Článek

Ministr Hladík: Doba uhelná končí. Na Ústecku budou lomy. Musíme krajinu vrátit místním

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke konci těžby uhlí v Ústeckém kraji.
13.11.2023 10:15 |

podobné články

Podobné články

Jurečka: Petr Hladík mi uleví. Zeman má prý štěstí, že už končí

 
„Petr Hladík mi uleví,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka v pořadu Interview ČT24, kde nastínil další osud kandidáta na ministra životního prostředí. Vysvětlil, proč vláda rezignovala na ústavní řešení v podobě kompetenční žaloby. Jurečka věří, že po nástupu nového prezidenta se situace okolo ministra životního prostředí vyřeší. Stále trvá podle svých slov na tom, že se Hladík ničeho nezákonného a neférového nedopustil, ač se objevily nové informace, podle kterých údajně Hladík lobboval za zájmy podnikatele.
10.01.2023 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1125 článků) , Petr Zeman (373 článků)

Plameny vyděsily vesnici Lomy. Hořel rodinný domek

 
Šlehající plameny vyděsily obyvatele obce Lomy na Tachovsku. Hořet začal rodinný domek a oheň způsobil škodu za půl miliónu korun. Když hasiči přijeli na místo, celá střecha již hořela.
15.04.2009 15:01 |

podobné články

„Bylo to úplně jiné.“ Hladík v ČT chválil Pavla, je prý nejblíže Havlovi

 
„My jdeme cestou dekarbonizace. My jdeme cestou obnovitelných zdrojů, cestou jádra. Uhlí nedává smysl do budoucna spalovat,“ shrnul v Interview ČT24 nově jmenovaný ministr životního prostředí a místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík. Oproti jednání s předchozím prezidentem Milošem Zemanem bylo to dnešní s novým prezidentem Petrem Pavlem dle něj „úplně jiné“. Zeman i jeho předchůdce Václav Klaus prý resortem akorát „opovrhovali“. Za „úžasný vhled“ Hladík ocenil i šéfa své strany Mariana Jurečku.
10.03.2023 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11037 článků) , Miloš Zeman (27995 článků) , Petr Pavel (2640 článků) , Václav Havel (6450 článků)

Hladík nastupuje: Ochrana životního prostředí je povinnost, ne volba

 
Nově jmenovaný ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) vidí ochranu životního prostředí jako společenskou povinnost. Za důležitou považuje i ochranu vody, havárie na Bečvě se už nesmí opakovat. Odchodu od uhlí se Česká republika nemá bát, zasažené regiony Hladík plánuje navštívit. V rámci programu Spravedlivá transformace, který má řešit negativní dopady odklonu od uhlí, mu podporu vyjádřil prezident Pavel.
11.03.2023 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2640 článků)

Není důvod, aby byl Hladík vyautován, vzkazuje Jurečka. V lednu by měl být jmenován

 
Bývalý náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL), podezřelý v korupční kauze privatizace bytů v Brně, bude podle šéfa lidovců Mariana Jurečky v lednu jmenován ministrem životního prostředí. „Pokud člověk nespáchá nic nezákonného, nevidím důvod, proč by to mělo být něčím, co ho vyautuje z veřejného a politického života. Pro mě je hranice to, že by byl Petr Hladík obžalován,“ uvedl Jurečka.
01.12.2022 16:25 |

podobné články

Hladík bude na MŽP zatím náměstkem, Fiala trvá na jeho jmenování ministrem

 
Lidovci dál podporují nominaci Petra Hladíka (KDU-ČSL) do čela ministerstva životního prostředí. Odmítnutí prezidenta Miloše Zemana Hladíka jmenovat označili dnes v usnesení svého širšího vedení za protiústavní. Hladík se v pondělí stane na ministerstvu náměstkem, aby se zapojil do jeho řízení. Novinářům to dnes řekl předseda KDU-ČSL a vicepremiér Marian Jurečka, který nyní dočasně ministerstvo vede. Jurečka věří tomu, že po březnovém nástupu nové hlavy státu se stane Hladík ministrem.
06.01.2023 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Marian Jurečka (1125 článků) , Petr Fiala (5965 článků)

Zeman ho nejmenoval, Hladík tedy počká jako náměstek na nového prezidenta

 
Lidovci dál podporují nominaci Petra Hladíka (KDU-ČSL) do čela ministerstva životního prostředí. Odmítnutí prezidenta Miloše Zemana Hladíka jmenovat označili dnes v usnesení svého širšího vedení za protiústavní. Hladík se v pondělí stane na ministerstvu náměstkem, aby se zapojil do jeho řízení. Novinářům to dnes řekl předseda KDU-ČSL a vicepremiér Marian Jurečka, který nyní dočasně ministerstvo vede. Jurečka věří tomu, že po březnovém nástupu nové hlavy státu se Hladík stane ministrem.
06.01.2023 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Marian Jurečka (1125 článků)

Kdy skončí doba uhelná?

 
Využívání uhlí u nás se pomalu chýlí ke konci. Jen zatím ještě není jasné, kdy přesně to bude. Uhelná komise, kterou zřídila vláda, by měla připravit tři scénáře, které rozpracují, co by jednotlivé cesty útlumu uhlí obnášely, a přijmout určité doporučení. Jaká je výchozí situace a proč to nebude jen tak?
31.01.2020 11:05 |

podobné články

Ministerstvo životního prostředí: Program péče o krajinu přijímá nové žádosti

 
Ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR vyhlašují výzvu pro příjem žádostí do Programu péče o krajinu. Ten každým rokem přispívá k udržení a zlepšování dochovaných přírodních i kulturních hodnot krajiny. Financuje mimo jiné drobná nízkonákladová opatření na péči o krajinu a záchranu handicapovaných zvířat. Vloni se díky němu realizovalo na 700 projektů například na obnovení mokřadů a tůní v hodnotě 25 milionů korun. Záchranné stanice podpořil financemi ve výši 5,15 milionů korun.
08.01.2016 10:16 |

podobné články

ČEZ a Vršanská uhelná se dohodly na převodu Elektrárny Počerady už na konci tohoto roku, o tři roky dřív

 
Energetická Skupina ČEZ a Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy se dohodly, že Elektrárna Počerady, spalující hnědé uhlí, bude převedena za vyšší kupní cenu na Vršanskou uhelnou již na konci tohoto roku, k 31. 12. 2020. Převod elektrárny byl dohodnut již ve smlouvě z roku 2013, dosud však k němu mělo dojít 2. 1. 2024. ČEZ tak dále naplňuje svoji strategii postupného odchodu od elektráren, spalujících uhlí, a přechodu na nízkoemisní nebo zcela bezemisní zdroje.
22.10.2020 18:05 |

podobné články

Ministr Brabec: Po Prunéřově budou následovat další odstavené uhelné bloky

 
Pátá uhelná komise se uskutečnila u příležitosti odstavování elektrárny Prunéřov přímo v tomto severočeském zařízení. Konala se po přestávce, způsobené pandemií koronaviru. Kvůli mimořádné situaci, která fakticky zastavila celosvětovou ekonomiku, je zřejmé, že finální výsledky k odstavování uhlí uhelná komise předloží vládě do konce roku.
08.06.2020 14:50 |

podobné články

Ministr Havlíček: Uhelná komise připraví tři scénáře útlumu využívání uhlí. Rychlý, střední a pomalejší

 
Tři souhrnné výstupy k dekarbonizaci od svých tří pracovních skupin probrala uhelná komise. Kompletní návrh ústupu od využívání uhlí by vládě chtěla předložit v září tak, aby kabinet mohl do konce roku rozhodnout.
15.01.2020 06:30 |

podobné články

Uhelná komise dnes asi doporučí termín konce využívání uhlí v ČR

 
Takzvaná uhelná komise dnes zřejmě doporučí termín konce využívání uhlí v Česku. Ve čtvrtek to uvedl jeden z předsedů komise a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Výsledky ranního on-line jednání Brabec představí na tiskové konferenci spolu s druhým předsedou komise, ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO). Někteří další členové komise však v posledních dnech uvedli, že je možné, že rozhodnutí nakonec nepadne a bude odloženo.
04.12.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (476 článků)

Ministr Havlíček: Uhelná komise navrhla ukončit využívání uhlí v roce 2038

 
Uhelná komise doporučila konec hnědého uhlí v České republice v roce 2038, konečné rozhodnutí bude na vládě. Pro rok 2038 hlasovalo 15 z 19 členů komise. Do konce letošního roku návrh předloží vládě.
04.12.2020 21:40 |

podobné články

Občané, měňte okna, zateplujte, investujte, vyzval ministr Hladík

 
Občané, teď je ten čas! Ministr Hladík se obrátil na Čechy, Moravany a Slezany s jasnou výzvou. Navzdory momentálně stále vysoké inflaci je vyzval k investování. A nezůstal jen u toho. Speciálně se obrátil ještě na mladé rodiny. Upozornil, že klimatická změna je „nepopiratelným faktem“, s nímž je třeba adekvátně pracovat. Jinak to bude horší a horší. I v Česku.
13.03.2023 11:15 |

podobné články

Ministr Hladík: Potřebujeme se opřít o data, ne o strach

 
Experti prověří funkčnost turówské podzemní bariéry. Ministr Hladík dnes jednal s libereckým hejtmanem Půtou.
25.04.2023 18:20 |

podobné články

Ministr Hladík: Další pojistkou, aby se Bečva neopakovala, je novela zákona o ekoújmě

 
Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) předloží vládě do konce letošního roku novelu zákona o předcházení ekologické újmě a o její nápravě (č. 167/2008 Sb.). Ta bude vycházet především z dosavadní praxe správních orgánů, aby mohly snadněji vést řízení o ukládání preventivních a nápravných opatření, evidovat případy ekologické újmy, rozhodovat o náhradě nákladů nebo ukládat pokuty.
19.06.2023 20:10 |

podobné články

Policisté na Ústecku bojovali se štěnicemi: Čistka na oddělení a vyhazov uniforem

 
Na policejním oddělení Krásné Březno na Ústecku zkomplikovaly mužům zákona práci štěnice. V rámci dekontaminace museli vyměnit některou výbavu a oblečení, jak potvrdila policie Blesk Zprávám. Celá budova byla deratizována. Na Ústecku se jedná o již několikátý případ zamoření štěnicemi.
26.10.2019 15:35 |

podobné články

Konec korporátní bitvy: ČEZ prodá elektrárnu v Tisové firmě Sokolovská uhelná

 
Společnosti ČEZ a Sokolovská uhelná se dohodly na řešení svých dlouhodobých obchodních sporů, firmy uzavřou novou kupní smlouvu na dodávku sokolovského hnědého uhlí a ČEZ zároveň prodá Sokolovské uhelné svoji elektrárnu v Tisové u Sokolova. Informoval o tom mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
20.10.2016 17:05 |

podobné články