Článek

Ministr Kulhánek dal ultimátum ruskému velvyslanci

 
Diplomatická roztržka mezi Českem a Ruskem kvůli kauze Vrbětice pokračuje. Dnes jmenovaný český ministr zahraničí Jakub Kulhánek večer na jednání s velvyslancem vyjádřil protest proti postupu a nepřiměřené reakci Ruské federace.
21.04.2021 21:30 |

podobné články

Podobné články

Ultimátum Rusku: Umožněte hned návrat českých diplomatů, jinak vám paralyzujeme ambasádu v Praze

 
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) oznámil ve středu ruskému velvyslanci Alexandru Zmejevskému, že pokud Rusko nevezme zpět všech 20 vyhoštěných českých diplomatů, sníží ve čtvrtek počty ruských diplomatů na pražské ambasádě na úroveň českého velvyslanectví v Moskvě. To znamená na pět lidí.
21.04.2021 18:05 |

podobné články

Vladimír Pelc: Ultimátum je projevem hluboké hlouposti

 
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), ve funkci několik hodin, oznámil kolem 18. hodiny 21. 4. 2021 ruskému velvyslanci Alexandru Zmejevskému, že pokud Rusko nevezme zpět všech 20 vyhoštěných českých diplomatů, sníží ve čtvrtek počty ruských diplomatů na pražské ambasádě na úroveň českého velvyslanectví v Moskvě. Tedy na pět lidí.
22.04.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Kulhánek (8 článků)

Národovec Bartoš psal ruskému velvyslanci. Rusko je prý dnes hlavní baštou proti agresi Západu

 
Uskupení NE Bruselu - Národní demokracie v čele s bývalým novinářem Adamem B. Bartošem vyjádřilo podporu ruskému velvyslanci v České republice Sergeji Kiselevovi v postupu Ruské federace vůči Ukrajině. Rusko je prý dnes hlavní baštou proti agresi Západu.
07.03.2014 21:45 |

podobné články

Ministr zahraničí dal Rusku ultimátum: Vraťte české diplomaty do Mosky, jinak bude exodus pokračovat

 
Rusko dostalo ultimátum. Do čtvrtečních 12 hodin má čas na to, aby umožnilo návrat 20 vyhoštěných českých diplomatů na moskevské velvyslanectví. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek jinak sníží počet pracovníků ruské ambasády v Praze.
21.04.2021 19:25 |

podobné články

Kulhánek pro Blesk: Vyhoštění Češi bydlí na Štiříně a mají plný plat. Ministr žije na psí knížku

 
Novopečený ministr zahraničí Jakub Kulhánek (36, ČSSD) popsal Blesk Zprávám, jak to bude dál s česko-ruskými vztahy. I co řekli Rusové našemu velvyslanci Vítězslavu Pivoňkovi, kterého si povolali na kobereček. Na čas navíc nový šéf diplomacie přišel o svou velkou zálibu, u které relaxoval. V rozhovoru pro Blesk Zprávy upřesnil počty Rusů, které posílá Česko zpět domů, a promluvil o životě na psí knížku.
23.04.2021 05:15 |

podobné články

Kulhánek dal Rusům ultimátum: Vraťte české diplomaty do Moskvy, nebo vyhostíme přes 100 vašich

 
Diplomatický spor mezi Českem a Ruskem pokračuje. Čerstvě jmenovaný ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) po schůzce s ruským velvyslancem Alexandrem Zmejevským oznámil, že Česko požaduje návrat všech našich diplomatů v Moskvě, kteří byli vyhoštěni. Pokud se tak nestane, dojde na další vyhoštění Rusů z Prahy, a to v takové míře, že jejich ambasáda bude zcela paralyzována. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov požadavky odmítl.
21.04.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3242 článků)

Toto není snadná doba pro Česko, řekl nový ministr zahraničí Kulhánek

 
Nově jmenovaný ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se ve středu ujal funkce. Představil své priority a oznámil, že vedle setkání s ruským velvyslancem o dalším postupu vůči Rusku jej čeká i jednání s velvyslanci zemí NATO.
21.04.2021 14:25 |

podobné články

Ministr Kulhánek: Čeští velvyslanci projednali podporu byznysu i digitální diplomacii v postcovidové době

 
Pravidelná porada vedoucích zastupitelských úřadů ČR se uskutečnila ve dnech 23. až 27. srpna 2021 v Černínském paláci. Poradu zahájili předseda vlády Andrej Babiš a ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD).
29.08.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků)

Válka v Sýrii a mise v zahraničí. Čeští velvyslanci se radí

 
Čeští velvyslanci se sjeli z různých koutů světa do Prahy na tradiční pravidelnou poradu. Dnes ji zahájí projevy premiér Petr Nečas a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Následovat bude diskuse o české zahraniční politice. Velvyslanci se v pražském ústředí scházejí jednou ročně.
28.08.2012 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Petr Nečas (9365 článků)

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český Senát

 
Nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes ruskému velvyslanci v České republice Alexandru Zmejevskému oznámil, že Ruská federace má čas do čtvrtka do 12.00, aby umožnila návrat všech vyhoštěných českých diplomatů, uvedla ČT24. Odpověď ruské strany přišla téměř obratem: „Mluvit s Ruskem formou požadavků nemá perspektivu,“ reagoval na výzvu mluvčí Kremlu. Senát v reakci na to nyní vyzývá vládu k vypovězení smlouvy o přátelství a spolupráci a ponechání jediného ruského diplomata.
21.04.2021 20:20 |

podobné články

Gazdík vrací Bártovi ultimátum. Příznivce však zklamala celá vláda

 
Ultimátům střídá ultimátum, představitelé stran vládní koalice se rozhodli vyměňovat si je na svých facebookových stránkách. Nově se přidala i TOP 09 ústy člena K9 Petra Gazdíka. „Žádnou další vstřícnost od koaličních partnerů nemohou Věci veřejné očekávat," říká Gazdík. Pocity z tohoto prohlášení jsou u fanoušků Topky rozporuplné.
05.06.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1035 článků) , Petr Gazdík (1024 článků)

Ukrajinští vojáci na Krymu nereagovali na ruské ultimátum

 
Žádná ukrajinská vojenská jednotka na Krymu nereagovala na ultimátum, které v pondělí adresovalo ukrajinským vojákům velení ruských vojsk na okupovaném poloostrově. Oznámilo to dnes v Sevastopolu veleni ukrajinského námořnictva. Ultimátum, k němuž se Moskva oficiálně nehlásí, mělo vypršet dnes ráno. K žádným ozbrojeným akcím na Krymu ale nedošlo. 
04.03.2014 11:05 |

podobné články

Ultimátum ozbrojencům vypršelo. Rusko má prý 40 tisíc vojáků na hranicích s Ukrajinou

 
V pondělí ráno vypršelo ultimátum, které vláda v Kyjevě dala proruským ozbrojencům na východě země. Ti se o víkendu dostali do střetů s jednotkami z protiteroristického centra ukrajinské tajné policie. Zbraně však ani přes ultimátum nesložili. A Britové varují: Na zásah se chystá i Rusko, které rozmístilo u hranic na 40 tisíc dobře vyzbrojených vojáků s letadly, tanky a děly.
14.04.2014 09:15 |

podobné články

Dojemné! Ministr Kulhánek doufá, že na jeho činy bude malinká dcera jednou hrdá

 
Jakub Kulhánek je v křesle ministra zahraničí sotva pár dní a už musí řešit otázky mezinárodní bezpečnosti. Šéf resortu zahraničí pro Blesk Zprávy prozradil své pocity o nástupu do funkce v náročné době roztržky s Ruskem a jak to vzala jeho rodina. Kulhánek rovněž prozradil, kde v současnosti bydlí vyhoštění Češi z velvyslanectví v Moskvě.
23.04.2021 09:40 |

podobné články

Kulhánek chystá kulaté stoly ke vztahům s Ruskem

 
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek chce pořádat diskuse u kulatých stolů, na kterých by se za účasti politických stran hovořilo o budoucnosti česko-ruských vztahů. Kulhánek to řekl v neděli v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News s tím, že vztahy mezi Prahou a Moskvou jsou po vrbětické kauze ve složité fázi.
06.06.2021 13:35 |

podobné články

Kulhánek se u Zemana zasnil o dvou summitech EU: České předsednictví má první priority

 
Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině příštího roku. O přípravách během dnešního tříhodinového jednání s poradním týmem prezidenta Miloše Zemana hovořil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Novinářům po schůzce řekl, že jako priority předsednictví vidí transatlantické vazby a přípravy zemí západního Balkánu na vstup do EU. Proto by chtěl, aby Česko uspořádalo evropský summit se zeměmi západního Balkánu a summit mezi EU a Spojenými státy. Co se týká plánů pro nejbližší období, Kulhánek prezidenta seznámil s plány pro jednání ministrů zahraničí EU o Bělorusku. Česko podle něj podpoří sankce vůči Bělorusku, s čímž hlava státu souhlasí.
19.06.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25984 článků)

Za jednu z priorit předsednictví v EU má Kulhánek rozšíření o západní Balkán

 
Jednou z hlavních priorit z hlediska zahraniční politiky pro předsednictví České republiky v Evropské unii je posun v rozšíření bloku o země západního Balkánu. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) by považoval za úspěch, kdyby se podařilo oznámit indikativní datum, kdy by se Srbsko a Černá Hora mohly stát členskou zemí unie. Další prioritou je posilování transatlantické spolupráce. Kulhánek by chtěl, aby se v Praze uskutečnil summit EU a USA. Z hlediska rozpočtu na předsednictví rozumí snaze hledat úspory, k debatě je podle něj možné navýšení investic do lidí, kteří budou na jednáních Českou republiku reprezentovat. Cestu vidí i ve sponzoringu a spolupráci se soukromým sektorem, řekl v rozhovoru ČTK.
27.06.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Hora (56 článků)

Kulhánek do boje o Sněmovnu nepůjde: Chci chránit zahraniční politiku, tvrdí

 
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) nebude kandidovat v podzimních sněmovních volbách. Chce zahraniční politiku uchránit před vyostřenou předvolební kampaní. Jakožto viditelný člen sociální demokracie ale stranu podpoří v kampani, řekl v rozhovoru ČTK. Ministrem se Kulhánek stal teprve letos v dubnu poté, co ve funkci skončil Tomáš Petříček.
27.06.2021 08:35 |

podobné články

Do Prahy se sjeli velvyslanci na poradu, promluví k nim premiér

 
V Praze dnes začíná několikadenní pravidelná porada vedoucích zastupitelských úřadů po celém světě. Velvyslanci a další vysocí diplomaté se sejdou v Černínském paláci, promluví k nim premiér v demisi Jiří Rusnok a odstupující šéf české diplomacie Jan Kohout. Velvyslanci by s oběma měli také debatovat. 
26.08.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (197 článků) , Jiří Rusnok (1900 článků) , Jiří Rusnok (716 článků)