Článek

Ministr Hüner: Je nutné rozšiřovat vzájemné kontakty s romskou menšinou

 
Ministerstvo průmyslu a obchodu zahájilo spolupráci s Unií Olašských Romů.
16.05.2018 18:35 |

podobné články

Podobné články

Hüner chystá personální změny ve výboru pro jadernou energetiku

 
Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) chystá personální změny ve Stálém výboru pro jadernou energetiku. Nyní se podle něho požaduje jiný odborný typ lidí, než tomu bylo dosud. Vládě, která o tom rozhodne, chce svůj návrh předložit začátkem června. Hüner to dnes řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
20.05.2018 20:30 |

podobné články

Kandidátem Babiše na ministra průmyslu je Tomáš Hüner. Muž známý z velké nadnárodní firmy

 
Kandidátem předsedy hnutí ANO Andreje Babiše na pozici ministra průmyslu a obchodu je podle zdrojů ČTK Tomáš Hüner. Celou svou profesní kariéru se Hüner pohybuje v oblasti energetiky a průmyslu.
08.11.2017 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13736 článků)

Hüner se Zemanem mluvil o využití lithia či energetické koncepci

 
Kandidát na ministra průmyslu a obchodu (MPO) Tomáš Hüner na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech mluvil o energetice, využití lithia nebo o nutnosti digitalizace průmyslu a energetiky. Po setkání to novinářům řekl Hüner. Za svou prioritu v úřadu označil kromě energetiky odstraňování ekologických škod a nakládání s nerostnými surovinami. Zemanův mluvčí na Twitteru uvedl, že hlavním tématem jednání byla energetická koncepce ČR a její uplatňování.
10.12.2017 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21252 článků)

Čtyři pětiny obyvatel ČR rezignovaly na vztahy s romskými spoluobčany

 
Podle více než čtyř pětin obyvatel jsou vzájemné vztahy Romů s neromskou většinou v České republice špatné. A 70 procent lidí míní, že vláda romskou problematiku nezvládá řešit. Vyplývá to z dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), jehož výsledky má ČTK k dispozici. O něco kladněji hodnotili dotázaní přímé soužití s romskou menšinou v místě jejich bydliště, které považuje za dobré přes 40 procent lidí.
14.05.2012 19:05 |

podobné články

Není nutné rozšiřovat stávající opatření kvůli metanolu, prohlásil Heger

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) vystoupil s novými informacemi po jednání krizového štábu. Počet úmrtí na následky otravy metylalkoholem je stále 18. Za posledních 24 hodin nedošlo k dalšímu úmrtí. Podle Hegera tedy není nutné rozšiřovat stávající opatření. Přibylo ovšem pět nových pacientů.
14.09.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Romský hudebník Banga: Debilní články, kvůli tomu nás lidi nenávidí

 
Bývalý lidovecký předseda a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) bude v senátních volbách napřesrok znovu obhajovat svůj mandát. Už nyní prohlašuje, že cestu k přízni voličů si opět bude razit přes své koncepce soužití s romskou menšinou, pro niž před lety jako starosta postavil na okraji Vsetína sídliště z unimobuněk. Podporu ke kandidatuře má nejen ve Vsetíně, kde před pěti lety kandidoval, ale přímo u předsedy strany Pavla Bělobrádka. Lidé, kteří se romskou otázkou zabývají, však oprášením starých problémů nadšení nejsou.
02.08.2011 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (656 článků) , Pavel Bělobrádek (1513 článků)

Bloger o Budějovicích: Policie si zkusila, co dělat, až se lidé zvednou od piva a vyjdou do ulic

 
Známý bloger František Matějka se na svých webových stránkách tentokrát zamýšlí nad romskou problematikou a v této souvislosti odsuzuje policejní zásah při nepokojích v Českých Budějovicích. Nepokoje se prý mohou stupňovat a v budoucnu ani nemusí mít nic společného s romskou menšinou.
08.07.2013 10:50 |

podobné články

Ministr Hüner se ve čtvrtek poprvé od voleb sejde s možnými těžaři lithia

 
Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) se ve čtvrtek dopoledne sejde se zástupci firem European Metals Holdings (EMH) a Geomet. Ministr to dnes řekl v rozhovoru s ČTK.
23.01.2018 16:05 |

podobné články

Válka o ČEZ pokračuje: Do boje se rázně zapojil ministr Hüner

 
Ministr průmyslu a obchodu za hnutí ANO Tomáš Hüner se zlobí na vedení společnosti ČEZ. Nechápe, jak polostátní gigant může jednat o něčem, s čím nesouhlasí ani on jako ministr, ani předseda vlády Andrej Babiš (ANO).
22.06.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13736 článků)

Nové koště na průmyslu: Bylo tam jedenáct náměstků, ministr Hüner čtyři rovnou zrušil

 
Nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner snížil počet svých náměstků z 11 na sedm. Mezi zredukovaným počtem náměstků je jeden nově zřízený pro sekci technologie 4.0. Konkrétní jména oznámí až po projednání s dotyčnými osobami. Oznámil to dnes v tiskové zprávě, napsala ČTK.
17.12.2017 13:40 |

podobné články

Ministr bez důvěry vyhodil šéfa CzechInvestu. Prý destabilizoval chod agentury

 
Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) v úterý odpoledne odvolal z funkce generálního ředitele agentury CzechInvest Karla Kučeru (36). Vedením agentury pověřil ředitele Divize vnitřních služeb CzechInvestu Jana Urbana. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Hüner společně s celou vládou Andreje Babiše (ANO) čeká na středeční hlasování o důvěře vládě ve Sněmovně.
09.01.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13736 článků) , Jan Urban (74 článků)

Babišův ministr Tomáš Hüner zatím neplánuje zrušit memorandum o lithiu

 
Ministerstvo průmyslu a obchodu zatím neplánuje zrušení memoranda o těžbě lithia. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu Tomáš Hüner (za ANO).
11.01.2018 18:05 |

podobné články

Kauza lithium po volbách utichla. Co k ní řekl ministr Hüner? Budete se divit

 
Memorandum o těžbě lithia zatím platí a rušit se nebude. I o tom hovořil ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner v pořadu Dvacet minut Českého rozhlasu Radiožurnál.
12.01.2018 20:50 |

podobné články

Vládní čistky pokračují: Ministr Hüner odvolal muže napojeného na ČSSD

 
Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) odvolal z představenstva provozovatele energetické přenosové soustavy ČEPS Vítězslava Kulicha, který dříve mimo jiné působil jako vedoucí public relations a marketingu ČSSD. Informoval o tom dnes server Lidovky.cz. Zprávu převzala ČTK.
18.01.2018 14:10 |

podobné články

Hüner to na vládě slízl kvůli lithiu. Babiš: Memorandum je neplatné

 
Lithium v Česku je ožehavým tématem, i když jeho těžba je zatím hudbou budoucnosti. O surovině důležité pro moderní baterie se na vládě dohadovali i ministři menšinového kabinetu Andreje Babiše (ANO). Usnesení nepřijali, ale sám Babiš má jasno. Před volbami říkal, že memorandum o těžbě s Australany, které podepsal ještě ministr Jiří Havlíček (ČSSD), zruší. A za neplatné ho měl i před středečním jednáním kabinetu. To nový ministr Tomáš Hüner chce k memorandu podepsat dodatek, o kterém už jednal s těžaři, ale bez vědomí vlády i premiéra v demisi.
31.01.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13736 článků)

MPO: Ministr Tomáš Hüner jmenoval nové náměstky

 
Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner dnes jmenoval tři nové náměstky.
02.02.2018 22:20 |

podobné články

Ministr Hüner bude jednat se zástupci odborů a podnikatelů

 
Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) spolu s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem a odborovým předákem Josefem Středulou na dnešní tiskové konferenci zhodnotí výsledky českého zahraničního obchodu v loňském roce, napsala ČTK.
16.02.2018 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hanák (125 článků)

Ministr Hüner ocenil mladé vědce

 
Pod tradiční záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu se konal jubilejní dvacátý ročník vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Ocenění získalo dvacet pět mladých vědců, studentů a pedagogů. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner předal ceny za nejlepší diplomovou práci a nejlepší disertační práci. Týkají se DNA a uhlíkových kvantových teček.
24.02.2018 22:40 |

podobné články

Ministr Hüner vypověděl memorandum o lithiu. ČSSD ve volbách srazilo na kolena

 
Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) ve čtvrtek zaslal australské společnosti European Metals Holdings (EMH) výpověď memoranda o těžbě lithia u Cínovce. Řekl to při dnešních sněmovních interpelacích, kdy odpovídal Ivanu Adamcovi (ODS). Možnost těžby lithia v Česku se stala jedním z rozhodujících témat před loňskými parlamentními volbami a podepsala se na žalostném volebním zisku sociální demokracie. Česko by za výpověď neměla být sankcionována.
01.03.2018 18:10 |

podobné články