Článek

Ministr Hamáček: Prvních 800 tisíc antigenních testů pro samotestování žáků ve školách získáme do 28. února

 
Komise Ministerstva vnitra pro zdravotnické potřeby vyhodnotila nabídky firem na dodávky antigenních testů pro samotestování žáků ve školách. Požadavky splnila jediná firma, a to Tardigrad International Consulting.
19.02.2021 17:00 |

podobné články

Podobné články

Antigenní testy odhalily 10 tisíc nakažených Čechů. Ministerstvo změní výpočet skóre PES

 
 Lidé v Česku podstoupili více než 350.000 antigenních testů na covid-10, odhalily 10.000 pozitivních. Podle ministerstva zdravotnictví bude kvůli rostoucímu počtu testů tohoto typu nutná změna v hodnocení epidemiologických ukazatelů a systému PES. Pokud by se započítávaly, byla by ČR ve čtvrtém stupni teprve třetí den, nikoliv od 6. prosince, řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Od úterý 15. prosince bude úřad zveřejňovat dvě hodnoty PES - první se bude vypočítávat z PCR testů a druhé nově z PCR testů i testů antigenních. Podle výsledků se metodika změní do 22. prosince. Ministerstvo o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.
14.12.2020 17:00 |

podobné články

Testy i v supermarketech: V Německu schválili tři nové metody samotestování

 
Německo schválilo první tři rozbory pro samotestování na koronavirus. Dnes to oznámil Spolkový institut pro léčiva a medicínské produkty (BfArM). Doposud byly v Německu všechny dostupné testy určeny výhradně pro použití proškoleným personálem, laici si tak oficiálně rozbory sami provádět nemohli. Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn prohlásil, že samotesty bude v příštích dnech možné koupit i v supermarketech.
24.02.2021 13:15 |

podobné články

Jeden PES nestačí. Stát bude počítat dva

 
Na index rizika PES nemělo doposud testování pomocí antigenních testů téměř vliv, protože stát upřednostňuje oficiálně PCR testy. S masivním nástupem antigenních testů v sociálních zařízeních i plošným předvánočním testováním se to změní. Stát výsledky těchto typů testů začne zveřejňovat a upraví podle toho i metodiku PES.
07.12.2020 14:35 |

podobné články

Dobrovolné antigenní testování Čechů: 5 procent pozitivních a rekord před Vánoci

 
Antigenních testů na covid-19 bylo od listopadu do 3. ledna provedeno téměř 830 000. Nejvíc jich podle zveřejněných dat bylo 21. prosince, kdy se takto nechalo vyšetřit více než 46 000 lidí. Za prosinec byla pozitivita antigenních testů přes pět procent, odhalily přes 26 700 nakažených. Z nich přes 10 300 bylo bez příznaků. Za stejnou dobu od začátku listopadu bylo PCR testů vyhodnocovaných v laboratoři přes 1,5 milionu. Od začátku epidemie loni v březnu to bylo více než 3,8 milionu.
04.01.2021 13:55 |

podobné články

Školy, kam se chystal Babiš a nedojel: Samotestování je pro děti hračka, míní ředitelé

 
Účast na testování bude zřejmě od 1. března nezbytnou podmínkou pro docházku k prezenčnímu vzděláváni. Zatímco v sousedním Rakousku už se výuka tímto způsobem rozjela, u nás některé školy přistoupily ke zkušebnímu testování na vlastní pěst. Místo premiéra Andreje Babiše (ANO) jsme vyzpovídali ředitele dvou škol, kam se chystal na obhlídky. Jak ve Vídni, tak v Sedlčanech na Příbramsku se shodují, že se není čeho bát a děti dokonce samotestování baví.
19.02.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20872 článků)

Hamáček: Uzavírka dalších krajů? Zhoršení Plzeňska probere vláda nebo zdravotní rada

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) nemá informace, že by se nyní chystala uzavírka dalších okresů. Vláda by se podle něj měla v pondělí zřejmě zabývat jen povinností nosit respirátory v hromadné dopravě a v obchodech, další opatření ministerstvo zdravotnictví nenavrhuje. Hamáček to dnes řekl v České televizi. Vláda by měla také probrat nákup antigenních testů pro školáky, který kritizuje premiér Andrej Babiš (ANO). Pokud bude podle Hamáčka tendr zrušen, testy se do začátku března, kdy se měla část žáků a studentů vrátit do škol, nakoupit nestihnou.
21.02.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20872 článků) , Jan Hamáček (2557 článků)

Školáci v Brně si vyzkoušeli samotestování na covid-19: Naplivat do zkumavky nebyl problém

 
Sedm prvňáků ze základní školy Bosonožská v Brně si ve středu vyzkoušelo, jaké to je testovat se sám na koronavirus covid-19. Stačily jim k tomu pouhé sliny. Použitá metoda jim nevadila. Problém ovšem je, že metoda zatím není pro samotestování schválena.
17.02.2021 15:55 |

podobné články

Většina žáků se vrátí zpět do tříd nejdřív za měsíc

 
Vláda v pondělí kývla na samotestování žáků šetrnými antigenními testy po vzoru Rakouska. Bez ohledu na to se ale většina žáků do školy nevrátí dřív než na konci března, pokud to vůbec dovolí epidemická si­tuace. Vyplývá to z dokumentu ministerstva školství pro vládu.
17.02.2021 14:46 |

podobné články

Maláčová: Důchodce musíme chránit maximálně. Domovy pro seniory čeká plošné testování

 
Sociální služby v Česku minulý týden úspěšně vyzkoušely používání rychlých antigenních testů na nemoc covid-19. Na twitteru to dnes sdělila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). S pomocí antigenních testů mají být plošně otestováni senioři v sociálních zařízeních, oznámil v pondělí ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Podle údajů ministerstva zdravotnictví rychle přibývá nakažených seniorů, kteří patří ke skupinám obyvatel nejvíce ohrožených covidem-19.
27.10.2020 12:50 |

podobné články

Hamáček: Navrhnu samotestování jako v Rakousku

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v rozhovoru pro středeční deník Právo potvrdil, že navrhne vládě postupovat po vzoru Rakouska a využívat samoodběrové antigenní testy. Ty by měly umožnit postupný návrat žáků a studentů do škol.
10.02.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2557 článků)

Prymula promluvil o antigenních testech v Česku: Rybářská síť s velkými oky, tvrdí

 
Srovnání antigenních testů na covid-19 s metodou PCR podle studie ukázalo, že jsou pro širší použití vhodné. Odhalí zejména lidi, kteří mají živý virus a mohou nakazit ostatní. U takových dosahuje účinnosti až 90 procent. Mezi dostupnými typy testů se ale musí vybrat ty přesnější. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci ke studii srovnávající 1300 vzorků otestovaných laboratorní metodou PCR a rychlejšími antigenními testy, studii připravila Nemocnice Karviná-Ráj a Zdravotní ústav v Ostravě.
26.11.2020 12:00 |

podobné články

PES poprvé se dvěma údaji: 66 bodů, včetně antigenních testů 61

 
Rizikové skóre PES kleslo v Česku na 66 bodů, zůstává ve čtvrtém stupni z pěti. Za zlepšením je pokles reprodukčního čísla na 1,16. Při zohlednění všech testů včetně antigenních je PES na 61 bodech a bod ho dělí od třetího, mírnějšího stupně. Dvojí údaje PES zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví poprvé.
15.12.2020 11:35 |

podobné články

Rakousko je z testů ve školách nadšené. Česko je ani nedokáže rychle koupit

 
Část žáků, konkrétně maturanti a studenti závěrečných ročníků VOŠ, se má začít vracet do lavic 1. března, zda se to ale podaří, není vůbec jisté. Odvíjet se to totiž má i podle toho, kolik se státu podaří nakoupit antigenních testů. Dodavatelé jsou sice připraveni a do konce měsíce jich mohou dodat přes půl milionu, záleží ovšem na rychlosti jednání české vlády.
16.02.2021 15:35 |

podobné články

Rozvážka testů do škol má začít nejpozději příští týden

 
První statisíce neinvazivních antigenních testů se mají rozvážet do škol nejpozději příští týden. Pro začátek potřebuje ministerstvo vnitra, které nákup organizuje, pořídit čtvrt milionu testů pro sto tisíc maturantů a 30 tisíc kantorů, kteří se mají do škol vrátit 1. března. Testovat se mají sami, a to dvakrát týdně.
19.02.2021 10:30 |

podobné články

Hamáček po krizovém štábu přiznal neklid z čísel. Přidal slova o Vánocích a Novém roce

 
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se po jednání krizového štábu nechal slyšet, že je pro prodloužení stavu nouze o 30 dní i proto, aby se překonal Nový rok a další záležitosti se řešily až v lednu. Dle něj bude totiž Česko ve stupni číslo 3 protiepidemického systému PES delší čas, a tak bude nouzový stav dál třeba - a to i během Vánoc. Hamáček vedle toho promluvil i o plošných antigenních testech a také o tom, proč se dle něj provádí denně méně PCR testů, než dříve.
02.12.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2557 článků)

Počet cizinců ve školách v Česku roste, nejvíce v mateřských

 
V českých školách přibývá cizinců. Od školního roku 2008/2009 se jejich počet v mateřských školách zvýšil zhruba na trojnásobek, v základních školách vzrostl o dvě třetiny a ve středních školách o třetinu. Celkem bylo ve školkách a školách loni 41 656 dětí s cizím občanstvím, před deseti lety to bylo 24 252. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
29.11.2018 21:10 |

podobné články

Baxa (ODS): Vláda zpackala výběr antigenních testů, návrat dětí do škol je v nedohlednu

 
Před dvěma týdny zveřejnil AntiCOVID tým koalice SPOLU vzdělávací „Plán 3+3“, tj. návrat vybraných skupin žáků do škol (1. stupeň ZŠ, závěrečné ročníky a praktická výuka) za splnění přísných podmínek, tj. respirátory pro učitele, prioritní očkování zaměstnanců škol a plošné antigenní testování žáků.
20.02.2021 20:30 |

podobné články

Hamáček v ČT: Vnitro není zodpovědné za nákup testů pro žáky. Dostali jsme seznam firem od Blatného

 
Do nedělních Otázek Václava Moravce zavítali hejtmani Ivo Vondrák (ANO) z Moravskoslezského kraje, Martin Červíček (ODS) z Královéhradeckého kraje, Petr Kulhánek z Karlovarského kraje a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Pánové se mimo jiné shodli, že by se žáci měli vrátit do škol, když to půjde. Hamáček popsal, jak se to má s nákupem testů pro žáky. Hamáček nechápe, proč je přibíjen na kříž. Prozradil také, zda se budou uzavírat další okresy.
21.02.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2557 článků) , Martin Červíček (369 článků) , Petr Václav (905 článků)

„Babiš za nás loboval? Co to říkáte za nesmysly?“ Testy pro školáky jen tak nebudou… Usaďte se a čtěte

 
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz druhým dnem informují o zakázce na dodávku několika milionů antigenních testů určených pro testování žáků v našich školách. Vítěznou se v tomto souboji stala prakticky neznámá společnost TARDIGRAD INTERNATIONAL CONSULTING s.r.o. Proti té se opakovaně vyjádřila firma CHIRONAX – DIZ. A aby toho nebylo málo, tak ta byla pro změnu nařčena z toho, že ji protlačuje premiér Babiš a že je spojena se stíhaným lobbistou Horáčkem. Zeptali jsme se proto Ekaterini Slukové (CHIRONAX-DIZ), jak se věci mají.
20.02.2021 21:25 |

podobné články