Článek

Ministr Blažek: Je potřeba vzít v úvahu odbornou náročnost činností a míru odpovědnosti advokáta

 
Ministerstvo spravedlnosti předložilo návrh vyhlášky o odměnách advokátů a náhradách advokátů za poskytování právních služeb (advokátní tarif). Tento návrh je výsledkem řady jednání zástupců Ministerstva spravedlnosti se zástupci soudů, s Českou advokátní komorou a se zástupci neziskového sektoru.
25.03.2024 16:25 |

podobné články

Podobné články

Ministr Blažek: Je potřeba vzít v úvahu náročnost a míru odpovědnosti advokáta

 
Ministerstvo spravedlnosti odeslalo do mezirezortního připomínkového řízení novelu advokátního tarifu. Teno návrh je výsledkem řady jednání zástupců Ministerstva spravedlnosti a České advokátní komory.
26.04.2023 14:15 |

podobné články

Co je třeba vzít v úvahu při výběru obuvi na jaro?

 
Při hledání správné obuvi na jaro je třeba vzít v úvahu několik faktorů - nejnovější trendy sezóny jsou jen jedním z nich. Zbytek závisí na počasí, které může být v tomto ročním období vrtošivé, a na našich osobních preferencích. Co je třeba vzít v úvahu při výběru obuvi na jaro?
31.03.2021 00:10 |

podobné články

Žádný „zásah do nezávislosti“ nemohl nastat. Blažek objasnil chvilkařům základy práva

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se ohradil proti výzvě spolku Milion chvilek pro demokracii, aby odstoupil ze své funkce kvůli údajnému střetu zájmů. Blažek prý aktivně vstupuje do živé kauzy, ve které je spolu s dalšími členy ODS prošetřován v souvislosti s kupčením s brněnskými byty. Podle Milionu chvilek Blažek má vliv na státní zástupce i soudce spojené s kauzou. Všechna nařčení Blažek odmítá s tím, že je jeho povinností jako ministra spravedlnosti zajímat se o každý případ, kdy může dojít k nějakým přehmatům, a všechny své kroky v rámci zmíněné kauzy pečlivě vysvětluje v otevřené odpovědi.
29.03.2023 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

Ministr Blažek čelí trestnímu oznámení kvůli angažmá v kauze Diag Human

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) čelí kvůli svému někdejšímu angažmá v kauze Diag Human trestnímu oznámení. Blažek ve sporu s touto společností zastupoval stát a Obecně prospěšná společnost Acta non verba má za to, že se dopustil hned několika trestných činů včetně podvodu. V úterý to oznámili ředitel Acta non verba Vojtěch Razima a publicista Jan Urban. Blažek obvinění odmítl.
31.07.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (89 článků) , Pavel Blažek (832 článků)

Exministr Blažek nezaplatil za možnou pomluvu. Takže platit možná bude přímo ministerstvo

 
Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) odmítl zaplatit peníze, které po něm chtěl advokát Milan Hulík, zastupující Rusa Alexeje Torubarova. Hulík neuspěl se žádostí o zaplacení půl milionu korun kvůli pomluvě. Peníze chtěl nejen po exministrovi Blažkovi, ale i po ministerstvu spravedlnosti. Blažek totiž jako šéf rezortu na adresu Torubarova uvedl, že kdyby si vzal jiného advokáta než Hulíka, nemusel být vydán do Ruska. Hulík nyní žaluje ministerstvo spravedlnosti.
15.03.2016 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

Blažek: Hasenkopf si kompenzuje frustraci ze ztráty místa na Hradě

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zvažuje právní kroky proti poradci Kanceláře prezidenta republiky Pavlu Hasenkopfovi, který uvedl, že lednovou amnestii připravilo ministerstvo spravedlnosti. Blažek takové tvrzení odmítá. Hasenkopf vyslovil pochybnosti o tom, že Blažek může mít přehled o práci všech zaměstnanců svého úřadu. Podle premiéra Petra Nečase (ODS) o autorství amnestie není sporu, neboť se k němu opakovaně přihlásil bývalý prezident Václav Klaus.
02.05.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11098 článků) , Petr Nečas (9422 článků) , Pavel Blažek (832 článků) , Pavel Nečas (469 článků)

„Já mám taky nápady, a nikam je nepouštím.“ Pavel Blažek není rád, že někdo vynáší

 
V nedělní Partii na CNN Prima News se střetli ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Ten Blažka nešetřil a sázel mu slovní ránu za ranou kvůli cenám energií, kvůli cenám potravin i kvůli plánovaným změnám v DPH. Blažek se bránil, že vláda má na prezentaci své práce čtyři roky. „Ale pokud se nedokáže shodnout na tom, co bude čtyři roky dělat, tak je tu jedna cesta. Tak vládnout nemá,“ řekl Blažek. Vyjádřil se i k únikům materiálů.
16.04.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

Blažek v Senátu: Škoda, že to nikdo nenahrával. Pak by se vidělo

 
„Já, jak se zakecám, tak neodcházím.“ Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v Senátu obhajoval své setkání s Martinem Nejedlým, které označuje za náhodné. Blažek v horní komoře Parlamentu prohlásil, že se dopustil chyby, když s Nejedlým setrval v jedné restauraci, avšak zároveň ujistil senátory, že ten večer nevedl žádné „závadné rozhovory.“ Nejedlý mezitím ve svém vyjádření pro SeznamZprávy.cz uvedl, že se s ministrem již setkal někdy před čtyřmi měsíci, byť si detaily schůzky nevybavuje. Blažek to vzápětí popřel.
23.08.2023 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků) , Martin Blažek (65 článků)

Ministr Blažek se hájí: Kdyby měl Torubarov pořádného advokáta, mohl tu zůstat

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se ostře ohradil proti článkům uveřejňovaným v poslední době v Lidových novinách a na serveru Lidovky.cz. Ty např. uveřejnily stanovisko nejvyššího správního soudu, v němž se praví, že ministr ve vydávání Alexeje Torubarova pochybil. Ministr však zdůrazňuje, že postupoval podle zákona a noviny by neměly psát romány.
31.05.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

Historik Blažek z ÚSTRu: Babiš s StB prostě spolupracoval. Tečka. Pak se posmíval KSČM, že si dárek k výročí VŘSR moc nedala

 
Historik Petr Blažek dal v rozhovoru pro server Info.cz jasně najevo, co si myslí o zastírání faktů. Odsuzuje ho. A hned přidal jeden příklad – spolupráci vítěze voleb s komunistickou Státní bezpečností. Blažek ani v nejmenším nepochybuje, že Babiš s StB spolupracoval. Není prý správné dodávat k tomu slovo údajně. Prostě spolupracoval. Tečka. To však nebylo to jediné, co Blažek řekl. Pořádně se obul i do Tomia Okamury (SPD), do Josefa Skály (KSČM) či do prezidenta Zemana.
18.11.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (375 článků)

Díky, Done Andy. Ódéesák „Don Pablo“ Blažek bavil sněmovnu

 
Ve sněmovním sále v úterý chvíli panovalo veselo. O odlehčenou atmosféru se při schvalování pořadu schůze postaral exministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Utahoval si z přezdívky „Don Pablo“, kterou mu vymysleli jeho odpůrci kvůli vlivu v brněnské politice. „Nezemřu jako nějaký obyčejný Blažek. Hřbitovy jsou plné Blažků,“ bavil kolegy Blažek a pak recitoval, co chce mít jednou na hrobě.
23.10.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

Ministr Blažek: Ministerstvo spravedlnosti nabízí pomoc při vyřizování žádostí o odškodnění

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek vyjadřuje hlubokou soustrast rodinám a pozůstalým obětí bezprecedentního útoku střelce v Praze dne 21. prosince 2023. „Jen velmi těžko v této situaci hledám slova, která by mohla zaznít. A vím, že žádná z nich nevyjádří to, co cítí rodiny a pozůstalí obětí a ti, co byli střelbou zraněni. Proto přijměte hlubokou soustrast,“ uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek.
23.12.2023 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

Ministr Blažek se setká s žalobkyní Bradáčovou

 
Nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se dnes sejde s ústeckou žalobkyní Lenkou Bradáčovou, kterou nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman navrhl na místo šéfky Vrchního státního zastupitelství v Praze (VSZ). Blažek již dříve uvedl, že podle toho, jak ji zná z médií, proti ní nic nemá. Potřebuje si s ní však pohovořit.
12.07.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků) , Pavel Nový (560 článků) , Pavel Nový (404 článků)

Nový ministr spravedlnosti Blažek rezignuje na post radního Brna

 
Nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) rezignuje na funkci radního města Brna. Rezignační dopis už odeslal, skončit chce ke dni nejbližšího jednání zastupitelstva, které je svoláno na 5. září. Blažek zůstane zastupitelem Brna a městské části Brno-střed.
18.07.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků) , Pavel Nový (560 článků) , Pavel Nový (404 článků)

Ministr Blažek: Chci mír na státním zastupitelství a klid pro Bradáčovou

 
Ústeckou krajskou žalobkyni Lenku Bradáčovou vrchní státní zástupkyní ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) nejmenoval okamžitě proto, že se výběrové řízení od časů Renáty Vesecké na posty státních zástupců prostě konají. Navíc je podle ministra celá věc maximálně zpolitizovaná a Bradáčové by mediální či politický nátlak mohl uškodit, míní Blažek v rozhovoru pro HN.
26.07.2012 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

Bradáčová bude jmenována. Ministr Blažek vyložil příběh a pak to oznámil

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se rozhodl, že Lenku Bradáčovou jmenuje vrchní státní zástupkyní v Praze. Ve 14.30 jí bude předán jmenovací dekret. Blažek své rozhodnutí oznámil na tiskové konferenci, kde mimo jiné vysvětlil některé nesrovnalosti, které se objevovaly v médiích.
30.07.2012 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

Bradáčová bude jmenována. Ministr Blažek vyložil příběh a pak to oznámil

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se rozhodl, že Lenku Bradáčovou jmenuje vrchní státní zástupkyní v Praze. Ve 14.30 jí bude předán jmenovací dekret. Blažek to oznámil na tiskové konferenci.
30.07.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

Ministr Blažek zasahuje: Moc přísný trest pro manžela Fibingerové. Ublížili mu novináři

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zasáhl ve prospěch manžela bývalé sportovkyně Heleny Fibingerové. Jaroslav Šmíd byl odsouzen ke 3,5 letům vězení za to, že v roce 2009 řídil opilý a na silnici mezi Strážnicí a Vnorovami zabil cyklistu. Blažek zveřejnil seznam stížností pro porušení zákona. Vinu prý nesou i média.
12.02.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Fibingerová (55 článků) , Jaroslav Šmíd (90 článků) , Pavel Blažek (832 článků)

Ústavu kvůli amnestii není třeba měnit, tvrdí ministr Blažek

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) není příznivcem toho, aby se v důsledku amnestie vyhlášené prezidentem Václavem Klausem měnila ústava. O ústavnosti kroku prezidenta nepochybuje. Amnestie nikomu nezničila život, uvedl Blažek na dnešním veřejném slyšení v Senátu. Propuštění vězni by podle něj za pár měsíců stejně vyšli na svobodu.
21.02.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11098 článků) , Pavel Blažek (832 článků)