Článek

Ministr Blatný: Do čtrnácti dní předložíme Sněmovně návrh pandemického zákona

 
Projev na 83. schůzi Poslanecké sněmovny 11. února 2021 k návrhu na vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s prodloužením doby nouzového stavu
11.02.2021 17:20 |

podobné články

Podobné články

Pozměněný návrh pandemického zákona míří do Sněmovny, Piráti a STAN ho kritizují

 
Vláda schválila návrh zákona o mimořádných opatřeních, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Urychlené projednání pandemického zákona ve Sněmovně žádali hejtmani, když o víkendu vyjednávali s vládou o prodloužení nouzového stavu. Návrh zákona, jak ho připravilo ministerstvo zdravotnictví, se liší jen v detailech od znění, které schválila vláda už loni v květnu.
15.02.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20948 článků) , Jan Hamáček (2579 článků)

Vláda schválila návrh pandemického zákona. Od března se mohou vrátit žáci do škol. Havlíček navrhne otevření obchodů

 
Vláda v pondělí schválila návrh zákona o mimořádných opatřeních. Ten i bez nouzového stavu umožňuje rozhodovat o uzavírání obchodů či služeb. Projednání takzvaného pandemického zákona žádali hejtmani. Někteří opoziční zástupci hovoří o podrazu. Rovněž ministři po jednání kabinetu oznámili, že schválili pravomoc vyhlašovat stav nebezpečí. Obě normy míří do Poslanecké sněmovny. Žáci se budou moct do školních lavíc vrátit od března. Podmínkou však budou negativní testy.
15.02.2021 19:55 |

podobné články

Konec nouzového stavu už za pár dní? Vláda se dohodla s opozicí, hlásí Fiala

 
Vláda s opozicí našly shodu na znění pandemického zákona. Na tiskové konferenci po dnešním jednání to řekl předseda ODS Petr Fiala. Kabinet do předlohy podle něj zahrnul i řešení odškodňování živnostníků a firem zasažených protikoronavirovými opatřeními. Koalice Spolu, do které kromě občanských demokratů patří též lidovci a TOP 09, dnes zároveň navrhne na jednání Sněmovny, aby nouzový stav skončil se začátkem účinnosti pandemického zákona. Zatím pro to koalice nehledala shodu s dalšími subjekty.
18.02.2021 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1790 článků)

SPOLU: Prosadili jsme naše požadavky, pandemický zákon umožní náhrady škod

 
Koalice SPOLU prosadila na jednání s vládou do pandemického zákona důslednou parlamentní kontrolu postupu vlády a náhradu škod občanům, kterých se dotknou vládní omezení. ODS, KDU-ČSL a TOP 09 proto navrhnou ukončení nouzového stavu ke dni účinnosti pandemického zákona.
18.02.2021 13:10 |

podobné články

Co a kdy v Česku vláda změnila? Návrat školáků od 1. března má šanci a výhody pro očkované

 
Stále je možné, že se děti ze závěrečných ročníků základní škol a nebo maturitních ročníků vrátí do lavic už 1. března. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to uvedl po jednání vlády, podobně jako vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) zmínil, že podmínkou je účinnost pandemického zákona, který má posoudit Senát. Testy pro školáky by měly být k dispozici od neděle, vláda zakázku na jejich dodavatele nezrušila. Minitři budou o tématu jednat znovu ve středu. Povinnost nosit respirátor či jinou kvalitnější ochranu dýchacích cest bude platit od půlnoci ze středy na čtvrtek, zmínil ministr Blatný. A očkovaní lidé nebudou muset od 1. března do izolace či karantény. Nesmí ale mít příznaky odpovídající covidu-19.
22.02.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20948 článků)

Blatný pelášil ze Sněmovny na tiskovku o covid-19 v ČR. Řekl, co je třeba k rozvolnění

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek svolal první tiskovku k aktuální situaci kolem pandemie koronaviru v ČR. Blatný na tiskovce, kam spěchal po projevu ve Sněmovně, opětovně vyzval občany, aby se nebáli, ale respektovali opatření. I když nejnovější čísla ukazují začínající pokles nově nakažených, Blatný varoval, že rozhodně nemáme vyhráno. Experty nyní tíží především stoupající počet infikovaných zdravotníků. Sester je nakažených přes 7300, lékařů kolem tří tisíc.
30.10.2020 13:05 |

podobné články

Blatný promluvil o zákazu pohybu mezi kraji. Prymula: Měli bychom uvolnit a posoudit opatření

 
V pondělí na vládě chce ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představit možné zpřísnění - zákaz cestování mezi jednotlivými kraji. Jak by se v takovém případě postupovalo, to ale Blatný neupřesnil. V rozhovoru pro Právo totiž uvedl, že finální návrh hotový není. A v průběhu víkendu a v pondělí ráno se o něm teprve bude jednat. Blatný však má jasno v tom, že v některých krajích je situace horší než jinde. A je to prý třeba řešit. V ČR přitom zůstává situace z okolních zemí nejhorší v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Podle epidemiologa a poradce premiéra Romana Prymuly je však na čase opatření uvolnit.
06.02.2021 12:15 |

podobné články

Vláda a opozice našly shodu na znění pandemického zákona

 
Vláda s opozicí našly shodu na znění pandemického zákona. Na tiskové konferenci po dnešním jednání to řekl předseda ODS Petr Fiala.
18.02.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1790 článků)

Poslanci projednají rozpočet, na podobě pandemického zákona se dohodli

 
Zástupci opozice a vlády se na ranním jednání dohodli na podobě pandemického zákona, zahrnovat má i kompenzace. Platit by mohl už od příštího pátku, kdy by podle opozice měl rovněž skončit vyhlášený nouzový stav. Poslanci se dnes na mimořádné schůzi budou zabývat také návrhem rozpočtu pro rok 2021, u něhož vláda počítá stejně jako loni s deficitem 500 miliard korun. Novinky nabízejí schůzi Poslanecké sněmovny živě, zákonodárci začali jednat v 9 hodin ráno.
18.02.2021 08:55 |

podobné články

Podnikatelské odbory: Stanovisko k návrhu Pandemického zákona

 
Podnikatelské odbory vyjadřují vážné obavy z dopadů Pandemického zákona na společnost, a především na podnikatele a živnostníky, pokud by zákon byl přijat v navrhovaném znění a bez konzultací se zástupci českých podnikatelů a živnostníků.
26.02.2021 14:00 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Odmítli jsme prodloužit nouzový stav i přijetí pandemického zákona

 
Minulý pátek proběhla v pořadí již 88. schůze Poslanecké sněmovny PČR, v rámci které současná vláda požadovala od poslanců schválení pandemického zákona vráceného Senátem a prodloužení nouzového stavu do 31. března 2021.
01.03.2021 11:40 |

podobné články

Blatný: Dál počítáme s otvíráním škol od 1. března

 
Vláda nadále počítá s částečným návratem dětí do škol počínaje 1. březnem. Podmínkou je distribuce testů a platnost pandemického zákona, řekl v pondělí ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
22.02.2021 22:35 |

podobné články

Vláda schválila pandemický zákon

 
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí schválil návrh pandemického zákona. Ten požadují jak hejtmani, tak opozice. Po jednání vlády o tom informoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Návrh nyní míří do Sněmovny. Podle Blatného by se měl projednat co nejdříve, a to ve stavu legislativní nouze.
15.02.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20948 článků) , Jan Hamáček (2579 článků)

Blatný poprvé ve Sněmovně: Jsme v bodu zlomu! Opatření zabírají, ale musí trvat dál

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) vystoupil vůbec poprvé ve Sněmovně. Před poslanci navázal na proslov premiéra Andreje Babiše (ANO), který je žádal o prodloužení stavu nouze do 3. prosince. Co Blatný řekl k aktuální epidemiologické situaci v ČR? A jaké jsou dle něj dobré zprávy?
30.10.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20948 článků)

Ministr Chovanec: Předložíme novelu zákona o volbách do zastupitelstev krajů

 
Ministr vnitra Milan Chovanec s předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem představili společný návrh na novelu zákona o volbách do zastupitelstev krajů. Novela by měla do budoucna odstranit problémy související s neslučitelností funkce člena zastupitelstva kraje s funkcemi v ústředních orgánech státní správy. Novelu chtějí prosadit ještě v tomto volebním období.
31.05.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1012 článků) , Petr Gazdík (1001 článků) , Milan Chovanec (1425 článků)

Ministr zdravotnictví Jan Blatný: Mlží kolem podpisu petice proti Babišovi a plete si číslo R

 
Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný podepsal petici vyzývající předsedu vlády k odstoupení. Blatný prohlásil, že je možné, že se jeho jménem podepsal někdo jiný. Deník N ale upozornil na to, že Blatného podpis je potvrzený jeho pracovním e-mailem. V pátek potom vypočítával ve Sněmovně reprodukční číslo, tato prostá matematika mu ale moc nešla. Ve výsledku se sekl o milion nakažených...
30.10.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20948 článků)

Prymulu nahradí Blatný, prezident ho jmenuje ve čtvrtek. Babiš: Byl až druhá volba

 
Novým ministrem zdravotnictví se stane Jan Blatný. Nahradí tak Romana Prymulu (za ANO), jehož odvolání předložil prezidentovi premiér Andrej Babiš (ANO) po aféře s noční schůzkou Prymuly v zavřené restauraci na Vyšehradě, na kterou upozornil deník Blesk. Blatný dnes se Zemanem jednal a zřejmě hlavu státu přesvědčil – Zeman jej jmenuje ve čtvrtek, potvrdil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Večer nicméně překvapil Babiš, Blatný byl dle jeho slov pro ČT až druhá volba.
27.10.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24950 článků)

Vánoce nebudou hezké, pohrozil covidem ministr Blatný

 
Žáci prvních a druhých tříd základních škol a speciálních škol se ve středu 18. listopadu vrátí do škol. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Ostatní ročníky prvního stupně, které měly otevřít už 2. listopadu, pokud „nevybuchne jaderná elektrárna“, zatím zůstanou zavřené. Blatný v pátek hodlá představit nový protiepidemický systém (PES), který by mohl znamenat rozvolnění v následujících týdnech, hrozí však i pokračující restrikce. „Když se nebudeme chovat zodpovědně, tak Vánoce nebudou hezké,“ varuje ministr.
11.11.2020 14:30 |

podobné články