvzdorovali“.
17.01.2020 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2834 článků) , David David (1723 článků) , David David (1293 článků)

Hardwarové pořadavky PC verze Max Payne 3

 
Rockstaři se nedávno chlubili tím, že PC verze Max Payne 3 nebude jen narychlo uplácaný port z konzolí, ale je jasné, že se o tom přesvědčíme až 1. června, kdy PC verze vyjde. Nyní vám každopádně servírují hardwarové požadavky PC verze, takže si můžete alespoň udělat zevrubný obrázek o tom, jak moc se vývojáři optimalizaci PC verze věnovali. Ano, viděl jsem večer...
24.04.2012 10:10 |

podobné články

Ministr Havlíček: Návrh normy Euro 7 musí být technicky proveditelný a nákladově přiměřený

 
Česká republika varuje před nevyváženým návrhem evropské emisní normy Euro 7 pro lehká a těžká vozidla
22.09.2021 05:45 |

podobné články

Podle Kupky je nová emisní norma Euro 7 pro Česko nepřijatelná

 
Pro Českou republiku je navrhovaná emisní norma Euro 7 v současné podobě nepřijatelná. Znamenala by ohrožení výroby osobních i nákladních aut a autobusů, snížení dostupnosti nových aut a jejich zdražení. Dopady na snižování emisí jsou přitom spíše sporné. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) proto chce v pátek v Bruselu jednat o změnách normy s v Bruselu s eurokomisařem pro vnitřní trh Thierry Bretonem. Uvedl to dnes na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.
08.02.2023 14:15 |

podobné články

Ministr Kupka: Současná podoba návrhu EURO 7 se musí změnit

 
Zákaz prodeje nových vozidel se spalovacími motory po roce 2035, návrh normy EURO 7 a rozvoj přeshraničního spojení mezi oběma zeměmi. To byla hlavní témata jednání ministra dopravy Martina Kupky a německého spolkového ministra digitalizace a dopravy Volkera Wissinga.
04.03.2023 09:25 |

podobné články

Ministr Kupka: ČR představí výhrady vůči emisní normě EURO 7 španělskému předsednictví

 
Při dnešním jednání Výboru stálých zástupců COREPER I představí Česká republika své výhrady vůči současnému návrhu emisní normy EURO 7 zástupcům Španělska, které od 1. července předsedá Radě EU.
19.07.2023 12:20 |

podobné články

Ministr Kupka: Emisní norma EURO 7 bude výrazně přijatelnější, než navrhovala Evropská komise

 
Návrh nové emisní normy EURO 7 bude nakonec výrazně mírnější, než bylo původně navrženo. Shodli se na tom ministři členských států na zasedání Rady pro konkurenceschopnost v Bruselu.
26.09.2023 07:25 |

podobné články