Článek

Ministr Hladík: Mohli jsme být Country for The Future. Jsme zemí minulosti

 
Projev na 83. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 15. listopadu 2023 k energetice České republiky.
16.11.2023 20:10 |

podobné články

Podobné články

Jurečka: Petr Hladík mi uleví. Zeman má prý štěstí, že už končí

 
„Petr Hladík mi uleví,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka v pořadu Interview ČT24, kde nastínil další osud kandidáta na ministra životního prostředí. Vysvětlil, proč vláda rezignovala na ústavní řešení v podobě kompetenční žaloby. Jurečka věří, že po nástupu nového prezidenta se situace okolo ministra životního prostředí vyřeší. Stále trvá podle svých slov na tom, že se Hladík ničeho nezákonného a neférového nedopustil, ač se objevily nové informace, podle kterých údajně Hladík lobboval za zájmy podnikatele.
10.01.2023 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1123 článků) , Petr Zeman (373 článků)

MPO: Ministr Havlíček ocenil české start-upy, vůbec poprvé udělil cenu Country for the Future

 
V rámci Dne Technologické agentury ČR, který se konal on-line ve čtvrtek 5. listopadu, vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček ocenil české start-upy. Vůbec poprvé v historii udělil cenu Country for the Future. Získala ji firma Blindspot Solutions za aplikaci PARSS, která umožňuje plánování lidských zdrojů, resp. pracovních směn v době pandemie.
06.11.2020 15:00 |

podobné články

Není důvod, aby byl Hladík vyautován, vzkazuje Jurečka. V lednu by měl být jmenován

 
Bývalý náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL), podezřelý v korupční kauze privatizace bytů v Brně, bude podle šéfa lidovců Mariana Jurečky v lednu jmenován ministrem životního prostředí. „Pokud člověk nespáchá nic nezákonného, nevidím důvod, proč by to mělo být něčím, co ho vyautuje z veřejného a politického života. Pro mě je hranice to, že by byl Petr Hladík obžalován,“ uvedl Jurečka.
01.12.2022 16:25 |

podobné články

„Bylo to úplně jiné.“ Hladík v ČT chválil Pavla, je prý nejblíže Havlovi

 
„My jdeme cestou dekarbonizace. My jdeme cestou obnovitelných zdrojů, cestou jádra. Uhlí nedává smysl do budoucna spalovat,“ shrnul v Interview ČT24 nově jmenovaný ministr životního prostředí a místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík. Oproti jednání s předchozím prezidentem Milošem Zemanem bylo to dnešní s novým prezidentem Petrem Pavlem dle něj „úplně jiné“. Zeman i jeho předchůdce Václav Klaus prý resortem akorát „opovrhovali“. Za „úžasný vhled“ Hladík ocenil i šéfa své strany Mariana Jurečku.
10.03.2023 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11035 článků) , Miloš Zeman (27993 článků) , Petr Pavel (2639 článků) , Václav Havel (6449 článků)

Hladík nastupuje: Ochrana životního prostředí je povinnost, ne volba

 
Nově jmenovaný ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) vidí ochranu životního prostředí jako společenskou povinnost. Za důležitou považuje i ochranu vody, havárie na Bečvě se už nesmí opakovat. Odchodu od uhlí se Česká republika nemá bát, zasažené regiony Hladík plánuje navštívit. V rámci programu Spravedlivá transformace, který má řešit negativní dopady odklonu od uhlí, mu podporu vyjádřil prezident Pavel.
11.03.2023 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2639 článků)

Hladík bude na MŽP zatím náměstkem, Fiala trvá na jeho jmenování ministrem

 
Lidovci dál podporují nominaci Petra Hladíka (KDU-ČSL) do čela ministerstva životního prostředí. Odmítnutí prezidenta Miloše Zemana Hladíka jmenovat označili dnes v usnesení svého širšího vedení za protiústavní. Hladík se v pondělí stane na ministerstvu náměstkem, aby se zapojil do jeho řízení. Novinářům to dnes řekl předseda KDU-ČSL a vicepremiér Marian Jurečka, který nyní dočasně ministerstvo vede. Jurečka věří tomu, že po březnovém nástupu nové hlavy státu se stane Hladík ministrem.
06.01.2023 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků) , Marian Jurečka (1123 článků) , Petr Fiala (5956 článků)

Zeman ho nejmenoval, Hladík tedy počká jako náměstek na nového prezidenta

 
Lidovci dál podporují nominaci Petra Hladíka (KDU-ČSL) do čela ministerstva životního prostředí. Odmítnutí prezidenta Miloše Zemana Hladíka jmenovat označili dnes v usnesení svého širšího vedení za protiústavní. Hladík se v pondělí stane na ministerstvu náměstkem, aby se zapojil do jeho řízení. Novinářům to dnes řekl předseda KDU-ČSL a vicepremiér Marian Jurečka, který nyní dočasně ministerstvo vede. Jurečka věří tomu, že po březnovém nástupu nové hlavy státu se Hladík stane ministrem.
06.01.2023 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků) , Marian Jurečka (1123 článků)

Ghost Recon Future Soldier chce působit jako Modern Warfare 3

 
O Ghost Recon Future Soldier jsme sice v posledních měsících několikrát psali, ale že bychom se při té příležitosti zmiňovali přímo o hře, to ne. Vlastně jsme od loňské E3 vůbec neviděli, jak hra vypadá, jestli se nějak nezměnila, jaký pokrok tvůrci udělali atd. Až dnešní, více než dvouminutový, trailer dává jasně najevo, co bude Ghost Recon Future Soldier zač,...
02.12.2010 15:50 |

podobné články

Ministr Havlíček: Pracujeme na tom, abychom byli světovým inovačním lídrem

 
Výstavbu malých podnikatelských parků, rozvoj stávajících průmyslových zón a regeneraci brownfieldů podpoří Ministerstvo průmyslu a obchodu z programu Smart Parks for the Future. Přispěje tak i k naplnění cílů Inovační strategie a souvisejícího materiálu The Country for the Future. Program poběží do roku 2026, žádat o podporu mohou obce a kraje již nyní.
12.07.2020 16:00 |

podobné články

MPO podpoří v novém programu inovativní podnikatelské parky i regeneraci brownfiedů

 
Výstavbu malých podnikatelských parků, rozvoj stávajících průmyslových zón a regeneraci brownfieldů podpoří Ministerstvo průmyslu a obchodu z programu Smart Parks for the Future. Přispěje tak i k naplnění cílů Inovační strategie a souvisejícího materiálu The Country for the Future. Program poběží do roku 2026, žádat o podporu mohou obce a kraje již nyní.
09.07.2020 09:25 |

podobné články

Hladík trvá na dotaci na dům po babičce. V koalici vládne rozčarování

 
V červenci ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) překvapil všechny koaliční partnery, když na tiskové konferenci oznámil spuštění programu Oprav dům po babičce, v jehož rámci by lidé mohli dostat až milion korun na zateplení, fotovoltaiku a další úpravy starého domu nebo chalupy. Program by měl běžet od září, ani pár dnů před možným spuštěním ale na něm nepanuje shoda v rámci koalice.
28.08.2023 19:10 |

podobné články

Divadelní hra za veřejné peníze, ve které Ježíš znásilňuje muslimku, zvedla ze židle brněnského lidovce. A nejen jeho

 
Náměstek brněnského primátora Petr Hladík (KDU-ČSL) se ohradil proti hře nazvané Naše násilí a vaše násilí, v níž mimo jiné Ježíš znásilňuje muslimskou ženu. Hra má být součástí květnového festivalu Divadelní svět Brno. Hladík proto otevřeným dopisem požádal ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera, zda by zvážil nahrazení díla něčím jiným. Vyjádření Glasera ČTK zjišťuje. Proti hře se už v minulosti ohradily spolek Brno+ nebo hnutí Slušní lidé.
05.04.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Glaser (15 článků)

Ubi připomíná Khyber Strike DLC pro Ghost Recon: Future Soldier

 
Minulý týden představené DLC Khyber Strike pro Ghost Recon: Future Soldier by už v těchto chvílích mělo být dostupné na PSN i XBL, a tak si v Ubisoftu řekli, že by se mohli všem potenciálním zájemcům připomenout s videem, které obsah přídavku shrnuje. Podívejte se na něj sami někde okolo a já k tomu jen v rychlosti dodám, že DLC obsahuje novou guerilla mapu, nové...
11.10.2012 16:35 |

podobné články

Radim Hladík: Svoje alba zpětně neposlouchám

 
Skupina Blue Effect vydala box devíti CD. Radim Hladík slibuje, že skupina začne pracovat na dlouho očekávané novince. Podle svých slov ví, že nové album musí mít kontinuitu s minulostí. Bude to alchymie, říká.
10.12.2009 15:05 |

podobné články

Z policejních dokumentů vyplývá, že Hladík tlačil na starostu Židenic kvůli prodeji domu

 
Kandidát na ministra životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) v minulosti přišel v Brně s návrhem na prodej bytového domu v Čelakovského ulici a tlačil na městskou část Židenice kvůli odprodeji. Píše o tom Mladá fronta Dnes v souvislosti s razií policie z minulého týdne v Hladíkově kanceláři, kde končil jako náměstek primátorky.
26.10.2022 09:35 |

podobné články

Kalousek pěnil ve Sněmovně: „To je snad jen fór.“ A na gaye se zas nedostalo

 
Několik momentů poznamenalo první polovinu čtvrtečního jednání ve Sněmovně. Písemné interpelace na premiéra a ministry zabraly nezvykle jen několik málo minut, poté se však řešilo, čím se poslanci budou zabývat dál. Na řadu se dostal i návrh, který předložili Miroslav Kalousek (TOP 09) a spol. před třemi lety. „To snad je opravdu jenom fór,“ kroutil hlavou Kalousek. V momentě, kdy se mělo jednat o registrovaných partnerech, si pak KDU-ČSL vzalo přestávku.
23.02.2017 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7817 článků)

Občané, měňte okna, zateplujte, investujte, vyzval ministr Hladík

 
Občané, teď je ten čas! Ministr Hladík se obrátil na Čechy, Moravany a Slezany s jasnou výzvou. Navzdory momentálně stále vysoké inflaci je vyzval k investování. A nezůstal jen u toho. Speciálně se obrátil ještě na mladé rodiny. Upozornil, že klimatická změna je „nepopiratelným faktem“, s nímž je třeba adekvátně pracovat. Jinak to bude horší a horší. I v Česku.
13.03.2023 11:15 |

podobné články

Ministr Hladík: Potřebujeme se opřít o data, ne o strach

 
Experti prověří funkčnost turówské podzemní bariéry. Ministr Hladík dnes jednal s libereckým hejtmanem Půtou.
25.04.2023 18:20 |

podobné články

Ministr Hladík: Další pojistkou, aby se Bečva neopakovala, je novela zákona o ekoújmě

 
Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) předloží vládě do konce letošního roku novelu zákona o předcházení ekologické újmě a o její nápravě (č. 167/2008 Sb.). Ta bude vycházet především z dosavadní praxe správních orgánů, aby mohly snadněji vést řízení o ukládání preventivních a nápravných opatření, evidovat případy ekologické újmy, rozhodovat o náhradě nákladů nebo ukládat pokuty.
19.06.2023 20:10 |

podobné články