Článek
Podobné články

Jiří Baťa: Ministr Petříček našel řešení. A že stojí za to

 
Za co stojí, v rámci korektnosti pomlčme. Je zde ovšem otázka, co pana ministra zahraničí vedlo k tomuto názoru (ne-li dokonce k rozhodnutí), že bychom se mohli postarat, aby místo čtyřiceti 6ti až 12ti letých sirotků ze Sýrie, o jejichž přijetí usiluje zakomplexovaná europoslankyně paní Šojdrová, přijali několik mladých, osmnáctiletých Afghánců. Tento názor, úvaha nebo myšlenka je nejen zcestná, ale také naprosto nepřijatelná. Pan ministr Petříček by měl především vědět, jaké peripetie a problémy mohou nastat v případě, že by stát přijal několik mladých lidí, konkrétně osmnáctiletých Afghánců, i když neřekl, zřejmě z opatrnosti, kolik by těch „několik“ Afghánců mělo asi být! Že by také čtyřicet?
04.02.2020 10:55 |

podobné články

Velvyslanec Baloun popsal v DVTV, jak narychlo opouštěl Kábul: Disky z počítačů, spálit dokumenty

 
Velvyslanec v Afghánistánu Jiří Baloun popsal, jak je to s chutí Afghánců utéct ze země. „Jak si spousta lidí myslí, že oni chtějí pryč, tak to není pravdou, oni chtějí žít ve své zemi,“ poznamenal Baloun. Pokud jde o odvoz Afghánců, kteří v minulosti spolupracovali s Českem, tam je podle Balouna třeba být opatrný. Někteří Afghánci zkrátka a dobře tvrdí leccos, ale to ještě neznamená, že říkají pravdu. „Takže to je velice ožehavá věc,“ upozornil velvyslanec.
20.08.2021 13:35 |

podobné články

Špatné hygienické návyky, které každý dělá i přesto, že jsou nebezpečné!

 
Je spousta věcí, které děláme odmala špatně, a tak je logické, že je děláme dál. Špatné hygienické návyky neustále mezi lidmi přetrvávají a tím, že je děláme my, dělají je i naše děti. Víte, co všechno děláme špatně?
21.06.2016 07:05 |

podobné články

7 špatných hygienických návyků, které nás můžou i zabít! Děláte je také?

 
Je spousta věcí, které děláme odmala špatně, a tak je logické, že je děláme dál. Špatné hygienické návyky neustále mezi lidmi přetrvávají a tím, že je děláme my, dělají je i naše děti. Víte, co všechno děláme špatně?
20.07.2016 17:05 |

podobné články

Hamáček: Česko deportace Afghánců nezastaví

 
Česká republika nezastaví deportace Afghánců. Serveru iDnes.cz to sdělil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
14.08.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků)

Hamáček bude s hejtmany jednat o integraci evakuovaných Afghánců

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček bude jednat s hejtmany o integraci Afghánců, které armáda přesunuje z Kábulu do Česka.
16.08.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků)

Hejtman Kuba k Afgháncům. Je tu háček, pozor. Hamáčkova akce

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce řešit integraci Afghánců s kraji. S předsedou Asociace krajů ČR a hejtmanem Jihočeského kraje Martinem Kubou (ODS) chce dojednat možné uplatnění Afghánců, které se na naše území podařilo dopravit celkem třemi lety armádního speciálu. Zatím postoj hejtmanů podle Kuby není jasný, stále čekají, co přesně od nich bude Hamáček požadovat. Zároveň upozorňuje na jisté bezpečnostní riziko.
19.08.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků)

Ben Kuras: Živíme tolik násilných Afghánců. Vojsko z Afghánistánu do našich ulic! Násilí podle Koránu hrozí i u nás, bojím se jednoho kroku

 
ROZHOVOR „Těch agresivních Afghánců – a hlášených případů jejich agrese – je už v Evropě tolik, že bychom se skutečně měli přinejmenším začít zamýšlet nad tím, co vlastně v Afghánistánu děláme a jak svoji bezpečnost chráníme pobytem tam, když necháme tolik zjevných nepřátel odtamtud přicházet do Evropy. A zda bychom vojáky odtamtud neměli přesunout sem, kde už probíhá něco hodně podobného válce přímo v našich ulicích. Ostatně začíná to docházet i Američanům,“ všímá si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a publicista Benjamin Kuras. A vysvětluje, co se děje muslimským ženám, které se vzepřou své rodině.
09.01.2019 08:00 |

podobné články

Má účetnictví smysl? Jistě!

 
Účetnictví má v očích mnoha firem i živnostníků pověst strašáka či nepříjemné povinnosti, kterou děláme jen z toho důvodu, že nám to zákonem přikazuje stát. A buďme upřímní, pokud něco děláme pouze z donucení, málokdy to děláme správně. Účetnictví by nemělo být jen o tom, že čtyřiadvacátého si vzpomenu, že se pětadvacátého přiznává DPH a v březnu na poslední chvíli dohledávám potřebné doklady k daňovému přiznání, aby se vše „nějak splácalo“ a já si splnil svoji povinnost. Účetnictví je totiž důležitým ukazatelem stavu našeho podnikání a měřítkem úspěšnosti v průběhu celého roku.
14.05.2014 00:05 |

podobné články

4 neřesti, které společnost stále toleruje aneb Tyhle věci všichni děláme, ale nikdy nepřiznáme!

 
Neustále si hrajeme na perfektní, každého poučujeme o tom, jak žít a co dělat, přitom si sami před sebou nejsme jistí v tom, zda děláme vše správně. Jsme snad pokrytci, nebo o co jde? Tohle jsou 4 věci, které přesto, že je děláme, neustále obhajujeme.
18.03.2016 18:00 |

podobné články

Nechci jít do kriminálu! Nebudu to podepisovat! Hamáček dorazil do Partie v roušce a nakládal protikorupčním neziskovkám, které si nadiktovaly zákon

 
Hosty nedělní Partie TV Prima byli ministr vnitra, předseda ČSSD Jan Hamáček a poslankyně Jana Černochová (ODS). Oba se pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Hamáček vyzval občany, aby ve všech uzavřených prostorách nosili roušky. Hamáček zdůraznil, že si odmítá jít sednout do kriminálu. Došlo i na pitvání jednoho brčka z pražského klubu Techtle Mechtle, kde se nakazilo víc než sto osob. „Co tam asi dělali s tím jedním brčkem?“ zeptala se moderátorka Terezie Tománková. A Hamáček odpověděl...
26.07.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24038 článků) , Jan Hamáček (3323 článků) , Jana Černochová (608 článků)

Covid jako dovolenkový „suvenýr“: Češi přivezli už stovky nákaz. Léčba za hranicemi stojí i 500 tisíc

 
Češi si přivezli z letošních dovolených už stovky nákaz koronavirem. Jen za letní sezonu jich třeba v Ústeckém kraji bylo už 44. Číslo může být mírně zkreslené, neboť některé infekce mohou být neprokázané a některé z prokázaných nemusí nutně pocházet ze zahraničí. Vedle několika stovek Čechů, kteří si přivezli tento nepříjemný suvenýr, jsou i tací, kteří kvůli pandemii zůstali uvězněni v cizině. Léčba a karanténa těchto lidí může vyjít i na statisíce korun.
12.08.2021 05:05 |

podobné články

Válka mezi špičkami z EU. Jde o Afghánce. Desítky tisíc Afghánců. Ivan David vše popsal

 
Europoslanec Ivan David (SPD) tvrdí, že rakouský kancléř Sebastian Kurz bude kvůli odmítání afghánských uprchlíků novým nepřítelem Evropské unie, podobně jako maďarský premiér Viktor Orbán. EU prý plánuje přesídlení více než 30 tisíc Afghánců, což ale Rakousko a mnoho dalších zemí odmítá.
03.09.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Kurz (13 článků) , Ivan Ivan (2306 článků) , David David (1174 článků) , David David (879 článků) , Sebastian Sebastian (117 článků)

Hamáček: Pitomé, nechceme Itálii. Zásoby z Číny budou létat denně! A toto Babiš vyjednal s Merkelovou

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pořadu Interview ČT24 shrnul vývoj ohledně koronavirové krize u nás. Vzpomenul na počátek března, kdy navrhoval vyhlášení nouzového stavu, abychom mohli sehnat ochranné pomůcky. Premiér Andrej Babiš (ANO) to však tehdy odmítl a Hamáček sklidil od mnohých posměch. „Někteří se mi smáli. Říkali, že vyhlašovat stav nouze, když máme tři nakažené, že musím vědět něco víc. Já jsem věděl něco víc. Já jsem viděl grafy, modely, znal jsem sílu a šíření toho viru v jiných zemích,“ pronesl. Došlo i na dotaz ohledně „ústupků Číně“. To Hamáček rázně odmítl a zmínil, co nás čeká dále.
25.03.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24038 článků) , Jan Hamáček (3323 článků)

Česká společnost odvezla z Německa čtrnáct vyhoštěných Afghánců. Byly kolem toho protesty neziskovek

 
Německo vyhostilo dalších 14 Afghánců, kteří neuspěli se žádostmi o azyl. Tyto transporty jsou přitom v samotném Německu kontroverzní záležitostí, protože v Afghánistánu se znovu vyostřil konflikt mezi vládou a radikálním hnutím Tálibán. Letoun české společnosti Travel Service s odmítnutými běženci přistál dnes ráno v afghánské metropoli Kábulu, vyplývá z informací německých médií.
25.10.2017 21:35 |

podobné články

„Zapomněli“ Američané „dojednané“ materiály a arzenál, kterých se zmocnil Tálibán? Za co? Nebezpečné úvahy Tomáše Vyorala

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Všichni, kdo se podíleli na importu Afghánců do ČR bez jakéhokoliv většinového souhlasu jejích obyvatel, jsou zločinci.“ Takto nekompromisně se komentátor Tomáš Vyoral pustil do vedoucích politiků, kteří rozhodli o přesunu spolupracujících Afghánců z jejich země do České republiky v rámci jejich záchrany před islamistickým hnutím Tálibán.
20.08.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (158 článků)

My letíme s vámi! 640 zoufalých Afghánců odlétlo v americkém speciálu pro 150 lidí

 
Tohle letadlo má kapacitu 150 lidí, jenže Američané se jich nakonec rozhodli v armádním C - 17 přepravit mnohem více. A to kvůli obrovskému tlaku civilistů na letadla v Kábulu. Vznikla tak fotka, která dokazuje, že se do nitra letounu vměstnalo na 640 Afghánců. Evakuace pokračují, odlétlo i další české letadlo. Chaos a dramatické scény na kábulském letišti si však již vybraly i oběti na životech.
17.08.2021 07:10 |

podobné články

Tisíce Afghánců se bouří proti pálení Koránu

 
Přibližně 10 tisíc Afghánců protestuje ve městě Talukan proti plánu jedné z amerických církví pálit výtisky posvátné knihy muslimů Koránu na výročí teroristických útoků z 11. září 2001. V pátek o tom informuje agentura Reuters.
10.09.2010 10:20 |

podobné články

Z negramotných AFGHÁNCŮ CVIČÍ ČEŠI mašiny na zabíjení!

 
Češi se snaží vycvičit z negramotných Afghánců profesionální vojáky. Odměnou jim je dobrý pocit.
08.09.2011 16:45 |

podobné články