Článek

Ministr Bartoš: Rozmohl se tu takový švar - komunitní energetika, takže lumos solem, přátelé!

 
Komentář na facebookovém profilu k zavádění sdílené komunitní energetiky
12.11.2022 14:05 |

podobné články

Podobné články

ČEZ zřizuje novou divizi jaderná energetika. Povede ji Bohdan Zronek

 
Vedení Skupiny ČEZ rozhodlo o vzniku nové divize jaderná energetika s platností od 1. června 2017. K témuž datu dojde ke změně současné divize výroba na divizi klasická energetika. Novým šéfem divize jaderná energetika a současně členem představenstva ČEZ byl jmenován Bohdan Zronek, dosavadní ředitel jaderné elektrárny Temelín. Představenstvo má tak nyní plný počet sedmi členů. Dosavadní šéf divize výroba Ladislav Štěpánek povede divizi Klasická energetika.
19.05.2017 09:55 |

podobné články

Seitlová (KDU-ČSL): Komunitní energetika je naší cestou k energetické nezávislosti a demokratizaci energie

 
Pod záštitou místopředsedkyně Senátu Jitky Seitlové se dnes konal kulatý stůl na téma komunitní energetika, kde zasedli zástupci státní správy, neziskového sektoru, i podnikatelů. Zúčastnila se ho například také ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) či lidovecký poslanec a člen hospodářského výboru Róbert Teleky.
09.09.2022 11:35 |

podobné články

Berg (Zelení): Komunitní energetika? Další průtahy ministra Síkely

 
Komentář na facebookovém profilu k zákonu o komunitní energetice
22.10.2022 13:35 |

podobné články

Berg (Zelení): Komunitní energetika? Další průtahy ministra Síkely

 
Komentář na facebookovém profilu k zákonu o komunitní energetice
22.10.2022 17:30 |

podobné články

Komunitní centrum na Hutích: Bude nové nebo ne? Lidé se nemohou shodnout

 
V Praze vznikají jedno po druhém komunitní centra. Postupně vznikla v Libni, na Žižkově, na Lehovci či v centru na Kampě. Další z lokalit, kde by nové komunitní centrum mohlo vzniknout, je v Praze 14, konkrétně na Hutích. Radnice k jeho potenciálnímu zřízení iniciovala již tři veřejné projednání, a výsledek?
19.01.2020 12:45 |

podobné články

Jedlý les v Holešovicích: Komunitní zahrada pro seniory se rozroste

 
V pražských holešovicích, konkrétně u volnočasového vzdělávacího centra Přístav 7, vznikla před rokem komunitní zahrádka Botanicula, kterou využívají především aktivní senioři. Zahradu založila Organizace Elpida, která se dlouhodobě věnuje pomoci seniorům, ve spolupráci s Nadačním fondem Agora 7. Nyní chtějí tyto organizace komunitní zahradu rozšířit, aby mohla sloužit nejen seniorům, ale také lidem z okolí. Potřebné peníze na Botanikulu II je v plánu vybrat pomocí crowdfundingové kampaně.
15.10.2020 07:50 |

podobné články

Včelařem na zkoušku? V kbelském ekocentru Prales je k pronájmu 5 úlů, s chovem pomohou odborníci

 
Komunitní činnost je v posledních letech na vzestupu. Od vnitroblokových iniciativ o zkrášlení zeleně, jsou čím dál tím populárnější i komunitní zahrady, komposty nebo i skalky. Nyní se v Ekocentru Prales, který je ve správě pražských městských lesů, otevřela komunitní novinka. Jde o včelí úly. Zájemci zde mohou jednak pod odborným vedením přičichnout k chování včel, jednak si za svou práci odnést odměnu - vlastní med.
27.04.2021 07:05 |

podobné články

MHMP: Spolupráce na rozvoji komunitní péče pro pacienty z Psychiatrické nemocnici Bohnice

 
Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání schválili návrh Memoranda o spolupráci při vytváření sítě dostupné komunitní péče pro Pražany hospitalizované v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Cílem dojednané spolupráce je koordinovaný postup při zajištění komunitní péče na území hlavního města pro dlouhodobé pacienty, pro něž chyběly služby sociální péče a museli buď zůstávat v psychiatrické nemocnici, nebo byli posíláni do zařízení mimo metropoli.
25.01.2022 07:30 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Uprchlíci mají v KACPU komunitní centrum

 
Lidé z Ukrajiny, kteří v KACPU získali vízum za účelem dočasné ochrany, se do centra na ostravské Černé louce vrací za další pomocí. Vzniklo tam nové Komunitní centrum nabízející sociální poradenství, pomoc krizového interventa, přístupné počítače s internetovým připojením, ale také možnost zprostředkování zaměstnání. Komunitní centrum funguje 7 dní v týdnu od 9 do 16 hodin.
28.04.2022 22:40 |

podobné články

Aktuální demokracie je diktátorský systém finančních skupin. Znárodnit majetek Babiše, stane se mesiášem. A další jiné úhly pohledu bývalého energetika, který zažívá "osvícení"

 
ROZHOVOR Česko je díky Andreji Babišovi v situaci, kdy jedinec vlastní velké procento podniků. Takže kdybych byl politikem a chtěl zajistit stabilitu státu, hlasoval bych pro znárodnění jeho majetku. Podobné věci napadají dříve vyhledávaného energetika, který dnes žije v Podkrkonoší, a "tuláka po úhlech pohledu" Michala Marka. V době koronakrize se vyrovnává s mnohem hnusnější nemocí. Pobývá ve tmě či mezi jihoamerickými indiány. Možná se vám bude zdát tento rozhovor až moc esoterický, ale proč ne. Zvláště dnes se přeci lidé zamýšlejí nad ledasčím.
07.06.2020 18:20 |

podobné články

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

 
Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Daniel Vávra si rýpl, že teď Bartoš zní jako Okamura a politici a komentátoři na internetu se shodovali, že u voličů Pirátů tyto výroky nebudou přijaty s povděkem. „Tohle je větší salto mortale, než Jurečkova omluva. Jestli on to Bartoš s tou středovostí už kapku nepřehnal?“ trefoval se do Bartoše publicista David Petrla. Youtuber Bratříček se přidal, že Bartoš teď používá termíny, které on raději nevyslovoval. A dle arabisty Singera bylo přistoupit na termín „muslimská Evropa“ Bartošovou chybou.
23.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (38 článků) , Ivana Bartošová (53 článků) , David Daniel (16 článků) , David Singer (1 článek) , Daniel David (6 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , David David (1460 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , David David (1095 článků) , Daniel Daniel (504 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , David Daniel (6 článků)

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.
09.10.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (574 článků) , Ivan Ivan (2584 článků)

Nadace Rowlingové si posvítila na Česko: „Děcáky“ jsou drahé, prevence levnější

 
Pobyt malého dítěte v ústavu stojí stát více než dvakrát tolik peněz než život v pěstounské rodině. Sociální práce, která má bránit odebrání dětí, je dokonce patnáctkrát levnější. Zatímco rok v ústavu vyjde na více než půl milionu korun ročně, dlouhodobá pěstounská péče stojí zhruba 243 000 korun a prevence kolem 33 500 korun. Spočítala to organizace na pomoc dětem Lumos.
25.12.2015 14:50 |

podobné články

Platforma pro sociální bydlení: Vláda chystá opatření, která byznys s chudobou nevyřeší a situaci chudých zhorší

 
Společné prohlášení SPOT – Centra pro společenské otázky (Lucie Trlifajová, Karel A. Novák), Institutu pro sociální inkluzi (Martin Šimáček, Alena Zieglerová), společnosti Člověk v tísni (Jan Černý), LUMOS (Jan Klusáček) a Platformy pro sociální bydlení (Vít Lesák) k závěrům a ukončení činnosti „Pracovní skupiny k problematice 15 opatření pro boj s chudobou“, kterou svolávalo Ministerstvo práce a sociálních věcí.
27.11.2019 16:20 |

podobné články

Bartoš: Babiš odpálil válku, my jsme podali trestní oznámení. Ale do debaty se mnou se bojí

 
Babiš odpálil válku! Takže... Předseda Pirátů Ivan Bartoš se s šéfem hnutí ANO a stávajícím premiérem nemazal. Pár slovních ran dostal i předseda SPD Tomio Okamura. „Pan premiér a Tomio Okamura evidentně nemají dno,“ nebral si servítky Bartoš.
24.09.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2952 článků) , Ivan Ivan (2584 článků)

ČEZ: Obor energetika na SPŠ v Třebíči má první maturanty

 
Studenti čtvrtého ročníku oboru Energetika na Střední průmyslové škole v Třebíči se právě začínají připravovat na zkoušku dospělosti. Elektrotechnický obor zaměřený na vzdělávání v oblasti silnoproudu a strojírenství vznikl v roce 2009 z podnětu Kraje Vysočina a Skupiny ČEZ. Letos má své první maturanty.
02.04.2013 14:50 |

podobné články

Nečas: Česká energetika se neobejde bez jádra

 
Energie získaná z jádra představuje zásadní zdroj nejen pro české domácnosti, ale i průmysl. Naše energetika se bez jaderných zdrojů neobejde. Ujistil o tom premiér a předseda ODS Petr Nečas při páteční návštěvě Jaderné elektrárny Temelín.
24.05.2013 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9393 článků)

ČEZ: Obor energetika na SPŠ v Třebíči má první absolventy

 
V minulém týdnu skládali studenti oboru energetika na Střední průmyslové škole v Třebíči maturitní zkoušku.
07.06.2013 09:05 |

podobné články

Pražská energetika varuje před podvodníky vybírajícími peníze

 
Pražská energetika dnes varovala před falešnými pracovníky, kteří obcházejí jednotlivé domácnosti a pod záminkou kontroly elektroinstalace vybírají od lidí peníze. Děje se tak například v pražské Tróji, řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Petr Holubec. Podle něj sice oprávnění pracovníci PRE zařízení kontrolují, ale peníze od lidí nevybírají.
08.06.2013 16:45 |

podobné články