Článek

Ministr Hamáček: Ministerstvo vnitra připravilo brexitový zákon pro případ tvrdého brexitu

 
Ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD) připravilo zákon pro případ vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie bez dohody o vystoupení k 29. březnu 2019.
08.01.2019 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2746 článků)
Podobné články

Vláda podpořila návrh zákona pro případ tvrdého Brexitu

 
Vláda dnes schválila návrh zákona upravujícího vztahy mezi ČR a Spojeným královstvím pro případ, že Británie vystoupí z EU bez dohody, řekl ČTK vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Speciální předpis pro případ, že by v březnu Británie odešla z EU bez dohody s Unií, připravilo ve spolupráci s dalšími úřady jeho ministerstvo. Zákon počítá s přechodným obdobím do 31. prosince 2020, během něhož bude ve vybraných oblastech britským občanům zaručeno stejné zacházení, jako by nadále byli v postavení občanů EU. Vláda bude usilovat o to, aby Sněmovna návrh schválila už v prvním čtení.
07.01.2019 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2746 článků)

Odchod Britů z EU jde do finále: Mayová prosadila brexitový zákon bez úprav

 
Britská Sněmovna lordů po neúspěšných pokusech o změny přijala brexitový zákon podle představ premiérky Mayové. Zákon má ještě potvrdit královna.
20.06.2018 21:35 |

podobné články

Ministerstvo vnitra chystá zákon pro případ tvrdého brexitu

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) připravuje novelu zákona, která by měla reagovat na případný tvrdý brexit, tedy na situaci, kdyby se Velká Británie nedohodla s Evropskou unií na svém odchodu. Po pondělním jednání vlády o tom informoval Hamáček.
17.12.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2746 článků)

Vzácná shoda ve Sněmovně. S rychlým přijetím lex brexit souhlasí všichni

 
Situaci, která by nastala v případě tvrdého brexitu, řešili ve čtvrtek zástupci opozičních parlamentních stran s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD). Shodli se na tom, že zákon, který upravuje postavení britských občanů v Česku v případě takzvaného tvrdého brexitu, podpoří ve Sněmovně už v prvním čtení.
17.01.2019 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2746 článků)

Hamáček už má zákon pro tvrdý brexit

 
Hrozba tzv. tvrdého brexitu, tedy odchodu Velké Británie v EU bez dohody, přiměla českou vládu konat. Ministerstvo vnitra už proto připravilo návrh zákona, který obsahuje garance pro osm tisíc britských občanů pobývajících v Česku a který Právo získalo.
04.01.2019 12:15 |

podobné články

Nereálný chaos: Jak si Mayová představuje vztah EU a Británie po brexitu

 
Britská vláda vydala stostránkovou „bílou knihu“ o brexitu, ve které vysvětluje, jak si představuje vztah Velké Británie a členských státu Evropské unie po brexitu, který nabyde platnosti 29. března 2019. Británie se následně stane třetí zemí. V ideálním případu by mělo nastat přechodné období trvající až do konce roku 2020, kdyby v zemi přestaly platit unijní zákony a práva. „Bíla kniha“ oproti Evropské unii nezohledňuje možnost „tvrdého“ brexitu.
23.07.2018 06:30 |

podobné články

Britové si odhlasovali předčasné volby. Mají pomoci ukončit brexitový problém

 
Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu schválili návrh zákona o uspořádání předčasných voleb, které mají ukončit brexitový pat. Uskuteční se 12. prosince. Návrh zákona musí schválit ještě Sněmovna lordů, její souhlas se ale dá podle britských médií považovat jen za formalitu.
29.10.2019 22:15 |

podobné články

Vláda chce ochránit 40 tisíc Čechů v Británii. Pro tvrdý brexit chystá speciální zákon

 
Vláda schválila návrh zákona upravujícího vztahy mezi ČR a Spojeným královstvím pro případ, že Británie vystoupí z EU bez dohody, řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Speciální předpis pro případ, že by v březnu Británie odešla z EU bez dohody s Unií, připravilo ve spolupráci s dalšími úřady jeho ministerstvo. Zákon počítá s přechodným obdobím do 31. prosince 2020, během něhož bude ve vybraných oblastech britským občanům zaručeno stejné zacházení, jako by nadále byli v postavení občanů EU. Vláda bude usilovat o to, aby Sněmovna návrh schválila už v prvním čtení.
07.01.2019 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2746 článků)

Jak zmírnit dopady tvrdého brexitu? Brusel představil některé kroky

 
Evropská komise dnes zveřejnila některé konkrétní právní návrhy, kterými chce EU připravit na situaci "tvrdého brexitu", tedy odchodu Británie z evropského bloku bez uzavřené dohody upravující okolnosti tohoto kroku. Jednostranná dočasná opatření, v některých případech ovšem předpokládající reciprocitu ze strany Londýna, upravují pro měsíce po 29. březnu 2019 oblasti jako jsou finanční služby, letecká či automobilová doprava nebo závazky související s ochranou klimatu.
19.12.2018 14:40 |

podobné články

Ve stínu brexitu se prý v Británii dějí strašné věci. Šikana, zatýkání, vyhazovy z práce...

 
Zákazy, šikany, vyhazovy, zatýkání a uprchlictví, tak popisuje dění za kulisou brexitu spisovatel a hlasitý euroskeptik Benjamin Kuras. Brexitový zmatek podle něj zastiňuje ostatní civilizačně kritická, leč méně nápadná témata a události. „Když se k nim člověk pročte, mohou se jevit jako zneužití brexitové mlhy k nepozorovaným demontážím svobody a demokracie,“ upozorňuje ve svém komentáři na serveru Nevidielnýpes.cz a zmiňuje některé z nich.
19.01.2019 19:00 |

podobné články

Vysíláme: Pomohou předčasné volby Britům k úspěšnému brexitu?

 
Britové půjdou dvanáctého prosince k předčasným volbám. Opoziční strany podpořily jejich konání poté, co lídři sedmadvaceti zemí Evropské unie souhlasili s odkladem brexitu. Ukončí volby brexitový pakt, jak si mnozí slibují? Hostem pondělního Epicentra je Jiří Pehe.
18.11.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (439 článků)

Nechci jít do kriminálu! Nebudu to podepisovat! Hamáček dorazil do Partie v roušce a nakládal protikorupčním neziskovkám, které si nadiktovaly zákon

 
Hosty nedělní Partie TV Prima byli ministr vnitra, předseda ČSSD Jan Hamáček a poslankyně Jana Černochová (ODS). Oba se pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Hamáček vyzval občany, aby ve všech uzavřených prostorách nosili roušky. Hamáček zdůraznil, že si odmítá jít sednout do kriminálu. Došlo i na pitvání jednoho brčka z pražského klubu Techtle Mechtle, kde se nakazilo víc než sto osob. „Co tam asi dělali s tím jedním brčkem?“ zeptala se moderátorka Terezie Tománková. A Hamáček odpověděl...
26.07.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků) , Jan Hamáček (2746 článků) , Jana Černochová (502 článků)

Brexitový zákon je připraven, politici mu nebudou bránit

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) je spokojen. Žádná ze sněmovních stran se nechystá vetovat zrychlené projednání zákona, který by upravil práva Britů v Česku po případném odchodu Británie z Evropské unie bez dohody, napsala ČTK.
17.01.2019 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2746 článků)

Petr Dufek: Předčasné volby zvyšují pravděpodobnost tvrdého brexitu

 
Jak se zdá, Británie vždy dokáže překvapit. Loni nečekaný sled událostí započal referendem o brexitu, letos vyhlášením předčasných voleb. V mezičase už tato země (bez překvapení) nastartovala proces odchodu z EU a tak to vypadalo, že vyvine veškeré své vyjednávací síly k uzavření dohod z EU, aby její odchod byl co nejhladší. Zvláště když v Bruselu začala padat slova o tvrdém brexitu v případě, že se nepodaří zajistit čtyři základní svobody, na nichž stojí jednotný trh Unie.
19.04.2017 09:40 |

podobné články

Vláda se bude zabývat brexitovým zákonem či varováním před Huawei

 
Zákonem připraveným pro případ tzv. tvrdého brexitu či dodatečnými informacemi o varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE by se dnes měla zabývat vláda. Na prvním zasedání po vánočních svátcích proberou ministři i několik poslaneckých návrhů včetně předlohy ČSSD na zavedení bezplatného stravování dětí v mateřských školách a na prvním stupni základních škol, alternativní návrh připravilo ministerstvo školství.
07.01.2019 06:15 |

podobné články

Zákon má zaručit Britům v ČR práva občanů EU do konce roku 2020

 
Zákon pro případ tzv. tvrdého brexitu má v Česku zavést pro Brity do konce roku 2020 stejné zacházení, jako kdyby byli dál v postavení občanů Evropské unie. Vyplývá to z návrhu Ministerstva vnitra, který v pondělí projedná vláda, píše ČTK.
04.01.2019 11:20 |

podobné články

Hamáček se naštval kvůli koronaopatřením i Paroubkovi. A zmínil problém voleb z karantény

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) očekává, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) vládě v pondělí představí plán opatření pro případ zvyšování počtu nakažených koronavirem. Uvedl to dnes v diskusním pořadu Partie televize Prima. Promluvil také o volbách. Podle něj je k tomu, by v říjnových krajských a senátních volbách mohli hlasovat i lidé v karanténě, potřeba změna zákona. Hamáček též reagoval na zvěsti o kontaktech s Jiřím Paroubkem - dle šéfa ČSSD není placeným poradcem sociální demokracie. Hamáček s ním pouze komunikuje a čte jeho názory a články.
26.07.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4024 článků) , Jan Hamáček (2746 článků) , Vojtěch Adam (1215 článků) , Adam Vojtěch (947 článků)

Úprk Čechů kvůli brexitu? Napjatě čekají, co bude, máme i krizové linky, hlásí Petříček

 
Ministerstvo zahraničí nezaznamenalo zvýšený zájem Čechů žijících v Británii o návrat do vlasti kvůli nadcházejícímu brexitu. Českým krajanům v Británii ale česká vláda doporučuje, aby neváhali s podáním žádosti o status usedlíka, díky kterému budou zachována jejich práva i po odchodu Británie z EU, uvedli dnes ministr zahraničí Tomáš Petříček a ministr vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD).  Británie by měla opustit EU ke konci října.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2746 článků)

Jan Hamáček byl negativně testován na koronavirus. Německý ministr po návratu z Bruselu raději ani nejel do Berlína

 
Český ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se minulý týden účastnil jednání ministrů vnitra zemí Evropské unie v Bruselu, na kterém nechyběl ani německý ministr vnitra Horst Seehofer, který se dostal do kontaktu s člověkem nakaženým novým typem koronaviru. Testy členů německé delegace podle německého ministerstva vnitra infekci nepotvrdily, píší Novinky.cz.
09.03.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2746 článků)