Článek

Ministr Bartoš: Už 13 let fungujeme jako čistá, otevřená, transparentní strana

 
Komentář na facebookovém profilu ke korupční kauze kolem Petra Hlubučka
19.06.2022 09:50 |

podobné články

Podobné články

ČSSD se chlubí, že je transparentní. Založila si účet pro volby

 
Sociální demokracie ve čtvrtek spustila transparentní účet pro volby do Poslanecké sněmovny. Zatím je na něm necelých deset milionů korun, celkem jich chce strana do voleb dát až 90 milionů. Transparentní účet budou mít i zelení, uvažují o něm i některé další menší strany.
22.08.2013 15:55 |

podobné články

Strana se dostane do Sněmovny, věří předseda Pirátů Bartoš

 
Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš věří, že se strana v podzimních volbách dostane do Poslanecké sněmovny. Řekl to dnes na dotaz ČTK na tiskové konferenci v Brně. Piráti kandidovali poslední dvoje volby, pětiprocentní hranici nutnou pro zisk mandátu ale nepřekročili. Podle Bartoše však nyní z průzkumů vyplývá, že strana získá přes pět procent. Další hlasy může přinést současná vládní krize a chystaná kampaň na internetu, doplnil Bartoš. Piráti vloží do kampaně po celé republice 4,5 milionu korun.
19.05.2017 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2429 článků)

Čistá pozice České republiky vůči rozpočtu EU za rok 2014

 
V loňském roce dosáhla čistá pozice České republiky vůči rozpočtu EU 76,2 mld. Kč, čímž pokračuje dlouhodobý trend kladné bilance ČR vůči rozpočtu EU. Čistá pozice byla vyšší pouze v roce 2013, a to o 8,6 mld. Kč, kdy činila 84,8 mld. Kč. Meziroční pokles čisté pozice vůči rozpočtu EU byl ovlivněn mj. vyšším objemem žádostí o platbu doposud neproplacených ze strany Evropské komise na konci roku 2014 oproti roku 2013.
24.01.2015 14:57 |

podobné články

Zeman už má povinný transparentní účet pro prezidentské volby

 
Prezident Miloš Zeman už má povinný transparentní účet pro prezidentské volby. Upozornil na to dnes Český rozhlas Radiožurnál. Účet si musí zájemci o účast v přímé volbě, která se koná 12. a 13. ledna 2018, zřídit do pondělka. Většina potenciálních kandidátů si již transparentní volební účet pořídila.
02.09.2017 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků)

Zdeňková (HPP 11): Nový fenomén - transparentní korupce

 
Peníze v igelitkách na parkovištích jsou asi pryč. Dneska je „in“ být transparentní. Hnutí ANO to dotáhlo k dokonalosti a přišlo s novým fenoménem - „transparentní korupce“. A ta je možná více nebezpečná, chce totiž být legitimní praktikou.
11.10.2017 05:40 |

podobné články

STAN: Financování hnutí je transparentní a v souladu se zákony ČR

 
Financování hnutí STAN je transparentní a v souladu se zákony. STAN přijímá dary výhradně od právnických osob se sídlem v ČR a od českých občanů, a to na transparentní účet, jak to vyžaduje zákon o financování politických stran a hnutí.
13.01.2022 14:20 |

podobné články

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

 
Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Daniel Vávra si rýpl, že teď Bartoš zní jako Okamura a politici a komentátoři na internetu se shodovali, že u voličů Pirátů tyto výroky nebudou přijaty s povděkem. „Tohle je větší salto mortale, než Jurečkova omluva. Jestli on to Bartoš s tou středovostí už kapku nepřehnal?“ trefoval se do Bartoše publicista David Petrla. Youtuber Bratříček se přidal, že Bartoš teď používá termíny, které on raději nevyslovoval. A dle arabisty Singera bylo přistoupit na termín „muslimská Evropa“ Bartošovou chybou.
23.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (38 článků) , Ivana Bartošová (48 článků) , David Daniel (14 článků) , David Singer (1 článek) , Daniel David (4 články) , Daniel Daniel (820 článků) , David David (1301 článků) , Daniel Daniel (820 článků) , Daniel Daniel (820 článků) , David David (975 článků) , Daniel Daniel (463 článků) , Daniel Daniel (820 článků) , Daniel Daniel (820 článků) , Daniel Daniel (820 článků) , Daniel Daniel (820 článků) , David Daniel (4 články)

Strana zelených podporuje transparentní vyjednávání TTIP

 
Strana zelených se přihlásila k výzvě vládě ČR, která žádá transparentní vyjednávání Transatlantické obchodní a investiční úmluvy (TTIP) mezi Evropskou unií a Spojenými státy.
14.10.2015 22:26 |

podobné články

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.
09.10.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků) , Ivan Ivan (2429 článků)

Bartoš hájí Lipavského, má prý velký respekt: Když chcete někoho natřít, vždycky vytáhnete protiizraelskou nálepku

 
Dnes Česká pirátská strana rozhodne v referendu o tom, zda budou, či nebudou ve Fialově vládě. Zastáncem setrvání je předseda Ivan Bartoš. V nové vládě Pirátům mají připadnout tři ministerská křesla. Kandidátem na ministra zahraničí je Jan Lipavský, s ním by měl zřejmě problém prezident Miloš Zeman, který je již delší dobu hospitalizovaný. „Musíme hledat synergie v pohledu Hradu, premiéra a vlády jako celku,“ hájí Bartoš svého pirátského kandidáta v rozhovoru pro Mladou Frontu Dnes.
12.11.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků) , Ivan Ivan (2429 článků)

Hedvábná stezka má být otevřená všem, Západ je ale skeptický

 
Novodobá Hedvábná stezka nebude podle čínského prezidenta Si Ťin-pchinga postavena na ideologických základech, ale bude otevřená a přístupná pro všechny. Projekt spojující Čínu s velkou částí Asie, Evropy a Afriky je jeho klíčovou iniciativou v oblasti zahraniční politiky. Řada západních činitelů ji ale vnímá především jako snahu rozšířit celosvětový vliv Číny a poukazuje na to, že plán není transparentní.
15.05.2017 18:50 |

podobné články

Bartoš (Piráti): V kampani se opíráme především o dobrovolné dárce

 
Kampaň České pirátské strany pro volby do Poslanecké sněmovny PČR je v plném proudu. „Nejsme jako tradiční strany, které využívají k financování státních zdrojů. Nejsme ani podnikatelský projekt, abychom vynaložené prostředky vnímali jako investici,“ říká předseda Pirátů Ivan Bartoš. Piráti se spoléhají především na dobrovolnictví, nadšení a transparentní veřejné financování.
26.07.2017 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2429 článků)

Předseda Pirátů Bartoš: Nejsme jen strana pro IT magory

 
Serveru Echo24.cz poskytl rozhovor adept na vstup do sněmovny, lídr Pirátů Ivan Bartoš. Podle něj jeho stranu média řadí mezi progresivní městské voliče i stoupence Tomia Okamury. Bartoš vysvětluje, že oni sami se považují za klasicky liberální stranu, která chce svobodu a otevřenost a je proti regulaci a progresivismu.
15.10.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2429 článků)

Piráti nejsou připraveni vládnout! Bartoš by zasloužil záhlavec, vstává ze židle známý komentátor

 
Pirátská strana není připravena vládnout, konstatuje komentátor Lidových novin Petr Kamberský při pohledu na to, jak předseda této strany Ivan Bartoš poučuje nového ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) v diplomatické krizi s Ruskou federací kvůli kauze Vrbětice. „Sebejistota smíchaná s neznalostí je fascinující. Bartoš, který v životě neřídil nic kromě vlastní partaje, poučuje Kulhánka, který se dlouhé roky věnuje jen zahraničním vztahům,“ nevychází Kamberský z údivu.
24.04.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2429 článků)

Bartoš: Rostou nám voliči mezi 25 a 45 lety. Kamarádit s Německem, ne s Orbánem

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš v rozhovoru pro týdeník Euro uvedl, že jeho strana není stranou pro teenagery, kteří chtějí stahovat zadarmo. „Jsme členy Evropské unie a já se raději budu kamarádit s bohatou demokratickou Francií či s Německem, se zeměmi, kde je kultura demokratického rozhodování a odpovědnosti za politiku, kde jsou politici schopni odejít kvůli korupčním a jiným podezřením, než vytvářet nějaké pakty se zeměmi V4, s Orbánem a Kaczynskim,“ řekl také Bartoš.
03.05.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2429 článků)

Že zdaníme i vzduch? Blbost, obořil se Ivan Bartoš z tisku

 
Kvůli plánům na zvýšení daní vyvolává Pirátská strana ve společnosti nemalý rozruch. Předseda strany Ivan Bartoš pro Mladou frontu Dnes vyvracel lži, které o obsahu jejich programu v tomto směru kolují. „Že chceme zdanit vzduch? To je blbost!“ říká Bartoš s tím, že žádné explicitní zvyšování daní v plánu není. Propad preferencí v průzkumech prý ale připisuje masivní lživé kampani, které volební koalice Pirátů a STAN čelí.
24.07.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2429 článků)

Jurečka (KDU-ČSL): Transparentní strana musí mít transparentní účet

 
KDU-ČSL jde do předčasných voleb s transparentním účtem.
04.09.2013 21:55 |

podobné články

ODS vrátí dary za 2,6 milionu korun a založila transparentní účet

 
ODS vrátí sponzorské dary v celkové hodnotě 2,6 milionu korun, které nesplňovaly podmínky pro přijetí daru. Bývalá vládní strana si zároveň zřídila transparentní účet, který by měl zprůhlednit její financování. Informovala o tom dnes mluvčí ODS Jana Havelková.
14.05.2014 17:50 |

podobné články

Holodňák (Piráti): Transparentní chod MÚ Žatec zamezí manipulaci s výběrovými řízeními

 
V nedávné době žateckým předvolebním podhoubím zatřásla kauza zatýkaní na Městském úřadě. Pirátská strana po volbách prosadí opravdu transparentní výběrová řízení pomocí Internetové aukce, která bude on-line dostupná k nahlédnutí veřejnosti.
23.08.2014 12:25 |

podobné články